Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

RC Quadcopter Tavsiyesi ve Fiyatları

21 Mart 2015 Cumartesi 275 yorum İsa Sarı

Değişen yaşam şartları ve gelişen teknolojiyle birlikte hobiler de çeşitlenmeye başladı. Bundan 15-20 yıl önce resim, marangozluk, kakma, hat gibi sanat ve yarı sanat kategorisine giren hobilere karşılık günümüzde daha "elektronik" veya "dijital" hobiler ortaya çıktı. Bu tür yeni nesil hobilerden biri de, uzaktan kumandalı araçlar olsa gerek. Araba, uçak, helikopter, tekne, kamyon... Kısacası, yeryüzünde ne kadar araç türü varsa, bunların tamamını artık küçültülmüş boyutlarıyla uzaktan kumandalı olarak kontrol etmek mümkün. Bunun yanı sıra, gerçek hayatta bir araç olarak var olmayan quadcopter gibi cihazlar da, bu uzaktan kumandalı araç kategorileri içerisine yer almakta. Bu yazımda, son zamanlarda oldukça ilgi toplayan quadcopter tarzı uzaktan kumandalı hava araçlarıyla ilgili genel hususları, fiyat bilgilerini ve tavsiyelerimi aktarmaya çalışacağım.

Quadcopter, bilindiği üzere, 4 pervaneye ve dolayısıyla 4 motora sahip, çeşitli yönlerde hareket edebilen ve helikopterlere göre daha stabil bir uçuş sergileyen cihazlara verilen genel addır. Her ne kadar pervane sayıları 4'ten fazla olsa da; hexacopter, octocopter gibi farklı varyantlar da artık quadcopter adı altında anılır oldu. Esasında quadcopter sözcüğü, quad, yani 'dört' ile helicopter birleşindeği copter kısmının bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Dörtten daha fazla pervaneye sahip cihazlarla birlikte genel olarak bu türü ifade etmek içinse multicopter kelimesi kullanılır. Etimolojiyi bir kenara bırakacak olursak, quadcopterlerin giriş niteliğindeki teknik özelliklerinden ve çalışma prensiplerinden kısaca değinebiliriz. Toplamda 4 motora sahip olan quadcopterlerin bu motorlarından ikisi saat yönünde, diğer ikisi ise saat yönünün tersinde döner ve bu sayede uçuş hareketi sağlanır. Diğer taraftan gövdede, bu motorların bağlı olduğu bir kontrol kartı ve motorların güç dağılımını yaparak yön tayinini ayarlayan ESC'ler bulunur. Tüm bunlara güç sağlayan ise genellikle bir LiPo, yani lityum-polimer bataryadır. Bu unsurlar bir araya gelince ve konfigürasyona bir de kumanda eklenince, bütünleşen bu parçalar harekete hazır hale gelmektedir. Piyasada RTF, yani uçuşa hazır quadcopter setleri bulunduğu gibi, kablosundan motoruna, pervanesinden LED ışığına kadar tüm parçaları kullanıcı tarafından belirlenen "toplama" quadcopterler (daha doğrusu quadcopter bileşenleri) de bulunmaktadır. Bu yazı daha çok RTF, yani "tak-çalıştır" veya uçuşa hazır setler üzerine olacağı için, diğer türdeki modellere kısaca değineceğim.

RTF Quadcopter ve kutu içeriği

RTF Quadcopter ve kutu içeriği

 

Nereden Başlamalı?

Bir quadcopter almaya ve bu hobiye başlamaya karar verdiniz; fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu, benzer hobilere başlayan hemen herkesin ilk etapta karşılaştığı bir durumdur ve belli ölçütler koymadan, bu sorunun üstesinden gelmek oldukça zordur. Peki söz konusu quadcopter olunca, ölçüt ne olabilir? Cevap: Sayısız ölçüt. Kamera, boyut, motor tipi, kullanım amacı, uçuş süresi... Onlarca, belki yüzlerce ölçüt geliştirmek mümkün; ama en temel ölçütleri şu şekilde sıralamak ve açıklamak daha yerinde olacaktır diye düşünüyorum:

 • Boyut: nano/micro/küçük/orta/büyük
 • Kamera: var/yok - kaliteli/kalitesiz
 • Kullanım amacı: keyif amaçlı uçuş/havadan çekim
 • Motor tipi: fırçalı (brushed)/fırçasız (brushless)

Bunlar, quadcopter tercihindeki yapısal ölçütler. Bu ölçütlerin yanı sıra yedek parça imkanı, servis desteği, popülerlik, kullanım kolaylığı gibi yapısal olmayan birtakım başka ölçütler geliştirmek de mümkün. Bunlara, ilgili kısımlarda yer yer temas edeceğim, fakat öncelikle, boyut konusundan başlamak istiyorum. Piyasada, son kullanıcıya sunulan bir madeni para büyüklüğündeki quadcopterlerden tutun, arabadan daha büyük quadcopterlere kadar çeşitli boyutlarda binlerce model bulunuyor. Bir quadcopter sahibi olmak isteyen herkesin aklındaki ilk ölçüt alacağı ürünün fiyatı, fakat hemen ardından boyutu olacaktır diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla, fiyat ölçütünü bir kenara bırakırsak, boyut konusundaki çeşitliliği açıklamak daha iyi bir yaklaşım olacaktır. İlk olarak nano tabir edilen quadcopterler hakkında bilgi vermek ve bu boyuttaki quadcopterlerle ilgili alım tavsiyelerinde bulunmak istiyorum. Ardından diğer boyutlara geçeceğim, fakat yukarıda var olan diğer ölçütleri de (kamera vs.) boyut konusu içerisinde ele alacağım. Dolayısıyla temel ölçütümüz boyut olacaktır.

DJI Phantom 2 Vision+

DJI Phantom 2 Vision+

 

Quadcopterle İlgili En Temel Kavramlar

Motor Tipi: Bu tür ürünlerde iki tip motor bulunur: brushed ve brushless. Brushed motorlar, en basit tabiriyle, giriş seviyesi motorlardır. Uzun süreli ve agresif kullanımlarda kolayca arızalanırlar. Bilhassa aralıksız, ardı ardına, dinlendirme ve soğutma olmaksızın yapılan uçuşlarda kolayca yıpranabilir ve belki 15-20 uçuş sonrasında çalışmayı durdurabilirler; fakat özen gösterildiği takdirde bu durumun önüne geçilebilir. Bu noktada kullanıcı tutumu oldukça önemlidir. Buna karşılık brushless tabir edilen motorlar, brushed olanlarına göre uzun süreli kullanıma uygundurlar. Ardı ardına defalarca uçuşa rağmen kolay kolay arızalanmazlar. Fakat nano, micro boyutlarındaki quadcopterler, daha doğrusu giriş sınıfı ürünler her daim brushed motora sahiptir. Brushless motora sahip ürünler ya yarı-prosfesyonel ya da profesyonel tipte olanlardır ve doğal olarak fiyatları da pahalıdır.

Headless Mode: Yön tayinine gerek kalmaksızın uçuş yapma özelliğidir. Diğer bir ifadeyle, bu özelliğe sahip quadcopterlerde, uçuş sırasında cihazın hangi yönde olduğunu, hangi yöne baktığını karıştırmanız gibi bir durum ortaya çıkmaz. Her ne kadar bu özellik pilotaj gelişimini önemli ölçüde engellese de, rahat ve korkmadan bir uçuş yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bir ürünün bu özelliğe sahip olup olmadığı ürün adında veya açıklamasında yer alır.

Return Home: Bu özelliğe sahip ürünler, kumandayla bağlantının kesilmesi veya kullanıcı tarafından komut verilmesi durumunda kalkış yaptıkları noktaya otomatik olarak inerler. Özellikle göz irtibatının kesildiği durumlarda veya oryantasyon kaybında bu özellik tabir yerindeyse hayat kurtarıcı bir öneme sahiptir. Özelliğin aktif hale getirilebilmesi için GPS şart olsa da, GPS olmaksızın da return home özelliği sunan ürünler vardır, fakat bu tür GPS'siz ürünler sanıldığı kadar kararlı bir şekilde çalışmamaktadır.

Kamera: Micro ve üzeri boyutlardaki quadcopterler, havadan fotoğraf ve video çekimi yapmaya imkan sağlayan bir kamera taşıyabilirler, fakat giriş seviyesi niteliğindeki bu ürünlerin kameraları (her ne kadar bazıları HD ibaresine sahip olsa da) ya ortalama ya da ortalamanın altında bir görüntü kalitesi sunar. Phantom 2 Vision veya Walkera QR X350 Pro gibi pahalı/kaliteli kameralı modeller kullanılmadığı sürece, giriş seviyesi ürünlerin kameralarının sadece keyif amaçlı olduğunu hatırlatmalıyım. 720p veya 1080p video çekim özelliğine sahip olsalar dahi görüntü kalitesi olarak kullanıcıyı tatmin etmeyebilirler. Bazı kameralı modellerin yanında 2-4 GB kapasiteli MicroSD kartlar da sunulabilir. Kameraya sahip modellerin kod adlarında genellikle bir C ifadesi bulunur: X8C, H12C gibi.

FPV: First Person View ifadesinin kısaltılmışıdır. Bu özelliğe sahip quadcopterler havadan video ve fotoğraf çekimi yapma ve aynı zamanda havadan, yerdeki bir ekrana veya monitöre anlık görüntü aktarma özelliğine sahiptir. Doğal olarak, bu özelliğe sahip ürünlerin fiyatı yüksektir. Sağlıklı ve gecikme olmaksızın bir FPV tecrübesi için, kullanılan modelde GPS, konum koruma gibi özelliklerin olması şarttır. Bu tür özelliklere sahip bir modelin fiyatı ise doğal olarak çok çok fazladır. Görüntü aktarma mesafesi, parazitlenme gibi hususlarda da yine "ne kadar ekmek o kadar köfte" prensibi geçerlidir.

Cheerson CX-20

Cheerson CX-20

 

Nano Quadcopterler

Cheerson CX-10 nano quadcopter

Cheerson CX-10 nano quadcopter

Nano quadcopterler, dünyanın en küçük quadcopterleri sınıfında yer alır ve bunların boyutları hemen hemen 1 TL'lik madeni para kadardır. Buna bağlı olarak fiyatları ve paket boyutları da küçüktür. Daha çok iç mekanda uçuşa uygundurlar ve dışarıda, özellikle geniş alanlarda kolayca gözden kaybolabilirler. Rüzgara karşı kısmen dayanıklıdırlar, fakat hafifliklerinden dolayı güçlü rüzgarlarda sürüklenebilirler. Dolayısıyla ya iç mekanlarda (evde vs.) ya da rüzgarsız havada, dış mekanda uçurulmaları tavsiye edilir. Bu boyuttaki quadcopterlerin motorları brushless değildir, dolayısıyla uzun süreli kullanıma uygunluk taşımazlar. Ayrıca nano quadcopterlerde kamera bulunmadığını belirtmeliyim. Zira boyutlardan dolayı kameranın monte edilmesi neredeyse imkansızdır. Ayrıca bu tür quadcopterlerin bataryaları sökülüp takılabilen yapıda değildir, gövde ile bütünleşiktir. Dolayısıyla her kullanımdan sonra bataryayı USB üzerinden şarj etmek gerekir. Uçuş süreleri genellikle 6-8 dakika arasındadır, şarj süreleri ise batarya boyutunun küçük olması dolayısıyla 45 dakikayı geçmez. Bu boyuttaki quadcopterlerin çekim mesafesi de fazla değildir. Zira ufak boyutlarından dolayı zaten belli bir yükseklikten (yaklaşık 10-15 metre) sonra gözden kaybolurlar. Dolayısıyla çekim mesafesi şartı aranmaz. Bu tür quadcopterlerin fiyatları ise yaklaşık 20 Dolar civarındadır. Piyasada son zamanlara kadar nano quadcopter bulmak oldukça zordu, fakat artık pek çok firmanın pek çok nano modeline rastlıyoruz. Bu boyuttaki en popüler quadcopterler ise sırasıyla şöyle: Cheerson CX-10, Syma X12, WLToys V676. Bu modellerden hoşunuza gidenini alabilirsiniz. Bunlardan Syma X12'ye ait kendi çekimim olan inceleme videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz. Cheerson'ın CX-10 modelinin geliştirilmişi olan CX-10a ve WLToys'un V676'sı headless mode özelliğine sahiptir.

Micro Quadcopterler

Nano boyutunun bir üstü olan micro quadcopterlerde boyut, pervane açıklığından hesap edilerek yaklaşık 10-15 cm kadardır. Bu boyuttaki quadcopterler kamera da taşıyabilirler ve bataryaları da takılıp sökülebilir yapıdadır. Dolayısıyla yedek batarya satın alarak ardı ardına uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş süreleri de yine diğer quadcopter türlerinde olduğu gibi 6-8 dakika civarındadır, fakat bataryanın daha yüksek kapasiteli olması dolayısıyla şarj süresi 45 dakikanın üzerine çıkabilir. Bu boyuttaki quadcopterlerin aynı zamanda FPV özelliğine sahip olanları da mevcuttur, fakat gerek rüzgara karşı hassasiyet, gerek GPS veya konum koruma gibi özelliklerinin olmaması dolayısıyla bu oldukça çaba gerektirecek bir hal alabilmektedir. Örneğin, FPV özellikli bir micro quadcopter olan Hubsan X4 FPV ile havadan fotoğraf ve video çekimi yapmak, aynı zamanda anlık görüntü aktarımı sağlamak mümkündür, ama hem kameranın ve ürünün boyutları dolayısıyla görüntü kalitesi ortalamanın altında olacak hem de kontrol zorluğu dolayısıyla istenilen görüntü elde edilemeyecektir. Dolayısıyla bu boyutta FPV özellikli bir quadcopter almanızı tavsiye etmem. Yine de, sadece kameralı bir micro quadcopter, işinizi görecek ve kısmen havadan çekim yapmanıza izin verecektir; fakat profesyonel bir çekim beklemek hata olur.

Bu boyuttaki quadcopterlerin fiyatları 30-50 Dolar arasındadır ve kamerasının olup olmaması gibi bazı hususlara göre fiyatları artabilir. Piyasadaki en popüler micro quadcopterler Hubsan firmasına ait olsa gerek. Özellikle Hubsan X4 ve türevleri oldukça yaygın. Hubsan X4 H107L'ye ait kutu açış ve inceleme videomu aşağıdan izleyebilirsiniz. İnceleme ve uçuş görüntülerini kanalım üzerimde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra WLtoys V949, Walkera Ladybird V2, Cheerson CX-30, JJRC H6C gibi modeller de hayli popüler. Bunlar, gerek yedek parça gerek aksesuar bakımından da hayli zengindir.

Küçük ve Orta Boy Quadcopterler

Pervaneden pervaneye boyu 15-25 cm arası olan quadcopterler, genel olarak küçük, 30-45 cm arası olanlar ise orta boy olarak tanımlanır. Bu quadcopterler de kamera taşıma özelliğine sahiptir ve bataryaları çıkarılabilir yapıdadır. Daha ufak boyuttaki quadcopterlerin aksine kameraları da takılıp sökülebilir. Giriş sınıfındakiler, büyük boyutlarına rağmen ağırlık/boyut oranı düşük olduğu için rüzgara karşı kısmen daha dayanıksızdır (yani boyut arttıkça rüzgara karşı dayanıklılık artmaz. Rüzgara karşı dayanıklılık GPS ve konum koruma özelliğine bağlıdır bir bakıma). Bu boyutlardaki quadcopterlerde artık brushless motorlar, GPS, eve dönüş özelliği gibi işlevler kullanılabilir. Bilhassa 250, 330 ve 450 sınıfı toplama quadcopterlerde kameranın sabitlenmesini sağlayan gimbal gibi ekstra ekipmanlar da bağlanabilir ve bu sınıf quadcopterler parça parça düzenlenebilir; fakat gimbal, GPS, toplama gibi kavram ve özellikler daha çok profesyonel tarzdaki modeller için geçerlidir.

Syma X5C

Syma X5C

Quadcopterler içerisinde en çok alternatif bu boyutlardadır. Syma, JJRC, Eachine, UDI gibi markaların başlangıç sınıfı modellerinin yanı sıra DJI, Walkera gibi markaların yarı-profesyonel veya profesyonel modelleri de piyasada tutunmuştur. En popüler olanları ise başlangıç sınıfında Syma'nın kameralı X5C'si, JJRC'nin yine kameralı H8C'sidir. Diğer sınıftakilerde ise DJI'ın Phantom serisi ile Walkera'nın QR X350 serisi popüler olanlarıdır. Walkera Voyager, DJI Inspire gibi en üst seviyedeki "lüks" modeller ise, film ve dizi çekimi gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Bu noktada, başlangıç olarak Syma X5C veya JJRC H8C, hem yaygınlık hem de yedek parça ve aksesuar imkanları dolayısıyla ideal olacaktır; fakat karar vermeden önce JJRC H8C inceleme yazımı okumanızı öneririm. Her iki modelin de kameralı olduğunu belirtmekte yarar var (C ifadesine dikkat!). Ayrıca, henüz yeni piyasaya sürülen ve Syma X5C'deki hataların giderildiği Syma X8C de başlangıç, daha doğrusu başlangıcın bir ileri seviyesi için ideal olabilir. Türkiye'deki mağazalarda sıkça rastlanan Parrot AR Drone adlı quadcopterler ise, açıkçası fiyatını hak etmemektedir. Dengi WLToys V262 gibi ürünler 90 Dolar civarına alınabilirken, Parrot'ın modellerine yaklaşık 1000 TL ödemek pek akıllıca değil doğrusu. Bu tarz köpük yapıdaki quadcopterler alınacaksa, dediğim gibi, WLToys'un V262 veya V266'sına bakılabilir. Üstelik V262'nın brushless motora sahip versiyonu da mevcut.

Genel Tavsiyeler

 • İlk kez quadcopter kullanacaksanız, başlagıcı ucuz ve boyut olarak ufak (nano veya mikro) modellerle yapmanızı tavsiye ederim. Bu, hem olası bir kırımda veya arızada maliyeti azaltacak hem de ev ortamında, rüzgarsız havada pilotajınızı geliştirmenize imkan tanıyacaktır.
 • Özellikle, brushless motora sahip olmayan bir quadcopter kullanıyorsanız, her uçuştan sonra en az 5 dakika boyunca motorları soğutmanızı ve dinlendirmenizi öneririm. Bu, ürünün daha az yıpranmasını sağlayacak ve ömrünü uzatacaktır.
 • Bataryaları daima tam şarjlı haldeyken kullanın. Yarım şarj ile kullanmak veya batarya şarjı tamamlanmadan gücü kesmek, bataryayı yıpratacak ve ömrünü azaltacaktır.
 • Uçuş yapmak için açık ve rüzgarsız havaları tercih edin. Bunun yanı sıra, ilk uçuşunuzu futbol sahası gibi geniş ve zemini yumuşak, çimli alanlarda yapmanız faydanıza olacaktır. Enerji nakil hatlarının veya binaların çevresinde, kalabalık alanlarda uçuş yapmanızı tavsiye etmem.
 • İlk uçuşlarınızda, en azından temel kontrollere alışana kadar, bir pervane koruyucu kullanmanızı tavsiye ederim. Her ne kadar bu koruyucular uçuş süresini olumsuz yönde etkilese de (yaklaşık bir dakika), herhangi bir çarpma veya düşmede pervanelerin veya motorların zarar görmesini engelleyecektir.
 • Her uçuştan önce kumanda pillerinin tam dolu olduğundan emin olun. Uçuş sırasında kumanda gücünün kesilmesi ve kumandanın kapanması, modelinizin hedefsizce uçmasına ve kaybolmasına sebep olabilir.
 • GPS'li veya FPV özelliğine sahip modeller hariç, hiçbir zaman quadcopterinizi gözünüzle göremeyeceğiniz yüksekliğe çıkarmayın. En ufak bir hatada veya oryantasyon kaybında modelinizi kolayca kaybedebilir ve bir daha bulamayabilirsiniz.
Parrot AR Drone

Parrot AR Drone

 

Nereden Satın Almalı?

Başlangıç sınıfı quadcopterleri Banggood, GearBest gibi uzakdoğu kökenli alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. Bu sitelerden nasıl alışveriş yapılacağıyla ilgili olarak şu yazıyı okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sahibinden, SanalPazar gibi sitelerde de uygun fiyata ikinci el ürünler satın alabilirsiniz, fakat bilhassa ikinci el satın alırken, ürün kondisyonunun iyi olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. Temsili fotoğraf yerine satıcıdan ürünün gerçek fotoğrafını, hatta uçuş videosunu talep etmeniz yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra MediaMarkt, Bimeks, D&R gibi mağazalarda da çeşitli quadcopterler bulabilirsiniz, fakat bu mağazalarda ürün fiyatları hayli yüksek olacaktır. Garanti konusu ise son derece tartışmalı. Zira bu tür ürünlerde arızalar daha çok çarpma, kırma, yanlış kullanım vb. kullanıcı hatalarından kaynaklanır ve bu gibi durumlarda ürünün garantisinin olup olmaması bağlayıcı değildir. Yazımı sonlandırmadan önce, YouTube kanalıma abone olarak, güncel ürün incelemelerime ve tavsiyelere ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Son Uyarılar

Değerli okuyucularım,
Çok önemli birkaç noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum: Bu tür oyuncak sınıfı ürünlerin kameraları, eve dönüş özellikleri, headless mod işlevleri, hatta FPV, yani ekrana canlı görüntü aktarma gibi diğer özelliklerinden pek bir şey beklemeyin. Sonuçta, dediğim gibi bunlar "oyuncak" sınıfına giren ve sadece keyif veren ürünlerdir. Daha kaliteli, profesyonel veya profesyonele yakın amaçlı ve sağlam, kararlı, tüm özellikleri en iyi şekilde çalışan gerçek modeller istiyorsanız, en az 300, hatta 500 Doları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Dolayısıyla bir ürünü "Aaa, eve dönüş özelliği varmış." veya "Bunun FPV'si varmış." diye aldanarak almayınız. Bunlar sadece göstermelik oluyor çünkü. Bir bakıma "ne kadar ekmek, o kadar köfte" hesabı burada da geçerli.

Quadcopterler ve tüm RC ürünlerle ilgili sorularınızı Soru Cevap sayfası üzerinden sorabilirsiniz.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

275 Yorum "RC Quadcopter Tavsiyesi ve Fiyatları"

avatar
Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

İsa bey banggood.com da Syma x5c 156 TL +11 TL kargo yaklaşık 170 TL oluyor kutu ağırlığı veya fiyatından dolayı gümrükte kalır mi?
Eğer kalacaksa başka alternatifler tavsiye eder misini?

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Merhaba İsa Bey , drone almak istiyorum Syma x5x ve jjrc serisi değil de tarantula x6 nin kamerasiz versiyonu almayı düşünüyorum ama gümrükte kalır mi bilmiyorum.İlk defa drone alacağım için x6 yi ucurabilir miyim sizce yoksa daha ucuz tavsiye edebileceğiniz bir drone var mi?

Samet çetintaş
Ziyaretçi
Samet çetintaş

Merhaba isa bey çinden arkadaşım gelicek gelirken upair drone almasını istiyorum havaalanında bi sorun olurmu

Cem Arslan
Ziyaretçi
Cem Arslan

Isa Bey merhaba, ufak bir sorum olacak. Bende Cx-32 var. Yedek batarya almak için ebaya falan bakarken gözüme carpti 2500 mah batarya. Daha uzun ucuş yani. Fircali motorlu bu dronumla daha fazla havada kalmak icin bu bataryayi almami tavsiye eder misiniz? Yoksa orjinalinden 4 tane alıp bittikce yenisini takacağım. Fikrinizi alabilir miyim? Tesekkurler.

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Syma X5C-1 (yükseltme sürüm Syma x5c) Quadcopter Drone Ile Kamera veya Syma X5-1 (yükseltme syma x5) rc helikopter dron hiçbir kamera
http://s.aliexpress.com/YnIZNFZF
(from AliExpress Android)

İsa bey aliexpressten alacağım da orjinal mi değil mi diye şüpheliyim.Siz daha iyi bilirsiniz bu ürün orjinal mi ?
Ben köpük kutuda olanı kamerasız +3 bataryalı olanı alacağım.

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Peki neden orjinal kutularda değil(kopuk kutuda) ve farkli farkli kitlerle satiyorlar?(örn. 3 bataryalı,kamerasız vb.)

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

İsa bey drone siparisi verecegim ama gearbest ininal ile hata veriyior banggood da ise gecerli degil aliexpress de de istedigim model yok nerden istetebilirim ininal kart gecen bir yer var mi?

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Merhaba İsa bey 150 TL ye onerebileceginiz drone var mi başlangıç için?

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

İlk dronum olacak yani daha önce hiç kullanmadım.Bunun için kamerali kamerasiz farketmez .Jjrc h8c,syma x5 ,jjrc h5p,mjx x600 vb. 160-170 TL lik ürünleri sormak istedim sanki h8c digelerinden daha iyi gibi bana lazim olan uzun menzilli ,şık, kaliteli birşey bu fiyata .

Orhan nergiz
Ziyaretçi
Orhan nergiz

Mrb ali bey bende sizin engin tecrubelerinizden yararlanmak isterim baya bi arastirma yaptim ve fircasiz motor vs gps ozelligi barindiran bi drone almaya kararverdim . Xk detect x380 cok hosuma gitti fiyt ve ozellik olarada iyi gibi duruyor bunun yani sira walkera qr350 de guzel gibi sizce hangisi marka olarakda hangisi daha kalitei bilemiyorum.ama guvenle kullana bilecegim bi drone istiyorum.

Murat
Ziyaretçi
Murat

Yazıda nano quadcopterlerde kamera olmadığı söylenmiş. Bu (artık) doğru değil. CX10'un SD karta kayıt yapan kameralı CX10C versiyonu ve cep telefonundan kullanılan FPV özellikli CX10W versiyonları var. CX10W Türkiye'de 200+ TL, ama ben Çin'den 80 TL'ye aldım, kapıma kadar geldi. Kalitesi olaraksa sadece "fiyatına göre iyi" diyebilirim.

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

CX-32W nasıldır. otonom kalkış özellikli

Emirhan
Ziyaretçi
Emirhan

Syma x8hw kac gr kamerasiz halde tesekkurler

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi

Merhaba sizce bu fiyatına göre uygun mu http://m.aliexpress.com/item/32672196058.html

Doğan TURGUT
Ziyaretçi
Doğan TURGUT

Merhaba isa bey,
Öncelikle bilgilendirmeleriniz için size teşekkür ederiz sayenizde bu konularda tecrübemiz artmaktadır. Bir sorum olacak yeni bir kullanıcı olarak LH-X8 modeli FPV özellikli Lcd ekranlı bir modelde gözüm kaldı sizce bu ürünü almalımıyım daha önce cx-30 modelini aldım ve başaramadım kullanmayı kalibrasyonlara rağmen cihaz sağa-sola çekme yapıyordu bu üründe böyle bir sıkıntı yaşarmıyım yoksa daha kolay kullanma imkanı sunarmı bana ? 150 metre menzil ile video aktarımı sağlam olurmu diye düşünüyorum ? bu konuda bilgilendirme yaparsanız hem paramız boşa gitmez hemde alacaksakta güvenerek alabiliriz şimdiden değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim

Emirhan Arısoy
Ziyaretçi
Emirhan Arısoy

https://www.dronmarket.com/eachine-h99w-mini-multikopter-seti-yesil/ bu drone u apmayı düşünüyorum sizce nasıldır iyi midir

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Sizce Cheerson Cx-20 alınır mı? Verilecek olan paraya değer mi? Onun yerine şunu al gibi bir öneriniz var mı? Önerilerine ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ahmet Çalışan
Ziyaretçi
Ahmet Çalışan

Upair'i araştırdım. Satın almayı tavsiye etmeyen insanlar var. Ne düşünüyorsunuz?

Ege
Ziyaretçi
Ege

Merhaba İsa Abi
Ben Biraz Araştırma Yaptım Syma İyi Bir Markaymış Ve Syma x5sw almayı düşündüm sence kullanışlımı ve ilk drone olacak ilk drone olarak iyimi yedek parça değişimi falan kolaymı açık havada sıkıntı olurmu rüzgarda falan ve en önemlisi kayıt gerekiyormu syma x5sw için bana yardımcı olurmusun abi

Burhan ÇELİK
Ziyaretçi
Burhan ÇELİK
Merhaba, basit piknik veya dış organizasyonlarda çekim yapmak için bir drone almak istiyorum. Bu konuda 250-300 dolar civarı bütçem var Cheerson CX 20 ve ya ondan ne farkı var diye beni kara kara düşündürten Quanum Nova almayı düşünüyorum sizin de tavsiyenizi almak istiyorum tabi yine bu diyet aralığında bu cihazların özelliklerine (FPV, GPS, Return to Home vs.) sahip belki onlardan biraz daha iyi bir cihaz tavsiye edebilir misiniz, sizce bu bahsettiğim ürün alınmaya değer mi? Ayrıca Quanum Nova almayı düşünüyorum ve Hobbyking den alacağım eğer alırsam, hobbyking de alışverişte Bi sıkıntı yaşar mıyım? Ayrıca gümrükte ne tür sürprizler ile karşılaşırım… Devamı »
Burhan ÇELİK
Ziyaretçi
Burhan ÇELİK

Teşekkür ederim, aklımda bir mesele daha var hobbyking dışında güvenle alışveriş yapabileceğim bir site var mı? Bi çok sitede 30-40 dolar daha ucuz ürünler buldum.. Bu konuda ki fikrinizi merak ettim.

Erkan Arda
Ziyaretçi
Erkan Arda

Merhaba, syma x8c içşn kayıt zorunluluğu varmı, ağırlığı hakkında bilgi bulamıyorum
Tşk

Onur
Ziyaretçi
Onur

Merhaba İsa Bey.

İki farklı sınıf ve 4 farklı ürün arasında kaldım. - Cheerson cx-20 ve Flying 3d x8 (x8 de kamera kadraj ve titreme sorunu mevcut gibi. Yoksa çok güzel bir tasarımı var.)

- Ve Qr x350 pro ile dji phantom 3 standart. (X350 içeriğinde devo f7, 2d gimbal ve ilook mevcut ve 500 dolar. Gümrüğü de düşününce rakam yükseliyor. Ve phantom ile aynı fiyat hemen hemen)

Tavsiyeniz ne olur acaba? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Onur
Ziyaretçi
Onur

İsa Bey,
Çok teşekkür ederim.
Tavsiyeniz üzerine P3 standart olanını yurt içinden aldım. 200 TL bir farkı vardı yurt dışından ancak bu fark garanti gibi artılarını düşünürsek hiç de fazla değil diye düşündüm.
Standart modeli çok tavsiye almıyor sanırım. Acaba demedim değil. Sizin de yorumlarınızda bu ara modeli benimsemediğinizi gördüm 🙂 Ne dersiniz?

Ayrıca kullanım kılvavuzu yok internette. Detaylı uçurmayı anlatan ne ingilizce ne türkçe bir kaynağa da rastlamadım.

Onur
Ziyaretçi
Onur

Hemen bakıyorum ilgili yazınıza İsa Bey.
Öte yandan telefonum note 2 kit kat haliyle dji go'da görüntü almıyor. Satıcı bazı sürüm telefonlarda bu sorun oluyor dedi.

Yine güncelleme yaparak çözülebilir belki dedim ancak satıcı çok büyük değişiklikler olmadığı sürece güncelleme yapmamamı da tavsiye etti. Zira her güncelleme yeni sorunlar ortaya koyuyor dedi. Mesela sinyal kaybı gibi.

Sizin yorumlarınız benim için önemli, ne dersiniz bu iki durum için acaba?

Teşekkür ederim.

Yusuf Bora
Ziyaretçi
Yusuf Bora

Abi ben 100tl civarı kamerasız dron almak istiyorum hangisi olabilir

MERTCANFENER
Ziyaretçi
MERTCANFENER

Merhaba, Syma X8G modeli nasildir. Yaklasık 550 lira sıfırı. Almaya degermi, arıza yapar mı, sürekli başım ağrır mı, yoksa o paraya daha kaliteli başka model al diye önerimi verirsiniz. 8mp kamera

Mustafa firinci
Ziyaretçi
Mustafa firinci

Abicim ben syma x8w almak istiyorum sizce nasil bir urun ve 500 gram ustune gomrukte belge istiyormus x8w drone kac gram ve sizce istenirmi istenirse nerelere gitmem gerek simdiden kolay gelsin

Mehmet Koray
Ziyaretçi
Mehmet Koray

Merhaba İsa Bey,
Birkaç gün önce birkaç soru sormuştum ama yayınlanmadı sanırım bir daha yazayım:
1- Syma X5C-1 almayı düşünüyorum ama gümrükte takılma ihtimali var mı?
2- Gümrükte takılırsa ne yapmamız gerekir, ne gibi belgeler gerekiyor?
2- Ayrıca kayıt ettirmek gerekiyor mu? İnternette yazılanlara göre alet 100 gram civarıymış, 500 gram altına kayıt gerekmiyordu sanırım?
Şimdiden teşekkürler.

Üye

öncelikle bizi fikirlerinizle aydınlattınız için tşkler. isa bey size bir kaç sualim olcak. bende 4kanal helolar mevcut ama drone da ilgim var ama maddiyat malum.
birkaç özelik yazcam ama dediğim fiyatlara tabi zor olsa gerek.ama en yakın sizin tavsiyeniz ne olurdu.max fiyat 500-600ve tl olacak şekilde türkiye veya yurt dışı (ama yurt dışından beklemek çok uzun sürüyor).
1.türkiyede ve yurt dışında kolay yedek parça bolluğu,
2.kamerası hd veya yakın olan,
3.uçuş menzili uzun
4.eve dönüş modu olan vs.
5.satabil uçuş ve atik uçus yapabilen,
belirttiğim fiyat ve özellikte hangi modelleri tavsiye ederdiniz ve siz hangisini seçerdiniz ..
çok teşekkeür ederim.

Üye

isa bey iyi günler ,
Phantom FC40 veya Phantom 2'lere fiyat olarak ulaşamıyorum malum. sizce onalrdan sonra hangisi alınabilir. syma modelleri ,Cheerson modelleri,tarantulax6 ,WLtoys V686G,ve ya JJRC X1 nasıl bir model. jjrc x1 görünüşü de hoşuma gidio hızlı bir modelmiş. uzun lafın kısası 500 veya 600 tl ye hangi model beni tatmin edebilir sizce.birde fırçasız motor hangisi sizce.
teşekkürler.

Cem Arslan
Ziyaretçi
Cem Arslan

Merhaba Isa Bey,
3 yıldır helikopter, quadcopter ucuruyorum. Cx 10 vardi artik çalışmaz oldu ömrünü tamamladi. Ls124 isminde bir quad aldim zaman gecsin diye o da ömrünü bugün tamamladi. Artik butceyi bol tutup isi biraz daha profesyonellestirmek istiyorum. 400 lira civari butcem var. Syma x8c mi alsam die dusunuyorum. Istedigim ozelliikler: fırçasız motor, en az hd ozellikte kamera, canli goruntu gonderme yani android cihaza baglanabilsin, parcasi kolay bulunsun. En onemlisi de menzili genis olsun ve menzilden çıkma ,pilin bitmesi gibi durumlarda kalkyigi yere inebilsin istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler 🙂

Cem arslan
Ziyaretçi
Cem arslan

Isa Bey jjrc x1 e baktım az önce galiba kamera baglama yeri yok , bantlamislar kamerayi isteyen. V686g cok hosuma gitti , cheerson cx35 de ayni sekilde begendim. Ama sizin yazinizda da bulamadim internette de bulamadim bu iki quadin motorları fircali mi fircasiz midir acaba?
Son bir sorum faha olacak bu quadlar da mikro galiba biraz daha buyuk birsey tavsiye edermisiniz? Fpv li fircasiz . fiyatı 600 lirayi geçmesin yeterli benim icin.

Cem arslan
Ziyaretçi
Cem arslan

Isa Bey tekrar merhaba,
Tavsiye ettiginiz Flying 3D X6 yi alamaya karar verdim ama alt yorumlarınızda Mobius kamera tavsiyeleriniz olmus bu cihaz icin. Ben canli goruntu almak istiyorum tablete veya cep telefonuna aninda aktarmalik. Mobius aldim mi nasil baglarim veya fpv sekline nasil getiririm bir bilgim yok. Şu modeli buldum : http://m.banggood.com/Flying-3D-X6-Plus-5_8G-FPV-With-720P-Camera-2_4G-6CH-GPS-RC-Quadcopter-RTF-p-1020170.html bunda kamera ve ekran falan da var tavsiye eder misiniz bunu ? Veya oneriniz nedir?

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

isa bey mrb yaklaşık 6 ay önce aldıgım quadcopter v303 modeli hatta size danısarak almıştım. Aldıktan kısa sure sonra düşürdüm ve suanda ayarlarını yapamıyorum.youtube izleyerek yaptım calibrasyonunu ama gene bir sonuc alamadım.çalıştırma ayarlarına kadar değişti.önceden asagı çekip saga sola cekince calıstırıyordum suan daha değişik çalısıyor.kalkıyor ama yon tuşları çok farklı yonlere gitmesini sağlıyor.kaldırdıgım noktaya inmesi için back ypıyorum sacma sapan yerlere gidiyor bana yardımcı olursanız cok sevinirim 6 aydır cihazım yatıyor

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

isa bey muhtemelen dediğniz gibi pervane ve motor yonlerinde bilmeden değişiklik yapmış olabilirim çünkü çok kurcaladım bilgisayara baglanarakmı ayar yapıcam ?yada nasıl ayar yapabileceğimi anlatan bir link varmı?

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

kablosu var isa bey

Mehmet kerim
Ziyaretçi
Mehmet kerim

Merhabalar revell amarka quadcopter aldım ve ucurduktan belli bi zaman sonra öndeki 2 pervana daha hızlı arkadakiler daha yavas donuyo bu yüzden havalanamıyo sizce nedeni nedir

Üye

Merhaba, iki sorum olacak:
1) 100 tl ~ 40$ bütçeyle kameralı bir başlangıç ürünü almak istiyorum. Bu fiyata tavsiye edeceğiniz drone hangisidir? Bütçeye uygun alttaki ürünleri bulabildim ancak bu ürünlerden biri olmak zorunda değil elbette.

DM007 Spy,
Eachine H8C Mini,
Cheerson Cx-10c,
Cheerson Cx-10w,
JJRC H6C.

Ayrıca Syma x5c - JJRC H8C - Tarantula x6 biraz bütçemi aşıyor ama değer derseniz onları da düşünebilirim.

2) Cheerson Cx-10w modelinin fpv'si nasıldır? Fpv deneyimi benim için çok daha iyi olurdu ancak bu bütçeye cx-10w'den başka fpv'li model bulamadım.

Ziyaretçi
Kemal Ulas

Merhaba, 100 tl bütçeyle kalitesiz de olsa kameralı veya fpvli bir drone almak istiyorum. Hangi modeli önerirsiniz?

Erdogan Akerçin
Ziyaretçi
Erdogan Akerçin

SYMA X8C Kayıt işlemi yaptırılacak mı

Üye

Iyi gunler syma x8w kullaniyorum urun pil dolu oldugu halde ve isiklari yandigi halde kalkis yapmiyo kumandadan komut almiyo gibi sizce arizasi nedir nerede yapdirabilirim

Armagan Demiral
Ziyaretçi
Armagan Demiral

Merhaba hepsiburada da satilan lh-x6 modeli icin goruslerinizi alabilir miyim

Yuşa Aligül
Ziyaretçi
Yuşa Aligül

Abi ben 200 tl civari drone almak istiyorum daha once hic kullanmadım ne önerirsibn

Yuşa Aligül
Ziyaretçi
Yuşa Aligül

Abi banggood a baktim indirimde 38 TL 2 sorum daha var

1. Gümrükte sorun çikarmi

2. Herşey dahil kaç TL'ye patlar

Abi kusura bakma senide yorduk

Bülent Göknar
Ziyaretçi
Bülent Göknar

Tekrar merhaba,

Sahibinden ve Banggood'dan sorunu çözemedim, ancak GearBest'te JJRC marka adı altında H8 Mini ve yedek parçalarını buldum ve sipariş verdim. Anladığım kadarı ile ürün aynı, ama birden fazla marka altında pazarlanıyor. Aynı değilse de yapacak birşey yok zaten, geldiğinde deneyip sizin deneyimlediğiniz kadar iyi çıkmasını umacağız.

Paylaştığınız bilgiler ve ilginiz için teşekkürler.

Selamlar,

Bülent Göknar
Ziyaretçi
Bülent Göknar

İsa Bey merhaba,

Önceki yazdığım yorum onay sonrası görüntülenmediği için tekrar yazıyorum.

Tavsiyeniz üzerine Eachine H8 Mini ile başlamaya karar verdim. Banggood'dan cihazı temin edebiliyorum, ancak çoklu şarj cihazı ve yedek batarya konusunda sorun var, Türkiye'ye sevkiyat yapan bir satıcı bulamadım. Cihazı Banggood'dan alırsam, yedek batarya konusunu nereden çözebilirim?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar,

Ziyaretçi
utku aş

merhaba isa bey tavsiyeniz uzere tarantula x6 siparisi verdim,istiyorumki ufak boyutlu gerektiginde odamdada vakit gecirebilicegim bir cihazim daha olsun,ama ayni zamandada disari cikardigimdada dışmekana dayanabilicek kapasitede olsun..cokmu sey istiyorum bilmiyorum ama demek istedigim şu, kucuk oldugu halde menzili yeterli, yada boyuna gore kuvvetli bir mini drone varmidirki acaba.vay velete bak sen dedirticek 🙂

Ziyaretçi
utku aş

peki yukarda incelemesi bukunan hubsan x4 hakkinda ne dusunuyorsunuz yani h8 le karsilastirirsak,sonuc olarak fiyat onemli degil kaliteli oldugu konusundabicimin rahat oldugu bir cihazim oldugunu bilmek istiyorum.bikere alicam sonucta.( cihazlarima iyi bakarim)

Üye

Merhaba 400 tl civarı Drone almak istiyorum. Aklımda Yi Zhan Tarantula X6(Türkiyede 500 Tl ) ile Walkera QR Y100 5.8Ghz FPV Hexacopter Drone(Türkiyede bulamadım ebay vs. 140 dolar civarı) var sizin önerebileceğiniz başka bir model varmı. Önceliklerim batarya süresi,fiyatına göre ortalama bir kamera ve iyi bir menzil. Walkera yaklaşık 140 dolar civarı gümrükte sıkıntı yaşarmıyım.

Üye

Tarantula X6 yı Banggood'dan satın alsam bir sorun ile karşılaşma ihtimalim nedir çünkü Türkiyedeki fiyatlarla arada uçurumlar var yanlış görmediysem 157 tl yazıyor.

Üye

Abi bunda kamera var mı çözemedimde http://www.banggood.com/YiZhan-Tarantula-X6-2-4G-4CH-IOC-RC-Quadcopter-Without-Camera-p-964161.html yoksa http://www.banggood.com/YiZhan-Tarantula-X6-RC-Quadcopter-Wide-Angle-500W-200W-With-IOC-p-964160.html bunu alsam gümrükte takılma riski nedir bana net bir şey söyleye bilirmisiniz hani yüzde 10-20 risk vardır gibi

Üye

ürün gümrükte takılırsa yani benim elime ulaşmaşsa paramı geri alabiliyor muyum ?

Faruk dinç
Ziyaretçi
Faruk dinç

isa bey yazı için çok teşekkürler.
syma nın x8 serisi ile ilgileniyorum. yeni başlayacağım drone işine. az da olsa havadan görünteleme yapmak istiyorum. kendime ait aksiyon kameram var. x8 serisi ile ilgisi aralarındaki tek fark kamera mı? Yani;
x8c basit kamera
x8w wi fi baglantılı kamera
x8g aksiyon kameralı

doğrumudur?

Faruk dinç
Ziyaretçi
Faruk dinç

isa be birde şöyle bir sorum var;
gearbest.com üzerinden almayı düşünüyorum x8w'yi fiyatı 60$ seviyesine kadar düşmüş.Fiyat olarak gümrüğe takılmayacağını biliyorum fakat drone lar ile ilgili bir kayıt sistemi oluşturulmuş galiba ve kayıt ettirmeden de teslim etmiyorlarmış. Sipariş konusunda nasıl bir yol izlemeliyim ürün geldiğinde hemen teslim alabilmek için?
çok teşekkürler

Uğur Türkmen
Ziyaretçi
Uğur Türkmen
selam hiç bilgim yoktu yazınızı okuyarak bilgilendim teşekkür ederim.bende bir quadrocopter almayı düşünüyorum.ama ilk defa kullanacağım hiç deneyimim yok. o yüzden yüksek fiyatlı bir ürün almaya çekiniyorum.Çok basit bir şeyde olsun istemiyorum.Ben daha çok eğlence amaçlı kullanacağım. 1-) brushless motorlu almak istersem işimi görecek en uygun fiyatlı ürün hangisini tavsiye edersiniz? 2-) brushless motor/ return home/ GPS/ FPV olan (kamera kalitesi önemli değil ortalama kalite bir fotograf çeksin yeter) kaliteli bir ürün en uygun fiyatlı hangisini tavsiye edersiniz? 3-) Hiç bilmeyen biri için kullanımı kolay, dayanıklı, uzun süre gidebilecek hangi ürünü önerirsiniz. (FPV özelliği olursa güzel olur) 4-) Sorularım biraz… Devamı »
Uğur Türkmen
Ziyaretçi
Uğur Türkmen

Birde WLtoys v686g mi Syma X5SW-1 mi hangisi daha iyi kısaca karşılaştırabilir misiniz ? (2 sinde de FPV var gözüküyor)

Uğur Türkmen
Ziyaretçi
Uğur Türkmen

Cevabınız için teşekkür ederim. Başlangıç için WLtoys v686g almayı düşünüyorum. Alabileceğim güvenilir uygun fiyatlı bir site linki atabilir misiniz, birde yedek batarya , iniş ayağı ve motorlarının linkini atabilirseniz sevinirim. Umarım başlangıç için memnun kalırım 🙂 birde gümrükte sıkıntı çıkmaz değil mi?

emre f
Ziyaretçi
emre f

selam
max 20 dolara önerebilceğiniz en iyi budur dediğiniz mini quadcopter nedir.
(eachine h8 dışında )

tavsiyenizi bekliyorum.

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

İsa hocam merhaba FPV ile Wireless arasındaki fark nedir görüntü kalitesi vb.

onur özgüler
Ziyaretçi
onur özgüler

abi ankarada bu ürünleri görüp alabilecegimiz bir yer varmı?

fatih şimşek
Ziyaretçi
fatih şimşek

slm merhaba syma x8c aldım. 2000 miliamper. yedek batarya da almam gerekirmi yada nerde bulabilirim?

Caner Çelik
Ziyaretçi
Caner Çelik

flying 3d x6 hakkında ne düşünüyorsunuz isa bey? bu alete yedek parça nasıl bulabiliriz?

Caner Çelik
Ziyaretçi
Caner Çelik

banggoodda flying 3d x8 yedek parçaları çıkıyor x6 ya ait bir şey bulamıyorum yardımcı olurmusunuz?

bülent bolat
Ziyaretçi
bülent bolat

200 dolar bütçeyle quadro yapmak istiyorum . Başlangıç olarak öneriniz ne olur acaba ..

fettah
Ziyaretçi
fettah

isa bey paylaşımlarınız için tşkrler x5sw fırçalı motormudur fırçasızmıdır birde ben ilk defa alacağım sizce uygunmudur x5sw ne diyosunuz sizin fikirleriniz çok önemli saygılar

onur can
Ziyaretçi
onur can

iyi günler isa bey .. mini quadcopter alacagım ama hangisi alacağıma karar veremedim.. yardımcı olursanız sevinirim.
EACHİNE H8 mini
CHEERSON CX10A
SYMA x12 nano
bu 3 quadcopterden hangisini tavsiye edersiniz.. bataryaları değiştirilebilir mi yoksa 40 50 kulanımdan sonra çöpemi atılır ? simdiden teşekkürler

osman baydar
Ziyaretçi
osman baydar

isa bey,
MJX X400-V2 ve Syma X5SW-1 Explorers 2 arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz!
Syma X5SW-1 Explorers 2 için >> 50 metre , mjx400 v2 >> 100 metre denmiş doğrumudur.
Hangisini tavsiye edersiniz!!

Ertuğrul karabulut
Ziyaretçi
Ertuğrul karabulut

İsa Bey yorumum neden silindi acaba 🙁

Ömer DÜZENCİ
Ziyaretçi
Ömer DÜZENCİ

İsa bey siz olsaydınız syma x5sw mi jjrc v686k mı alırdınız ?

İsmail koç
Ziyaretçi
İsmail koç

Merhaba isa bey, aynı siteden Walkera QR X350 Pro FPV GPS RC Quadcopter BNF For Gopro 3 ilgimi çekti. Yalnız BNF yi anlamadım . 310 $ a uygun tavsiye edermisiniz.

İsmail koç
Ziyaretçi
İsmail koç

Bu ürün özellikle 100 m irtifada çekim düşunursek GPS eve dönüş gerekli gibi. Gps eklenmezse CX 20 daha uygunmudur. Fiyati yakın. Yada başka model. Son olarak sipariş iptal yada değişim mümkünmü banggood sitesinde henüz alım yaptım.

Sercan ŞAHİN
Ziyaretçi
Sercan ŞAHİN

Merhabalar isa bey
Öncelikle yazılarınız için teşekkürler
Ben yapmış olduğumuz binaların havadan çekimi için tavsiye istiyorum. Önerilerinizi inceledim kararsız kaldım. Elimizde dslr fotoğraf makinemiz var. Onu monte edebileceğimiz bir model var mı? Yada fotoğraf kalitesi iyi olan öneriniz? Bütçe ilk başta deneme amaçlı olduğu için 400 tl civarında. F/p olarak önerinizi bekliyorum.
İyi çalışmalar.

Aydın kazan
Ziyaretçi
Aydın kazan

Bir cx 20 var uçuş sırasında ağaçlık alana düştü bulamıyoruz gps üzerinden bulunması mümkün mü acil cevap

Aytac Engin
Ziyaretçi

http://www.extremercmarket.com/sati-rc-model-bulucu.html

Sedat bey e ulasin. Benim yonlendirdigimi belirtin.
Size yardimci olur.

buğra batuhan
Ziyaretçi
buğra batuhan

ısa bey sızın vıdeoları ızledıkten sonra kendıme bır başlangıc olarak syma x-12 aldım geldı actım sarj ettım gayet guzel mınıcık bırsey ısyerımde ucurmayı denedeım bıraz dar oldugu ıcın yarım cok kurcalamadım..
fakat ucurmak ustedıgımde saga cok kayıyordu kenarındakı tuslara bastım sanırım trım ayarları bıraz duzeldı.tam ucuramadıgım ıcın anlamadım..tam trım ayarı yaptıgım zaman sabıt havada kalırmı yoksa ufaktan yalpalanmalar olurmu..??

bugra batuhan
Ziyaretçi
bugra batuhan

isabey dun evde baya ucurdum hatta takla bıle attırdım bıraz alısınca daha kolay oluyor..trım ayarlarını yaptım hıfıf oynamalar var fakat gayet stabıl ..bunu bıraz kurcalayım pesınden syma x8c dı yanlıs hatırlamıyorsam sıparıs gecmeyı dusunuyorum..sızın tafsıyenız ne olurdu.70-80 dolar arası varmı bır tafsıyenız

Mert Kurtuluş
Ziyaretçi
Mert Kurtuluş

Merhaba İsa abi ben nano veya micro bir quadcopter almak istiyorum ama iki model arasında kaldım.
Daha önce hiç kullanmadım eğlencesine kullanacağım. Cheerson CX-10 veya Eachine H8 Mini . Motorları ne kadar süre dayanır? ve motorlar bozulursa değiştirme imkanım var mı? Sen hangisini tavsiye edersin?

serkan koç
Ziyaretçi
serkan koç

İyi günler İsa bey ,öncelikle siteniz mükemmel ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.2 sorum olucak eagle solo pro kullanıyorum quad da il tecrübem olucak x8c almayı düşünüyorum fakat x8c ile x8w arasında sadece fpv ,wifi farkımı var yoksa başka teknik farklar varmı ,2nci sorum sj4000 m var bu seri ye bağlasam motorların ömrünü azaltırmı?

ferhat gok
Ziyaretçi
ferhat gok

iyi geceler isa bey ayni hesaptan ayni adrese 5 tane eachine H8 mini alsam kargoda sıkıntı yaşarmıyım

Ufuk yılmax
Ziyaretçi
Ufuk yılmax

merhabalar yazınız için teşekkür ederim öncelikle.
Ben 1 hafta önce phantom fy550 aldım.bataryası 3.7 v 650 mah. Nokia tel bataryasını (3.7 v 800 mah) quadkopterime monte ettim fakat daha havalanmadan kumanda bağlantısı kopuyor. Bazen çalışır vaziyette kalıp bağlantı kopuyor kumanda ile. Yerden de havalandıramadım. Fikriniz varmı? Teşekkürler şimdiden

ferhat gok
Ziyaretçi
ferhat gok

tesekkur ederim isa bey yanitiniz icin L6052 + 11$ 1.3 mp kamera yedek dahil 135 gibi bi rakam yapiyor dm007 yerini alirmi sizce

Ferhat gok
Ziyaretçi
Ferhat gok

iyi geceler İsa bey su an h8c ile dm007 nin arasına kaldım fakat üstteki yorumlarda 007 tutulmadığını ve fake olduğunu soylediniz 300 m menzil veriyor 6-7 dk ucus süresi ve gayet hızlı fakat h8c icin motorlarının cabuk yıprandığı yedek gerekli olduğunu soylediniz yedeklerle 170 liralık bi rakama ulasıyor rica etsem bu ikisini karşılaştırabilirmisiniz birde banggood mu gearbest mi daha erken ulaştırıyor size ürünü tecrübe ettinizmi tesekkurler

can
Ziyaretçi
can

öncelikle merhaba yeni başlayacağım bu hobide anlık görüntü alabileceğim fiyatı çok yüksek olmayan performans açısından iyi bir quadcopter almak istiyorum bu konuda ki tavsiyelerinizi ve görüşleriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler

mesut yakaci
Ziyaretçi
mesut yakaci

Öncelikle sorumu cevapladığınız teşekkür ederim İsa Bey. Flying 3D X6 adlı modeli inceledim.Bu drone hakkında birkaç sorum olacak;
1)Flying 3D X6 adlı modelde brushless motor var mı ?
2)Bu modelin yedek parça konusunda temin edilebilirliği nasıl ?
3)Bu model uçağa kamera takabilir miyiz ?

mesut yakaci
Ziyaretçi
mesut yakaci
Merhaba İsa Bey, benim şuan elimde Syma x5c modeli olan bir drone var. Ve sık sık motoru arızalandığı için değiştirmek zorunda kalıyorum.Bu da benim canımı fena halde sıkıyor.Nedeni de fırçalı motora sahip olmasından kaynaklanıyor.Bana bütün modelllerinde fırçasız motor olan iyi bir marka ve drone lazım.Yani motorunun sık sık arıza vermemesi gerekiyor.Ayrıca havada kalma süresi 10-15 dk ,yedek parçaları kolayca temin edilebilen iyi bir ürün istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Aradığım drone da olması gereken özellikler; 1)Brushless motorlara sahip olması (fırçasız motor) 2)10 dakikadan az olmayacak uçuş 3)Yedek parçalarının uygun fiyatlarda olması ve kolayca temin edilebilmesi 4)Fiyat olarak 300-500… Devamı »
furkan dogan
Ziyaretçi
furkan dogan

http://www.erenhobi.com/Wltoys-V323-24GHz-4CH-6-Axis-Gyro-RC-Quadcopter-Headless-Mode-RTF,PR-33688.html bu multicopter hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim acaba bu araca uygun camera takabilirmiyim acaba

Deniz Erd.
Ziyaretçi
Deniz Erd.

İsa Bey oğlum şu modeller arasında kaldı ama siz ne dersiniz?
1.JJRC H8C (2 Mp Kamera)
2.Hubsan x4 H107C (2 Mp Kamera)
3.JJRC H12C (5 Mp Kamera)

Çağatay ÇAM
Ziyaretçi
Çağatay ÇAM

İsa Bey Merhaba,
sj5000+ aksiyon kamerası araştırırken quadcopterler ilgimi çekmeye başladı. kameranın siparişini verdim. sj5000in monte olabileceği kamerasız bir quadcopter almak istiyorum. konu hakkında pek bilgim olmadığından, (kamera monte olabiliyor mu? monte edilse de sağlıklı sonuçlar elde ediliyor mu? uçuş süresi-kontrol mesafesi optimum noktası ne olabilir? vs.vs.) bilgilerinize başvurmaya ihtiyaç duydum. maksimum 150-200 TL civarlarında kamerasız, sj5000'in monte olabileceği bir quadcopter tavsiye eder misiniz?

Çağatay ÇAM
Ziyaretçi
Çağatay ÇAM

evet biraz daha ayrıntılı araştırınca farkettim ki dediğiniz üzere ciddi bir meblağı gözden çıkarmak gerekiyormuş. aynı anda hem kamera hem quadcopter bütçeyi biraz sarsacağından hevesimi bir kaç ay erteleyip ileri dönemde cx 20 almaya karar verdim. yorumlarınızda iyi bakıldığı takdirde bu cihazların 4-5 ay kadar gideceğini yazmışsınız. aynı şey profesyonel olan cx 20de de geçerli midir? yoksa kullanımı iyi bakıldığında daha uzun süre gider mi? bir de CX20nin fiyatı 250 USD civarında. siz kumanda dahil fiyatı için 500 USD civarında bir miktarı gözden çıkarmam gerektiğini söylemenizden dolayı "ayrıca bir kumanda almak mı gerekiyor" gibi bir soru oluştu kafamnda.

Deniz Erd.
Ziyaretçi
Deniz Erd.

İsa bey merhaba ben de oğluma bir quadcopter almayı düşünüyorum ama birbirine çok benzeyen modeller var.H5C ve H8C arasındaki farklar nelerdir, hangisini tercih edersiniz?Genel olarak kullanım ömürleri ne kadardır ?Bu iki model de fırçalı model midir?Bir de H8C'nin motor sorunları çok fazla oluyormuş doğru mudur?
İyi günler...

Berk K.
Ziyaretçi
Berk K.

İsa Abi nette görürken H8C ye belki rakip olabilecek bir model gördüm;
DM007 2.4G 4CH 6 Axis

Sizce ;
1.DM007 2.4G 4CH 6 Axis
2.Syma X5c-1 (Kameralı)
3.JJRC H8C (2 MP Kameralı)

Bunlardan hangisini almalıyım veyahut en fazla 55 dolara hangi quadcopter almalıyım?

Teşekkürler...

Berk K.
Ziyaretçi
Berk K.

Merhaba İsa abi öncelikle sayende bu hobiye merak saldım ve bir model almam gerecek haliyle 🙂
Quadcopter mi yoksa heli mi alsam karar veremedim.İnternet üzerinden alacağım, şu iki model üzerinden hangisini almalıyım sizce?
1.Wltoys v911 (37 -38 dolar civarı)
2.Syma X5c-1 Kameralı (40-45 dolar civarı)

Daha önce hiç heli kullanmadım dolayısıyla 4 kanallıdan başlamak en mantıklısı.

Berk K.
Ziyaretçi
Berk K.

H8C incelemenizi izledikten sonra onu almaya karar verdim,çok hoşuma gitti.En kisa sürede banggood dan sipariş vereceğim.
Teşekkürler

Alper Şahin
Ziyaretçi
Alper Şahin

İsa Bey merhaba,

JJRC H8C brushless motor mudur? Ayrıca siteden 5li yedek amaçlı batarya takımı almak istiyorum. Batarya motoru dinlendirmek için gereken zamanda takılabilir mi ve bir sökme takma gerektiriyor mu (pratik mi)? Bunun dışında yedek bir malzeme almam gerekir mi, tavsiyeniz olur mu?
Ayrıca e-bay'deki güvenilir satıcılardan da alınabilir mi (teslim süresi açısından önerir misiniz)?
Son olarak önerdiğiniz 2 satış sitesinden ürün ne kadar sürede ulaşır tahminen (sorulmuş olabilir, kusura bakmayın).

Teşekkürler.

Alper ŞAhin

koray tumay
Ziyaretçi
koray tumay

Isa bey. Ben kendime hatri sayilir yukesklige cikabilen, one click to return home ozelligi olan, fpv bir quadcopter da olabilir helikopterde olabilir bunlardan ariyorum. Sitlerde falan cok bulamiyorum, az fiyatta veya cok uygun fiyatli bir utun ile yardimci olabilirmisiniz

İhsan Seyisoglu
Ziyaretçi
İhsan Seyisoglu
İsa bey kendime guadcopter alacagim daha once hic ucurmadim.Ara sira oyuncakcilardan aldigim helikopterleri ucurdum ama.Her neyse aklimdaki model Bu sayfadaki bircok arkadasimizin fikri gibi symax8c bu gun alacagim yanliz bu model in motor tipi brushed modelimi dogru kullandigimda kac ucus yapabilirim?Bide bu tarz sylerin kontrolden cikip kaybolma ozelligi yada susme ozelligi varmis ben bunlarin olmasini hic mi hic istemiyorum bu tarz olay yasamamin olma yuzdesi fazlamidir yani olurmu? Syma x8c yi 112 dolara buldum simdi dusup kirlmasinida istemiyorum.112 dolar kac tl vergi odetir bana ? Bide ilk modelim oldugu icin ideal mi bu x8c ? Bu gun alacagim modelimi sizce… Devamı »
kemal gokce
Ziyaretçi
kemal gokce

tekrar merhabalar, banggooddan kuponla 45 dolara kamerasız h12c mi önerirsiniz yoksa 63 dolara yine kamerasız tarantula x6 mı?

Tahir Çolak
Ziyaretçi
Tahir Çolak

İsa Bey Merhabalar.
wltoys v686g modeli ile başlanğıç yaptık hayırlısı ile. size bişey danışmak istiyorum v686g üzerinde 3.7v 730mah li-po batarya var ve yaklaşık havada kalma süresi 6-7 dk yı geçmiyor. yüksek amperli li-po bataryalar çok pahalı bunun yerine uygun jack ile mesela 3.7v 3000mah lık bir batarya kullansam sıkıntı olur mu quadkopterde? note3 bataryası 3.7v bunu jackı uygurup kullansam olur mu? ağırlığı li-po ile aynı denğe sorunu olacağını düşünmüyorum fakat illaki li-po mu kullanmamız lazım? yardımcı olursanız çok sevinirim

Tahir Çolak
Ziyaretçi
Tahir Çolak

izinli günümü bekliyorum ilk fırsatta deneyip paylaşacağım inşallah. her ikisi de 3.7 volt olacağı için yanacağını sanmıyorum ama deneyelim bakalım 🙂

idris akyüz
Ziyaretçi
idris akyüz

isa bey ben flyin3d x8 aldım bir türlü uçuramadım dengesiz hareket ediyor verem etti beni ne yapabilirim

Enes YAKIN
Ziyaretçi
Enes YAKIN

İsa bey ben wltoys v686g ve syma x8c arasında kaldım wltoys için çoğu yerde daha kaliteli deniyor ve üstelik fpv li fakat siz burada x8c yi önermişsiniz sizce hangisi daha dayanıklıdır ve stabildir çok kararsızım yardım için şimdiden teşekkürler
not: quadcopter e fiyatı biraz yüksek olduğu için goPro vb. takmayı düşünmüyorum

Enes YAKIN
Ziyaretçi
Enes YAKIN

Peki bu quadcopterlerin ortalama ömrü ne kadardır yani eğer düzgün bir sürüş yaparsak 10 metre yükseklikten aşağıda uçurursak özenli bir kullanım gösterirsek ve quadcopteri fazla düşürmezsek sizce yıl yada ay ile tabir edilecek bir kullanım ömrü olabilir mi

Ahmet Katirci
Ziyaretçi
Ahmet Katirci

İsa bey biliyorum sizi cok yordum ama ben boyleyim iste bisey alirken iyicide arastiriyorum neyse ben bugun guadcopteri alacagim soyle 20.30 21.00 gibi alacagim site Bangood olmiyacak cunku karga ucreti baya fazla aliyor ALİBABA dan alacagim bana ALİBABA dan guzel ilan bulabilirmisniz modelde sorun olmayan ve parcalari falan tam olan 2 tane yeter lütfen ilgilenebilirmisniz.....Yorumunuuz sabirsizlikla bekliyorum. Cevap verirseniz sevinirim

kemal gokce
Ziyaretçi
kemal gokce

merhabalar , ben ladybird v2 aldım defalarca parçaladım kullandım deneyimliyim yani. tarantula yada h12c arasındayım şimdi almak için. ama sizce bunların kameralı versyonları mantıklı mı ? youtubeden ne kadar video izlediysem görüntüler hep titrşimli ve bir işe yaramayacak cinsten. tarantuladaki titreşim önleyici de bir işe yaramıyor demek ki. siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında, ne önerirsiniz?

Ahmet Katirci
Ziyaretçi
Ahmet Katirci

İSAY BEY MERHABA SORUMA CEVAP VERSİGİNİZ İCİN TESEKKUR EDERİM ALİBABA BAKTIM SYMA X8C YE TAM OLARAK ANLAMADİM SİZE ZAHMET BANA LİNK YOLLARMİSİNİZ? KUTU İCERİGİ TAM VE SORUNSUZ OLAN CUNKU BU GUN PAZAR YARİN SİPARİSİ VERECEGİM İNGİLİZCEM İYİ AMA ANLAMAADIM SİZE ZAHMET OLMAZSA KUTU İCERİGİ TAM OLAN VE SORUNSUZ Bİ URUN BULABİLİRMİSNİZ BU ALİBABBA GUVENİLİR Bİ SATİCİ YADA FİRMA VARMİ VARSA ADLARİ NELERDİR? SORUMU CEVAPLARSANİZ SEVİNİRİM CUNKU YARİN SİPARİSİ VERECEGİM. CEVABİNİİZ SABİRSİZLİKLA BEKLİYORUM.....

Enes onuş
Ziyaretçi
Enes onuş

İsa bey benim aldığım quadcopter Dropship seçeneği olmadan geldi ve ürün fiyatı 105 dolar kutu boyutları 55*25*8 ve kutu ağırlığı 300-400 gram arası banggood sizce 105 dolarlık faturayı koymuşmudur ve gümrüğe takılma şansı yüksek mi

Enes onuş
Ziyaretçi
Enes onuş

Merhaba isa bey ben wltoys v686g sipariş ettim fpv bir model menzili 150 metre bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz sizce uzun süre dayanır mı dayanıklımıdır wltoys yada siparişi iptal edip başka bir model mi alayım

AHMET KATİRCİ
Ziyaretçi
AHMET KATİRCİ

İsa bey syma x8c ye baktim alibaba ada niye fiyati bu kadar dusuk yoksa 2.el teshir flanmi ? Hide syma x8c nin kontrol meafesi ne kadar cogu sitede 50m diiyor ama alibaba ve bangood da 100m diyiyor.Bunlardan hangisi dogru yorumlariniza bakarken bi arkadasimiza 100m demissiniz neye gore biliyorwunuz bunu aslinda benim amacim agavlari yukardan cekmek oldugu icin sorun olmaz ama hangisi doğru 50 mi 100 mü

Hakan Ozdemirciogullari
Ziyaretçi
Hakan Ozdemirciogullari

İsabey dediginiz gibi tarantula x6 ya baktim lakin kamerali versiyonu bulamadim link atarmisiniz bide tarantula x6 nin paket icerigi nasil internette anlamadim yoruma yazarsaniz sevinirim ayrica yedek pervane flan veriyomu ? Syma x8c yi dusunecegim yedek parca olmamasini sizce haziranda alsam kac gun icinde elimde olur Samsun da yasiyorum. Sizce guadcopter alirken yedek parca sartmidir ? Ve kesinlikle syma x8c ye 1ay icinde yedek parca cikarmi symax8c dayaniklimidir .Ben ailbaba dan alacagim alibaba da garnti belgesi var demi? Cunku alibabadan aksiyon kamerasida alacagim saticiyla gorussem bence fiyati dusuk yazar kutu uzeeine cevabinizi bekliyorum

Hakan Ozdemirciogullari
Ziyaretçi
Hakan Ozdemirciogullari
İsa bey merhabalar ogluma Guadcopter 16yasinda aklimda 3 model var bunlar syma x5c ve syma x5c1 ve syma x8c bunlar nasil baslangic icin iyimi oglum syma x8c yi cok istiyor ancak bu modelin yedek parca bakimindan zenginmi her parcayi bulabilirmiyiz ayak pervane motor govde vb gibi x8c 109 dolar bide bangood da US$27.52toTurkey via EMS Express Mail Service diyiyor bu ne demek istiyor sanirsam 27.52 dolar kargo ucreti aliyor buda fiyati baya pahli yapiror ve gumruge takiliyor urun gumruge takilmamasi icin saticiyla gorusecegim kutuya dusuk fiyat yazsin diye diyeli ki kirildi burada modelciler var dukkanlari flan var oraya gotursem hallederler… Devamı »
murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

İsa abi ben şimdi bakıyorum quadcopter ama anlamıyorum önerdiğin sitelerden sipariş versem türkiyeye gelirmi ?Cx 20 ve Wltoys V303 modelleri dikkatimi çekti şimdi bunlarda kamera hariçtenmi alıcaz şimdiden yardımın için tesekkür ederim

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

yok isa bey hakkari daglıcadayım yakın olsam muhakkak gelirdim şimdilik şunu bir öğreneyim hobby olarak ilerletmeyi düşünüyorum ama ankaraya kursa gelirsem inş görüşürüz isa bey

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

isa bey benm ilk quadcoptrm ve hiç bir bilgim yok ben bunu nasıl ayarlıyabileceğimi gösteren bir video yada yazı var mı bildigniz bencok arastırdım bulamadım.birde kalibrasyon ayarı var bunu yapmakta negibi fayda var şimdiden tskr edrm

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

isa bey mrb v303 modeli quaadcopterim ilk aldıgım zaman sorunsuz ucuruyordum.fakat 1 kere düşürdüm ondan sonra birtürlü istedigim randımanı alamıyorum tuşlatrın yeri değişti kumandada anlıyacagınız kullanamaz hale geldim bana nasıl yardımcı olabilirsiniz hersey ifabrika ayarlarına döndürebilme şansım var mı tesekkur ederim şimdiden

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

ok abi çok tskrler tavsiyeni dinleyip birtane sj500 siparişi verdim.abi yazıyı hazırlamak için çok bekletme bizi 🙂

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

abi elime ulaştı qapter.bende gimbalda yok abi kamerada. benim cx20 için kumandadan kontrol edebileceğim monitörlü ne almam gerekiyorsa link atabilirmisin yada isimlerini yaz ben hepsini alayım abi şimdiden yardımların için çok tesekkür ederim

murat coşkun
Ziyaretçi
murat coşkun

isa abi cx20 270 usd kargo dahil v303 240 usd gelicek sence hangisini almalıyım çok arastırdım kafam karıştı birde anlayamadıgım su kamerayıda aldım diyorum onun kumandadan kontrol edebilmek için ayrı bir aparat mı almamız gerekiyor

Bora Mumcu
Ziyaretçi
Bora Mumcu

merhaba isa bey aklımda iki quad var flying 3d x8 ve cx 20 hangisini tavsiye edersiniz return homeda hangisi daha güvenilir,hangisi daha stabildir?

Barış Ertuğrul
Ziyaretçi
Barış Ertuğrul

merhaba isa bey ben ilk defa drone alıcam yizhan tarantula x6 ve syma x8c arasında kaldım goproyla kullanmak istiyorum arastırdığımda syma x8c nin gopro için daha iyi olabiliceğini okudum bu ikisinin ışında uygun fiyatlı başka modeller varmıdır 100m kadar mesafeye kadar gidebilen bir model?

mustafa akın
Ziyaretçi
mustafa akın

İsa bey merhabalar bende sizin gibi bu tarzislerle ugrasiyorum ve simdi kendime bi internet sitesi acmak istiyorum internette cok abzurt seyler var siz nerede actiniz bana site acmak icin link yollarmisiniz ancak kredi karti falan vermek istemiyorum parada odemek istemiyorum

ferdi yilmaz
Ziyaretçi
ferdi yilmaz

Anladim beki yeterlimidir bende ogluma alcam oda lise 2 ye gidiyor peki sizce ozellik bakiminda hangisi
Syma x8c
Symax5c 1 veya x5c
Syma x5c expplover
Jjrch12c
Jjrch 8c
Oyuncak olarak tabor edilenler hangisi

ferdi yilmaz
Ziyaretçi
ferdi yilmaz
İsa bey birkac sorum var isa parlakay diye bir arkadasa syma x8c hakkinda yardim etmissiniz bu syma yi bende arastirdim gearbestte soyle bise yaziyor ceviride yapamadi internet Dear customer, we are sorry for that the presale need to be extended because we just got announcement from the manufacturer that the items will arrive at our stock on April 15. We will arrange the shipping quickly after April 15. Thank you for undrestanding and patience. Yaziyor bide haketen gearbeste 50m yaziyo ben geatrbestten alirsam kontrol mesafesi 50m bangood dan aorsaam 100m mi olcak bide niye farkli yaziyor kandirmaca ve dolandiricilikmi bide… Devamı »
isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

Cok tesekkur ederiz ogluma actim bu konuyu cok sevindi ancak karneyi iyi getirse alacagim bi hedefi olsun neyse butun yardimlariniz icin tesekkur ederiz zaten bende Samsung Galaxy S2 telefonu var onun on kamerasi 2mp baktim hosuma gitti bundan sonrasiileri seviyye kaciyor tabi neden olmasin gorusuruz benim yeni model almma gerek yok siz yeni konular yazdikca ben surekli olacagoim cok guzel bi site kurmussunuz hayirli isler son olarak syma x8c hakkinda bir yazi yazarsaniz sevinirim

isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

İsa bey ben guadcopter alorsam satmayi dusunmuyorum ve okadarda kotumu kameralari youtube de birsuru video var onlqr iyilestirilmis goruntumu yoksa orjinali o kadar mi bide dayanikli bisi istiyorum dusunce dagilmasin mesela flying 3d x6 nin boyutu ne kadar internette bulamadim her siteye baktigim soylermisiniz dedigim gibi hobi olacagi icin zaten lise 2 deki oglum icin alacagim boype seylere merakli symq x8c yetermi bi tane syma x8c ile cekilmis video linki atarmisniz satmiyacagim icin yedekparca olarak ne aliyim

isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

Syma x8c de hangi sitreden alcam buyuk ihtimalle bangood diyceksini, orda indirim kodu varmi varsa yazarmisniz bide demin lipo koruma cantasi yazinizi okudum cok sart degildemi ayrica mod2 mod1 olayi nedir ben saglakim mod2mi alcam mod1 mi mesela mod 2 de sag analog hiz sol analok yon tusumu yoksa tam tersimi

isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay
İsa bey eminsiniz degilmi gercekten alinca uzulmek istemiyorum nerden biliyorsunuz symanin kendi sitesindemi yaziyo ve gearbest te farkli neden yaziyo bide mobius fazla pahalli gibi syma x8c 2mp mi yoksa 5mp anlayamdim buyuk ihtimalle symax8c alcam aslinda ilk kararim hubsan di biraz buyugu biraz iyisi olsun derken syma x8c yi kesfettim insanoglu hep iyisini istiyo aslinda hakli okadar para verdikten sonra iyi bisi olsun istiyorum bu arada 2mp bana yetermi ilk guadcopterim olcagi icin sonucta flim cevirmiycem eglence amacli hobi syma x8c nin yaninda ne alayim motor falan link atarsaniz sevinirim bide syma x8c ninntelefon baglantilimi gearbeste telefon aparati var… Devamı »
isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

İsa bey syma x8c de control mesafesi 100m demissiniz ancak gearbestte 50m bangood da ise 100m diyo hangisi dogrudur bilemedim bide kontrol kaybi olabilir yinede dikkat etmek lazim diyosunuz syma ya ozel biseymi bu yoksa tum modellerde gecerlimi jjrch 12c de ise 300metre diyombu gercekmidir 300 metre ise super bisey dogrusu fiyatina gore hemde 5mp kamerasi ayrica return home tusu var ama return homde sapma olabilir diyior bu tum gps siz modellr icin geçerlimidir symax8c ile jjrch 12c ipyi karsilastirirmisiniz bide symax8c ye sj4000 yada sj5000 takilirmi takilirsa cekebilirmi guadcopter agirligi yani motoru yaksin istemiyorum bi karsilastirma yabarmisiniz yoruma

isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

X8c de guzel bi model lakin control mesafesi 50 m sizce yetermi bana ilk defe alcam mesela 50 metre ye ne ornek verirsiniz bi apartmanin kacinci kati pek oranti yapamiyorum jjrch12 alirsam motor aliyimmi bide hadi diyelim motor arsazi falan oldu burda topmodel diye dukkan var ora yapar heralde

isa parlakay
Ziyaretçi
isa parlakay

İsa bey sizi tebrik ederim cok yararli bi site kurmussunuz ayrica adas olmamiz dikkatimi cekti 🙂 size bi sorum olacak guadcopter almayi dusunuyorum ben internette pek faydali bilgi bulamadim bi kac model var aklimda gearbeste tam aciklayici degil mesela htf802d modeli icin 2 resim koymus birinde 20 cm diyo birinde 40 cm diyo guadcopter icin kutu boyutlarida farkli baktim baska bi versyionuda yok su modellerden hangisi alabilirim sizce
HT F8 02D wifi
Jjrc h12c
Jjrc h8c
Dfd F183
Bu modeller var aklimda hangisini onerirsiniz onerebilceginiz baska model varmi biraz modelleri aciklarsaniz sevinirim bu gun cevap verirmisiniz kararsizimda acele ederseniz mutlu olurum adasim 🙂

murat koyuncu
Ziyaretçi
murat koyuncu

Aslinda bi bakima dogru diyiyosunuz isa bey ancak syma modelinde 50m yazmis maks olarak hatta bazi yerlerde okuduguma gore 10m de bile irtifa kaybi oluyomus ben biara wtoys v686 modelini dusunuyodum yuksek irtifa fpv kumanda return func vardi ve 109 dolar hubsan x4 ise baya kucuk model olarak syma cok guzel hemde fiyat olarak lakin dedigim gibi irtifa sorunu varmis ne dusunuyorsunuz

murat koyuncu
Ziyaretçi
murat koyuncu

Malesef daha ziyada ucuz bisi istiyorum ilk olacagi icin riske gerek yok cunku kirilma durumlari var oyuncak snifi olmasi sorun degil cok sart degil diyosunuz yani oyuncak snifinda return home oyuncak snifinda ne onerirsiniz baska mesela jjrch12 olurmu model onerirseniz sevinirim

Murat Koyuncu
Ziyaretçi
Murat Koyuncu

İsa bey sizi yeni duydum cok guzel bi anlatisiniz var guadcoptere istiyorum HJ818 Pathfinder 2 modeli nasil
Aslinda ilk baska syma alcaktim ama onlarda return func yok o benim icin cok onemli bu dedigim model nasil tavsiye edermisiniz oyuncak snifindami ilk guadcopter olcak aslinda aksiyon kamerami bagliyacagim bisey olsun istiyorum ama onlarda pahali bildiginiz model varsa onuda onerebilirmisiniz bide cevap yazmada acele dermisiniz bu hafta icinde almayi planliyorum carsamba gunune kadar yani

ahmet kara
Ziyaretçi
ahmet kara

Guadcopter alirken pervane koruyuculumodel istiyorum yani dustugundemotor zarar gormesin istiyorum oyle birmodel varmi

Mehmet Cakar
Ziyaretçi
Mehmet Cakar

İsa bey merhaba flying 3d x6 hakkinda bilgi verirmisiniz internete ingilizce pek bisi anlayamadim bide guzel bir guadcopter onerirmisiniz butce 300 tl camera ve return home olsun iyi bide buyuk olsun yeter nolur cevap verin kararsizim ne almaliyim

wpDiscuz