Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Taşınabilir (Flash) Disklerdeki Virüsleri Temizlemek

2 Aralık 2008 Salı 147 yorum İsa Sarı

Taşınabilir belleklerin, bir diğer deyişle "flash disk"lerin yaygınlaşmasıyla beraber, bu cihazlar üzerinden yayılan bilgisayar virüslerinin sayısı süratle artmaya başladı. Enfekte olmuş bir bilgisayara bağlanan taşınabilir belleğe bulaşan virüs, bu virüsü taşıyan belleğin kullanılacağı bilgisayarda herhangi bir antivirüs yazılımı yüklü değilse, pek çok bilgisayara kendisini bulaştırabilmektedir. Böyle bir virüs, verilere ulaşımı engelleyip verileri bozabilir, zaman kaybı doğurabilir ve hattâ bazı durumlarda veri kaybına bile neden olabilir. Çoğunlukla "amvo", "bittorrent", "activexdebugger32" gibi isimler taşıyan bu tür virüslerin nasıl yok edileceğiyle ilgili bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Kesin Çözüm: Antivirüs Programları

Taşınabilir bellek virüslerinin önüne geçebilmenin en başta gelen çözüm yöntemi, güvenilir ve güncel antivirüs programları kullanmaktır. Daha önceden tanıtımını yaptığım "AVG Free" isimli antivirüs programı, ücretsiz olması nedeniyle tercih sebebidir ve pek çok virüs ile zararlı programcığı yakalayabilmektedir. Her ne kadar çoğu antivirüs programı yeni yeni yayılmaya başlayan bir taşınabilir bellek virüsünü ilk başlarda tespit edemese de, gerekli güncellemeler sonucunda virüsü tanıyabilir hâle gelebilmektedir. Bu nedenle, kullanmakta olduğunuz antivirüs programını sık sık güncellemekte fayda vardır.

Eğer bilgisayarınızda herhangi bir antivirüs programı yüklü değilse, İnternet üzerindeki çevrim içi virüs tarama sayfalarından bilgisayarınızda gerçek zamanlı virüs taraması gerçekleştirebilirsiniz. www.kaspersky.com/virusscanner adresinden bu tür bir çevrim içi virüs tarama uygulamasına erişebilirsiniz.

Enfekte Olmuş Bir Taşınabilir Bellekteki Virüsü Temizlemek

Bu işlem, bu konuda tecrübesiz bilgisayar kullanıcıları için ilk bakışta zor görülebilir; fakat aksine, oldukça basittir. Ayrıca bu işlemi sadece taşınabilir belleklerde değil, C: ya da D: gibi yerel disklerde de uygulayabilir ve bu sayede tüm disklerde yer alan, diske ulaşımı aksatan "autorun.inf" dosyalarını silebilirsiniz.

1. Öncelikle www.freecommander.com/fc_setup_.zip adresinde bulunan programı indirip .rar uzantılı dosya içerisindeki "fc_setup.exe" isimli programı bilgisayarınıza kurunuz.

2. Programı, bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırınız ve program ekranında üst kısımlarda (C, D, E gibi sürücülerin olduğu kesimde) yer alan sürücü sırasından, aşağıdaki ekran görüntüsünde yeşil ok ile belirtilmiş olan Flash disk ikonu (simgesi) simgeli taşınabilir belleğinizi seçiniz.

Flash disk içeriği

Flash disk içeriği

3. Taşınabilir belleğinizin içindeki dosya ve klasörler görüntülenecektir. Burada, kırmızı ok ile gösterilen "autorun.inf" dosyasını ve daha hiç rastlamadığınız, size yabancı gelen diğer .exe uzantılı dosyalarını siliniz (görüntüdeki .exe dosyaları örnektir, isimleri değişiklik gösterebilir).

4. Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra taşınabilir belleğinizi bilgisayarınızdan çıkarıp tekrar takınız. Belleğinizin içerisindeki virüs silinmiş olacaktır.

NOT: Bu işlemi gerçekleştirmeden önce, taşınabilir belleğin takılı olduğu bilgisayarın virüslerden arındırılmış olmasına dikkat ediniz. Aksi hâlde, bu işlemi gerçekleştirseniz bile, virüsün tekrar ortaya çıkma ihtimâli vardır. Bunun için, güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taramanızı veya dosyalarınızı yedekleyip işletim sistemini tekrar kurmanızı tavsiye ederim.

, , , , , , , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

147 Yorum "Taşınabilir (Flash) Disklerdeki Virüsleri Temizlemek"

Şunları bildir:
avatar

Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
melis s
Ziyaretçi
melis s
13 gün 10 saat önce

Benim de USB belleğimde aynı dosya var ama birkaç site bunun sadece kurtarıcı olduğunu söylüyor. Silsem mi silmesem mi? Dosyalarım silinmişti ama ödev çıkartmak için kırtasiyede açınca dosyalarımı orada gördüm. Evde açınca da geri geldiğini farkedip içindekileri kopyaladım. umarım virüs değildir :((

Melda suzan
Ziyaretçi
Melda suzan
19 gün 11 saat önce

şimdi benim bilgisayarımda ve flash belleğimde virüs var flash bellekte yeni klasör oluşturmuş bu dosya virüslü açılamıyor diyor içindeki belgeleri silmek istemiyorum bilgisayarıma format attırsam flashı tekrar taksam virüsler bilgisayara geçer mi ve flash belleğimin içindeki belgeleri silmeden nasıl eski haline döndürebilirim yardım lütfen 🙂 ?

Gta ( eMRE)
Ziyaretçi
Gta ( eMRE)
1 ay 29 gün önce

Flash bellegim 16 gb toshiba blgsayara taktigmda aclmyoruz bicimlendirme calstim oda olmuyor flas bellege girmeden resimlerimi kopyalaya bilirmiyim icindekiler silinmesin istiyorum yardim lütfen

NURULLAH ÖZAYDIN
Ziyaretçi
NURULLAH ÖZAYDIN
9 ay 24 gün önce

hocam yaptıklarınızı denedim fakat inf uzantılı dosyayı sildiğim halde yeniden geliyor siler silmez başka ne yapmam gerekir acaba?teşekkürler

ensar bayram
Ziyaretçi
ensar bayram
10 ay 2 gün önce

benim usb 8gb toshiba bilgisayarımda tıklayınca kısayol çıkıyor usb nın adı cıkıyor ve bişi atınca cıkarıp takınca kayboluyor lütfen yardım

Mustafa Hakan öZTÜRK
Ziyaretçi
Mustafa Hakan öZTÜRK
10 ay 7 gün önce

ALLAH RAZI OLSUN flash bellegimi açarken belirtilen modü bulunamadı diyodu sizin sayenizde bu programla flash bellegime girebildim içindekileri aktardım saolun çok teşekkür ederim....

kübra gezelge
Ziyaretçi
kübra gezelge
10 ay 28 gün önce

benim bilgisayarımda avira free antivirüs programı var.bugün abim flash belleğini bigisayara sokunca virüs olduğunu anladık.ve o flash bellekte kurtarılması gereken bir sürü dosya var.ve sanırım hp laptop bilgisayarımada bulaştı.lütfen yardımcı olun.

serap oz
Ziyaretçi
serap oz
11 ay 13 gün önce

Flas bellegim 16 gb toshiba blgsayara taktigmda aclmyoruz bicimlendirme calstim oda olmuyor flas bellege girmeden resimlerimi kopyalaya bilirmiyim icindekiler silinmesin istiyorum yardim lütfen

Seda arık
Ziyaretçi
Seda arık
11 ay 14 gün önce

Merhaba, bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. fena halde panik yaptım:(
Harici belleğime 126 gb büyüklüğünde fotoğraf albümleri ekledim.
300 gb 'lık belleğin 296 gb'ı dolu durumda. Ancak fotoğraflar albümüne girmek istediğim zaman donuyor ve şu uyarıyı veriyor. " F: sürücüsündeki diski kullanabilmek için önce biçimlendirmeniz gerekli." Ardından da erişilemiyor/ Veri hatası(döngüsel artıklık denetimi). uyarısı geliyor. Bu zamana kadar sürekli kullandığım bir bellekti. Çalışır durumda görünüyor. Hiç bir dosyayı açıp giremiyorum ancak dolu görünüyor. Belgelerime artık ulaşamayacak mıyım.Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim

Can
Ziyaretçi
Can
1 ay 29 gün önce

Seda hanım bir çözüm bulabildinizmi? Bende de aynı sorun var.

faruk k
Ziyaretçi
faruk k
1 ay 13 gün önce

calıştır a cmd yazıp komut sistemine geciniz artından alttaki komut işinizi görecektir.
chkdsk [sürücü adı]: /r sorununuzu çözecektir

Seda arık
Ziyaretçi
Seda arık
11 ay 9 gün önce

Maalesef iki denediğim de olmadı.
Başka bir yolu var mıdır?

Barış Özgüner
Ziyaretçi
Barış Özgüner
11 ay 15 gün önce

Benim bilgisayarımı esetle taradım ama bana söylenene göre antivürüs programının görmedikleri var.. yardım !!!!

Barış Özgüner
Ziyaretçi
Barış Özgüner
11 ay 13 gün önce

Çok teşekkür ederim!!!

merve selek
Ziyaretçi
merve selek
11 ay 15 gün önce

merhaba,
flashımı bilgisayara taktıgım anda virüs tarama programı bir uyarı verdi ve tüm verilerim silindi. verilerimi nasıl geri aalabilirim?

cengiz taban
Ziyaretçi
cengiz taban
1 yıl 1 gün önce

/xaprwefaqfyozdrqnqnc...... .pap başlatmada sorun
belirtilen modül bulunamadı
usb bellek boyle bir hata veriyor ne yapmaliyım

melda genç
Ziyaretçi
melda genç
1 yıl 7 gün önce

system volume information diye bi dosya var içinde virüslü ve o silinmiyor onu nasıl yok edebilirim?

doğukan
Ziyaretçi
doğukan
1 yıl 7 gün önce

flasımın içinde birsürü önemli programlar vardı ancak virüs bulaştı içine girdiğimde hiç bişey yok boş GÖZÜKÜYO KURTARMA ŞANSIM VARMIDIR ?

Muhittin Salih Öz
Ziyaretçi
Muhittin Salih Öz
1 yıl 13 gün önce

Bütün Dosyalarınızı Yedekleyin VE Diski Biçimlendirin Bence(MasaÜstüne Yedekleyebilirsiniz)

Nurbanu Kanan
Ziyaretçi
Nurbanu Kanan
1 yıl 17 gün önce

Merhaba flashım hı-level 16 gb
virüsü --autorun.inf, MusaLLaT.exe, Özel Dosyalar.exe-- freecommander ile silmeye çalıştım ama saniyesinde geri geldi içinde bir sürü resmim vardı, diğer verilerim silinmemiş belgelerimi koruyarak nasıl kurtarabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Uğur Fındık
Ziyaretçi
Uğur Fındık
1 yıl 19 gün önce

flashımda ki dosyaların içinde fotoğraflar vardı şuan dosyaların içine giriyorum sadece aynı dosya adında uygulama var içindekiler gözükmüyo ne yapmalıyım ?

Elif Merve Filiz
Ziyaretçi
Elif Merve Filiz
1 yıl 1 ay önce

Merhabalar usbyi bilgisayara takınca sorun var tarayın yazıyor. Içindekiler sorunsuz açılıyor ama virüs olabilir diye düşünüyorum ve taratmak istiyorum. Usb içindeki bilgiler silinir mi ?

Erdal
Ziyaretçi
Erdal
1 yıl 24 gün önce

Abi merhaba
8gb toshiba flash belleğimi hiçbir bilgisayar okumuyor
içindekilerini nasıl kurtarabilirim

zeynep ataş
Ziyaretçi
zeynep ataş
1 yıl 1 ay önce

benim flashım 8 GB virüs bulaştı biçimlendirdim alanı daraldı 430 MB 'ta düştü bbunu nasıl düzeltebilirim...

Oğuz
Ziyaretçi
Oğuz
1 yıl 1 ay önce

Abi benim flashımda dosyalar kayboldu yerine '2nyyºâ.§°`'böyle şeyler yazan bir sürü dosya çıktı.Ne yapabiliriz..?

Oğuz
Ziyaretçi
Oğuz
1 yıl 1 ay önce

Abi çok çok önemli bilgiler varsa yapabileceğimiz başka birşey yokmu..?

göknur bayram
Ziyaretçi
göknur bayram
1 yıl 2 ay önce

benim parmak belleğimden bilgisayara virüs bulaştı.Öğretmenim slayt atmıştı belleğe.Denedim açılmadı.Bilgisayardaki virüsü nasıl temizleyebilirim...

Emir Şahin
Ziyaretçi
Emir Şahin
1 yıl 2 ay önce

abi bu program ile denedim taşına bilir hardiskime tıklıyınca program donuyo ve kapanıyor. bunun dışındada bilgisiyarımdan usb ye giremiyorum donuyo usbyi çıkarınca düzeliyor biçimlendirmek istiyorum fakat içindeki bilgileri kopyalamam lazım. yardım edersen sevinirim

Samet Duruşkan
Ziyaretçi
Samet Duruşkan
1 yıl 3 ay önce

Abi ben biçimlendirmiştim belleği içinde bişey yok ama yine belleği takınca bir kaç saniye sonra bellek gidiyor buna nasıl çözüm bulurum .

soner hak
Ziyaretçi
soner hak
1 yıl 3 ay önce

emegi geçen herkese tesekkurler bır cok vırus programı ıle denedım olmadı ama bunla ıse yaradı cok tesekkurler

murat
Ziyaretçi
1 yıl 5 ay önce

çok işime yaradı hocama emeklerine sağlık

neslihan funda can
Ziyaretçi
neslihan funda can
1 yıl 11 ay önce

flash a ingilizce şarkı indirdim diye bişiler oldu silinmediler bilgisayarda görünmüyordu fakat televizyona veya başka aletlere takınca o ingilizce şarkılar ortaya çıkıyodu babamda kızıyordu bu program sayesinde kurtuldum tşk

sevgi
Ziyaretçi
sevgi
1 yıl 11 ay önce

yazdıklarınızı yaptım ama hiç bir faydası olmadı.Flashımda 1 dosyadan 2 3 tane var sürekli kendiliğinden kopyalıyor siliyorum tekrar çıkıyor biçimlendirmeye çalışıyorum olmuyor.Lütfen bir çözüm söyler misiniz ? :'(

servet sarıboğa
Ziyaretçi
servet sarıboğa
1 yıl 9 ay önce

Ya Değerli Okular ßen Flaş ßelleğimi Pcye Taktıgımda Okuyor Ama ßen Pcden Örneğin: Müzik Flaşa Attıgımda Yol Çok Derin Diyor Seßeßi Nedir Ya ßileniniz Varmı Yardımcı Olsanız Sev,necem

semih
Ziyaretçi
semih
2 yıl 7 gün önce

lütfen yardım edin flaşımda System Volume Information diye bir dosya var ama silinmiyor nasıl
halledebilirim YARDIM 🙁

cansu demirtas
Ziyaretçi
cansu demirtas
2 yıl 21 gün önce

flash belleme virus girdi nasil yapcam yardim edin onemli dosyalar var yardim edin lutfen

Efe Sığırcı
Ziyaretçi
Efe Sığırcı
2 yıl 12 gün önce

Zaten nasıl yapacağınızı anlatmış

ZEYNEP ERTÜRK
Ziyaretçi
ZEYNEP ERTÜRK
2 yıl 4 ay önce

Allah razı olsunnnnnnnnnnnnnn! müthiş bir program bu!yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkür ederim:)

can dündarlı
Ziyaretçi
can dündarlı
2 yıl 4 ay önce

üstte yazılanların hepsini yaptım free Commander danda siliyorum geri geliyor

yasemin karaca
Ziyaretçi
yasemin karaca
2 yıl 4 ay önce

allah razı olsun sızden ya en onemlı belgelerımı kurtardım sayenızde :))

filiz
Ziyaretçi
filiz
2 yıl 4 ay önce

toshıba marka flas bellek var virüs bulaştı çeşidi nedir virüsün bilmiyorum ama içindki dosyaları açmak istediğimde komut sistemi yöneticiniz tarafınızdan devre dışı bırakılmıştır uyarısı ile karşıkarşı ya gelmekteyim ki bu komutu ben nasıl verdiğimi de bilmiyorum şimdi bellek içerisindeki bilgilere ulaşamaz mıyım ulaşılma s
öz konusu ise nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

tuba dağ
Ziyaretçi
tuba dağ
2 yıl 5 ay önce

hocam şimdi ben flaşı bilgisayara taktgımda dosyalarımın hiç biri görünmüyo sadece autorun die bişey var içinde çok önemli dosyalarım var silmeden nasıl bu virüsü temizleyebilirim lütfen yardımcı olur musunuz bu arda sizin o programınızda indirdim çalıştırdım ama dosyalarım gözükmedi yine

adem navruzcan
Ziyaretçi
adem navruzcan
2 yıl 5 ay önce

"bilgisayarım"a girin. orada "alt" tuşuna basınca menü çubuğunda "araçlar" adlı bir sekme bulunacak. orada "araçlar"ı seçin. "klasör seçenekleri"nden "görünüm"e gelin. orada da "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini seçin ayrıca aynı yerde. "korunan işletim sistemi dosyaları gizle (önerilen)" diye bir seçenek var onun önündeki tick işaretini kaldırın uyarı ekranına tamam deyin. daha sonra flash belleğinizi takın içine girin önemli dosyalarınızı masaüstüne kopyaladıktan sonra flashınızı biçimlendirebilirsiniz.

Furkan Beyazlı
Ziyaretçi
Furkan Beyazlı
2 yıl 5 ay önce

Çok tşk ederim Virusler full silindi

Kemal yarıcı
Ziyaretçi
Kemal yarıcı
2 yıl 5 ay önce

arkadaşlar benim denemediğim kalmadı güncel olan virüsler silinmiyor fakat şu bulduğum program bu işleri bende çözdü
http://www.usbfix.net/

bizzlelad
Ziyaretçi
bizzlelad
2 yıl 5 ay önce

abi çok sağol görünmeyen dosyalrıda gösteriyor 8 gb lik belleği çöpe atmaktan kurtuldum 😀

DİLBER KUÇUK
Ziyaretçi
DİLBER KUÇUK
2 yıl 6 ay önce

bende denedim fakat flashımı tekrar bilgisayara taktığımda bulunamadı diyor nasıl düzeltebilirim bunu

Bülent Ö.
Ziyaretçi
Bülent Ö.
2 yıl 6 ay önce

Teşekkürü borç bilirim.
Benim gibi acemiler için; flashınızı takıp programı açtıktan sonra çalıştır yada tarama başlat düğmesi aramayın :). Flashınızı belirten sürücüye (F) tıkladıktan sonra görüntülenen yabancı dosyanın üzerine gelip sağ tıklayıp silin. Kalan dosyaları yine sağ tıklayıp kopyala deyip masa üstüne yapıştırın. Antivirüs program ile tüm bilgisayarı tarayın. Bilgisayarımdan flashınızın üstüne gelip sağ tıkladıktan sonra biçimlendir varsayılan ayarları yükle tamam deyin. Masa üstüne kopyaladığınız yedeği flash içine tekrar kopyala yapıştır yapın.

kadir ulu
Ziyaretçi
kadir ulu
2 yıl 7 ay önce

flash'tan virüsü silmeye çalışıyorum ancak disk yazmaya karşı korumalı diyo na yapmam gerek?

onu kıranşa
Ziyaretçi
2 yıl 9 ay önce

Çok teşekkürler,8 GB'lık flash'ı çöpe atmaktan kurtardınız beni 🙂

hatice ölüoğlu
Ziyaretçi
hatice ölüoğlu
2 yıl 9 ay önce

korkuyorum ya bilgisayar çökerse

semih can
Ziyaretçi
semih can
2 yıl 10 ay önce

mrb , programı ındrdm hafıza kartımdakı dosyalarımı program ıcınde gorebılıyorum ancak , programı kapttıgımda bılgısayarıma gırıp hafıza kartıma gırdıgımde dosylarımı goremıyorum , bunu nasıl cozebılrım yardım lutfen arkadaşlar , tşk

şeyda akın
Ziyaretçi
şeyda akın
2 yıl 11 ay önce

slm bana yardımcı olabilirmisinz flaşımda bis orun oluştu WR.com başlatmada sorun diyor ve belirtilen modül bulunamadı diyor ne yapabilirm lfn yardımcı olabilirmisiniz içinde silinmemesi gereken dosyalarım var???

msy
Ziyaretçi
msy
3 yıl 13 gün önce

hocam çok teşekkür ederim sayenizde yepyeni oldu

cemal demirbaş
Ziyaretçi
cemal demirbaş
3 yıl 23 gün önce

filaş taktım zaman biçimlendir diyor içi önemli dosalar nasıl kurtarım tşk

tnr ky
Ziyaretçi
tnr ky
3 yıl 1 ay önce

bn flası takınca hangi program olursa olsun yanıt vermiyor deyip donuyo. fc commanderi de indirdim o bile yanıt vermedi. sag tıklayıp tara dicem flası sağ tıklayınca bile donuyo olmuyo napsam ne çözüm önerrsiniz

anıl uzc
Ziyaretçi
anıl uzc
3 yıl 1 ay önce

benim flaşıma virüs girdi biçimlendirilmiyor biri yardım edebilirmi

ahmet büyük söylemez
Ziyaretçi
ahmet büyük söylemez
3 yıl 2 ay önce

Alllah razı olsun sizden binlerce kez

Raşit Gökçe
Ziyaretçi
Raşit Gökçe
3 yıl 2 ay önce

Allah razı olsun. Virüsleri FreeCommnder programı ile temizledim fakat içindeki dosyalarımı göremiyorum. Gene aynı programla baktığım zaman içindeki dosyalar gözüküyor gizleme falanda yapmadım ama program ile masa üstüne çekip yedek alıyorum. Çok teşekkürler...

Selen Baytun
Ziyaretçi
Selen Baytun
3 yıl 2 ay önce

Merhaba,
Flash belleğimdeki virüs için dediğiniz programı indirdim ancak autorun'ı silmeye çalıştıgımda dosya windows update üzerinde açık diyor ve silme işlemini gerçekleştiremiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu yararlı sayfa için de ayrıca teşekkürler..

Cihan Petek
Ziyaretçi
Cihan Petek
3 yıl 3 ay önce

Bilgisayara öyle bir virüs bulaştı ki hangi belleği takarsam takayım hepsinde kısayol oluşturuyor ve açmıyor. WMBI.Fat32 hatası veriyor ne yapayım ?

simge szn
Ziyaretçi
simge szn
3 yıl 2 ay önce

"Cihan Petek" arkadaşımızla aynı sorunu yaşamaktayım, flash disk i hangi bilgisayara takarsam takayım kısayol olarak görünüyor. Sorunun nasıl çözüleceğiyle ilgili fikir verebilirseniz çok sevinirim.

alper
Ziyaretçi
alper
3 yıl 14 gün önce
mrb bu sadece sızın sorununuza bır cevabım degıldır butun sorun yaşayan arkadaslar için söylüyorum ilk önce bilgisayar kullanmasını tam olarak bılmenız lazım programlama işletım sistemlerı falan çünkü bazı virusler bılgısayar yazılımları içine gizlenıp sen nete baglandıgında aktif hale geçip bilgisayarı kasmaya baslar bazende bılgısayar bir iki sanıyelik donma yaşar sonra düzelir o anda bulundugun siteden cıkıp varsa pcnde virüs programı hemen bılgısayarını taraman lazım o sırada usb flash bellegını tak pc ye.bişey söylicem sagdan soldan netten araştırdıgın yada baskasının sana söyledıgı bır virus programı kullanma eğer windows 7 kullanıyosan sana tek bir program önerırım microsoft security essential bu tam korumalı… Devamı »
Deniz Başar
Ziyaretçi
Deniz Başar
3 yıl 3 ay önce

Sorun bilgisayarınızda. Bunun flash disk ile ilgisi yok. Bilgisayarınızı iyi bir antivirüs programıyla tarayın. ESET'in online virüs tarama programı var. Onu da deneyebilirsiniz. http://www.eset.com/tr/online-scanner-popup/ adresinden tarayabilirsiniz. Sadece Internet Explorer ile çalışıyor.

melike sürücü
Ziyaretçi
melike sürücü
3 yıl 4 ay önce

çoook sağol silindi hepsi çook mutluyum Allah razı olsun:)

ceyhun balcı
Ziyaretçi
ceyhun balcı
3 yıl 2 ay önce

nasıl temızledın melıke ben yapıyorum olmadı yardımcı olabılır mısın

yağmur yakşan
Ziyaretçi
yağmur yakşan
3 yıl 4 ay önce

ben temizleyemedim.çünkü aotorun uzantılı dosyayı silmek için izne gereksinimiz var diyor.ne yapmam gerek acaba?

oğuzhan coşkun
Ziyaretçi
oğuzhan coşkun
3 yıl 5 ay önce

çookk teşekkür ederim.açıklmalarınız çok işime yaradı.harikasınız.çalışmalarınızın devamını dileriz.

muhamed
Ziyaretçi
muhamed
3 yıl 8 ay önce

usta emeğine sağlık çok teşekür ederim

Kadir Garipoğlu
Ziyaretçi
Kadir Garipoğlu
3 yıl 8 ay önce

Bu sayfalarıda inceleyin ve programı indirip çalıştırın, sonra da durumu buradan bildirin ki ne gelişme olmuş öğrenelim. kolay gelsin...

Turan Kocaman
Ziyaretçi
Turan Kocaman
3 yıl 8 ay önce

tek kelimeyle Allah razi olsun.Bunun gibi bitanedaha virus programi vardu usb disck mi ne ama tam ismini unuttum ama bu daha iyi herkeze tavsiye ederim.

sümeyra özkök
Ziyaretçi
sümeyra özkök
3 yıl 9 ay önce

ben pek anlamıyorum bilgisayardan bu virüslerden falan bişey sorcam lütfen yardım edin benim pc de virüs var ben ona format attıracam sonrada bu programı yükleyeceğim yapacağım ama flashdaki virüs geri bilgisayara bulaşır mı ve flashdaki resimler müzikler bu virüsler silinince gider mi biri yazsın lütfeen 🙁

ferah gürbüz
Ziyaretçi
ferah gürbüz
3 yıl 10 ay önce

çok güzel bir program.silindi sandığım, açılamayan dosyalarım hep açıldı tavsiye ederim

Mevlüt ECE
Ziyaretçi
Mevlüt ECE
3 yıl 10 ay önce

flash disk üzerinde resim klasörleri bulunmasına rağmen virüs nedeniyle bu klasörlere ulaşamıyorum. flash diski açınca klasörler gözükmüyor. Bu klasörleri kurtarabilmek miçin ne yapabilirim. Teşekkürler.

Yağız Keskin
Ziyaretçi
Yağız Keskin
4 yıl 21 gün önce

Ben eset kullanıyorum. 5.0.95.0. Günlüğe bakınca o açılamadı bu zarar görmüş olabilir vs. vs.. Ya kardeşim madem zarar gördü sil. 🙂

Yağız Keskin
Ziyaretçi
Yağız Keskin
4 yıl 21 gün önce

Ben biçimlendiriyorum. Bütün virüsler gidiyor ama dosyalar da yok oluyor.

Kadir Garipoğlu
Ziyaretçi
Kadir Garipoğlu
4 yıl 1 ay önce
Selamlar, Antivirüs olarak önerebileceğim Avira dır, özellikle de ücretsiz ise başka önermiyorum. buradan inceleyebilirsiniz:http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus Diğer antivirüslere gelince sakın eset kullanmayın zira kendisi zaten bir virüs gibi bir kurdunuz mu kaldırmak için program arayın durun sonra, (kendi tecrübelerimden). Kaspersky gayet güçlü ama bu programın arızası da virüsü temizlemek yerine virüslü dosyaların tamamını siler atar hiç sormaz lazım mı kalsın mı o yüzden yedeği olmayan bir çalışmanız silinebilir.! uzun lafın kısası özellikle ücretsiz bir antivirüs kullanmak istiyorsanız benim tecrübelerimden önerim avira anti virüs olur ve bir dipnot: esetin tanımadığı virüsleri avira şak diye buluyor ve soruyor siliyim mi vs. vs. autorun.inf e… Devamı »
uluhan
Ziyaretçi
uluhan
4 yıl 1 ay önce

hocam cidden emeğine sağlık sinir etmişti beni bu diskteki virüs toplamda 1.5dk içinde kurtuldum sayende cidden emeğine sağlık NOT:Ben 2 yıl sonra gördüm burayı ama linkler hala çalışıyor.

Eray Gezer
Ziyaretçi
Eray Gezer
4 yıl 2 ay önce

Bu dosyaları görmek için "Klasör Seçenekleri" panelinden "Gizli dosyaları göster" ve "Sistem dosyalarını göster"i seçerek de yapabiliriz. Açıkçası verdiğiniz yazılım "explorer.exe"den ileri gidemez. Bu tür virüsleri silince beş saniye sonra tekrar geri geliyorlar. İlk şartınız olan antivirüs programları kesin çözüm, ancak bu tür yazılımlar da kar amacı olarak kullanılıyor. Benim önerim, küçük programların kullanılmasından yana.

Fatih
Ziyaretçi
Fatih
4 yıl 2 ay önce

Süpper açıklamıssınız. Çok teşekkür ederim sürekli oluyordu bu .

mehmet hançer
Ziyaretçi
4 yıl 3 ay önce

Allah bin kere razı olsun kardeşim hayatım flas bellegimdeydi 16 gb lık. Herşeyi geri getirdim allah razı olsun.

onur erdem
Ziyaretçi
onur erdem
4 yıl 4 ay önce

ben daha flaşımı yeni aldım 2gün filan oldu gezmeye gittiğimde flaşıma oyun atım eve gitim bulaşmışmı die bakim dedim baktım autorun.inf var o virüs mü virüsze silicem

kenan erbeyli
Ziyaretçi
kenan erbeyli
4 yıl 4 ay önce

eline emegine sağlık bilgilerini paylaşmak kadar güzel ve sevap yoktur herşey gönlünce olsun

Kadir Garipoğlu
Ziyaretçi
Kadir Garipoğlu
4 yıl 4 ay önce
diski biçimlendirmek en son yapılacak şeydir çünkü diskten ve içindekilerden umu kesince artık yapacak birşey kalmıyor ama büyük disklerde (harici bellek) sorun genelde mekanik oluyor giriş kısmında bende yaşadım ve bir harici disk kutusu aldım olay çözüldü onun dışında birde ufak disklerde sornun zırt pırt farklı bilgisayarlarda takıp çıkartmaktan oluyor antivirüssüz bilgisayarlarda ve bilgisayarımdan güvenli çıkar yapmadan zart diye çekince flash ı olanlar oluyor zamanla şu noktada yapılacak şeyler google da görünmeyen dosyaları gösteren program diyerek arama yapmak ve çıkan programları teker teker denemek ve kurtarılabilen dosyaları kurtarmak onun dışında flaş da bir temassızlık da peydah olmuş olabilir hor kullanmak… Devamı »
Gizem Gürek
Ziyaretçi
Gizem Gürek
4 yıl 4 ay önce

bende de çıktı virüsler ama ben silemiyorum siliyorum tekrar geliyor bazen erişim engellendi diyo belleğimi kullanamıyorum biçimlendirmeyi denedim o da olmadı lütfen acil yardımmmm!

ikbal can
Ziyaretçi
ikbal can
4 yıl 5 ay önce

YARDIM!!!!
programi indirdim hersey tamam ama usb yi takiyorum program aleti algiliyor ama G sürücüsüne tikladigim halde acmiyor,lütfen yardim?????

Kadir Garipoğlu
Ziyaretçi
Kadir Garipoğlu
4 yıl 6 ay önce

Merhaba,
Çevremde flash vs. diskleri bozulan kişilere elimden geldiğince yardımcı oluyorum şu ana kadar 12 sorundan 10 tanesini çözebildim ve bu gibi sorun yaşayan kişilere yardımcı olabilirim flash disk inizi gönderin kurtarabildiğim dosyalarınızla birlikte geri göndereyim ücret talep etmiyorum sadece kargo ücretlerini siz karşılayın yeter.

nesrin
Ziyaretçi
nesrin
4 yıl 6 ay önce

benim bellek full doluydu virüs alınca kenara attım şimdi kurtarayım derkende bi bakındım boş gösteriyor ve biçimle diyo napmalıyım yardım lütfen ben kurtarmak istiyorum ..

Seda N. AYDOĞAN
Ziyaretçi
Seda N. AYDOĞAN
4 yıl 7 ay önce

Taşınabilir belleğime (usb) bir bilgisayardan virüs bulaştı. AVG virüsleri (truva) buldu ve silmemi istiyor; ama dosyalar yılların birikimi... Silmek yerine kurtarmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Zehra
Ziyaretçi
Zehra
4 yıl 9 ay önce

Allah razı olsun sizden. Çok güzel açıklamışsınız. Sayenizde fotoğraf makinemdeki resimleri kurtardım. O resimler benim için çok önemliydi..

Dilara
Ziyaretçi
Dilara
4 yıl 9 ay önce

programı yükledim virüsleri sildim USB'yi çıkarttım tekrar taktığımda erişim engellendi dedi ne yapacağım :/

aykal özkan
Ziyaretçi
aykal özkan
4 yıl 11 ay önce

mrb iyi günler acil yardım istiyorum sub virüs kaptı ve butun resimlerim görünmüyor ve tarama yaptıgımda resimlerde siliniyor resimleri nasıl kurtarabilirirm??

mutlu akkus
Ziyaretçi
mutlu akkus
4 yıl 11 ay önce

arkadaşlar fotoğraf makinemi sınıfımızdaki pc ye usb kablosu ile bağladım fotoğraf makinesine virüs girdi nasıl temizleyebilirim bu yol işe yararmı

kerem uğurlu
Ziyaretçi
kerem uğurlu
5 yıl 3 ay önce

ya bişey dycem ben filaşı taktığım zaman anti vir geliyor her takmamda bu böyle kurulamıyorum virüsmü girmiş yoksa başka bişeymi lütfen yardımlarınızı bekliyorum

HAMDİ TÜRKOĞÜLU
Ziyaretçi
HAMDİ TÜRKOĞÜLU
5 yıl 5 ay önce

ARKADAŞLAR flaşımı okuldakı bılgısayara taktım ama virüs bulaştı tarattım bu sefer içinde ne var ne yok gitti. sonra flasın belleğine baktım hala dolu gozukuyo ve ben dosyalarıma ulaşamıyorum nasıl alabılırım

etem yılmaz
Ziyaretçi
etem yılmaz
5 yıl 5 ay önce

izzet kırmızı,
recovery diye programlar var. onlardan birisini bilgisayarına kurup çalıştırırsan, flash belleği taratıp oradaki resimleri kurtarabilirsin. burda dikkat edilmesi gereken bir nokta, flash bellek kullanıldıkça, fotoğrafların üzerine yazmasıdır. bu yüzden veri kaybolmasından hemen sonra bu program kullanılırsa, çok faydalıdır. hatta bilgisayara format atsan bile formattan önceki bilgilere de ulaşıyor...

izzet kırmızı
Ziyaretçi
izzet kırmızı
5 yıl 6 ay önce

4 GB kingston flash belleği yeni aldım fotoğraf dosyaları yükledim,ancak belleği bilgisayardan çıkardıktan sonra dosyalar boşalıyor içindekiler siliniyor dosya kalıyor, içinde anlaşılmaz harfler sayfaları çıkıyor belleği aldığım yere gösterdim, virüs bulaştığını söyledi, belleğin maddi değeri önemli değil, yüklediğim en az 2000 foto kayboldu ,çünkü bilgisayardakini de silmiş. bu fotoları nasıl geri yükleyebilirim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

mustafa yıldız
Ziyaretçi
mustafa yıldız
5 yıl 7 ay önce

ne zamandır başıma bela bi virüs vardı sayenizde temizledim çok teşekkürler

ersinaytekin
Ziyaretçi
ersinaytekin
5 yıl 9 ay önce

arkadaşlar bu programı kullanırken usb deki virus pcye bulaşma gibi bi durum varmı?

usbden virusu sildi cok teşekkurler...

tuba ceydeliler
Ziyaretçi
tuba ceydeliler
5 yıl 10 ay önce

çok teşekkür ederiim !

alper şan
Ziyaretçi
alper şan
5 yıl 11 ay önce

bendede sivchosst.exe ve newfolder.exe virüsleri vardı freecommanderin programı çok süper ordan benim flash belleğin sürücüsünü açtım ve buldu bu virüsleri ve nod32 otomatikman sildi...

Kadir Garipoğlu
Ziyaretçi
5 yıl 11 ay önce

Merhaba, ben bu freecommander programını indirdim iki flash diskimde işe yaradı ancak bir diğer flash belleğimde olmuyor yani teker teker belki 300 exe dosyasını elimle silip temizledim ve sonra tarattırdım ama yine o dosylar açılmış! yani bir işe yaramadı onca sildiğim exe dosyası tekrar açılmış? hemde art arda yaptım tüm flashları. Sizden ricam lütfen bu exe uzantılı dosyaları tarayıp, bulup tek bir seferde silen bir program önerin. İyi çalışmalar...

Erkan ERDOĞAN
Ziyaretçi
Erkan ERDOĞAN
6 yıl 29 gün önce

new folder.exe ve SSVICHOSST.exe virüslerinden hala kurtulamıyorum ayrıca autorun.inf silemiyorum bunları SSVICHOSST.exe'yi silmeye kalkıştığımda disk yazmaya karşı korumalı diyor..sanırım sizin de söylediğiniz gibi öncelikle bilgisayarımı bir virüs programı ile taramalıyım...paylaşım için teşekkürler

Batuhan Altuğ
Ziyaretçi
Batuhan Altuğ
6 yıl 2 ay önce

Çok teşekkür ederim kardeşim süper bi paylaşım olmuş ellerine sağlık

Tuna Eniz Duyar
Ziyaretçi
Tuna Eniz Duyar
6 yıl 3 ay önce

Guzel fakat bende bu program kullanılıyor programı kapatıp tekrar deneyınız. Diyor
Yardım edebılecek bırısı var mı ?

Gökay Erarslan
Ziyaretçi
Gökay Erarslan
6 yıl 3 ay önce

Size ne kadar teşekkür etsem, azdır çok güzel açıklamışsınız saolun tüm virüslerden kurtuldum :)))

mustafa arslantaş
Ziyaretçi
mustafa arslantaş
6 yıl 3 ay önce

ya ben bu programı yükledim ama taşınabilir bellekteki autorun falan silmeye çelışınca dik yazmaya karşı korumalı falan dio ne yapmalıyım bi de bu system volume information die bi dosya var ondan nasıl kurtlula bilirm c de d de f de hepsine bulaşmış f deki dosyalrım gizli olmuş onları görünür yapamıyorumda anlamadım lütfen acil yardım..........:((((((

Resul Altunç
Ziyaretçi
6 yıl 3 ay önce

Yani Çok Süper Anlatım Virüs Denen İllet Kalmadı Size Çok Tşk Ederim 🙂

taner karasahin
Ziyaretçi
taner karasahin
6 yıl 4 ay önce

çok çok çoookkk teşekkür ederim bütün virüsler silindi tertemiz oldu 🙂 çok saolun....

zehra hilal
Ziyaretçi
zehra hilal
6 yıl 4 ay önce

işe yaramıyor virüsün adı amt.sn sil diyorum bu dosyayı silmeniz için everyone size izin vermelidir diyor ... başka çözüm öneriniz var mı?

Şükran
Ziyaretçi
Şükran
6 yıl 4 ay önce

Teşekkür ederim, Flash belleğe erişemiyordum, sayenizde kurtuldum:)

zuhal
Ziyaretçi
zuhal
6 yıl 5 ay önce

flash belleğe virüs bulaşmaması için bir yönerge var.sizinle paylaşmak isterim. USB belleğinizin içinde yeni metin belgesi.txt adlı bir metin belgesi oluşturun. Sonra bu dosyanın adını autorun.inf olarak değiştirin. Son olarak da dosyaya sağ tıklayıp Özellikler’i seçin ve Salt Okunur ile Gizli seçeneklerini işaretleyin. İşte bu kadar. Bu işlemi yaptıktan sonra USB belleğinizi bir bilgisayara taktığınız anda yazma hatası veriyorsa, USB belleğinize virüs giremiyor demektir.

müslüm özçakal
Ziyaretçi
müslüm özçakal
6 yıl 6 ay önce

merabalar öncelikle bu proğramı paylaştığınız için çok teşekkür ederim ama benim işime yaramadı srgo.exe diye bir virüs var bi türlü silinmiyor. özelliklerinden baktım gizli diyor ve değişmiyor ne yapabilirim silmek için yardımcı olabilirmisiniz

wpDiscuz