Dyson elektrikli süpürgeler neden bu kadar pahalı?

0 oy
5,687 gösterim
24 Ağustos 2015 Elektronik Ürünler kategorisinde Nilgün Marzan sordu
Merhabalar,
Bir Dyson elektrik süpürgesi almak istiyorum, ama fiyatları çok pahalı. Çok araştırmadım. Bunların normal süpürgelerden farkı ne? Niye bu kadar abartı fiyatları var? Bir de Hakman garantisi vs. varmış. Bazılarında bu garanti 5 bazılarında 2 yıl. Merak ediyorum doğrusu...

2 Cevap

0 oy
24 Ağustos 2015 nerimankoca cevapladı
 
En İyi Cevap
Nilgün Hanım, ben de bundan şikayetçiyim , ama durumu şöyle izah edeyim:
1. Hakman garantili Dyson'lar 2 yerine 5 yıl garantili. 5 yıl garantili olanların fiyatı daha pahalı. Mesela İstanbul Bilişim gibi firmalar 5 yerine 2 yıl garanti veriyor ve bunlar daha ucuz. Ama riske atmamak gerek. 3 yıl oldukça uzun bir süre. 100-200 lira fazla verip 5 yıl garantili almak daha mantıklı.
2. Dyson'lar diğer süpürgelerden farklı bir teknolojiye sahip. Siklon sayısına göre performansı artıyor ve çekiş gücü hiç düşmüyor.
3. Dışarıya toz kaçırmıyorlar.  Diğer süpürgeler gibi 6 ayda bir değişen filtreleri yok. Zaten 5 yılda her 6 ayda bir filtre değiştirirseniz hemen hemen aynı hesaba geliyor.

Benim bildiklerim bunlar...
0 oy
24 Ağustos 2015 Ayfer Çetintemiz cevapladı
Nilgün Hanım merhaba. Ben de 3 yıldır Dyson kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Başka markalarda 1.5-2 yıl sonra sorunlar çıkmaya başlıyor. Dyson'da henüz çekim gücü bile düşmedi. O kadarını söyleyeyim. Biraz gürültülü çalışıyorlar ve bazı modelleri biraz ağır gibi. Ama bunlara katlanılabilir diye düşünüyorum şahsen.
...