Expedited Shipping Service & Takip Numarası

0 oy
824 gösterim
5 Eylül 2015 Yurtdışı Alışveriş kategorisinde Özgür Tunalı sordu
Öncelikle bilgilendirici konularınız için teşekkür etmek istiyorum.

Banggood sitesi üzerinden Action Cam aldım ve açıkcası kabaca 1 aylık süreyi beklememek için Shipping Method kısmında Expedited Shipping Service (3-7 business days) seçtim.
Order Detail kısmında Shipped kısmı OK işaretini almış. Ama Track Number kısmı Untracked olarak duruyor.

Merak ettiğim sitede hala takip numarasının girilmesi için zaman var mı? yoksa ESS için takip no verilmiyor mu?
Tekrar teşekkürler.

2 Cevap

0 oy
5 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Özgür Bey,
Yorumunuz için ben teşekkür ederim. Takip kodunun girilmesi 3-4 iş gününü bulabilir. Bu süre sonunda herhangi bir giriş olmazsa, cservice@banggood.com adresine durumu bildirebilirsiniz. Gerçi 1 hafta içerisinde ürününüz size teslim de edilebilir.
5 Eylül 2015 Özgür Tunalı yorumladı
Takip kodu konusunda sıkıntı olmayacaktır yani. Yaklaşık 20 $ ek kargo ödemesiyle bu kodun alınmadığını düşünmek epey garip gelmişti bana.

Evet 1 haftaya kadar elimde olabilir ama hem yurtdışı hem de PTT tarafında acaba paket ne alemde diye düşünmeden [meraklanmadan] edemiyor insan!! ;)) malum...
Sağolun
5 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Evet, o noktada sıkıntı olmaz. Dediklerinizde haklısınız tabii :) Rica ederim.
8 Eylül 2015 Özgür Tunalı yorumladı
İleride aynı soruyu sorup, sonuç ne oldu diyenler çıkabileceğini düşünerek takip numarasıyla ilgili gelişmeyi paylaşmak istedim.

Banggood, sadece rakamlardan oluşan 10 haneli bir takip numarasını bu sabah order sayfama eklemiş.  17track sitesinden sorgulattığımda bilgi alamadım ancak bu sorgulama standart olarak "International Express Courier" altında yapılıyor.
Banggood order sayfasında ürünü Flytexpress ile gönderdiğini yazdığından, 17track sitesinde sorgulamayı "China E-Commerce Carrier" altında Flytexpress 'i seçerek yaptığımda sonuca ulaştım. Kargom şu an Guangzhou 'dan Hong Hong 'a ulaşmış. Umarım kazasız belasız elime ulaşır.
Saygılar.
8 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Özgür Bey, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hem kendi adıma hem de okuyucularım adına... Pek çok kişinin işine yarayacaktır bu bilgiler.
8 Eylül 2015 Özgür Tunalı yorumladı
Rİca ederim.
İşin aslı Amerika 'dan sonra bu ikinci yurtdışı alışverişim ve durağımda Çin oldu. Epey toyum yani :))
Bİlgi havuzunda küçük bir katkım olmuş çok mu?
0 oy
12 Eylül 2015 Özgür TUNALI cevapladı
İsa bey,

İzninizle son bir bilgi ile konuyu sonlandırmak isterim. Android telefonum üzerine yüklediğim türkçe paket takip programı sayesinde kargonun DHL firmasıyla gönderildiğini farkettim. Hem Flytexpress hem de DHL için 17track üzerinde arama yaptığımda kargo bilgisini görebiliyorum. Ama anlamadığım baştada yazdığım gibi takip no 10 haneli sadece sayılardan oluşan bir kod ve ptt içinde [yada turkiye.gov.tr] bu kodu kullandığımda sonuç çıkmıyor :\
Neyse sonuçta Antalya'ya ulaştığı belli, kısmetse pazartesi kavuşacağız birbirimize  :))
Süreci merak edenler için paketin Hong Hong 'a ulaştıktan sonrasını gösteren bir çıktısını aşağıda paylaşıyorum..
Kolaylıklar dilerim.

http://i.hizliresim.com/ng3MJ1.png
12 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Özgür Bey,
DHL ile gönderildiğinde PTT hiç işin içine girmez. DHL'nin kendi sitesi üzerinden takip etmek lazım olur. Zaten bu aşamadan sonra da bir şey kalmamış. Pazartesi günü kapınız çalınacak büyük ihtimalle :) Verdiğiniz faydalı bilgiler ve çıktı için teşekkürler.
...