Banggood sipariş takibi not found yazması

0 oy
274 gösterim
11 Eylül 2015 Yurtdışı Alışveriş kategorisinde ulaş barmanbek sordu
Merhabalar ban bangogood dan xiaomi yi aksyon kamerası  ve BlitzWolf selfie çubuğu aldım. 25$ verip ikisinide hızlı kargoyla gönderilmesini istedim. fakat bangogood gümrüğe takıldığını 50$ daha talep ettiklerini, istersem iptal edebilceğimi söylediler. ürünlerin iptalini sağladım. camera iptal edildi gözüküyor ama selfie cubuğu hala iptal gözükmüyor. neyse konumuza dönelim; daha sonra normal kargo takipli farklı günlerde 4 ayrı sipariş verdim, kargo takip numaraları var hepsinin ama tıkladığımda not found yazısı görüyorum hepsinde durum böyle. ne yapabilirim ? birde sizce bu ürünler gümrüğe takılır mı ?  
kargo takip sitesinde durum : http://i.hizliresim.com/L455jo.png

verdiğim siparişler: http://i.hizliresim.com/poJJLr.png

1 cevap

0 oy
11 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Ulaş Bey,
Kısa sürede diğeri de iptal edilecektir. 1 haftaya veya 10 güne kadar Not Found yazması normaldir. Bilgiler henüz sisteme işlenmemiş olur bu süreçte. Sonu SE, NL gibi Avrupa ülkelerinin kodlarını taşıyan kargolarda bu süre daha da uzayabilir.
11 Eylül 2015 ulaş barmanbek yorumladı
peki gümrüğe takılır mı ?
11 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Gümrüğe kontrol için girer, ama kesin bir şey diyemem. Yine de takılırsa Xiaomi Yi takılır, fiyatı 100 Doların altında olmasına rağmen. Son zamanlarda 40-50 Dolarlık ürünlere bile vergi çıktığı oluyor.
...