Cennet papağanım benden çok korkuyor

0 oy
5,556 gösterim
23 Ağustos 2015 Hayvanlar kategorisinde Ozan Karatas sordu
Bugün cennet papağanı mı alalı 10 gün etti. Aldığım 3.gün onu kafesten dışarı çıkardık bize güvenir dusuncesi ile ama kafese koymaya çalışırken bayağı zorlandim ve benden çok korktu odadaki yatağın altında saklandı ve o günden beridir benden bayağı korkuyor korktuğu içinde bana alışma suresi uzayacak gibi gorunuyor . O günden beridir kafesten cikarmadim bana alışana kadarda çıkarmaya niyetim yok .Kafesteyken bile ben yanına gidince kafesin en uç noktasına gidiyor benden korkuyor bana sürekli çok gürültülü sesle bağırıyor bende üstüne fazla gitmiyorm.Bana ne kadar surede alışır ve Bana Olan Korkusu ,Güvensizliği nasıl geçer ne yapmam gerekir bunların geçmesi için (Şimdiden Teşekkürler ).. İyi günler

2 Cevap

0 oy
23 Ağustos 2015 İsa Sarı cevapladı
Ozan Bey,
Keşke biraz daha bekleseydiniz kafesten çıkarmak için. Normalde en az 2 hafta boyunca bulunduğu ortama alışması için kafesinden çıkarılmaması gerekli. Maalesef bu durumda size alışması zor olacak, ama imkansız da değil. Yanına çok yavaş y aklaşın. Suyunu, yemini vs. değiştirirken çok ani hareketler yapmayın. Uzaktan ilgilenmeye çalışın bir müddet. Önce ortama, sonra size uyum sağlayacaktır. Yerini de değiştirmeyin en az 2-3 hafta boyunca.
0 oy
26 Ağustos 2015 Ozan Karatas cevapladı
Peki cennet papağanı mı kafesinden çıkarıp elimde biraz bsevip onunla ilgilenip kafesine tekrar koysrsam benden korkar mi yoksa en iyisi kafese yaklasmamak mi şu açıdan dediniz  ya kafesine sadece kafes temizliği için yaklaşın cennet papağanı mı elime alıp onunla ilgilensem baskasida kafesi temizlerse  çünkü kafesi temizlemek için kuşunuzu odaya salarsak kafese tekrar koymak için hem çok ugrasiyoruz hemde kuşum benden korkuyor ? Elime alıp sevip kafesinde başkası temizlerse daha mi iyi olur gorusunuzu almak istedim .Saygılar
26 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
İlk 2 ay onu da hiç yapmayın. Zaten elinize aldığınızda büyük ihtimalle sizi ısırmaya ve kaçmaya çalışacak. En iyisi, kafese yaklaşmamak. Anladığım kadarıyla siz kuşu çok yıldırmışsınız. Bundan sonra alışması zor olur. Yukarıda dediklerimi yapmazsanız, size alışma süreci ayları, belki yılları bulur.
26 Ağustos 2015 Ozan Karatas yorumladı
Eee peki kafes temizliği yaparken odaya mi saliyim kuşu başka turlu olmaz çünkü ?
26 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Akşam, hava kararınca yapabilirsiniz. Işıklar açıkken papağan dışarı çıkar, siz de kafesin temizliğini bitirdikten sonra ışıkları söndürür, kolayca tutup kafesin içine koyabilirsiniz. Bu sayede boş yere kovalayıp yormamış olursunuz. Madem durum öyle, en iyi seçenek bu olur.
...