DJI Phantom 3 Standart Teknik Özellikler ve İnceleme

0 oy
1,395 gösterim
10 Ağustos 2015 RC Modeller kategorisinde Metin Kılıç sordu
İsa Bey merhaba,
Bu tür dronelar ile ilgili olduğunuzu bildiğim için size sormak istiyorum. Bildiğiniz gibi DJI firması Phantom 3 Standart modelini piyasaya sürdü. Ben araştırdım bunu ve fiyatı gayet uygun. Advanced ve Profesyonel'e göre bu modelin ne farkı var? Bir de inceleme yapacak mısınız? Sizin incelemelerinizi merakla takip ediyoruz. Teşekkürler...

3 Cevap

0 oy
10 Ağustos 2015 İsa Sarı cevapladı
Metin Bey merhaba,
Evet, DJI'ın bu Standart modeli Advanced ve Professional modellerine göre daha ucuz. Tabii ucuz olduğu için de bazı özelliklerden feragat ediyorsunuz. Standart'ın diğerlerine göre eksilerini şöyle yazayım:
1. Kumandası, eski tip kumanda.
2. Kontrol mesafesi daha az (800 metre-1 kilometre civarı).
3. Yazılımsal özellikler şu an için diğerleri gibi değil.
4. GLONASS konumlandırma sistemi yok.
5. Ultrasonik sensör yok.
6. LightBridge yerine WiFi üzerinden görüntü aktarımı yapıyor.

Standart modelin Advanced'e göre tek artısı, daha yüksek çözünürlükte (2.7K) video kaydı yapabiliyor olması. Bu açıdan Advanced ile Professional arasında. Açıkçası ben DJI Phantom 3 Standart'ı DJI Phantom 2 Vision+ sürümünün daha iyi kameralı versiyonu olarak düşünüyorum sadece.
0 oy
10 Ağustos 2015 Mehmet Gümüş cevapladı
Standart bana göre boşuna üretilmiş bir model. Vision 2 Plus'tan tek farkı bir gömlek daha iyi kamera, o kadar... Sadece adı 3. Vision++ çıkarsalarmış daha iyiymiş.
0 oy
10 Ağustos 2015 misafir cevapladı
Profesyonel olarak bu işi yapacaksam adı gibi Professional'i alırım. Hobi amaçlı yapacaksam, Phantom 2 + Xiaomi Yi + gimbal alırım sadece.
...