Drone' um geldi uçuramıyorum :)

0 oy
3,290 gösterim
25 Ağustos 2015 RC Modeller kategorisinde Ahmet Emin sordu
Merhabalar! 1 ay önce sipariş ettiğim yizhan tarantula x6 geldi! Ancak şöyle bir sorun var kontrolde aşırı zorlanıyorum... Drone 50 mt ileriye gitse geri dönderimiyorum... Sadece 1-2 kere yapabildim uzaklaştıkça uzaklaşıyor. Kontroleri tam anlayamadım 15-20 kere düşürdüm ama şimdilik hiç hasar yok :)
Trim ayarlarında sıkıtıntı yok... Sıkıntı bende nasıl çözebilirim :)
Sizce ne yapmam gerek?

2 Cevap

0 oy
25 Ağustos 2015 İsa Sarı cevapladı
 
En İyi Cevap
Açıkçası ben, cihazın arkasına parlak renkli bantlar yapıştırmayı tavsiye ederim. Bu sayede güneşte bile önü-arkası belli olacaktır. Denizcan'ın dediğine de katılıyorum. İlk başta kısa mesafelerde pratik yapmak gerekiyor. Alır almaz uzak mesafelere götürmek çok riskli, hele ki Tarantula gibi hızlı ve atik bir modeli... Aslında ben her zaman Cheerson CX-10 veya Eachine H8 Mini gibi nano/mikro boyuttaki ürünlerle başlamayı tavsiye ediyorum. Hem sağlamlar, hem de doğal olarak uzaklara götürüp kaybolma veya düşme durumları daha az bir olasılık :)

Bir de, rüzgara karşı direnci artırmak veya kontrolleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için High moduna geçirilebilir. Tarantula'da nasıldı bu,i bilmiyorum, ama %40, %60 vb. hız modları vardır. Bu, manevra kabiliyetini ve cihazı geri getirme hızını artıracaktır.
25 Ağustos 2015 Ahmet Emin yorumladı
Gyro kaliprasyonu yapmamışım şu an yaptım :) Gerçekten de aşırı hızlı bir cihaz evde kesinlikle kullanmak imkansız... Dışarıda bile zor koş koş bir hal oldum :D 10-15 kere yere düşürdüm bir şey olmadı... Hız seviyeleride  %40, %60, %100  Baya rüzgarlı havada 200 mt ileri sürdüm geri döndüremedim yavaşca indirmeye çalıştım hafif çakıldı. Sonra  koş babam koş :)

Renkli bant fikri iyiymiş ondan yapacağım yarın. Bir bu  Hyper IOC u tam anlayamadım nasıl kullanıldığını biraz uçurabilseydim video çekeceğim :)
25 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Tarantula X6 hayli tutuldu ve doğrusu çok da başarılı bir ürün. Hyper IOC biraz karışık bir mod ve açıkçası GPS veya ilgili diğer sensörler olmadığı için çok da verimli çalışmaz bana göre. Manuel kullanmak, bu işte profesyonelleşmek için daha iyi bence.

Videoyu biz de merakla bekliyoruz :)
29 Mayıs 2016 Hyouma yorumladı
Ben cheerson cx 32w aldım ama dron havada sabit kalmıyor evin içinde çalıştırmama rağmen yani rüzgar hava akımı yok fakat drone sürekli geri geliyor bir türlü sabit kalmıyor kaliibrasyoun vs.. yapmama rağmen ???? yardımcı olurmusunuz sizce bir arıza mı ????
29 Mayıs 2016 Ahmet Emin yorumladı
Bu sorunla bende karşılaştım sonra anladım ki gps olmadan sabit kalması pek mümkün değil...
30 Mayıs 2016 Hyouma yorumladı
Nasıl yani gps olmayan hiç bir dron sabit şekilde kalamıyor mu :S:S:S:SS:S: o zaman kontrol etmesi çok zor oluyor
+1 oy
25 Ağustos 2015 denizcan cevapladı
Haha :) durumunuzu dün ben de yaşadım lakin benim sonum sizinki kadar olumlu olmadı drone bozuldu :D neyse sakin olmanızı öneriyorum drone'nların ön tarafını belirten ışıklar vardır. O ışıkları dikakte alarak kullanmalısınız. Ve ilk kullanımlarda gezinti yapmayın bence havada uzun süre kalmaya alıştıktan sonra deneyin o tür şeyleri.
25 Ağustos 2015 Ahmet Emin yorumladı
Güneş altında ışık mışık belli olmuyor :) Galnız drone havada sabit kalamıyor... Trim ayarı yapmay çalıştım olmadı sağa sola çekiyor... İsa bey gelseydi bir yardımcı olsaydı :)
26 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Maalesef bunların kameraları GoPro kalitesinde olmadığı için ışık geçişlerinde ve güneşte böyle oluyor. Son derece normal. Havada sabit kalmaması da normal :) Çünkü GPS veya barometre yok.
26 Ağustos 2015 Ahmet Emin yorumladı
Bügün bşraz öğrendim havada sabit derken baya sola sapıuordu gyro kalibrasyonundanmış şuan baya güzel uçuyor... Sadece inişlerde sıkıntı var biraz onu dronu üzerime getirip gazı kesiyorum havada tutuyorum :)
26 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Çok güzel bir haber bu. Zamanla ustalaşılıyor tabii. Bir ay sonra artık gözü kapalı bile uçurabilecek duruma gelinecektir :)
...