V911 Green Helikopter

0 oy
185 gösterim
26 Ağustos 2015 RC Modeller kategorisinde Mehmet Fatih sordu
İsa bey v911 green aldım fakat uçuş esnasında kendi kendine hafif sağa dönüyor. sizce bu normal mi ? Kumandasında ise üst köşelerindeki tuşların ve ekranin sağındaki tuşların ne işe yaradığını açıklarsanız sevinirim.

1 cevap

0 oy
26 Ağustos 2015 İsa Sarı cevapladı
Mehmet Bey,
Bir dereceye kadar normal. Bunu trim ayarlarıyla düzeltebilirsiniz. Üst köşedeki tuşlar hızlı ve yavaş mod arasında geçişi sağlar. Standart V911 kumandasında ekranın yanlarında tuş yoktur, herhalde üstündeki tırtıklı tuşları kastettiniz. Onlar, işte trim tuşlarıdır. Hassas ayar vermek için kullanılır.
27 Ağustos 2015 Mehmet Fatih yorumladı
Aldığım model v911-1 commander miş . Sağa dönen helikopter için trim ayarlarında hangisini nereye çekmem lazim anlatabilir misiniz ? Daha dün aldım acemiyim :) Bu helikopterde acemiliğimi attiktan sonra hangi helikopteri önerirsiniz ?
27 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Kendi ekseni etrafında dönmüyorsa, sol çubuğun altındaki tırtıklı tuşu sola doğru çekmeniz lazım. Bundan sonra 4 kanallı ile devam etmek istiyorsanız V912 Brushless'ı tavsiye ederim. Aksi halde bir simülasyon programı ve kumandası ile 6 kanallılara da geçiş yapabilirsiniz.
...