Uzaktan kumandalı RC helikpoter Uçmuyor

0 oy
5,166 gösterim
27 Ağustos 2015 RC Modeller kategorisinde Mustafa Sungur Polater sordu
Gyro marka 4 kanallı YD-616 Model RC helikopter ilk kullanımdan 1-2 saat sonra arızalandı.Şöyle ki kumanda ile tam güç vermemize rağmen cihaz uçmuyor yalnızca pervaneler hızlı bir şekilde dönüyor.Joystik ile sağa sola yaptığımızda veya herhangi bir tuş fonksiyonunda yalnızca kendi ekseninde dönüyor.Arada sırada 1-2 cm havalanıyor.Sonra Bodoslama Düşüyor.Yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz.

1 cevap

0 oy
27 Ağustos 2015 İsa Sarı cevapladı
Büyük ihtimalle dişli, yerinden çıkmıştır. Dişli çarkın motor rulmanı ile bağlantısını kontrol edebilir misiniz? Bir ikinci ihtimal de kuyruk motorudur. Kuyruk motoru tam olarak dönüyor mu?
27 Ağustos 2015 Mustafa Sungur Polater yorumladı
Dişliyi yerine oturttuk.Fakat düzelmedi.Kuyruk kısmının olduğu kısmı açıp baktım,fakat orada ışık için gelen kablodan başka bir parça yok.Yani kuyruk motoru yok.Tam olarak da dönmüyor pervaneler son hızdayken saniyede 1 -1,5 kere bile dönmüyor.
27 Ağustos 2015 İsa Sarı yorumladı
Dişliler sıyırmış olabilir mi acaba? Dişleri tek tek kontrol edebilir misiniz? Bazen dişlilieri de yiyebiliyor, yani sivrilikleri kalmıyor. O da olmazsa, motor arızası... Motor tam performansla çalışmıyor ve değişmesi lazım olabilir.
...