Cennet papağanı mı yoksa sultan papağanı mı?

0 oy
5,080 gösterim
2 Eylül 2015 Hayvanlar kategorisinde Muhammed Çelt sordu
İsa bey ben bir kuş almak istiyorum aklimda cennet ve sultan papağanı var sizce hangisi daha iyi ben biraz samimi bir kuş istiyorum yanimda dolaşacak gelip şimariklillar yapacak hatta yanimda uyuması bile hoşuma gider veyahut onerebileceginiz baska bir tur varmi biraz aciklayici bilgi verirseniz sevinirim simdiden teşekkürler ...

1 cevap

0 oy
2 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Muhammed Bey,
Sultan papağanları cennet papağanına göre daha insan canlısıdır. Cennet papağanlarını evcilleştirmek çok zor. Sizin istediklerinizi sultan papağanı yapabilir. Aslında insana en yakını muhabbet kuşu. İyi yetiştirdiğiniz takdirde hem size son derece alışkın hale gelir hem de konuşur, ama siz papağan istiyorsanız, sultan papağanı daha iyi bir karar olacaktır.
2 Eylül 2015 misafir yorumladı
Teşekkür ederim ama hemde biraz daha zeki oldugu icin sultan papağanini tercih edicem erkek almak dahami vede kafesten ne zamana kadar cikartmamaliyim
2 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Evet, erkek kuşlar her zaman daha iyi olur. En az 1-1.5 ay kafesten çıkarmayın ve yerini değiştirmeyin. Ani hareketler de yapmayın yanında.
2 Eylül 2015 misafir yorumladı
Saolun gercekten yardimci oldunuz Ben tek kuş besliycem eş almazsam sorun olyrmu
2 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Rica ederim. Birkaç sene sonra eş alabilirsiniz, size ve eve iyice alıştıktan sonra. Sonuçta onları yalnız yaşamaya mahkum etmemek gerekli.
...