Mikrofon önerir misiniz?

0 oy
259 gösterim
4 Eylül 2015 Elektronik Ürünler kategorisinde Ahmet Emin sordu
Merhabalar :) 25 doları geçmeyecek şekilde fiyat performans olarak iyi mikrofonlar var mı? Yani dip ses yapmayacak?  Seslendirmelerde kullanılabilecek bir şey çok profesyonel olması şart değil :) İsa bey sizin kullandığın mikrofonun modeli markası nedir?

1 cevap

0 oy
4 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Ahmet Bey,
Belki inanmazsınız, ama şu an kullandığım mikrofonu zamanında 5 TL'ye almıştım. Şuna benzer bir şey: http://www.vatanbilgisayar.com/snopy-320m-mikrofon.html?OM.zn=category_top_sellers-21&OM.zpc=SN-320M Bence pahalı, profesyonel mikrofonlara hiç gerek yok. Sonuçta stüdyoda çekim yapmıyoruz veya Holywood'da değiliz. Ben bir mikrofona yüzlerce lira verenlere kızıyorum. Kullandığım mikrofon ortada, ses kalitesi oldukça iyi. İnanın, arkadaşımın 500 küsür TL'ye aldığı mikrofonla arasında hiçbir fark yok. Sonuç olarak, linkini verdiğim mikrofonu alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
4 Eylül 2015 Ahmet Emin yorumladı
5 tl mi yok artık :). Ses kalitesi mükemmel kondenser kullanıyorsunuz sanıyordum... Gerçekten şaşırdım şu an... Bende bir alıp deneyeyim :)
4 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Hiçbir şey kullanmıyorum. Doğrudan mikrofonu bilgisayara bağlayıp kayda başlıyorum, o kadar. Her pahalı olan kaliteli, ucuz olan da kalitesiz olacak değil ya :)
4 Eylül 2015 Ahmet Emin yorumladı
Teşekkürler :) Bu arada kameranız ne? Ve hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?
5 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Rica ederim. Video çekimlerimin çoğunu Samsung Galaxy S4 ile yapıyorum :) Ama bir de Nikon D5100 var. Yukarıdan aşağıya, sağdan sola gibi hareketlerdeki sabitsel video çekimlerini onunla yapıyorum sadece. Tabii fotoğraf çekimlerini de. Bunun yanı sıra başka bir ekipman kullanmıyorum. Açıkçası bu işe yeteri kadar vakit ayırıp daha profesyonel videolar çekmek isterim, ama tek işim bu olmadığı için, bunu sadece hobi gibi düşünüyorum.
...