V912 batarya şarj problemi

0 oy
254 gösterim
5 Eylül 2015 RC Modeller kategorisinde Berkay Alp Çakal sordu
Merhaba,
Ben yaklaşık 1 sene önce banggood 'dan v912 modelini aldım. Bir süre sorunsuz kullandım. Daha sonra yaklaşık 3 ay hiç kullanmadım ve tekrar kullanmak istediğimde helikopter çalışmadı, helikoptere hiç güç gitmediğini fark ettim.  Şarj etmek istediğimde de şarj cihazındaki power ışığının yandığını ama charger ışığının yanmadığını gözlemliyorum.  Sanırım pilim şarj olmuyor. Bataryayı değiştirmeli miyim yoksa bir çözümü var mıdır?

Teşekkürler.

1 cevap

0 oy
5 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Berkay Bey,
Maalesef bataryanız tükenmiş görünüyor. Hücreler tamamen boşalmış ve kullanılamaz hale gelmiş. Acaba şişme var mı bataryada fiziksel olarak? CellMeter benzeri bir voltaj ölçer varsa, onunla bu durumu teyit edebilirsiniz. Profesyonel şarj cihazlarıyla bataryayı kısmen yaşama döndürmek mümkün, ama bu masraflı olur. Yeni bir batarya almak daha mantıklı.
5 Eylül 2015 Berkay Alp Çakal yorumladı
Hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Fiziksel olarak şişme görünmüyor. En azından bana öyle geldi çünkü batarya makinenin içinde vidalıydı ve ilk defa bugün söküp baktım, beki de şişmiştir.
Galiba kullanılmayacak ise bataryaları helikopterin içinde aylarca bırakmamak lazımmış.
5 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Rica ederim. Kesinlikle... Bataryaları %50 civarında bir doluluk oranında saklamak gerekli uzun bir süre kullanılmayacaklarsa.
...