Drone geliştirme ve modifikasyon

0 oy
1,965 gösterim
9 Eylül 2015 RC Modeller kategorisinde Canbu Altunışık sordu
merhaba isa bey. Ben syma x8w almaya karar verdim. fakat geliştirebilirlik konusunu merak edıyorum. geliştirebileceğim bir model olsun diye x5sw den vazgeçtim. x8w Gimbal + gopro tasıyabılır mı ? gps sistemi eklenebilir mi ? mesafesi daha da fazla artırılabılır mı ? bunları cevaplarsanız cok sevınırım. birde gopro 3 sılver mi yoksa 70 80 dolarlık gopro cakması ürünler mi? bu sorumu tamamen fıyat performans olarak soruyorum.  tabıkı gopro daha ıyı ama 80 dolara aldığımız makıne de 150 dolarlık iş yapıyorsa onu almak daha mantıklı diye dusunuyorum. ve yurt dısından gopro getirmek mantıklı mı sızce? en son olarak gearbest mi banggood mu ?

1 cevap

+1 oy
9 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Merhaba Canbu Bey,
Evet, X8W GoPro'yu taşıyabilir, ama metal gimballerle birlikte kullanılmaz, kullanılsa da verimli olmaz. Çünkü sadece bu tür bir gmbalin ağırlığı 100 gram civarı veya üstü olacaktır. GPS eklenebilir, ama bu ileri derece uzmanlık ve modifiye gerektirir. Dolayısıyla hiç tavsiye etmem. Mesafesi, kumanda antenine yapılacak modifikasyonlarla artırılabilir. Örnekleri YouTube'da mevcut.
Açıkçası çok profesyonel çekimler yapmayacaksanız GoPro'ya hiç gerek yok. Muadili olan Xiaomi Yi, SJCAM SJ400 veya SJ500, FPVFactory gibi kameralar işinizi fazlasıyla görecektir. Yurtdışından getirebilirsiniz tabii. Her ikisi de güvenilir sitelerdir. Hangisi hoşunuza giderse oradan alabilirsiniz.
9 Eylül 2015 caaanbu yorumladı
http://www.gearbest.com/rc-parts/pp_27024.html bu tarz titreşim önleyiciler iş görecekmidir peki? siz hiç denediniz mi ? videolarda gördüğüm kadarı ile gimbal takılabılıyor ama siz zorlayacağını düşünüyorsunuz sanırım. örnek:https://www.youtube.com/watch?v=zV2P3dnKDD4

bu arada kurmayı dusunduğum sıstemde bu: https://www.youtube.com/watch?v=lwYc5U1QGg4
9 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Evet, bir nebze görür tabii. Tavsiye ederim. Ben başka ürünlerde denemiştim, faydası oluyor kesinlikle. Gimbalin montajı ve ayarlanması kısmında zorlanabilirsiniz diye düşünüyorum. Çoğu durumda sadece Gimbal monte etmekle kalmıyor, yazılım ayarlaması da yapmak gerekebiliyor. Tabii videodaki kamera Mobius. GoPro'ya göre hayli hafif. GoPro + gimbal çok daha ağır olacaktır. Video açıklamasına bakarsanız, "sluggish", yani çok ağır ve tembel demiş bu durumda bile... İşte bu gibi sebeplerden tavsiye etmiyorum. İnanın, gimbal + kamera bağladığınızda 5, bilemediniz 10 uçuş sonra motorlar bir bir iflas etmeye başlayacaktır. Böyle olsa, brushless motorlara ve pahalı ürünlere hiç gerek kalmazdı, herkes bu şekilde kullanırdı.
...