v912 ana motor bir kere çalışıyor sonra dönmüyor.

0 oy
246 gösterim
15 Eylül 2015 RC Modeller kategorisinde Muharrem Çalkın sordu
İsa bey kolay gelsin.  V912 inceleme  yazınızı okuyarak aliexpress.den v912 rtf brushless olmayan modeli aldım. Motor üzerinde jr-380m yazıyor.  Dün satın aldım.  Bir kere açık havada uçurdum. 2 defa ağaca çarptı. Sonra çalışmadı.  3 saat şarj taktım. Sarj ışığı önce yandı.  3 saat sonra söndü. Sönmesi dolmuş olduğunu gösteriyor galiba.  Batarya helikopter bağlı değilken şarj ettim.  Aşağıda youtube yüklediğim link var. Sağ sol yukarı aşağı kısmı çalışıyor. Ana motora güç verdiğim anda bir kere çalışıyor sonra duruyor bir daha da çalışmıyor.  Helikopter kırmızı Işık da sönüyor.  Daha ürüne onay vermedim.  Yardımcı olur musunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=q6aMd3aTspE

Teşekkürler

1 cevap

0 oy
15 Eylül 2015 İsa Sarı cevapladı
Teşekkürler Muharrem Bey. Geçmiş olsun öncelikle videoyu izledim. Sanki motorla ilgili bir sorun var gibi. Gaz verdiğinizde pervaneler dönmüyor gördüğüm kadarıyla. Çarpmadan önce bir sorun yoktu, açıkçası hata biraz sizde olmuş. Tüm bağlantıları tek tek kontrol edebilir misiniz? Gerekirse helikopteri söküp iç kısımdaki bağlantıları da kontrol edebilirsiniz.
15 Eylül 2015 Muharrem Çalkın yorumladı
Cevabınız için teşekkür ederim.  Ana motor dönüyor ama en fazla 4-5 tur atıyor. Şarj sorunu olabilir mi acaba.  Çünkü sağ sol kısmı çalışıyor.  Arka motor hiç çalışmıyor.
15 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Evet, şarj sorunu da olabilir tabii. Açıkçası bu tür durumlarda cihazı görmeden bir şey demek çok zor. Dediğim gibi, tüm bağlantıları tek tek kontrol ediniz. Dişliyi özellikle, çünkü yerinden çıkmış olabilir.
15 Eylül 2015 Muharrem Çalkın yorumladı
Akşam eve gidince deneyeceğim. Teşekkürler
17 Eylül 2015 Muharrem Çalkın yorumladı
Sorun batarya imiş.  Yedek batarya satın almıştım. Bugün geldi. Hiç sorun yok. Kendi orijinal batarya şarj olmuyormuş. Yardımlarınız için teşekkür ederim isa bey.
17 Eylül 2015 İsa Sarı yorumladı
Rica ederim. Sorunu çözmenize sevindim. Bataryada olması daha iyi olmuş, aksi halde çok uğraştırırdı.
...