2. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları » İsa SARI - Kişisel Ağ Sayfası

ÖNEMLİ UYARILAR:

● Bu ders notları, Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümündeki lisans öğrenciliğim döneminde almış olduğum derslerle ilgili müsveddelerin bilgisayar ortamına aktarılmış biçimleridir.

● Ders notları bazı eksiklikler, dizgi hataları, güncellenmesi gereken noktalar, hatta bilgi yanlışları barındırabilir. Bunun gibi durumlarda lütfen tarafımı bilgilendiriniz.

● Her dönem için yararlanılan kaynaklar, yazım aşamaları vb. unsurlar dosyalarda belirtilmiştir. Notlar, derse giren öğretim üyelerinin aktardıkları ve yardımcı kaynaklar doğrultusunda hazırlanmıştır.


I. Dönem II. Dönem


Edebiyat Teorileri - IEski Türk Edebiyatı - I


Orhun TürkçesiTürk Halk Edebiyatı - ITürkiye Türkçesi - IIIYeni Türk Edebiyatı - I


Edebiyat Teorileri - II
Eski Türk Edebiyatı - IIOsmanlı Türkçesi - IVTürk Halk Edebiyatı - IITürkiye Türkçesi - IVYeni Türk Edebiyatı - IIUygur Türkçesi

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

35 Yorum "2. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları"

Şunları bildir:
avatar

Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
Rukiye Şahin
Ziyaretçi
Rukiye Şahin
7 ay 1 gün önce

Merhabalar, 2. sınıf(4. yarıyıl) ve 3. sınıf(6. yarıyıl) derslerinin cumartesi-pazar sabah ve öğle oturumlarında hangi dersler oluyor?
Dağılımlarını biliyorsanız yardımcı olur musunuz?
Ona göre bir çalışma takvimi uygulayacağım inşallah.Şimdiden teşekkür ederim.

Ayhan Aydın
Ziyaretçi
Ayhan Aydın
8 ay 29 gün önce

Hocam ellerinize sağlık tasavvuf göremedim yardımcı olur musunuz

kaan demir
Ziyaretçi
kaan demir
1 yıl 2 ay önce

hocam bu notların bana yardımcı olacağından eminim bu nedenle size öncelikle teşekkür etmek istiyorum birde sizden ricam okumak için bana bir kaç kitap önerebilir misiniz

esma naz
Ziyaretçi
esma naz
1 yıl 4 ay önce

Bunlar Mersin Üniversitesi ders içerikleri demi bunlar işleniyor?

pınar yalcın
Ziyaretçi
pınar yalcın
11 ay 21 gün önce

ısa hocam merhaba oncelıkle emegınıze saglık ben de bu sıteden kısa ve oz notlara bakıyorum ama ders ısımlerı aöf ıle farklı mesela halk hıkayelerı osmanlı turkcesı gramerı 8.ve 13.yy turk edebıyatı tanzımat edeb.1 notlarını bulamdım tanzımat1 dedıgı 1.donem mı yoksa tanzımat 1ın ıcın de 1. ve 2.donem var mı cunku kıtaplarda o sekılde var da cook tesekkur ederım

Alifiandy Naufal Rafii
Ziyaretçi
Alifiandy Naufal Rafii
1 yıl 5 ay önce

Emeğinize sağlık İsa abi, derslerime çok yardımcı olur 😀

sümeyye yıldırım
Ziyaretçi
sümeyye yıldırım
1 yıl 5 ay önce

Merhaba hocam. Nabinin degil midir, çekmez ve unutulmuş redifli gazellerinin okunuşlarına ve anlamlarına ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tesekkurler...

Ahmet Veysel Duruer
Ziyaretçi
Ahmet Veysel Duruer
1 yıl 5 ay önce

Merhabalar Hocam, emeginize saglik dosyalari indirdim bir tesekkur etmeden gecmeyim dedim

kübra uğur
Ziyaretçi
kübra uğur
1 yıl 10 ay önce

İyi akşamlar hocam.
Paylaşım çok güzel teşekkür ederim
Fakat sizden önemli bir ricam olacak eski anadolu türkçesinde süheylü nevbahar metninin tahlilinin birazını paylaşmışsınız bana 44 45 sayfalar lazim lütfen yardımcı olur musunuz ?

ahmet kurtbece
Ziyaretçi
ahmet kurtbece
1 yıl 11 ay önce

hocam merhaba; Osmanlı Türkçesi 4 adlı notta bir kaç kelimede yanlışlıklar var mahi halat denmiş anlamı balık, küne yazılmış köşe için o künc olacak bir de bâr var bildiğim kadarıyla sefer,kez ve yük anlamı var meyve anlamı var mı emin değilim yanlışlık olabilir. İyi günler.

fatih yeşil
Ziyaretçi
fatih yeşil
2 yıl 3 ay önce

Teşekkürler eder, sevgi ve muhabbetle selamlarım. Maşallah tertibiniz takdire şayan hocam.

nur öz
Ziyaretçi
nur öz
2 yıl 3 ay önce

hocam emeklerinize sağlık.. kelime tahlili yaparken hepsine eksi işareti ile ayırmıssınz hangisinin isimden isim olduğu anlasılmıyor isim eki olan ek yanına artık koymanız gerekmez miydi?..

ömer çete
Ziyaretçi
ömer çete
2 yıl 8 ay önce

slm hocam teşekürler paylaşımcı kişiliginızden dolayı .paylaşımınız çalışmamızda bi nebzede olsa kolaylık sagladı .devamını dileriz 😉
sizede başarılar ...egitim ve ögretim hayatınızda

esat kahraman
Ziyaretçi
esat kahraman
2 yıl 11 ay önce

Hocam, her şeyden önce emeğinize sağlık, cidden çok faydalı ve güzel hazırlanmış notlarınız ; fakat Eski Türk edebiyatı 1.sınıf 2. dönem notları söz sanatları kısmında sadece Teşbih var sanki eksik gibi , bir de 2. sınıf 1. dönem Osmanlı Türkçesi notları yok, ekleyecek misiniz? Saygılarımla.

volkan demiralp
Ziyaretçi
volkan demiralp
2 yıl 11 ay önce

Merhaba hocam gerçekten değerli kaynaklar bunlar emeğinize sağlık orhun türkçesi dersi eski türkçe dersi olarak geçiyor şimdi ancak orhun abideleri metninin sadece bir bölümünü almışsınız biraz fazla olsaydı iyi olurdu 🙂

Abdullah TAŞ
Ziyaretçi
Abdullah TAŞ
3 yıl 19 gün önce

Hocam merhaba öncelikle böyle bir paylaşım yaptığınız için çok teşekkürler...
Mersin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı ikinci sınıf öğrencisiyim. Bizim dersler biraz farklı galiba örneğin "Söz Dizimi, Osmanlıca ve Yazılı Anlatım" gibi dersler yok. Bu dersler sizin zamanınızda yok muydu yoksa sizde notları olmadığı için mi listede yok?

Deniz Kanbur
Ziyaretçi
Deniz Kanbur
3 yıl 1 ay önce

Merhaba, bu siteyi deyim yerindeyse yerde ararken gökte buldum. 8 yıl önce mezun oldum, aradan o kadar çok zaman geçti ki... Evliyim, bir çocuğum var ve KPSS' ye çalışıyorum. Malum artık ÖATB var. Bu sitedeki bilgiler benim için altın değerinde. Umuduma ışık yaktığınız için size teşekkür ediyorum. Lütfen çıktı alabilirsek daha çok sevineceğiz.

yunus
Ziyaretçi
yunus
2 yıl 10 ay önce

Ben de 8 yıl oldu mezun olalı. KPSS ye niyetlendik . Site iyi geldi.

emine şahin
Ziyaretçi
emine şahin
3 yıl 2 ay önce

merhaba isa bey ders notlarınız çok faydalı oluyor ellerinize sağlık çok güzel olmuş. fakat bir sorum olacak ben ders notlarını çıktı şeklinde düzgün çıkaramıyorum yardımcı olur musunuz nasıl çıktısını alabilirim.şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

müjde karabulut
Ziyaretçi
müjde karabulut
3 yıl 4 ay önce

dosyaları bilgisayarımıza nasıl indirebiliriz. denedim ama açmadı

Gürkan Bilgisu
Ziyaretçi
Gürkan Bilgisu
3 yıl 5 ay önce

Çok değerli kaynaklar bunlar benzer bir çalışmayı mezun olduğumda ben de yapmayı düşünüyorum. Çok teşekkürler İsa abi (: Eline emeğine sağlık.

wpDiscuz