İsa Sarı » Hakkımda

Çocukluğumun büyük bir kısmını İstanbul'da geçirdim ve öğrenim hayatımın yarısından çoğunu yine İstanbul'da tamamladım. 2002 baharında Ankara'ya yerleştim ve bu tarihten itibaren burada yaşamaya başladım. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğrenim gördükten iki yıl sonra Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandım. Lisans mezuniyetimin ardından Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev aldım ve 2015 yılında "Türkçede Ekleme Dışı Sözcük Yapımı ve Sözlükselleşme" başlıklı doktora tezimi savundum. Hâlen Hitit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktayım.

***

Daha ilkokul yıllarımda başlayan, hayatımın her saniyesinde kendisinden faydalandığım teknolojiye olan ilgim, zaman içerisinde katlanarak arttı, hâlen de artmakta. Akademik çalışmalarımın yanı sıra, aradan geçen onca yıl içerisinde, bilişim dünyasının hemen her alanında da kendimce çeşitli faaliyetlerde bulundum ve bulunmaya devam ediyorum. Doğru ve verimli kullanıldığında insan hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran, hatta şekillendiren teknolojik gelişmelerden yeterince yararlanabilmek, Türkoloji alanındaki bilgilerim ile bilişim konusundaki tecrübelerimi birleştirmek ve alana çeşitli noktalarda kalıcı katkılarda bulunmak için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum. Elbette hayat sadece bunlardan ibaret değil. Her insanın bir, tercihen birden fazla hobisi olmalı. Ben de bu söylemden hareketle, ağ sayfamda hobilerime dair paylaşımlar yapmaya, ayrıca, öğrendiklerimi başkalarına aktarmaya ve insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bunun yanı sıra, yeni yerler keşfetmeyi, farklı kültürleri tanımayı da seviyorum. En büyük hayalim ise dünyayı kuzeyden güneye, doğudan batıya adım adım dolaşmak, fotoğraflamak, her açıdan betimlemek. Neresi olursa olsun, gittiğim, gördüğüm yerlerle ilgili bir şeyler karalamayı kendime ilke edinmişçesine, seyahatlerimin ertesinde sıcağı sıcağına, kalemim döndüğünce yazmaya, paylaşmaya ve gezi tutkunlarına yardımcı olmaya çalışıyorum.

***

Ağ sayfamın bölümlerini gezerek, hakkımda daha fazla bilgiye, hazırlamış olduğum programlara, yazdığım veya çevirisini yaptığım yazılara, gezip gördüğüm yerlerle ilgili izlenimlerime ve diğer çalışmalarıma ulaşabilirsiniz. Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkürlerimi sunar, "Ziyaretçi Defteri"ni imzalamanızı dilerim.

 


 

Yazmış olduğum deneme ve makalelere erişmek için buraya tıklayınız.

Gezi yazılarım için buraya tıklayınız.

Soru-Cevap bölümü için buraya tıklayınız.

Tasarım örneklerim için buraya tıklayınız.

İletişim bilgilerim ve iletişim formu için buraya tıklayınız.

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

45 Yorum "Hakkımda"

avatar
Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
wpDiscuz