Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

WLToys V912 RC Helikopter İncelemesi

30 Mart 2014 Pazar 190 yorum İsa Sarı

WLToys'un uçak, helikopter, araba ve tekne gibi adyo kontrollü modelleri fiyat/performans oranı açısından oldukça iyi bir seçim olmaya başladı. Firmanın giriş-orta seviye kabul edilen uzaktan kumandalı helikopterleri de pek çok nedenden dolayı dünya genelinde sıkça tercih ediliyor ve Türkiye'de de özellikle 2013 yılından bu yana sevilerek kullanılıyor. Satın almada ulaşım kolaylığı, yedek parça imkanı ve fiyatlarının uygunluğu dolayısıyla özellikle V911 başta olmak üzere V91X serisi, en çok tercih edilen radyo kontrollü helikopter modelleri arasında. İncelemesini yapacağım V912 de, anlaşılacağı üzere V911'in bir üst sınıfı durumunda.

Turuncu-kırmızı ve sarı-yeşil olmak üzere iki farklı renk seçeneğinde sunulan V912 maalesef özel bir kutuya sahip değil (en azından Banggood'da). Sarı bantlarla kaplanmış bir köpük içerisinde gelen helikopter yine de oldukça iyi ve sağlam bir şekilde ambalajlanmış. Bu arada, yeri gelmişken belirtmemde fayda var. Biri bu yılın başında, biri de ortasında olmak üzere iki farklı zamanda V912 siparişim oldu. Bunlardan ilki herhangi bir gümrük işlemine tabi tutulmazken, ikincisi kontrol amaçlı olarak gümrüğe takıldı ve bundan dolayı ilk siparişime göre on günlük bir gecikmeye uğradı. Devam edelim... V912'nin kutusu içerisinden bataryasıyla birlikte 1 adet V912 helikopter, 1 adet V912 kumandası, 1 adet şarj cihazı, 2 adet yedek ana pervane, 1 adet yedek kuyruk pervanesi ve 1 adet de kullanma kılavuzu çıkıyor. Yani temel unsurların hepsi pakete dahil edilmiş durumda. Ben, V912'nin yanında bir de V912 yedek parça paketi sipariş etmiştim. Buna yazımın ilerleyen kısımlarında değineceğim. Kutu açış ve ilk test videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

V911'e göre oldukça büyük olan V912, kendisinin ağabeyi durumunda bulunan V913'ten ise küçük. Buna rağmen V911 ile V912 arasındaki boyut farkı V912 ile V913 arasındaki farktan daha fazla. Diğer bir ifadeyle, V911 ile V912 arasında gözle görülür bir fark var, fakat aynı şeyi V912 ile V913 için söyleyemeyeceğim. Bunun yanı sıra, tanıtımlarda V912'nin boyutları 52x15.5x8 cm olarak belirtilse de, gerçek öyle değil. Kuyruk motorundan canopy'ye kadar olan uzunluk yaklaşık 40 cm. Aynısı V913 için de geçerli. Bu bakımdan, tanıtımlarda ve reklamlarda yazan boyutlara aldanmamak gerekli. WLToys'un V911, V912 ve V913 modellerine ait boyut karşılaştırmalarını aşağıdaki fotoğrafta bulabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımda bu karşılaştırmanın video hali de var. Dilerseniz onu da inceleyebilirsiniz.

V911, V912 ve V913 modellerinin karşılaştırması

V911, V912 ve V913 modellerinin karşılaştırması

V911'in neredeyse tüm parçaları plastik iken, V912'de durum biraz daha karışık. Denge çubuğu (flybar), iniş takımı (landing gear) ve kuyruk borusu (tail pipe) başta olmak üzere V912'nin çeşitli parçaları metal veya alaşım. Bu da modelin sağlamlığını ve ağırlığını artırıp daha kaliteli olma izlenimi uyandırıyor. Gerçekten de ürünü elinize aldığınız zaman ağırlığından ve üründe kullanılan malzemenin yapısından dolayı kaliteyi hissediyorsunuz. Bunda, gövdenin tamamen metal olmasının da rolü büyük. Ayrıca ürünle beraber gelen uzaktan kumanda da V911'in standart uzaktan kumandasına göre hayli profesyonel ve işlevsel görünüyor.

V912'nin Kullanım Detayları

Daha önce herhangi bir 4 kanallı helikopter kullanmışsanız, V912'yi de rahatça kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, helikopterin üzerindeki batarya kablosunu gövdeye takmak, açma kapama tuşuyla gücü sağlamak ve kumandayla eşleştirmek. Bu husustaki kıyaslamaları V911 ile yapmak daha mantıklı olacaktır. V911'de her kullanımdan sonra sökülüp şarj edilen batarya kullanılmaktaydı. Oysa V912'nin bataryası gövdenin içine sabitlenmiş olarak geliyor ve V911'de olduğu gibi kolayca sökülüp takılabilen bir yapı sunmuyor. Bunun yanı sıra V912'nin bataryası maalesef USB üzerinden şarj edilemiyor. Bataryayı ürünle beraber gelen adaptör ile şehir cereyanında şarj etmek gerekli ve şarj süresi de yaklaşık iki saat. Bu durum V912'nin V911'e göre bir dezavantajı. Her kullanımdan sonra yaklaşık iki saat beklemek durumundasınız. Ekstra bir batarya satın alıp her kullanımdan sonra boşalan bataryayı yenisiyle değiştirmek de bir çözüm, ama batarya kızağı V911'deki gibi "tak-çıkar" yapıda olmadığı için ekstra iş gücü gerektirecek ve bir süre sonra sıkıcı olmaya başlayacaktır.

WLToys V912 RC Helikopter

WLToys V912 RC Helikopter

V912 RC helikopter incelemesi V912 RC helikopter incelemesi V912 RC helikopter incelemesi

V912'nin ve V911'ye göre daha ağır ve büyük olması, iki model arasındaki uçuş karakteristiklerini de önemli ölçüde etkiliyor. V912, V911'e göre daha hantal bir uçuş sergiliyor, fakat bu durum aslında bir avantaj. Öyle ki, V912 daha kararlı ve dengeli bir uçuşa sahip. Kontrol edilmesi daha kolay, daha eğlenceli. Tüm bunlardan hareketle, V912 daha profesyonel bir cihaz kullandığınız hissini size yaşatmayı başarabiliyor. Fakat ne yazık ki rüzgara karşı direnç konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. V912 hafif rüzgarlarla başa çıkabilse de, saatte 5 km ve üzeri hızla esen rüzgarlarda kontrol zorlaşıyor. Dolayısıyla rüzgarlı havalarda çok geniş alanlar dışında kullanmanızı tavsiye etmem.

V912 de, kardeşi V911 gibi High ve Low olmak üzere iki farklı uçuş stili sunuyor. Kumandanın sol üst köşesindeki yuvarlak tuş ile bu stiller arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Standart olarak Low modunda açılan helikopter High modunda daha agresif hale geliyor. Diğer bir ifadeyle, kumandadan yapılan kontrollere daha fazla tepki veriyor ve dönüşler, ileri ve geri hareketler daha hızlı yapılıyor. Bu mod bilhassa rüzgarlı havalarda fayda sağlamakta. Bunun yanı sıra, V912'nin kumandası V911'in kumandasının aksine hem sağ hem de sol elle kullanıma izin veriyor. Kumandanın orta kısmında yer alan düğmeyi aşağı veya yukarı iterek gaz çubuğunu sağdan sola veya soldan sağa alabilirsiniz. Bu büyük bir avantaj. Kumanda, aynı zamanda kademeli bir gaz çubuğuna sahip. Tırtıklı yapısı sayesinde daha kararlı bir yükselip alçalma sunuyor. Kumandayla ilgili diğer bir husus da, V911'in kumandasının aksine 6 yerine 4 pille çalışması.

V912, uç kısmında bir led ışığa sahip. Bu ışık gece uçuşlarında helikopterin önünün aydnlatılmasını sağlıyor ve kumanda üzerinden açılıp kapatılabiliyor. Uçuş süresinin birkaç saniyeliğine de olsa artırılabilmesi için gündüz uçuşlarında bu ışığı kapatabilir veya bağlantı kablosunu çıkararak ışığın her zaman kapalı kalmasını sağlayabilirsiniz, ki ben de öyle yaptım. Bunun için canopy'yi çıkarıp ilgili kabloyu takip ederek anakart ile birleşimini iptal etmek gerekiyor. Oldukça basit bir işlem.

V912'nin Teknik Özellikleri

V912 ile ilgili genel bilgilerden sonra biraz daha detaya girmekte fayda var. Modelin teknik özelliklerini maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz:

Ürün boyutları: 41x12x8 cm
Batarya kapasitesi: 850 mAh
Kontrol mesafesi: Yaklaşık 100 metre
Uçuş süresi: Yaklaşık 7 dakika
Şarj süresi: Yaklaşık 2 saat

V912'ye, kendisi için özel olarak geliştirilmiş bir kamera bağlanabiliyor. Bu sayede uçuş sırasında video ve fotoğraf kaydı gerçekleştirilebilir, fakat bunun için kamera uyumlu model ve kumandayı satın almanız gerekli (kamera montaj gövdesi ve uyumlu kumanda sonradan da satın alınıp monte edilebilir). Ayrıca Mobius gibi yüksek çözünürlük sunan mikro kameralar da V912 ile birlikte kullanılabilir. V912, bu tür mikro kameraları taşıyabilecek yapıdadır ve ben de V912'nin kendi kamerası yerine bir Mobius kamera tavsiye ederim.

V912 Yedek Parçaları ve Yedek Parça Paketi

Bir RC helikopterin kırılmaya en müsait parçaları şüphesiz hareketli olanlarıdır.  Bu noktada, V912'nin kutusu içerisinden yedek pervaneler çıksa da, ekstra birkaç pervane daha uzun vadede yerinde bir karar olacaktır. Bunun yanı sıra V912'nin fırçalı motorları da zaman içerisinde yıpranabilir ve hatta çalışmayı durdurabilir. Eğer bu modeli uzunca bir süre kullanacak veya günde en az bir kere uçuracaksanız, yedek ana motor ile kuyruk motoru almanız yararınıza olacaktır. V912'nin plastik parçaları ve ufak tefek diğer parçalar bir paket halinde satın alınabilir ve fiyatı da oldukça uygun. Bu paket içerisinde canopy, denge çubuğu, iniş takımı, pervaneler, bağlantı aparatları ve dişli seti başta olmak üzere irili ufaklı pek çok parça bulunuyor. Benim tavsiyem, bu paket + ana motor + yedek motor şeklinde bir yedek parça paketi olacaktır. Bu sayede V912'yi uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

V912 yedek parça V912 yedek parça paketi

, , , , , , , , ,

190
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
62 Yorum konuları
128 Konu cevapları
5 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
53 Yorum yazarları
Abdullah türkHamza YILDIRIMFatih CEYLANorhan esenErkan Ertunç Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Hamza YILDIRIM
Hamza YILDIRIM

merhaba ihsan bey ben v912nin motoru değiştirilebilir mi?

Hamza YILDIRIM
Hamza YILDIRIM

Ayrıca helikopteri çalıştırınca kendi ekseni etrafında dönüyor kuyruk motoru yönlendiriyor. Trimle ayarlayamadım nasıl düzelte bilirim

Abdullah türk
Abdullah türk

kuyruk motoru geçmiştir büyük ihtimalle değiştirmeniz gerekiyo olabilir.

Fatih CEYLAN
Fatih CEYLAN

merhaba isa bey.v912 helikopter aldım.ancak bir türlü düzgün uçmasını sağlayamadım.trim ayarı da yapsam olmadı.Anakart arızalıdır belki dedim yeni anakart alıp taktım yine olmadı helikopterden acayip soğdum.sizin önereceğiniz bir çözüm var mı gerekirse size kargolayabilirim heliyi şimdiden teşekkürler.

Fatih CEYLAN
Fatih CEYLAN

İlk helikopter değil 911 de kullandım. Ev içinde iniş takımlarından tutuyorum. Gaz verince öne veya sağa dalıyor. Güçlü bir hareket trimle düzelmiyor. Bazen de geriyo doğru dalıyor. Kuyruk motorunu da değiştireceğim o zamanda da sorun olursa genel bşr dengesizlik var diyebilirim.

Fatih CEYLAN
Fatih CEYLAN

Her şey için teşekkürler video çekip yolladım ama dönüş olmadı tahmin ettiğim gibi oldu. Para onayını vermeden denemek gerekirmiş. Buda tecrübe oldu.

orhan esen
orhan esen

merhaba isa bey , hangi siteden hangi ürünü almalıyım v912 için. brushless bnf nedr anlayamadım. fırçasız ne anlama geliyor ki. eksiksiz tam bir ürün almak istiyorum.. teşekkürler

Erkan Ertunç
Erkan Ertunç

V912 aldım kumandasız geldi.kumandayı denizliden ikinci el buldum. Ama eşleştiremedim ne yapmaliyim

şahin taşcı
şahin taşcı

merhaba isa bey size bir sorum olacak yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşklr. v912 heli havalanırken sürekli kendi ekseninde dönüyor aslında ben gaz verirsem havalanacak ama sürekli kendi etrafında dönüyor sorunu çözemedim fiziksel olarak bir sorun yok parçalar sağlam stabil çalışıyor kuyruk pervane üst paller vs ama heli havalanmıyor bu konuda yardımınızı bekliyorum saygılarımla

şahin taşcı
şahin taşcı

merhaba isa bey trim ayarları reset konumunda bende denemek istedim sağ sol ileri geri ayarlayayım diye ama daha heli havalanmasına fırsat vermeden kendi ekseninde dönüyor gaz vermeden trim ayarlarını değiştirdim sonuç yine aynı

şahin taşcı
şahin taşcı

isa bey size video atsam olurmu whatsapdan izniniz var ise hevesini alamadan bozuldu düşürsem neyse ama böyle olunca insan sinir oluyo

Fatih CEYLAN
Fatih CEYLAN

Merhaba İsa Bey;
Ben brushed kumandasıyla brushless kullanmak istiyorum bu mümkün mü dür?
Teşekkür ederim.

Cevahir
Cevahir

kullanıyor, ben kullanıyorum mesela

emrah korkmaz
emrah korkmaz

İsa abi merhaba,
ben daha önce v913e çok benzeyen 3 kanallı hrx 752 diye bir model aldım ancak pek verim alamadığımdan değiştirmeyi düşünüyorum. rc modellere yeni başladım, v911 modeli mi önerirsiniz yoksa v 912 mi? büyük olması benim için 912 yi cazip kılıyor ama hem başlangıç seviyesi olarak hem de fiyat-performans olarak v 911 daha iyi gibi?
bir de lama v4 modelleri hakkında fikriniz var mı?

Emrah korkmaz
Emrah korkmaz

Teşekkür ederim abi ilgilendiğin için.sanırkm senin bir yazında okumuştum küçükler rc helliopterler de v911den başlasın diye(yanılıyor olabilirim) yaşım 25,yaştan dolayı v911 demedin değil mi:) bir de şu linkteki v911 için pro diyor ama güvenemedim,doğru mu acaba bir bakabilir misin?
http://www.pilottr.com/urun/wltoys-v911-pro-mini-helikopter.html

Emrah Korkmaz
Emrah Korkmaz

Görüşlerin doğrultusunda v91i almaya karar verdim abi çok sağol.peki pro ile normal arasında bir seçim yapacak oluraak proyu mu önerirsin?

Celaleddin
Celaleddin

İyi günler dilerim. Buradaki yorumlara dayanarak V912 helikopter aldım. Fakat helikopter paketini açtığımda içinde sadece helikopter olduğunu ne uzaktan kumanda ne şarj aleti nede diğer parçalar vardı. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Abdullah
Abdullah

Celaleddin helikopteri nereden aldığını sorabilir miyim bende almayı düşünüyorum ama ucuz gördüğüm bir satıcıda BNF olarak kumanda içinde bulunmuyordu belki bu olabilir seninki de ve birde aldığın yerin tam olark linkini atabilir misin belki benimde baktığım yerlerdendir bayadır alabilecek yer alıyorum temiz şekilde ve gümrükten geçmeyecek şekilde elime en kısa şekilde geçmesini de istiyorum tabii 😀

Celaleddin
Celaleddin

http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH-Brushless-RC-Helicopter-With-Gyro-RTF-p-922661.html
Brusles olanı almam gereki yormuş. Ben yanlış almışım benimkinden sadece helikopter vardı. Eksikleri yeniden sipariş vereceğim parça olarak ta satılıyor. Bu arada benimkini gelmesi 1 ayı geçti araya bayramda girdi. Gümrükte sorunsuz geçti. Takip numarası almayı unutma yoksa çok pişman olursun

Abdullah
Abdullah

Bende o linkte olanı almaya karar verdim ama bir kaç şey daha araştırıyorum Ve evet brushless almak daha iyi ama sizin aldığınız http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH-Brushless-RC-Helicopter-With-Gyro-BNF-p-945113.html bu linkteki ise eğer bu brushless ama aldığınız bunun gibi olduğu kesin bu da BNF içinde sadece helikopter var Gümrükte RTF olarak içinde gerekli herşey olan olursa fiyatı biraz daha yüksek olduğundan geçer mi şuan şüpheliyim ama takip numarası olayını hala araştırıyorum ben biraz daha para ödeyip getirtmeye çalışacağım daha fazla beklemek hiç istemiyorum en erken ne zaman gelirse işte ama takip numarası verecekler mi en hızlı kargolama yönteminde onu merak ediyorum siz takip numarası olup olmadığını… Devamı »

Yavuz Sultan
Yavuz Sultan

Kumandada bir sıkıntı yok. Çünkü v912 yi de kullanıyorum. Uçuş kontrolcüsü Dediğiniz hangi parçası?

Yavuz Sultan
Yavuz Sultan

Merhaba isa bey, Aliexpress ten v911 bnf aldım. Daha iki gün oldu. V912 nin kumandasıyla kullanıyorum. Önce bir sıkıntı yoktu. Şimdi bataryayı takınca ana motor kendi kendine çalışıyor. Kumandayla sadece kuyruk motoru ve servolar çalışıyor. Sıkıntı ne olabilir? Yardımcı olur musunuz? Bir video çektim linki bu http://youtu.be/-IQTR-yIus0

İsa abi bazı yazılarınızı okudum da bir helikoptere sahip olma isteğim daha da arttı. Ama hangi siteden hangi modeli almam gerektiğini yada bana monte edilmiş gelir mi gelmez mi falan değişik sorular kafami iyice karıştırdı. Cunku isim değişikliklerine gore ayırt edemiyorum. Benim demek istediğim aslında şu. Wltoys un v911 ve v912 modelleri çok hoşuma gitti ama büyük olduğundan v912 daha güzel. Ama ilk defa kullacagim. Sizce hangisini hangi siteden almalıyım ?

Demirhan Önal
Demirhan Önal

isa bey iyi akşamlar.
v912 be v913 boylarında x marka 4 kanal bir helikopterim var. helikopter 10 cm filan havalanıo. pil siparişi verdim düzelme oldu kısmenuçuş yaptım bir kaç kere, fakat şimdi tekrar yapıo ve motordan katür kütür vb. seler gelio seside arttı. ve havalamıyor. sizce sorun motordanmı. ben kendi pallari hariç bir numara büyük pal takmıştım ve performansı artmıştı. bunlar motora zarar vermiş olabilirmi.ve ana per vaneyi elimle çevirince zor dönüyor.ne yapmam gerek sizce yardımlarınızdan dolayı tşkler.

Demirhan Önal
Demirhan Önal

isa bey tşk ederim öncelikle.
sorun motordaymış yeni motor alıp taktım sorun düzeldi. helikopter gaz yemiyor ve 10 cm havalanıyor du batarya ve motordanmış.(tüm arkadaşalara bilgi)

Yavuz Sultan
Yavuz Sultan

Iyi günler isa bey, ben aliexpressten fırça motorlu wltoys v912 rtf almıştım. Birde brushless v912 BNF almak istiyorum. Diğerinin kumandasıyla brushless motorluyu kullanabilir miyim yoksa uyumlu kumanda mı almam lazım. Bi de nereden alabilirim? Şimdiden teşekkürler..

turgut
turgut

hocam ikinci video gazi üniversitesinde çekilmiş galiba. anılarım canlandı 🙂

Mustafa Gökdere
Mustafa Gökdere

İyi günler isa bey bende v913 var internette 2km menzilli alıcı ve verici gördüm acaba o alıcı ve verici alsam benim v913 helikopter ve kumandama monte adebilirmiyim

Serkan bayazıt
Serkan bayazıt

Merhaba isa bey incelemenizi okudum ve biraz daha araştırma yaptıktan sonra v912 aldım ürünü bir kere şarj edip uçurdum sonra ikinci kere şarj etmek istediğimde sarj aletinin charge lambası yanıp sönüyor bunu anlayamadım.

emrah ozdemir

Selamlar İsa Bey, öncelikle rc heli ler hakkında yaptığınız detaylı paylaşımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır isteyip de alamamıştım şimdi tekrar merak salınca bir v911 sipariş ettim kendime. sonra yetmedi bi tane de en küçüğünden quadcopter aldım 🙂 Size sorum ise; daha önce 3 kanal heli kullanmış (10-13) yaşlarında bir kardeşimize heli alacağız. 911 çok küçük olduğu için bi büyüğünü istediler fakat, pilin içine gömülü olması ciddi vazgeçirdi bizi. Bazıları dışarıdan modifikasyon vs. yapmış ama hem biraz uğraştıracak hem de denge, ağılık vb. ni orjinali gibi yapamayız diye düşünüyorum. Bu boyutlara yakın, başka hangi heli modelini önerirsiniz ? Ben aynı… Devamı »

Atakan Göncü
Atakan Göncü

Merhabalar isa bey.. bende bi tane v912 kumandasi mevcut kumandanin pil takilan yerinin yaninda yani sağında bir delik var kumandayi açtım böyle bir şey gördüm bu pc icin giris mi oluyo ve buna usb baglanti yapabilir miyiz istendiginde pcde simulator istendiginde v912 yi ucurabilir myim ... simdiden Teşekkürler

Atakan Göncü
Atakan Göncü

Peki bu kumandayi kablolu sekilde pc formatta kullanabilir miyiz. Veya orjinal halinde bırakıp buna uygun usb alıcı bulabilir miyiz varsa nerde bulurum yardimci olur musunuz?

Mehmet tabur
Mehmet tabur

V912 ve v 913 arasında kullanım farkı varmıdır hangisini tavsiye edersiniz

ayhan ergin
ayhan ergin

isa bey anlaşılan sipariş konusunda desteğinize ihtiyacım var, görüşmemiz mümkünmüdür.

ayhan ergin
ayhan ergin

tamam öğrenmek istediğim detaylar şöyle
1: bnf de kutu içeriği tam olarak nedir demonte halde midir
2: Bu ve bu iki ayrı kumanda var fark nedir ?
3: brushless motorun bu kadar yüksek fiyat farkının sebebi nedir bu fark kadar ömür ve güç farkı varmıdır ?
4: Bu pil brushless veya standart motor için uygunmudur ?

ayhan ergin
ayhan ergin

slm isa bey sorunu çözdüm. ilginize tekrar teşekkür ederim. paypal hesabı gerekmiyor bunu öğrendim işbankasında hesabım var kredi kartı ile çok rahat ve kolayca işlemi tamamladım. acaba teslim süresi takriben nedir ? birde gümrük konusu nedir bilgi verebilirmisiniz.

ayhan ergin
ayhan ergin

Isa bey gümrük yazınızı okur okumaz siparişi iptal ettim. V912 bnf almayı düşünüyorum ve yedek parçaları ile beraber 75 euro nun altında tutmaya çalışacağım. ama montaj için karmaşık el aletleri gerekirmi yoksa basitçe bir tornavida yetermi neye ihtiyaç olur bu konuda bilginize ihtiyacım var. Bu arada madem bnf alıyorum brushles motor olsun diye düşündüm aynı pil ile çalışırımı bir tavsiyeniz varmı

ayhan ergin
ayhan ergin

isa bey banggood dan v912 sipariş vermeye çalışıyorum ancak paypal hsabım yok, hesap açmada da sorun yaşıyorum bildiğiniz başka bir yöntem varmıdır. teşekkürler.

Eren
Eren

Abi v912 ve ya v913 15 gr kaldırırmı.Kesin bişey söylermisin.Cevabın için teşekkürler

fatih yüksek
fatih yüksek

slm abi ben senden bır bilgi almak istiyorum.ben 2 ay önce banggood tan v911 helikopteri satın aldım ama yanlışlıkla sadece helikopter almışım farkına vardıktan sonrada kumanta tertibatını satın aldım. ve helikopter sparışımde çıkan sıkıntıdan ötürü yaklaşık 2 ay aradan sonra sparış iptal edildi ve para ödemesini gerçekleştirdiler. ben şimdi v912 helikopterini satın alsam sadece kupanda tertibatına uyum sağlarmı kullanabilirmiyim bilgi veririseniz çok sevinirim iyi gclr...

fatih yüksek
fatih yüksek
Burak GEVREK
Burak GEVREK

İsa Bey Merhaba ,
Bende v911 ve v913 var. Size sormak istediğim 911 in kumandasında sanırım temazsızlık var arada calismiyor birde 913 modelimin led ışığı kumandadan kapatma özelliği yok sanırım. Yada ben yapamadım. 913 é kamera takılabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim.

Burak GEVREK
Burak GEVREK

İsa Bey,
Peki 911 913 kumsndasıyla nasıl calıstırabılırım açma kapama yaptığımda. Kendisi tanırmı vede Camera kumandadan açılıp kapatılabılırmı

kenan tezel
kenan tezel

isa bey v912 850 mah pili içerisinde çıktı onun yerine 1000 mah bir pil koysam uçuş surem daha fazla artarmı 8 dk kadan ne kadara çıkar? birde isa bey v912 nin en çok bozulan parçası nelerdir ona göre yedek parça alıcamda

samet güler
samet güler

isa bey v912 helikopter aldım ancak havadada kalkarkende sürekli kuytuk sağ doğru dönüyor nasıl engel olabilirim helikopter yanı sabitken kendi ekseni etrafında hafif sağ çekiyor

ahmet çalışan
ahmet çalışan

Merhabalar İsa Bey. Bende v911 var. sizden v911 denge çubuğu vs. almıştım 🙂 neyse şimdi v912 bnf alıp v911 kumandasıyla kullanmak istiyorum. İyi bir seçim olur mu? teşekkürler

ahmet çalışan
ahmet çalışan

şarj aletini sipariş vermedim malesef. Şarj edebilecek uygun şarj aleti edinemez miyim? Veya elinizde şarj aleti var mı?

ahmet çalışan
ahmet çalışan
ahmet çalışan
ahmet çalışan

onu da sizin sayenizde sipariş verdim, bilmiyordum. Teşekkürler.

ahmet çalışan
ahmet çalışan

Balance boxu teslim aldım. Balance boxun charge ışığındaki kırmızı ışığın sürekli yanıp sönmesi ne anlama geliyor?

ahmet çalışan
ahmet çalışan

öyle yapıyorum fakat yine de olmuyor. 1-2 saat o şekilde şarj olduktan sonra helikopteri pile bağladım ve kumandayla gaz verip kaldırmaya çalıştım. Birden bire motor durdu ve elektrik kesildi. Sorun nerde ve ne anlayamadım? Sizle nasıl görüşebilirim? yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Ekrem Emiraliyev
Ekrem Emiraliyev

Merhabalar hocam,
Bir sorum olacakti v912 ile ilgili. Yeni aldigim v912 brushless versiyonunu ilk ucurtmaya cakisirken servolardan bir tanesinin calismadigini farkettim. Helikopter ileri ve geri ucmuyor. Kumandayi kontrol ettim bir sorun yok.
Ne olabilir ve nasil cozerim?
onceden tesekkurler

Ekrem Emiraliyev
Ekrem Emiraliyev

Tamam hocam. Ilginizden dolayi tesekkur ederim.

Mehmet SOLAKOĞLU
Mehmet SOLAKOĞLU

İsa Bey slm.Banggood daki benzersiz fiyat ve ücretsiz kargo olayı çok güzel bir hizmet gerçekten,sayenizde siteyi kullanıyorum teşekkür ederim.Ben siparişlerimi 3 e böldüm,117usd,94usd,76usd herbiri ayrı isme biri eşimin adına 94 usd olan.Fakat Banggood farklı depolar nedeniyle bu siparişi ikiye böldü e bu durumda eşimin adına 2 ayrı paket gelecek,tabi buda gümrük mevzuatındaki bir kişi iki ayda bir ürün alabilir kuralına aykırı oldu,mevzuata göre ikinci ürünü ticari olarak değerlendirmek gerekir diye biliyorum.Ticari değerlendirilirse yandık demektir 😉 gerçi biri 43 diğeri 51usd,belki geçirirler.117 usd olanda vergilendirilir diye düşünüyorum,bakalım ne olcak 😉 Ürünleri hemen sevk edip takip numaralarını otomatik verdiler,Banggood dan yana memlunum,bakalım… Devamı »

Mehmet SOLAKOĞLU
Mehmet SOLAKOĞLU

İsa Bey Merhaba.Size bir konuda daha danışmak istedim.Banggood dan hepsi stokta mevcut olmak üzere modelimi ve parçalarını topladım (Tarot 450 pro kit,servolar gyro,esc,motor,li-po,şarj,kumanda falan) toplam 350usd.Fakat tek kargo tek ödeme yapmak istiyorum paypal ile,sizin ve diğer kaynaklardan okuduğuma göre en kötü senaryo gümrük incelemesi ve oraya gidip yüzde 20 vergi ile almak mı olur?Ben İzmir deyim,gümrük için nereye giderim?Ürünleri alamama gibi bir sorun olur mu acaba?

Eren
Eren

Yanı Abi diyorsun ki v911 hepsine bin basar

Çok sağol Abi yorduk senide

Eren
Eren

Abi anladığım kadarıyla v911 daha iyi ama ben öğrenciyim şimdi onu alirsam bide büyük heli almak zorunda kalirim bu yüzden v912 alabilir mıyım önerirmisin.Bimeks ve media Markt ya bulabilirmiyim

Eren
Eren

Abi v912 v911 kadar dayanıklımı

Eren
Eren

Ben v912 alacaktım ama v911 de güzel ne yapmalıyım.Cevabınız için teşekkürler

Eren
Eren

Brushless la normalin farkı ne

Mehmet SOLAKOĞLU
Mehmet SOLAKOĞLU

İsa Bey merhaba;
Aradığım Tarot 450 modeli combo kit olarak Oomodel'de 197 usd,Hobby-Wing'de 219 usd,Banggood'da biraz daha pahalı.Ödemede sorun yok ama sizce nasıl bir yol izlemeliyim? 75 usd nin de üzerindeler (gümrük açısından)? Yoksa maceraya girmeden her yönü ile beğendiğim bu modelden ödün verip THK'deki tek seçenek olan KDS 450C yi mi alsam? Yedekleri de var THK'da.Fakat yurtdışından getirebilenleri de duyuyorum.Mesela Oomodel den sorunsuz alınabilir mi sizce?

Mehmet Solakoğlu
Mehmet Solakoğlu

İsa Bey yeniden merhaba.
Umarım iyisinizdir.RC'lere vakit ayırabiliyormusunuz? Ben istediğim Tarot 450 PRO modelini ve bütün parçalarını Banggood'da buldum,ordan sipariş etmeyi düşünüyorum.Toplamda 320 usd civarı tutuyor,bu siparişi 3-4 parçaya bölsem mi diyorum 🙂 ne dersiniz? Bir de direk kredi kartı kullanabilirmiyim,doları nasıl tahsil ediyor bankamız? THK'deki KDS 450 modeli içime sinmedi,yabancı sitelerde de çok hesaplı satılıyor zaten,bu yüzden Tarot'a döndüm kalitesinden ve dizaynından çok olumlu yorumlar var forumlarda.

Mehmet SOLAKOĞLU
Mehmet SOLAKOĞLU

İsa bey merhaba;
V911 ile birkaç level atladım,beş adet 200ma bataryayı hiç çarpmadan bitirebiliyorum artık,nerdeyse 911 e takla attıracağım 😉 Ben yavaş yavaş 450 sınıfı bir heliye geçmek istiyorum ama bilmiyorum bu çok farklı bir kategori,4 kanallılara hiç benzemiyorlar, hele 3x gyro FBL nin ayarları nasıl olacak,dağ gibi büyüdü gözümde,sırf bu ayarlar yüzünden flaybarlı olsun diyorum.İncelediğim model TAROT 450V2.Yoksa WALKERA CB180Z alıp sakin sakin uçmalımıyım 😉 Siz 6 kanal kullanıyormusunuz?

tunç bozkurt
tunç bozkurt

İsa Bey;
kameralı bir v912 almak istiyorum ama sanırım Türkiye'de kameralı versiyon yok. en azından ben bulamadım. Banggood ve aliexpress'i inceledim ama çok farklı fiyatlarda farklı kombinasyonlarda ürün var. daha önce yurtdışından ürün de almadım o yüzden gümrükte takılma, vergi verme durumlarına da çok hakim değilim.
Sizden yardım istediğim konu, gyro lu kameralı bir v912'yi nereden nasıl alabilirim?
bir de bazı ürünlerde upgraded version diyor. onu da anlayamadım. neyi yükseltimiş. ayrıca bazı ürünlerde brusless diyor. o ne anlama geliyor. artısı eksisi nedir. şimdiden tesekkür ederim.

tunç bozkurt
tunç bozkurt

Isa bey tesekkur ederim. Banggood ve kargo ile ilgili yazilarinizi okudum. 75 euroyu gecmeyecek sekilde farkli paketler ve farkli isimler ile satin aldim Helikopter ve kamerayi. ama soyle bir yanlislik yaptm. Fatura adresleri ve isimler birbirinden farkli, teslimat adresi ayni olarak belirttim iki paketi istemeden . Gumruk fatura adresine mi bakar yoksa teslimat adresine mi.ayrica isimler de farkli.
emeginiz icin ayrica tesekkur ederim.

Mehmet Solakoğlu
Mehmet Solakoğlu

İsa Bey Merhaba.Tavsiyenizle V911 ile başladım ve iç mekanda hiç kırım yapmadan 10 gündür uçuyordum ki abim elimden aldı üçüncü denemede denge çubuğunu kırdı.Abim derken beni küçük sanmayın 37 yaşındayım 🙂 Size daha önce yazdım 4ch daha pro ne önerirsiniz diye siz Walkera CB180Z'i önerdiniz.Fakat farklı helilerin uçuş videolarını izlediğimde 6 kanalların tam bir canavar gibi davrandığını gördüm.Donanımlarını incelediğimde de bu yeteneğe nasıl sahip olabildiklerini anladım 🙂 ve şuan ilgim T-REX 450 sınıfı bir modele kaydı.Biliyorum çok erken diyceksiniz ama sabırlı ve azimli olursam onunla uçamazmıyım.Tabi karar verirsem orjinal ALİGN yerine önerilen bir KLON'unu almayı düşünüyorum.Bu modeller Türkiye'de toplanabilirmi? Yurtdışından… Devamı »

fatih yüksek
fatih yüksek

iyi akşamlar isa bey ben banggood bır v911 siparişi vermiştim ama bır mazada birebir görünce çok küçük ve basıt olduğunun farkina vardım ve v912 almaya karar verdim bu siparişimi iptal edebilirmiyim edebilirsem nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

Mehmet Solakoğlu
Mehmet Solakoğlu

İsa bey merhaba.Öncelikle emeğiniz için teşekkür ediyorum.Ben tavsiyeniz üzerine V911pro aldım.Tahminimden daha teknik-teknolojik bir cihaz.Trim ayarlarını doğru yaptığınızda mükemmel bir performans sergiliyor.Fakat görsel olarak çok tatminkar değil ve hafifliğinden dolayı çok kıpır kıpır 🙂 V912 tam aradığım türde bir makine fakat sabit bataryasından dolayı kesinlikle almayı düşünmüyorum.Firmaların böyle bir sorunu(uzun süre şarj 6-7 dk uçuş) nasıl gözardı ettiklerini anlayamıyorum,bu çok can sıkıcı bir durum olabiliyor,helede gittiğiniz yerde şebeke yoksa.Sizin bildiğiniz V912 standartlarında V911 gibi akıllıca tasarlanmış bataryalı bir model varmı?kısacık bir uçuştan sonra uzun süre beklemek sabır işi:)

Mehmet Solakoğlu
Mehmet Solakoğlu

İsa Bey merhaba.V911 ile 4ch uçurmayı baya bir pekiştirdim hemde kırım olmadan.Batarya bitene kadar salonda çarpmadan kullanabiliyorum.Sadece denge çubuğunun çarpmasından dolayı kanopi nin boyası çıktı bende yenisini sipariş ettim.Yeni kanopinin artık o çarpan yerine ve simetrisine şeffaf biraz kalınca sera bandını şekillice kesip yapıştıracağım 🙂 İsa bey bendeki heli havada asılı dururken (kuyruk kısmı bana dönük pozisyonda) sola doğru 2-3 derece yatık duruyor,acaba hepsinde durum aynı mı?Birde rotordan gelen ses zamanla arttı acaba rulmanlar kullanımla eskiyor mu?(iki rulmana da birer damla makine yağı damlattım 🙂 Son olarak 4ch (6 kanal şimdilik düşünmüyorum) metal rotor aksamlarına,(sizin için de önemli ise) fırçasız… Devamı »

Ali Yılmaz
Ali Yılmaz

İsa hocam size bi sorum daha olacak ürün bu gün elime ulaştı yalnız bi kaç sorum var Ilk deneyimim olduğundan biraz yabancısıyım. Ilk sürüşümü alan darlığından gerçekleştiremedim. Lakin burada okuduklarımda yola çıkarak antrenman için helinin altına Ağırlığı ip ile bağlayıp sağ sol hakimiyet için çalıştım. Şöyle bi sorunum var kuman üzerinden trim ayarlarını nasıl yapabilirim? Burun ileri gitme gibi eğilimi var bide elimde tutup Boşta tam gaz çalıştırınca kuyruk motoru tutarsız çalıştığını farkettim. Yani hafif gazda çalışmıyor tam gazda ise çalışma eylemi göstermekte. Yerdeyken ise kendi Etrafında Dönme gibi hareketleri yok. Dişli derseniz onuda açtım kontrol ettim hiç bi sıkıntı… Devamı »

Ali Yılmaz
Ali Yılmaz

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Son bi sorum daha var. V912 için brushless motor alacam yalnız 3 çıkışlı. Bunun için ayrıca esc mi almalıyım? Farklı sitelerde direk mainboard'a takılan 2 çıkışlı brushless motoru nerden bulabilirim? Lütfen yardımcı olabilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Ali Yılmaz
Ali Yılmaz

Merhabalar isa hocam.
V912 ikinci elini buldum vurugu cikigi vs. Yok sağlam yani yalnız kumandası v911 olanında v912 için olanı yok. Sizce bu bir sorun teşkil edermi çekim alanı falan ne gibi farklılıkları vardır? Banggood 'dan yedek parça olarak tüm akşamlarını bataryasını ana motor kuyruk motoru olarak aldım. Bunlar yeterlimidir aydınlatırsanız sevinirim. Saygılarımla. .

Ali Yılmaz
Ali Yılmaz

Cevabınız için teşekkür ederim. Bataryayı o şekilde değiştirmek soeun teşkil etmez dediğiniz gibi günlük 2 kez uçurmak yeterli. Yalnız banggood'da brushless adında motor gördüm bunlar galiba yanmayan motorlar. Bundan alıp değiştirmek gibi bi fikrim var lakin ikinci olarak brushless esc adında bir parca daha gördüm. Buda bununla kullanılıyor? Ayrıca orjinal motorunda iki kablo çıkışı var iken brushless motorda 3 çıkış var bu motorun takımı montajı hakkında yorumlarınızı belirtirseniz minnettar kalırım. Saygılarımla. .

Ahmet murad
Ahmet murad

İsa bey şimdi v 913 Alıcam ama bnm bu helikopteri alacamda bir yardımcı olsanız nerden alabilirim güwenemiyorum gecen kamera aldım kandırdılar

İrfan Fidan
İrfan Fidan

isa bey, çocukluktan beri uçan her türlü şeye merakım var 🙂 özetle v912 modeline bayıldım. ilk deneyimim olacak ve siz amotörlüğünüzü 911in üzerinde atın diyeceksiniz. sorun şu ki ben bir öğrenciyim öyle 2-3 model falan alamam 🙂 bu 912 modelini kırıp hırpalamadan oyalanmam mümkün değil mi acaba ?

irfan fidan
irfan fidan

cevabınız için teşekkürler birde kutu açılış esnasında kamera ile kayıt altına almamı önerenler var, hasarlı yada eksik parça çıkması halinde şikayette bulunup ürünü değiştirme imkanım varmış, böyle bir şey mümkün mü gerçekten ?

UĞUR BAL
UĞUR BAL

İsa bey V913 ün kumandasında sağ üstte 4 channel yazan yerin üstünde tuş ne işe yarıyor onu da çözemedim, bir de eğitim ayağı alsak işe yarar mı ve önereceğiniz bir yer varmıdır, bu helikoptere kemara takılır mı alttaki üç tuş kamera için demiştiniz, şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için

Kenan tezel
Kenan tezel

Isa bey v912 alicam ancak dediginiz gibi gunde en az 1 defa ucurucam bir yerlere carpmazsam da yinede parcalarda sorun olurmu birde yedek pil alip 15-20 dk lik ucus yapmayi planliyorum buda bi sorun olurmu

kenan tezel
kenan tezel

WLtoys V912 4CH Brushless RC Helicopter With Gyro RTF demek istediğiniz bumu birde burdan sipariş verdiğimde kaç günde gelic gümrükdede ne gibi bir işlem uygulanıcak ekstra para veya başak bir prosedürü varmıdır.

kenan tezel
kenan tezel

isa bey benim için en uygun ve en iyi fiyata olanını bulump link paylaşırsanız çok sevinirim . ilk defa alıcam o yüzden üzerlerinde yazan çoğu şeyi bilmiyorum
mesela birinde RTF yazıyo birinde BNF yazıyor bunlar nedir .
birde ben bu uçakla beraber yedek parçası ve 1 adet de bataryasının siparişini vermeyi düşünüyorum bunların hepsi aynı anda tek kargo parası ilemi gelicek yoksa hepsi için ayrı kargo parası ödiycekmiyim farklı farklımı gelicek

UĞUR BAL
UĞUR BAL

İsa bey bende V913 aldım daha önce e-sky lama v4 kullanmıştım ancak bunun kumandası biraz farklı kumandanın sağ kısmındaki tuş ne işe yarıyor anlayamadım, ayrıca kumandanın alttaki ekranın sağ tarafında dört tane tuş var yanyana bir tanesi helikopterin ön ışığını yakıyor ancak diğer üçü ne işe yarıyor, ev içerisinde kullanmak için zor bir helikoptere benziyor, dışarısı için fikriniz nedir acaba

mustafa kurt
mustafa kurt

Slm isa bey benim v912 olduğu yerde delice dönüyor sorun neolabilir

Hakan Altın
Hakan Altın

Merhaba İsa bey v912 ye v913 ün kuyruk motorunu takabılırmıyız sizce nasıl olur.

mehmet torun
mehmet torun

merhabalar hocam benım helı geldı v912 fakat kumanda ıle helı eslesmıyor helıde bulunan kırmızı ısık sabıtlemıyor ne yapmam gerekır?

mehmet kalender
mehmet kalender

selamlar v911 modelini ve v912 modellerini videolardan inceledim v912 çok hoşuma gitti yeğenime almak istiyorum İsa Hocam bana nerden temin edebilirim konusunda net şekilde yardımcı olmanız mümkün mü gerekirse mail yoluyla direkt link atsanız güvenilir bir adres size zahmet

Ebubekir Coşkun
Ebubekir Coşkun

Merhaba İsa Bey;
Helikopter işine merak saldım 🙂 ilk defa bir helikopter alacağım sizin yazılarınızı baya okudum, v911 cihazını büyük ölçüde öneriyorsunuz, sizin tecrubelerınızden yararlanarak v911 mi yoksa v912 mı almalıyım bu konuda hangisini önerirsiniz.

Ebubekir Coşkun
Ebubekir Coşkun

İsa bey öneriniz için çok teşekkür ederim , bugun 100 tl ye v911 pro buldum sıfır sadece denenmek için uçurulmuş bir makina o zaman ben onu sipariş ediyorum gelsin 🙂

volkan er
volkan er

merhaba isa bey .bende dediğiniz sayfadan sipariş verdim 60-65 dolar arasında mal oldu halen beklemedeyim.ancak sizin kumandanız ve şarj ünitesi biraz farklı gibi bu markanın da tabiri caizse çakması mı var varsa çok mu kötü birşey aldık ? siz kaça mal ettiniz cidden daha iyiyse fark veririm çünkü ve nerden buldunuz verdiğiniz sitede sizinkinden yok lakin. rc üzerinde sizin aldığıızdakinde yazılar var sağ alttaki yuvarlak düğme üzerinde sizdekiler işlevsel mi ? bu aldığımda yuvarlak düğme kümesinde sadece bir tanesi fonksiyonel.birde dediğim gibi şarj kutusuda biraz daha basit gibi. aralarında ulaşma zamanı açısından fark olacak olan 32 ve 76 dolarlık iki… Devamı »

volkan er
volkan er

isa bey benim ürünler geldi motoruda yaktım bile,şu an walkera cb 180d ye bakıyorum bir arkadasta gördüm dönem malzemeler aliminyum alaşım daha stabil gibi ne dersiniz almak ne derece akıllıca olur.v912 bazen stabil bazen dengesiz oluyor bu da baslı başına ayrı bir dengesizlik zaten.şimdide motor yaktım dışardan mı alsan bilemedim birde 911 de almıştım dışardan onunda şarj aparatı yok sizde fazla var mı(ücret karşığı) yoksa motorla beraber dışardan getirtcem .görüşleriiz önemli özellikle walkera cb 190d için

volkan er
volkan er

öncelikle teşekkürler cevabınız için 400 tl ye kadar başka öneriniz var mı? mesela sıfır h250 şu içeirkle 1 x HK-250GT Electric Helicopter Kit 1 x NTM Rotor Drive 250 Series 3400KV / 180W 4 x Servos 1 x Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro 1 x RedBrick 25A ESC 1 x Lipoly Battery (1550mAh 3S) 250 tl nasıl yada Align Trex 450 kumanda hariç 2. el 300 tl yada hk 250 algin turnigy kumanda 9 kanal ile 400tl yada walkera cb 180d kaç lira olursa uygun olur .Bu fiyat aralığında tavsiyeleriniz nedir?bu ürünler yada tavsiye ürün-tavsiye fiyat ve… Devamı »

Salih Pehlivan
Salih Pehlivan

v912 helihoptere sonradan kamera alinmak istenirse kumanda değiştirilmeden kamera aktifleşemiyormu . yani uçuş başlamadan önce kamera üzerinden bir tuş ile video başlatma gibi bir şer kameralarda söz konusu oluyormu. bir de bu helikopter en fazla kaç gram taşıyabiliyor. orjinal kamerasından başka bir kamera ayarlanabilirmi.

özgür yücel
özgür yücel

isa bey gittigidiyor.com dan aldım yedek parça adına hiç birşey çıkmadı ne yapmam gerekiyor bir de ritim dediğiniz helikopter de ne işe yarıyor acaba

özgür yücel
özgür yücel

isa bey merhaba netden verdiğim siparişte kutu içerisinden yedek parçaları çıkmadı ayrıca kumanda üzerinde çok tuş var bunlar ne işe yarıyor yardımcı olursanız sevinirim

Gül Nihal
Gül Nihal

Merhaba İsa Bey,
Eşime hediye alacağım ve yardımınızı rica ederim. Avatar YD-711 almayı düşünüyordum. Wltoys V979 gördüm ve bir de 50 60 TL civarında 4 kanallı cihazlar var. Eşim daha önce kullanmadı ama güzel bir şey olsun istiyorum. 3-4 gün içinde elimde olmalı o yüzden 150 TL'ye kadar Türkiye'de internetten alabileceğim bir model istiyorum. Helikopter ya da ufo mu olmalı bu konuda da kararsızım.
Acil yardımlarınızı rica ederim.
Teşekkürler

Gül Nihal
Gül Nihal

Çok teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak istiyorum: V979 ve V262 hakkında düşünceniz nedir?
Bu arada ben edebiyat öğretmeniyim, öğrenciliğimde sitenizden çok yararlandım. Bu vesile ile bir kez de öğrenim hayatıma katkılarınız için teşekkür etmek isterim...

ismail
ismail

Slm arkadaslar 6 kanalli heli kullandim ama v 912 zevki bi baska almak isteyen arkadaslara tavsiyem eren hobi ankara cankaya int uzerinden ulasip tlf numarasini alabilirsiniz her turlu heli ve ozellikle ve 912 parcasi mevcut fiyatlar uygun her yere kargo yapiliyo.

Erdem Karaman
Erdem Karaman

Bir de normalin neredeyse iki katı fiyatına satmasalar iyi olacak da...

Sinan
Sinan

Iyi günler Isa Bey,

Banggood'dan aldığım V912 helikopterimi yanlış uçurduğum için kaybettim. Elimde helikopterin kendisi hariç tüm ekipmanları mevcut. Banggood'da sadece helikopterin kendisi satılıyor mu? Eğer cevap evetse elimdeki kumandayla eşleşir mi? Banggood'da BNF yazan bir V912 mi almalıyım? Çok teşekkürler

Ahmet Ozdemir
Ahmet Ozdemir

Teşekkürler güzel bir inceleme olmuş. V911 kullanıyorum fakat dışarıda kullanmak eziyet hafif bir rüzgarda kontrol kayboluyor. V912 nin Bataryası ise gerçekten kullanışsiz olmuş. 7 dakika uçuş için 2 saat beklemek bana göre değil. Bu boyutlarda Bataryası V911 tarzında başka bir helikopter tavsiye eder misiniz?

zafer agah
zafer agah

hocam yeni v912 aldım. biraz evin içinde uçurmayı denedim fakat stabilite sorunları var gibime geldi. ayarlardan trim falan verdim ama nedense bi türlü dengeye gelmiyor. başka bir problemi olabilirmi acaba.

Hakan Akdemir
Hakan Akdemir

İyi akşamlar abi benim v912 de de aynı problem var mukemmel derecede sol tarafa savrulma yapıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Bilginiz var mı?