Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Yurt Dışı Kargo Takibi ve Gümrük İşlemleri

4 Haziran 2014 Çarşamba 1.977 yorum İsa Sarı

Ulaşım ve haberleşme olanaklarının artmasına paralel bir şekilde elektronikten giyime, mobilyadan aksesuara kadar pek çok ürün artık yurt dışından, özellikle Çin, Tayvan gibi ülkelerden yayın yapan uzakdoğu kökenli İnternet sitelerinden bireysel olarak sipariş edilir oldu. Türkiye'de X TL'ye satılan bir ürünü bu tür sitelerde X/2, hatta X/3 fiyatına satın almak mümkün oluyor. Her ne kadar cep telefonu, ilaç vb. ürünler yurt dışından getirtilemiyor olsa da, diğer pek çok yelpazede sayısız ürün oldukça uygun fiyatlara Ali Express, Banggood, Ebay gibi alışveriş sitelerinde bulunabiliyor. Bu yazımda, konuyla ilgili olarak, yurt dışından sipariş edilen bir ürünün adresinize ulaşana kadar başından geçenleri anlaşılır bir üslupla açıklamaya çalışacağım. ÖNEMLİ NOT: Son zamanlar PTT'nin kargo takip sistemindeki ifadeler burada anlattıklarımdan farklılaşmış durumda, fakat genel durum yine de değişmemiş. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Örneklerden hareketle başlamak istiyorum. X sitesinden bir Y ürünü alacağınızı varsayalım. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürünü buldunuz ve sipariş tamamlama sayfasına geldiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta, satıcı kişinin veya firmanın bir kargo takip numarası verip vermeyeceği ve bunun yanı sıra kargodan bir ücret talep edip etmeyeceğidir. Bazı sitelerde 1 Dolar değerinde bir ürün dahi alsanız ücretsiz kargo hizmeti sunulur, fakat bazı ürünlerde kargo için ilave bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu ücret ise seçeceğiniz kargo gönderim türüne göre değişkenlik gösterir. Bazı satıcılar ürün fiyatını düşük gösterip kargo ücretini yüksek tutarken, diğerleri ürün fiyatını normal seviyelerde gösterip kargodan ya hiç ücret almaz ya da çok cüzi bir ücret talep eder. Kabaca standart kargo ve hızlı kargo olmak üzere iki tip kargo vardır ve bunlar da kendi arasında çeşitlenir. Standart kargoda (Standart Shipping olarak geçer) çoğu kez takip kodu verilmez. Takipli kargo için (genelde Air Mail Register veya Air Parcel Register olarak geçer) 1 veya 2 dolar gibi oldukça düşük bir rakam talep edilir. Bu kargo tipinde ürünün Türkiye'ye girmesi en az bir hafta en fazla üç hafta sürer. Hızlı kargo (Speedpost EMS gibi) seçeneklerinde ise DHL gibi firmalar devreye girer ve kargonuz beş gün ile on gün arasında Türkiye'ye ulaşır. Tabii, iş ürünün Türkiye'ye ulaşmasıyla bitmez. Gümrüğe veya incelemeye takılırsa, 5 günde Türkiye'ye ulaşan bir ürünün Türkiye içinde size teslim edilmesi 15-20 günü bulabilir.

Yurt Dışı Siparişlerde Gümrük Limiti

Bu konuda adeta her kafadan bir ses çıkıyor, fakat bizzat gümrük görevlisinden edindiğim bilgi, limitin 75 Euro olduğudur. Kimileri 100 Dolar gibi bir rakam teleffuz etse de, Dolar değil Euro üzerinden limitleme yapılmaktadır ve 75 Euronun Dolar olarak karşılığı neyse o esas alınır. Açıkçası bu da 100 Dolar gibi bir rakama eşit olur. Kısacası, gümrük limitinin 100 Dolar olduğuna dair söylenenlerin temelinde de bu vardır. Bu bakımdan, gümrük vergisi ödemek istemiyorsanız, alacağınız ürünün değerinin 75 Euroyu geçmemesine dikkat edin. Yurt dışı gönderilerde ürünün (veya ürünlerin) fiyatının kargo ambalajı üzerine yazılması zorunludur ve gümrük kontrolünde de çoğu kez bu fiyat esas alınır. Fakat ürün kutusunun büyük olması durumunda memurlar ürünün fiyatına bakmaksızın kargonuzu gümrüğe sevk edebilir. Dolayısıyla, fiyatı 75 Euronun altında olan bir ürün dahi gümrüğe sevk edilebilir (takılabilir). Peki böyle bir durumda ne olacak? Ürün şehrinize ait "Gümrük Kargo Şubesi"ne geldiğinde tarafınıza bir ihbarname gönderilecek ve siz de ürünün fiyatının 75 Euronun altında olduğunu ispatlamaya çalışacaksınız. Bunun içinse kredi kartı ekstresi, Paypal gibi aracılarla alışveriş yaptıysanız ilgili hareketin dökümü ve ürünün sipariş sayfasından alınan bir çıktı ile gümrük kargo şubesine gitmeniz gerekmekte. Gerekli belgeleri sunduğunuz takdirde gümrük vergisi ödemeden, fakat görevli memurun nezaretinde kutusundan çıkararak ürününüzü alabilirsiniz.

Son düzenlemelerle birlikte gümrükte vergilendirme sınırı 30 Euro oldu ne yazık ki. Dolayısıyla 30 Euro ve dengi kurdaki siparişleriniz vergilendirilecektir. Satın aldığınız ürünün fiyatının 30 Euro üzerinde olması durumunda gümrük vergisini ödemek durumundasınız. Bu vergi ise, diğer ufak tefek harç vs. ile birlikte ürün fiyatının (orijinal kurda) aşağı yukarı %20'sine denk geliyor. Bu noktada, gümrük vergisinin nerede ödeneceğiyle ilgili olarak iki farklı uygulamayla karşılaştım. İlkinde, sipariş ettiğim ürün adresime teslim edildi ve vergiyi bu teslimat sırasında kargo görevlisine ödedim. İkincisinde ise bir ihbarname ile gümrüğe çağrıldım ve vergiyi gümrükte ödedim. Bu konuda PTT'nin kesin bir uygulaması yok sanırım. Biraz şansınıza kalmış açıkçası.

Ürününüz vergilendirmeden ziyade kontrol için de gümrüğe sevk edilebilir. Özellikle son zamanlarda kutusunun boyutuna ve ürün fiyatına bakılmaksızın neredeyse tüm ürünlerin paketinin açılarak gümrükçe kontrolünün yapıldığına şahit oluyorum. Böyle bir kontrolde kargonuzun Türkiye sınırları içerisinde size ulaşması yine en az on günü bulacaktır. Ürün tarafınıza ulaştığında paketinin açıldığını ve üzerinde "Gümrükçe kontrol edilmiştir." yazan bir bant çekili olduğunu göreceksiniz. Şanslıysanız ya da en iyi ihtimalle ürününüz ne gümrüğe sevk edilecek ne de kontrolden geçecektir. Bu durumda, Türkiye'ye girdiği günün ertesinde ya da birkaç gün sonrasında ürününüzü teslim alabileceksiniz. Bu, genellikle çok ufak boyutlu paketlerde, paketin üzerindeki fiyat etiketinin 75 Euro (ya da dengi) ve altı olması durumunda gerçekleşmekte.

Yurt Dışı Kargo Takibi

Kaldığımız yerden devam edelim... Sipariş sayfasında Seçtiğiniz kargo türüne göre R veya E ile başlayan bir takip kodu edinirsiniz. R, standart kargo seçeneğidir ve sonu kargonun çıkış yapacağı ülkenin kodu ile biter: DE, CN, MY, SG gibi. Örnek bir kargo kodu şöyledir: RX583452700CN. Bu kod, kargonuzun Çin'den çıkacağını ve standart bir kargo olduğunu ifade eder. Ülke kodları genellikle kolay tahmin edilir, ama bunun pek de bir önemi yok doğrusu. E ile başlayan takip kodları ise hızlı kargo (EMS) içindir: EX010262160SG gibi. Kargonuzu takip edebilmeniz için kargo kodunu aldıktan sonra en az üç-beş gün beklemeniz gerekir. Ayrıca kargo kodunu almanız, ürününüzün kargoya verildiği ve yola çıktığı anlamına da gelmez. Bu kodlar satıcı ürünü kargo şirketine vermemiş olsa dahi otomatik olarak ve genellikle satıcı ile kargo şirketi arasında elektronik ortamda gerçekleşen bir haberleşme sonucu ortaya çıkar, yani henüz ortada sipariş ettiğiniz ürün yoktur. Kargonuzu hangi sitelerden takip edeceğiniz konusunda benim tavsiyem Track Online veya 17Track olacaktır. Bu sitelerde dahi, yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı, kargo takip kodunu edindikten hemen sonra yapacağınız kontrollerde henüz bir hareket olmadığını fark edeceksiniz. Aradan geçecek üç veya beş gün sonra kargonuz sistemlerde görünmeye başlayacaktır. Eğer şanslıysanız, aynı sürenin sonunda PTT'nin yurt dışı kargo takip sayfasında da kargo bilgilerini görebileceksiniz. Bu aşamada, PTT'nin yurt dışı gönderi takibi sayfasının ilk kısmında karşınıza çıkacak ifadeler ise genellikle şunlar olacaktır:

PTT yurt dışı kargo takibi ve açıklamalar

PTT yurt dışı kargo takibi ve açıklamalar

Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir:
Bu, ürünün satıcıdan kargo şirketine ulaştığı, ama henüz gönderilmediği, kargo şirketinde bekletildiği anlamına gelir.

The item was forwarded to the destination country (Otb)       Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden):
Bu ifade, kargo bilgilerinin alıcı ülkeye iletildiğini belirtir. Ürün hâlâ kargo şirketindedir.

Send item abroad (EDI-received)   Gonderi yurtdisina sevk edildi:
İşte bu kısım önemli. Ürününüz artık taşınma durumunda.

Receive item at office of exchange (Inb)   Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi:
Burası da oldukça önemli. Ürünün Türkiye'ye ulaşmış olduğunu belirtir.

Send item to customs (Inb)       Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen):
Bu ifade her ne kadar sizi üzecek olsa da, ürünüzün gümrüğe takıldığı anlamına gelir.

Send item to domestic location (Inb)   Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi:
Ürünün şehrinize ulaştığını ifade eder.

Deliver item (Inb)   Gonderi teslim edildi (Gelen):
Son aşama budur. Ürün artık alıcısına teslim edilmiştir.

Kargonun Yurt İçindeki Dolaşımı

Buraya kadarki kısım daha çok yurt dışını ilgileniyordu. Peki kargonuzun Türkiye'ye ulaştıktan sonraki durumu ne olacak? Burada birkaç farklı ihtimal var. Kargonuzun yurt içi takibini artık PTT'nin kendi sitesi üzerinden, yine yurt dışı gönderi takibi sayfasından (yurt içi değil!) yapacaksınız. Buradaki muhtemel aşamaları ve olasılıkları şöyle izah edebilirim:

1. Doğrudan Hızlı Teslim

Satın aldığınız ürünün fiyatı 30 Euronun altındaysa, kutusunun boyutları küçükse ve biraz da şanslıysanız ürününüzü Türkiye'ye ulaştığı günün ertesinde teslim alabilirsiniz. Bu noktada ürününüz gümrüğe takılmayacak ve kontrolden de geçmeyecektir. Herhangi bir ekstra ücret ödemeden kargo görevlisi ürününüzü adresine teslim edecektir. Bu "ihtimal"in aşamaları ise şöyledir:

PTT yurt dışı kargo takip aşamaları

PTT yurt dışı kargo takip aşamaları

1.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
16/02/2014 13:25:51
2.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
17/02/2014 05:53:11
3.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA KONUTKENT PDM
17/02/2014 09:40:33
4.
Hükmü Şahsın Memur/Mustahdemine Teslim(Delivered to the employee...) 17/02/2014 - ANKARA KONUTKENT PDM
17/02/2014 13:19:54

Görüldüğü üzere, 16 Şubatta Türkiye'ye ulaşan ürün aynı gün Ankara'ya gönderilmiş ve ertesi gün tarafıma teslim edilmiş.

2. Gümrüğe Sevk Edilmeden Gümrükçe Kontrol

Satın aldığınız ürünün fiyatı 30 Euroyu geçmiyorsa (yani ambalaj üzerindeki fiyat 30 Euro ve altındaysa), fakat kutu ebatları büyükse (bu büyüklüğü belirlemek tamamen memurların elinde), ürününüz büyük ihtimalle açılıp kontrol edilecektir. Bu noktada ilginç bir deneyimim oldu: Hemen hemen aynı ebatlarda kutuya sahip iki farklı ürünümden biri kontrol edildi, diğeri edilmedi, fakat bu kontroller son zamanlarda oldukça sıklaştı. Kontrol, ikinci,  yani sonradan sipariş ettiğim ürün üzerindeydi. Bu ihtimalin aşamaları ise şöyle:

PTT gümrükçe kontrol

PTT gümrükçe kontrol

1.
Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
28/04/2014 16:05:55
2.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
28/04/2014 18:20:00
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
05/05/2014 10:25:17
4.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL AVPİM)
05/05/2014 20:01:44
5.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
06/05/2014 08:20:39
6.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
07/05/2014 06:25:00
7.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA KONUTKENT PDM
07/05/2014 09:26:33
8.
MUHATABA BiZZAT TESLiM(Delivered to the addressee personally) 07/05/2014 - ANKARA KONUTKENT PDM
07/05/2014 13:55:02

Burada, beş günde Malezya'dan Türkiye'ye ulaşan bir ürünün bana teslim edilmesi tam on gün sürmüş. Bu aşamada yirmi gün, hatta bir ay bekleyenlerin olduğunu da biliyorum. Maalesef yapacak bir şey yok. Telefonla sormak isteseniz dahi yine maalesef telefonlara kimse bakmıyor. PTT'nin sitesi üzerindeki formu doldurup bilgilendirme talebinde bulunabilir veya şikayetinizi iletebilirsiniz.

3. Gümrüğe Sevk Edilmiş Kargo

Ürününüzün fiyatı 30 Euro üzerindeyse (diğer bir ifadeyle kutu/ambalaj üzerindeki etikette böyle belirtilmişse) veya kutusunun boyutu büyükse gümrüğe sevk edilecektir. Yukarıda da belirttiğim gibi, kutu üzerindeki fiyat düşük olsa da, kutunun büyük olması ürünün memurlarca gümrüğe sevk edilmesine sebebiyet verecektir. Bu durumda, kargonun geçirdiği aşamalar şöyle olacaktır:

Gümrüğe sevk edilen bir ürün ve aşamalar

Gümrüğe sevk edilen bir ürün ve aşamalar

1.
Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
06/04/2014 10:45:54
2.
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
06/04/2014 10:45:54
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
07/04/2014 17:07:09
4.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
10/04/2014 09:06:34
5.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
17/04/2014 09:55:47
6.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 10:34:40
7.
Gümrükten Çıktı - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:08:06
8.
Alıcıya İhbar Gönderildi,Gümrükte Tutuluyor - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:17:03
9.
PTT İşyerine Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:23:17
10.
Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
21/04/2014 10:26:28

Gümrüğe sevk edilen bir ürünün nasıl teslim alınacağını yukarıda açıklamıştım. Bu örnekte, tarafıma gönderilen ihbarname üzerine evraklarımla birlikte bizzat gümrüğe gidip gerekli vergileri ödeyerek ürünümü teslim aldım. Böyle bir ihtimal, daha çok ürünün üzerinde yazan fiyatın düşük, fakat kutu boyutunun büyük olması sonucu ortaya çıkıyor, bunu da belirteyim. Bu durumda, ürünün fiyatı 30 Euro ve altındaysa ve bunu ispatlarsanız 3.5 TL gibi cüzi bir vergi ödeyerek ürününüzü teslim alıyorsunuz, fakat ambalajın üzerindeki fiyat 30 Euro ve üstünü gösterirse ya da ürün fiyatının 30 Euro ve altında olduğunu ispatlayamazsanız, her halükarda gümrük vergisi ödemek durumunda kalacaksınız. Etiketteki rakam 30 Euro ve üstü ise, gümrüğe gitmenize gerek kalmadan kapıda da vergiyi ödeyebiliyorsunuz, çünkü bu durumda vergi ödeyeceğiniz bir bakıma kesinleşmiş oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Değerli okuyucularım,
Son zamanlarda kargo takibi konusunda hayli mesaj almaya başladım. Hatırlatmak ve tekrar etmek istediğim birkaç konu var:

1. Sipariş edilen ürünlere ait kargo bilgisinin sistemde, özellikle PTT sisteminde görünmesi, ürünün satıcı tarafından kargoya verildiği tarihten itibaren 10-15 günü bulabilir. Lütfen sabırlı olunuz. Eğer ürünün kargoya verildiğinden eminseniz ve 15 günden fazla süre geçmesine rağmen kayıtlarda görünmüyorsa, sorun o zaman başlar. Aksi halde bir sorun olduğunu söyleyemeyiz. Bu durumda maalesef benim de yapabileceğim bir şey yok. Yapılacak tek şey, ürünü satın aldığınız kişi ya da firmaya, "Ürünüm kargoya verildi, ama şu kadar gün geçmesine rağmen kayıtlarda görünmüyor. Kontrol edip beni bilgilendirirseniz sevinirm." şeklinde bir mesaj göndermektir. Bana sorsanız benim tavsiyem de aynen bu olacaktır, o yüzden sormanıza gerek yok.

2. Ürünlerin taşınma, yani kaynak ülkeden çıkıp hedef ülkeye (Türkiye'ye) ulaşma süresi de 5-20 gün arasıdır. Yine burada da maksimum süre (20 gün) geçmeden sorun olduğunu belirtemeyiz. Eğer ürününüz satın alınan ülkeden çkmış, ama 20 gün geçmesine rağmen Türkiye'ye (ya da ulaşacağı ülkeye) girmemişse, sorun büyük ihitmalle Türkiye tarafındadır. Bir şekilde UKİM'e ya da PTT'nin bu işle ilgili herhangi bir birimine ulaşmaya çalışın. Evet, maalesef telefonlara bakmıyorlar. İstanbul'daysanız bizzat ofise gidebilir ya da PTT'nin internet sitesindeki formu doldurabilirsiniz. Güncel telefon numaralarına ve adreslere Google'da arama yaparak ulaşabilirsiniz. Maalesef bu konuda yine benim yapabileceğim bir şey yok. Ben de aynen size yazdıklarımı yapıyorum bu tür durumlarda: Ya bekliyorum, ya satıcıyla iletişime geçiyorum ya da bir şekilde PTT'ye ulaşmaya çalışıyorum.

3. Kargonuzun takibini kendiniz de yapabilirsiniz. Yukarıda verdiğim adresleri dikkatlice not ediniz ve onları kullanınız. İfadeler İngilizce olacaktır, ama kalıplar bellidir. Bunları da yine yukarıda açıkladım.

4. Sonuç olarak, aksiliklere, garipliklere ya da diğer sorunlara benim bir çözüm getirmem imkansız. Sorun her zaman iki taraftan birindedir: ya satıcıda ya da PTT'de. Dolayısıyla sorunun kaynağına göre bu ikisinden biriyle irtibata geçmeniz gerekecektir. Bu yazıda yeterince yorum olduğundan, sayfayı daha fazla uzatmamak için yeni yorumları onaylamayacağım.

5. Yurtdışı alışverişleriniz için Banggood'u tavsiye ederim. Açıkçası tek bir firma odaklı olması ve ürün yelpazesinin çeşitliliği dolayısıyla benim tek tercihim. Buraya tıklayıp üye olduğunuzda, alışverişlerinizde kullanabileceğiniz 10 Dolarlık bir hediye çeki hesabınıza tanımlanacaktır.

6. Yukarıda, ilgili yerde de yazdığım üzere, maaalesef son düzenlemelerle birlikte gümrükteki vergi sınırı 30 Euroya düşürüldü.

, , , , , , , , , , , , , , ,

1977
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

avatar
775 Yorum konuları
1202 Konu cevapları
400 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
712 Yorum yazarları
İsa SarıEmre kayanTalha KayahanKadir kızılaslanAhmet Buğra Gençoğlu Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Talha Kayahan
Talha Kayahan

Merhaba isa bey gönderi teslim merkezinde alındı aşamasında ne zamana elime ulaşır

Emre kayan
Emre kayan

İsa bey 04 072018 tarihinde eşim Avusturya’dan paket yolladı hala Türkiye ye gelmedi daha öncede yollamıstı 10 günde gelmişti bu sefer niye böle oldu acaba 20 sine kadar gelir mi acaba

Emre kayan
Emre kayan

Cuma günü 13 gün olcak İsa bey Türkiye’ye giriş yapmamış daha sistemde mi hata var acaba hep bakıyorum giriş yapmamış Türkiye’ye ilk defa böle oldu

Emre kayan
Emre kayan

Diğer kargolarda hep sistemde gözüküyordu istanbul ukimi arasam olur mu acaba

Emre kayan
Emre kayan

Aradım her ikisinide Türkiye’ye giriş yapmamış daha henüz Avusturya’dan kara yoluyla mı geliyo istanbul ukime direk acaba haftaya gelir mi acaba

Ahmet Buğra Gençoğlu
Ahmet Buğra Gençoğlu

Guangzhou merkezi ihracat gümrükleri temizlendi
yazıyor isa bey acaba kaç günde elime ulaşır?

kadir kızılaslan
kadir kızılaslan

02/07/2018 19:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Austria (Yurt Disi) 10 gün oldu böyle gözüküyo nerde olabilir kargo ?

Kadir kızılaslan
Kadir kızılaslan

Kaç gün sürer gelmesi ?

hayri b
hayri b

Ben daha önce 1-2 kez hiç sıkıntısız alışveriş yaptım yurtdışından hiç kargo sıkıntısı olmadı. Ama şimdi verdiğim adresi değiştirmek istiyorum değiştirmeyi unutmuşum. Satıcıya mesaj attım ama kargoya verdim dedi. Şimdi sorum şu posta istanbul pim'e gelince adres değişikliği talep edebilir miyim? Veya adres verdiğim yere teslim aşamasında oradan bulunduğum yere kargolatabilir miyim? Kargo kayıtsız bu arada.

İsmail B.
İsmail B.

Merhaba, öncelikle size çok teşekkür ediyorum bu kadar kişinin yorumunu hiç bıkmadan okuduğunuz için. 1 13/06/2018 17:00:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
2 14/06/2018 14:43:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
3 14/06/2018 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- China (Yurt Disi)
4 25/06/2018 10:29:45 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 25/06/2018 13:29:33 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) benim kargoma nr olmuş, kaç günde gelir tahmini olarak?

Emir Orman
Emir Orman

Isa Bey Ben Kendime Urun Siparia verdim Send Item Abroad yaziyor ne anlama gelior bu YARDIMINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER

Omer BODUR
Omer BODUR

Merhaba Isa Bey,
Ben Turkiye'den Rusya'ya Bilgisayar (Masa Ustu Kasasi) gondermeyi planliyorum.

Lakin incelemelerim arasinda ve okudugum yorumlar sonucunda genelde Koli ebatinin buyuklugu ve Desi'si yuksek oldugu icin gumruge takildigini anlatiyorlar.

Ayrica Rusya gumruk mevzuatinda Elektronik cihazlarla ilgili bir bildirim yok.
Bilgisayar gibi elektronik cihazlari rahatlikla iceri alabiliyoruz.

Ayrica, gonderim yapan kisiler beni bu konuda aydinlatabilirler mi? Hic yurt disina bilgisayar gonderdiginiz oldu mu?

Herkese tesekkur ederim.

Sami çılgın
Sami çılgın

Merhaba yasaklı bir ürün ukim e gittikten sonra direk satıcıya geri gönderilir mi ? alıcının ödemesi veya yapması gereken bir işlem var mı ? Ayrıcı yasaklı ürün olması ve paket içeriği ile fiyatın uyuşmamasından kaynaklı bir sorunda alıcıya bir yaptırım var mı ? Teşekürler

burak maraş
burak maraş

24/05/2018 14:12:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- China (Yurt Disi)

2 buçuk ay önce falan sipariş ettim ve 1 aydır böyle duruyor ?

Nalan d.
Nalan d.

2018-06-08 08:54 Turkey. Return item from customs (inb). 2018-06-07 19:13. Turkey. Item processed at Turkey. 2018-06-07 19:12. Arrived in the post office, İst. Uluslararasi pim Basaksehir İstanbul. (Avr) international arrival registry was performed. 2018-06-07 16:13. Turkey. Receive item at office of exchange (ınb). 2018-05-18. KUALA LUMPUR GMTC departed transit country.

Nalan d.
Nalan d.

Sorun cikar mi sizce ptt sisteminde gorunmuyo hala takip no:SYMY106833903

Nalan d.
Nalan d.

Saticiyla iletisim kurdugmda turkiyede oldugunu bklemem gerektigini soyluyor. Durum suan asagidaki gibi. Destination Country 2018-06-08 03:54:00 Return item from customs (Inb) 2018-06-07 14:12:00 International Arrival Registry was performed 11:13:00 Receive item at office of exchange (Inb) 2018-05-17 22:30:00 Send item abroad (EDI-received) 2018-05-15 09:47:00 TURKEY Arrival at Destination country Transit Country 2018-06-07 14:13:00 Item processed at Turkey 2018-05-15 09:47:21 Item dispatched out ISTANBUL ULUSLARARASI PIM 07:11:03 Item posted over the counter 06:58:31 Initial item information received Sunyou 2018-05-18 08:17:11 GMTC, Departed transit country 2018-05-17 09:13:43 GMTC, Arrived in transit country 2018-05-16 10:06:03 HONG KONG, Departed Hong Kong Airport 2018-05-15 18:59:03… Devamı »

Kerem
Kerem

Merhabalar, Almanya'dan aldığım bir ürünü iade amacı ile Turpex kullanarak geri gönderdim. 2 gün sonra Almaya'ya ulaştı ancak 31 mayıstan beri her gün ¨Gönderi gümrüğe tabidir¨ diye güncelleniyor (GERMANY / LEIPZIG konumunda). Ürün ebatları ve ağırlığı büyük bir üründü (11,86 desi), bu yüzden gümrüğe takılma ihtimali var mıdır? Varsa ürünü gümrükten çekmek için ne yapabilirim acaba? Bildiğim kadarı ile Turpex, Almanya'ya gönderileri yurtdışına çıktıktan sonra DHL'ye teslim ediyor ve daha önce yurt dışından DHL ile gelen gönderilerimde de DHL aynı şekilde ¨Gönderi gümrüğe tabidir¨ şeklinde gösteriyordu ancak böyle bir durumda DHL'yi arayarak veya email atarak ürün içeriğini ve TC numaramı… Devamı »

Kerem
Kerem

Güncel durum hala aynı ne yazık ki.
29/05/2018 - 16:49:35 - Kabul Edildi
29/05/2018 - 17:30:33 - PTT İşyerinden Çıktı
30/05/2018 - 01:59:45 - PTT İşyerine Sevk Edildi
30/05/2018 - 14:38:41 - PTT İşyerine Girdi (TURKEY / ANKARA)
08/06/2018 - 03:43:00 - Gönderi gümrüğe tabidir (GERMANY / LEIPZIG)

Güncel olarak sitelerinde bulunan mail adresi olan info@turpex.com adresine email attım ancak cevap alamadım, pazartesi günü bu konu hakkında DHL ve Turpex ile görüşeceğim. Olmazsa şehrimde bulunan gümrük müdürlüğüne gidip, bu durumda gümrükten geri çekmek için ne yapılması gerektiğini soracağım. Umarım bir çözüm bulabilirim ve ürünü iade etmek için ödediğim ücret boşa gitmez.

BERRİN SAÇAN
BERRİN SAÇAN

RR223747430TR Taşıma Halinde Türkiye PTT Polonya Poland Post 2018-05-15 11:41ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME, Package sent Hedef : Polonya - Geçen Zaman: 1224 ms 2018-05-15 11:41 ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME, Package sent 2018-05-14 14:35 International Postal System, Posted Menşei : Türkiye - Geçen Zaman: 344 ms 2018-05-15 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı 2018-05-15 06:41 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb) 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, ESKİŞEHİR P.İ.M/ESKİŞEHİR P.İ.M, Torbaya Eklendi 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, ESKİŞEHİR P.İ.M/ESKİŞEHİR P.İ.M, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, GAR-ESK./VIŞNELIK,… Devamı »

berrin saçan
berrin saçan

teşekkürler cevabınız için.. ama ersmus elveda... polonya elveda... son gün 15 haziran ..... 🙁

Ömer polat
Ömer polat

13:07:10 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
6 04/06/2018 20:10:25 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
Turkey

acaba ürünüm gümrüğemi takıldı yoksa geçti mi bilginiz var mı ?
takip no: RM967091095CN

can can
can can

takip no: RB552518854SG
16:25 ptt iş yerine girdi/
07:50: gönderi gümrükten çıktı(gelen)/
07:50 torba kapandı.

böyle yazıyor durum ne sizce gümrüğemi takıldı ne anlama geliyor

Mami
Mami

Hayır torba kapandı demedi yola cıktı yani ürün eline ulaşacak demektir yani dağıtıma çıkmış bulunduğun ptt şubesine.

can can
can can

böyle diyor Gönderi durumu Varış ülkesine ulaştı; gümrükten geçmeyi bekliyor
umarım takılmamıştır 🙁

Mehmet Çelik
Mehmet Çelik

Merhaba,

Ankaradan Almanya’ya faturalı ürün (tekstil malzemesi) göndermek istiyoruz kargo ile. Ticari işlem yani. Gümrükle göndermek için nereden işlem yapmalıyız. Nereyle görüşebiliriz?

İyi günler.

Sena marquez
Sena marquez

Merhaba ben aliExpres üzerinden indirim zamanında bir saticidan 20 farki ürün almıştım 2 ay geçti ve elime bir tanesi bile ulaşmadı takipsiz almıştım

Sena marquez
Sena marquez

İndirim zamanı aldığım için ürünler normalin 3 te biri fiyatındaydi yani 5 6 dolar gibi bir mebla ediyor çok az benim merak ettiğim bu sorun satıcı ile mi ilgilidir

Yiğit Can
Yiğit Can

Selamlar.Aynı anda verdiğim iki üründen daha sonra işlem gören ilçeye geldi ama diğer kargom da değişiklik yok incelerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1-05/2018 21:37:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) China (Yurt Disi)

2-26/05/2018 10:40:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) China (Yurt Disi)

3-26/05/2018 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) China (Yurt Disi)

4-29/05/2018 04:11:11 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) Turkey

5-29/05/2018 07:10:41 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Yiğit Can
Yiğit Can

Cevabınız icin tesekkür ederim.Bir sorum daha olacak .Bu verilere gore kargonun gümrüğe takılmış olma ihtimali varmıdır?

yunus demir
yunus demir

merhaba isa bey,
acaba bu kargo gümrüğe takılmış mıdır?

Gümrük Vergisi : 0.0 TL
Damga Vergisi : 0.0 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 0.0 TL

1 19/05/2018 15:21:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Singapore (Yurt Disi)
2 20/05/2018 23:35:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Singapore (Yurt Disi)
3 22/05/2018 11:05:18 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
4 26/05/2018 08:56:23 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
5 26/05/2018 08:56:23 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
6 26/05/2018 11:15:07 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
7 26/05/2018 11:24:19 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
8 26/05/2018 11:31:19 PTT İşyerine Geldi
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

yunus demir
yunus demir

tesekkürler isa bey. dün akşam zimmet alindi olarak değişmiş durumu. bu bir olumsuzluk değildir inş.

yunus demir
yunus demir

maalesef yasak madde diye gümrüğe takildi.

Kıvanc
Kıvanc

İsa Bey Merhaba, amazondan gelen bir ürünüm var. en son busa abah bu şekilde bir ibare var
28/05/2018
10:54:47
Gonderi gumrukten çıktı (Gelen)
Return item from customs (Inb)
-

-
Turkey
7
28/05/2018
10:54:47

Torba Kapandı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM

BAŞAKŞEHİR
İSTANBUL(AVR)

bu gümrükten çıktığı anlamına mı gelir? teşekkür ederim

Emre Yıldırım
Emre Yıldırım

Isa bey merhaba AliExpress'ten 15 mayista aldigim ssd
24 mayistan beri "Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi" aşamasında bekliyor internette genelde aradigimda bundan bir kac saat sonra diger asamalara geciyordu ama hala herhangi bir degisiklik yok urun fiyati 72 dolardi acaba o yuzden gumrukte kalmis olabilir mi ?

Gokhan KILIÇ
Gokhan KILIÇ

Iyi günler isa bey
Gümrükten iade maddesi (INB) yazıyor. Aliexpresten 52 usd lik sipariş vermiştim durum nedir acaba

Gokhan KILIÇ
Gokhan KILIÇ

Isa bey 54 usd lik ürün elime ulaştı herhangibir ücret talep edilmedi bilginize

can başaran
can başaran

merhaba almanyaya iki tane turpex gönderdim normalde ulaşması gerekiyordu. 3 gündür bir değişim yok bakıyorum bunlar yazıyor...
Gönderi gümrüğe tabidir ne demek?
Gönderi gümrük muayenesi gerçekleşiyor ne demek?

Zeynep ceniklioğlu
Zeynep ceniklioğlu

Merhblar yurtdışı kargomu gümrük alıcıya vermiyor gümrük vergisini odemeyi kabul ettiği halde nasil bir yol izlemem gerek

abdullah abdullah
abdullah abdullah

Merhabalar, yurt dışından bi kargom var içerisinde alınması yasak olan şeyler çıktı diye gümrüğe sevkedildi, istanbuldan ukim'den, istanbul kim'e sevkedilen kargom şuan bulundugum şehirdeki ptt şubesinde torba geliş kaydı yapıldı olarak beklemekte. Sorum şu yasak şeyler çıkınca direkt istanbul ukim'den göndericiye iade edilmesi gerekmiyormuydu ? Bulundugum şehre gelmesi kargonun bana teslim edileceginimi ifade ediyor ?

Ömer
Ömer

Mrb ur ile baslayan kargo ank kac gunde gelir

Remziye Ayaz
Remziye Ayaz

Merhaba ben aliekspresten bı ürün aldım daha önce de aldım ama ilk defa böyle bir ibare görüyorum ne demek biliyor musunuz. Daha teslimde almadım bu arada.
Türkiye,Gar,gönderi teslim edildi (Gelen),deliver item (inb) . Bu günün tarihi 11 Mayıs iken 12 Mayıs diyor bide.

Remziye Ayaz
Remziye Ayaz

Teşekkürler geç oldu cevabınız ama ertesi gün teslim aldım.😊

Beyza
Beyza

Merhaba isa bey, kargom ukim'de gözüküyor .
Gümrüğe Sevk Edildi, İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) olarak gözüküyor. Ukim'e giden her kargo olumsuz mu sonuç alıyor ? toplam ücret : 5.1 TL olarak da vergi gözüküyor.
Arkadaşım yurt dışından 2720 gr. ağırlığında maddi değeri yüksek olmayan şeyler yolladı. teknolojik ürün vs bulunmamakta ama sanırım bi kaç aburcubur gıbı şeylerde olabilir. sizce sonuç ne olur ?

Ysm Yüksel
Ysm Yüksel

Merhabalar UC301735315CN Ve UC297894843CN kargoyu bulamıyorum kayıtsız deniliyor bununla ilgili bilgi alabilecegim bir posta takip adresi varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Mehmet Sencer Hayran
Mehmet Sencer Hayran

Merhaba İsa Bey , gönderim en son 3 gün önce gümrükten çıktı ibaresinde kalmış. Bu ne demek oluyor ne zaman elime ulaşır. Alıcı adresi : İstanbul 1 18/04/2018 22:06:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi) 2 23/04/2018 10:16:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi) 3 23/04/2018 21:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - China (Yurt Disi) 4 04/05/2018 18:12:23 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey 5… Devamı »

EgemenÖzsan
EgemenÖzsan

Merhaba isa bey aliexpressten ürün aldım kaç günde gelir
2018-05-08 00:00
TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

2018-05-08 05:31
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)

2018-05-07 14:30
Netherlands (the) (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)

2018-05-05 18:26
Netherlands (the) (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)

2018-05-05 16:31
Netherlands (the) (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)

Fatih Türkeş
Fatih Türkeş

Selamlar İsa Bey, Aliexpress'ten almış olduğum ürün Malatya'ya kaç günde gelir ?

Singapore (Yurt Disi)/- - 05/05/2018 11:57:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)

Singapore (Yurt Disi)/- - 05/05/2018 23:35:00 Send item abroad (EDI-received)

Turkey/- - 07/05/2018 05:05:41 Receive item at office of exchange (Inb)

İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 07/05/2018 08:04:43 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

Turkey/- - 07/05/2018 13:50:58 Return item from customs (Inb)

İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 07/05/2018 13:50:58 Torba Kapandı

İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 07/05/2018 14:22:42 PTT İşyerine Sevk Edildi

Fatih Türkeş
Fatih Türkeş

Türkiye sınırları içerisinde o kadar sürer mi ki ?

Onur
Onur

Merhaba, Kargom 17/03/2018 de LAOS'dan yola çıktı görünüyor ama hala varışı gerçekleşmedi,PTT sisteminde;

18/03/2018 09:20:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Lao People's Democratic Republic (the) (Yurt Disi)

görünüyor.

Gönderici kargonun varışının gerçekleştiğini bildiriyor,varışı hakkında bilgiyi nereden alabilirim?

Teşekkür ederim.

Selamlar !

04/05/2018 14:35:07 Gümrükten Çıktı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
10 04/05/2018 14:36:02 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
-
- Turkey
11 04/05/2018 14:36:02 Torba Kapandı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
12 04/05/2018 16:41:55 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
İSTANBUL KİM
İSTANBUL KİM
ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR)
13 04/05/2018 16:45:05 Torba Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL KİM
İSTANBUL KİM
ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR)

Kargomun durumunu öğrenebilmem mümkün mü? ne zaman elimde olur ?

Ayten Akgül
Ayten Akgül

Isa bey kargo takipte sadece lojistik sipariş oluşturuldu diyor ve hiç bir hareket gözükmüyor ptt kargodan baktik yine yok ne anlama geliyor

Muhammed
Muhammed

Gümrük ten geçmeyi bekliyor ne demek

meltem doğan
meltem doğan

isa bey merhaba,
ingiltereden gelen kargomun son durumu ptt işyerine geldi diye görünmekte fakat ben barkod numarasını müşteri temsilcisine söylediğimde barkod da hata var deniliyor. kargom kaybolmuş olabilir mi?

Muhammet polat
Muhammet polat

ptt den baktıgımda böyle
8/04/2018 21:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- China (Yurt Disi)
aliexpresten baktıgımda ise Varış ülkesine ulaştı; gümrükten geçmeyi bekliyor diyor kaçgune elime gelir krgom ne durumda dır ?

Sinan Ali Yurdatapan
Sinan Ali Yurdatapan

İsa hocam merhaba,
Benim de bir model aracım günrüğe takılmış. Eşimin adınaydı. İzmir adresine gelecekti. Fakat Alıcıya ihbar gönderildi, gümrükte tutuluyor İstanbul UKIM yazmış. Yani şimdi hanım ki yeni bebeğimiz oldu İzmir'den İstanbul'a mı gitmesi gerek kargo için? Ben de gemide Çin'deyim şu an. Ya da benim birader İstanbul'da o alabilir mi?

27/04/2018 15:28:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
2 28/04/2018 08:12:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
3 29/04/2018 09:05:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
-
1/05/2018 08:14:26 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
İsa bey Saygılar ;Şu anda kargomun türkiye'de olduğunu görüyorum,Gönderiyi Almanya'dan bir arkadaşım yaptı,bir ayakkabı ve bir terlik yolladı,kendisine uymadığı için bana göndermiş,ayakkabı ve terlik sıfır gibi hiç kullanılmamış,Nasıl bir gidişat izlenir?

Kontrol aşaması dediğiniz gümrük işlemleri mi oluyor ? yani kargom şu an nerededir?

ryhn
ryhn

Yurt dışına kargo yolladım internetten takip ediyorum son durum teslim girişiminde bulundu veya teslim edilemedi yazıyor gidip alması gerekiyor mu yoksa sizin belirttiğiniz son aşamada teslim edildi yazdıktan sonra mi gidip alması gerekiyor yardımcı olur musunuz bana bu konuda

Muharrem Ekinci
Muharrem Ekinci

Merhabalar 21 mart 2018 tarihinde vize işlemlerim için bir belge yollandı deutche post aracılığıyla tam 30 gün oldu postadan bir haber yok elimde RF ile başalyıp 9 haneli sonra DE ile biten bi takip numarası var ama tüm sitelere baktım bulamıyorum kargom kayıp oldu ne yapabilirim? bu Kargoyu nasıl bulabilirim?

Damla Özçelik
Damla Özçelik

20/04/2018
17:42:00
Gonderi musteriden alinmistir
Receive item from customer (Otb)
--
France (Yurt Disi)
2
23/04/2018
11:24:00
Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi
Receive item at office of exchange (Otb)-
France (Yurt Disi)
3
23/04/2018
11:24:00
Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)
The item was forwarded to the destination country (Otb)
--
France (Yurt Disi)
4
24/04/2018
15:25:00
Gonderi yurtdisina sevk edildi
Send item abroad (EDI-received)
--
France (Yurt Disi)
İsa Bey, tahminen kaç güne elimde olur?

Tacettin
Tacettin

Ist. Sakız. Ptt gumrukten iade edilen madde (ithalat)
2018-04-24
Türkiye gümrükten iade maddesi(INB)
2018-04-24
İstanbul OE. döviz bürosuna geliş
2018-04-23
Postaneye geldi ist. Uluslararası pymst uluslararası PYM başaksehir istanbul avr. Uluslar arası varıs sicili yapıldı
2018-04-23
Türkiye döviz bürosu (INB)
2018-04-23
Singapur (yurtdışi)urun gonder(EDI-Alınan)
2018-04-22
Gönderi takibinde bunlar yazıyor ne demek açıklıyabilirmisiniz

Tunahan mutlu
Tunahan mutlu

İsa bey adrrsi yanlis yazmisim hangi asamadayim gecmi kalmisim adres degisikligi icin

Hedef : Türkiye
2018-04-24 17:09
China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)

2018-04-24 00:10
China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)

2018-04-23 15:19
China (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)

Menşei : Çin
2018-04-23 23:49
Zhengzhou, Henan alma ve gönderme Merkezi, sol, sonraki istasyon işleme merkezi

2018-04-23 21:14
Zhengzhou, Henan alma ve gönderme Merkezi, mühürlü olmuştur

2018-04-23 18:59
Zhengzhou, Henan alma ve gönderme Merkezi, aldı

2018-04-22 20:15
Lojistik sipariş (hızlı satış platformu) oluşturuldu

Tunahan mutlu
Tunahan mutlu

Hava tasimacili ile teslim yaziyor o ne

Abi Bende Böyle Yazıyor Sorun Nedir

2018-04-20 00:00
TÜRKIYE, BURSA P.İ.M/BURSA P.İ.M, Teslim Edilemedi

2018-04-20 00:00
TÜRKIYE, BURSA P.İ.M/BURSA P.İ.M, Dağıtıcıya Verildi

Abi Bakarmısın Sende Bi RU221561911NL
Abi 17Track Ve PostNL den Baktım Ama Sorunu Çözemedim

Onat Barkın Ertürk
Onat Barkın Ertürk

Abi bir şeyi anlamadım RB523843635SG kodlu kargoda dispatched to overseas yazıyor bu ne anlama geliyor? Bir de country code tr diyor.

Muhep Atasoy
Muhep Atasoy

2018-04-12 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi 2018-04-12 10:52 TÜRKIYE, ISTANBUL KARGO ISLEME MERKEZI, Gonderi gumrukten çıktı (Gelen), Return item from customs (Inb) 2018-04-11 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı 2018-04-11 05:11 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb) 2018-04-01 21:45 China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received) 2018-04-01 12:22 China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb) 2018-04-01 12:16 China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The… Devamı »

Ege koc
Ege koc

2018-03-31 20: 54: 58.0 satıcıdan kargo bildirimi alındı ​​(AliExpress)
2018-04-02 18: 28: 38.0 Tou Shantou nakliye merkezi alındı
2018-04-02 22: 40: 28.0 Tou Shantou nakliye merkezi gümrük taraması
2018-04-02 23: 34: 49.0 Tou bırakma 广东 Shantou nakliye merkezi , sonraki istasyon merkezi
2018-04-03 09: 18: 17.0 Shantou ihracat güvenlik taraması
2018-04-03 09: 27: 39.0 Shantou merkezi ihracat gümrük taraması (yurt içi transit)
2018-04-05 09: 57: 41.0 Guangzhou ihracat güvenlik taraması
2018-04-05 10: 39: 57.0 Guangzhou merkezi ihracat gümrükleri temizlendi
2018-04-06 14: 59: 14.0 Guangzhou merkezine varmak
2018-04-07 16: 21: 10.0 Guangzhou ihracat güvenlik taraması
2018-04-08 08: 46: 28.0 Guangzhou ithalat gümrük tarama
2018-04-08 13: 32: 34.0 havayoluna gönderildi
2018-04-09 11: 25: 13.0 Guangzhou merkezi ithalat gümrükleri temizlendi (yurt içi transit)
Abi nedemek

emre yıldırım
emre yıldırım

isa bey merhaba, aliekspresten bir adet gümüş kolye sipariş ettik , 17track sitesinden bakınca, ayın 4 ünde dağıtıcıya verilmiş diyor ama üstede böyle çince yazılar var
2018-04-04 17:37
已交航空公司运输

2018-04-04 17:37
已交航空公司运输

2018-04-04 11:58
已到达目的国

2018-04-04 08:58
TÜRKIYEKADIKÖY POSTA DAGITIM MERKEZI, Gonderi teslim merkezinde alindi (Gelen), Receive item at delivery office (Inb)

2018-04-04 00:00
TÜRKIYEKADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM, Dağıtıcıya Verildi

Kübra yıldız
Kübra yıldız

TÜRKİYE, BEYLİKDÜZÜ POSTA DGT/BEYLİKDÜZÜ POSTA DGT, Torbaya Eklendi. 04.07.2018 00:00 diyor birde undelivered yazıyor bu ne demek ?

Abi kargo bana yakın olan bir yerde belirtiliyordu sonra bir baktım teslim edildi yazıyor ayın 7 si yani cumartesi günü yazıyorum ben bunu sonra teslim edildi yazan yerin altındada nisanın 8 i yazıyordu ama nisanın 8 i pazar gününe denk geliyor ve demek istediğim kargo gelirmi?

Omer
Omer

Mrb urun gelis kaydi yapildi diyor snra yurtdisina sevk edildi diyor anlamadim onceden pime geldimi hemen islemler yueuyordu

04/04/2018 07:43:15 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
5 04/04/2018 14:30:00 Gonderi yurtdisina
sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
Netherlands (the) (Yurt Disi)

Ömer
Ömer

Ptt bas mudutlugunu aradim herhangi bi sknti yok dedi ama ip kamera almistim takilirmi gumruge

Ömer
Ömer

Su bilgi girilmis 07/04/2018 09:33:28 PTT İşyerine Girdi Torbaya Eklendi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
7 07/04/2018 09:35:15 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
-
- Turkey
8 07/04/2018 09:35:15 Torba Kapandı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
9 07/04/2018 11:06:15 PTT İşyerine Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Zeki Ahmet Arslan
Zeki Ahmet Arslan

Abi benim de aliexpressten drone siparisim var 18.03.2018 de sipariş verdim 23.03.2018 de send İtem abroad oldu.Acaba ne zaman Türkiye ye giriş yapar .(pos malaysia)

bilge basak
bilge basak

9/03/2018 06:54:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- France (Yurt Disi)
5 29/03/2018 06:54:00 Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi Send item to domestic location (Inb)
-
- France (Yurt Disi)
6 30/03/2018 16:18:00 Receive item at sorting centre (Inb)
-
- France (Yurt Disi) bu ne demek?

recep özel
recep özel

Merhaba 50 gün önce gearbest.com dan takipsiz kargo ile alışveriş yaptım.Şu an son aşama 5 Mart'tan beri Türkiye, gümrük devri aşamasında görünüyor.Bu ne anlama geliyor.Yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkürler

hakan
hakan

hocam benim sorunum şu gearbest üzerinden aldığım ürün de aşağıdaki gibi hareketler var en son harekete göre ürün yurt dışına yollanmış gibi görünüyor yani iade edilmiş gibi ama iade/ithal, yasak yazmıyor ki zaten bildiğimiz sadece şarj adaptörü aldım pim ukim gibi yerleri arayıp bilgi aldığımda ürün bizde gümrük kontrolünde sorun yok diyor ptt de bir iade edildi bir sorun yok diyor sizce durum nedir GÖNDERİNİN HAREKETLERİ 1 24/03/2018 07:41:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 2 24/03/2018 15:52:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country… Devamı »

Cihan
Cihan

Bende de aynı sorun var Hakan bey ürününüz geldimi

c.parlak
c.parlak

return item from customs yazıyor arkadaşlar bu ne demek acaba.

Mert Zerger

Abi LF125258178US abi bakıp bilgilendirirmisin lütfen ?

Alper s
Alper s

The item was forwarded to destination country. Siz burda bilgiler satıcıya iletildi yazmisiniz. Ama çoğu yerde bu yazınca gümrüğe takıldı deniliyor arkadaşlar tarafından.

Nedir bu cümlenin aslı.

Alper s
Alper s

Peki isa bey bu açıklamadan sonra ben ne anlamaliyim. Kusura bakmayın siz duymaktan sıkılmışsinizdir bilgilisiniz ama bu sefer de şöyle düşünüyorum.

Ya bana dönecekler bu ürün sakat iade edicez ya da gel al.

Daha önce tam iade olan kargomda böyle bir açıklama yoktu sadece bunda olunca insan düşünüyor. Kusura bakmayın lütfen. Yani tamam bu ibare yazıldı sonra mutlaka ürün geliyor mu yoksa bu yazının akabinde gümrüğe mi gidiyor tekrar

kazım kansuva
kazım kansuva

Merhaba yurtdışından bi siparişim vardi türkiyeye geldi gümrüge girdi cıktı bugun ptt takipten baktıgım zaman gönderi yurtdışına sevk edildi giden yazıyor gümrüktemi bi problem cıkmıştır ürünüm sanırım hollandaya geri gidiyor

hakan
hakan

ürün size ulaştımı benzer bir sorun bende de var ürün gümrükte dendi

Ayşe
Ayşe

Merhaba yurt dışına giden kargom için güncellenen son bilgide " Arrival at inward office of exchange" - International post office - yazıyor. Bu gümrüğe takıldığı anlamına mı geliyor acaba ?

Abi hareketliklerin altında saat yazıyor ya orası 12.00 dı 00:00 olmuş bunun bir anlamı varmı.abi cevaplarsan çok mutlu olurum ?:))

Özkan
Özkan

merhaba ben ali experssten ürün aldım

22-03-2018 12:09 Teslimat ofisinde teslim alın (Inb)
21-03-2018 16:09 Öğe gümrük tarafından işleniyor

bu ikisi ne demek lütfen söyleyin gümrüge mi gidip almamız lazım 🙁

İpek
İpek

Merhaba 12.03.18 tarihinde ptt'den Koreye kargo gönderdim.
13.03.18'den beri "The item was forwarded to the destination country(otb)"yazısı var.Ancak söylediğiniz 17track takip sitesinde ekranın üstünde çıkan bilgi de ürününüz dağıtımda yazıyor.Bu nedenle kafam karıştı(yüzeyden gönderdim 5kg ebat olarak küçük)En geç 30 gün içerisinde ulaşması gerekiyor arkadaşıma,sizce akibeti nedir?

İpek
İpek

Merhabalar cevabınız için teşekkürler,yeniden kontrol ettim ve son durum
"Receive item at office of exchange(Inb)"
"Record item customs information(Inb)"
sanırım ülkeye varmış görünüyor.Sizce alıcıya kaç gün içerisinde ulaşır?

Ayşe
Ayşe

Bu arada biraz önce Ukim'ı aradım ve bana şu an varış ülkesinde olduğunu ama kişinin gelip kendisinin alması gerektiğini söylediler. Ama adrese teslimat gerekmiyor mu diye sordum. Bu konu hakkında bilgimiz yok dediler. Sizce ben herhangi bir konuda yanlışlık yapmış olabilir miyim veya bu durumda ne yapabilirim?

Ayşe
Ayşe

Merhaba, yurtdışına kargo gönderdim ve gönderdiğim zaman görevliye "En acil nasıl gönderebilirim ? Çok acil gitmesi gerekiyor !" diye defalarca söylememe rağmen, bana Apg hizmetinden bahsetmedi ki maalesef ben de bilmiyordum ve bana sadece ortalama 10-14 gün içinde zaten varacağını söyledi, ben de ona güvenerek kargoya verdim. Altı gün önce verdim ve 4 gündür de "The item was forwarded to the destination country (otb) " yazıyor. Yazınızda okuduğum gibi böyle yazması durumunda ürünün hâlâ kargoda olduğunu söylemişsiniz, ben de emin olamadım ve ptt yi aradım ama bana şu an da yurt dışına sevk edildiğini söylediler, tekrar sizin belirttiğiniz hususu söylememe… Devamı »

Sebahattin
Sebahattin

14/03/18 10:30
Item departed from sorting hub

6 gündür bu şekilde duruyor durumu nedir tam anlamış değilim yardımcı olursanız çok sevinirim

Emre
Emre

Gonderip Yurt disina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) diyor acaba bu ne demek efendim yardimci olabilirmi sinirliyim a Lie press ten alisveris yaptim Boyle cikti

Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)
2018-03-14 23:10:00 [China (Yurt Disi)]
Aliexpresste varış ülkesine ulşatı diyor ama 6 gündür böyle.? Tahminen ne zaman gelir? Teşekkürler...

Abi hareketliklerin altında saat yazıyor ya orası 12.00 dı 00:00 olmuş bunun bir anlamı varmı

hüseyin ağaoğlu
hüseyin ağaoğlu

ben 3 boyutlu yazıcı aldım bir ay oldu hala gelmedi ve takip numaram CP İle başlıyor.17 tracctan kontro ettiğimde kargomun italya da olduğu yazıyor.kafam karıştı yardım lütfen

Mert Zerger

Abi bir değişiklik varmi dıye baktım 17 tracka saat 12.00 dı saat 00:00 olmuş bunun bir anlamı varmı

Volkan YILDIRIM
Volkan YILDIRIM

Merhaba isa bey
çin den gelen kargo bugün varış ülkesine gelmiş görünüyor.
Eskişehir e gelmesi ne kadar sürer?
Adreste bulunamazsam o anda nasıl alırım tekrar

Semih
Semih

05-03-2018 21:50 The item has arrived in the country of destination

Abi 10 gündür böyle normal mi bu süre?

05.03.2018 21:52
Paket Varış Ülkesine Ulaştı (Gelen) aynı durum bendede var 12 gündür.türkiyede ürün.Klavye aldım 200 tl fiyatı ama satıcı 30 eudan dusuk yazdı fiyatı.neden bu kadar uzun sürüyor türkiyede ürün nerde belli degil.pttde hareketde yok

çağrı merkezini arıyorum ürün gözukmuyor dıyolar.gümrüğü aradım urun hollandada gelmememıs dıyor ne yapcamı sasrıdım

Postaneye Geldi Uluslararası Geliş Kayıt Defteri gerçekleştirildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İstanbul (Avr) ,,,,abi şu şekil yazıyor kaç gündür hareketlilik yok

Adem Kuloğlu
Adem Kuloğlu

Aliexpreste : Item is announced / bpost received the information diye bir ifade var ne demek acaba?

Merve Uludag
Merve Uludag

Merhaba Isa bey,

07.03.2018 tarihinde Almanyadan mektup gönderildi. Daha öncede 3 kez bu yolla gönderi elime ulaştı. Lakin son 3 gündur gönderim için PTT sayfasinda Yurt dışı Kabul geliş kaydı yapildi yaziyor. 10.03.2018 tarhinden beri hic bi hareket yok. RR676293098DE takip numarasi. Hafta sonu PTT sayfasinda calisma vardi ve giris yapamadim sayfaya. Gecikme bu sebepden dolayi olabilirmi? Ne zaman ulasir gönderi elime?

Semra

13:57:12 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
7 13/03/2018 13:57:12 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
8 13/03/2018 16:09:00 Zimmet Alındı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL

Kargom bana ulaşır mı acaba ? Cevap verirseniz çok sevinirim

Rümöz
Rümöz

Gönderi depodan çıkartıldı ne demek oluyor acaba?

İyi akşamlar Yunanistan 500 euro değerinde sus eşyası satın aldım bu eşyanın kilosu 5.5 kilo buna ne kadar vergi ödemek zorundayım teşekkürler

Uğur Akıncı
Uğur Akıncı

İsa bey Merhaba;
Gearbestten aldığım ürün 15 Şubatta Türkiye'ye gelmiş gözüküyor. Takipsiz kargo ile almıştım. Türkiyeye gelişinden itibarne 22 gündür teslim edilmedi. Normal bir süre midir.Ürün 108 TL TV kutusu

İsmail demir
İsmail demir

Merhabalar isa bey amerikadan bir sipariş verdim.
15.01.2018 tarihinde amerikandan çıkıp 17.01.2018 de ingiltereden gönderilmiş gözüküyor.sorgulama sayfasında hala aynı şey gözüküyor.ingiltereden 40 gündür gelmemesi normal mi sizce.UKİM i aradığımda UA ile başlayan takip numaralarının görülmediğini söylediler.sizce ne yapmam gerek teşekkürler

BERK EREN
BERK EREN

ürün elime ulaşmadan geri gönderilmiş teslimat adı ve soyadı yazmıyor diye istihdam işleme merkezi diyor halen türkiyedemi nasıl ulaşırım

Ramazan CaIiskan
Ramazan CaIiskan

Sayin Isa bey benimde arkadaslar gibi boyle bir urunum var ben bundan birsey anlayamadim kusura bakmayin yurtdisindan yeni kesin donus yaptigim icin bazi seyleri anlamakta zorlaniyorum benim bu kargom ne asamada olduguna bakabilirmisiniz Tesekkur eder saygilarimi sunarim.Urun takip no EH002330375SG SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL 1 21/02/2018 13:43:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Singapore (Yurt Disi) 2 21/02/2018 13:53:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Singapore (Yurt Disi) 3 22/02/2018 11:03:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item… Devamı »

Mert zerger
Mert zerger

Benim amerikadan gelicekti satıcıya sordum 10 gün önce amerikadan ayrılmış dedi biz türkıyenin neresinde ne olduğunu bilemiyoruz dedi 17 track diye uygulama var oraya yazdım takip numarasını ayın 15 inde kalmış 8 şubat 2018 de sipariş ettim 26 sı oldu gelmedi kalmam gerekiyor size takip numarasını veriyim sizde bakın mümkünse

LF125258178US BAKARMISIN ABI

Abi 45 gün sipariş verdikten sonramı bekliycez yoksa türkiyeye geldikten sonramı 45 gün bekliycez LF125258178US bakarmısın abi

Emre Ortaç
Emre Ortaç

Hocam ürün ulaşır mı? No: RM946951761CN

2018-02-24 00:00
TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi

2018-02-24 08:51
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi gumrukten çıktı (Gelen), Return item from customs (Inb)

2018-02-22 00:00
TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

2018-02-22 13:47
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)

2018-02-22 10:47
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)

Tarık emin
Tarık emin

Kardesim benim kargom da bu aşamada burdan sonra kac sürdü teslimat?

Nadya
Nadya

Merhabalar Isa bey benim kargom 15 gun yolda.fakat turkiyede cikti ama gonderdim yerde.hic ulkeye giris yapmadi diye soyliyorlar. CP017192914TR numarasi

Burcu
Burcu

Merhaba, Yurtdışından gelen gönderim gümrüğe gitmiş. Zimmet alındı diyor bu ne demek? İngilizce takibine baktım. Added to the mailbag yazıyor, bunun Türkçesi torbaya eklendi demek değil mi? İkisi neden farklı acaba?

Kaptan
Kaptan

İsa bey merhaba. Banggood'dan 3D printer aldım. 01.02.2018 tarihinde gönderildi. Parça numarası: CP363.....CN olarak gönderildi. PTT kargo sorgulama hiç bir bilgi görüntülenmiyor. Aradan 23 gün geçti endişelenmeye başladım. Siteden canlı sohbet de sordum durumu bekleyin taşıma halinde dediler. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilersen memnun olacam. 2018-02-13 11:55 Hava taşımacılığı ile teslim 2018-02-13 07:08 Hava taşımacılığı ile teslim 2018-02-13 00:55 Pekin işleme merkezi, gelen 2018-02-12 10:47 Beijing Processing Center, ihracat doğrudan mühür 2018-02-12 08:36 BEIJING, ihracat açıldı ve sökülmüş 2018-02-07 12:42 Shanghai Processing Center, karşılıklı mühür ihracat (Yurtiçi) 2018-02-07 09:51 Şangay, ihracat açıldı ve sökülmüş 2018-02-05 22:54 Şangay alma ve yönlendirme… Devamı »

Kaptan
Kaptan

Cevap için teşekkürler.
İsa bey; bugün İstanbul PTT kargo bölümüyle iletişime geçtim, yurt dışı kargo sorgulaması yaptı böyle bir kargo çıkmadığını söylediler. Banggood ile iletişime geçtim 17track sitesinde görüntülendiği gibi yolda olduğunu söylüyorlar. Enteresan bir durum var. Endişelenmeye başladım.

Kaptan
Kaptan

İsa bey merhaba. Bi sefer yazdım ama ulaştı mı anlayamadım. Daha önce yukarıda bahsettiğim ürün Ankara'ya ulaştı. Şu an Yenimahalle gümrük de tutuluyor. Burayı aradım başka numaraya yönlendirdiler. Orasını aradım Gümrük müşavirleri derneğine yönlendirdiler. Burayı da aradım başka bir numara yönlendirdiler. Bu aradığım yer özel şirketmiş. Vekalet istedi, kendi ücreti vs. bir yazıcı parasına mal olacak bana. Bu iş böyle mi yürüyor. Aracı şirket devreye girmeden bu ürünü ben alamaz mıyım? Kapıda ödeme vs. olamaz mı? ne yapmam lazım yardımcı ol lütfen.

Kaptan
Kaptan

İsa bey; Bugün ihbarname elime ulaştı. Bulunduğum yerde ki PTT kargo şubesinden telefonla arattırdım Gümrüğü. bununda bir faydası olmadı. Adamlar çok katı. Ticari ürün olduğunu düşündükleri için mutlaka beyanname düzenlenmesi gerektiğini söylüyorlar. Ve beyannameyi de müşavir firma yapması gerekiyormuş. Bu durumda bana ikinci bir yazıcı parasına mal olacak. Bu durumda geri iade edilmesini isteyeceğim.
- Geri gönderilmesini istediğimde Banggood'dan para iadesi nasıl ve nereden talep ediyorum? ve bu talebimi ürün geri ulaştığında mı yapmam lazım?

Ayse kaya
Ayse kaya

Kargom turkiyeden yurtdisina sevkedildi diyor ama fransada hicbirislem gerceklestirilmemis henuz ne yapmam lazim gumruktemi takili kaldi acaba yardim ederseniz sevinirim

Ayse kaya
Ayse kaya

Normalde 10 gun icinde gelen kargom yok ucakla geliyordu

Emirhan Orman
Emirhan Orman

2018-02-22 00:00
TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi

Son Olatak Bu Mesaj Geldi Ne Demek Oluyor Simdiden Tesekkurler Yardiminiz Için

Emirhan Orman
Emirhan Orman

TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

2018-02-21 08:11
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)

2018-02-21 05:11
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)

2018-02-19 13:45
Netherlands (the) (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)
Bu durumda kargom gerimi gitmis oluyo acil yardim isa bey lutfen....

Yalçın Karakaya
Yalçın Karakaya

Merhabalar aynı sorunla bende karşılaştım PTT gönderi yurt dışına sevk edildi diye not düşmüş bunun anlamı nedir acaba

Sinem dogru
Sinem dogru

Isa bey merhaba italyaya bir kucuk koli yolladim agirligi 2kg altinda CP040167732TR takip no bu gumruge takildi sanirim bir arkadasima hediye yolladim ne olur sizce bu paketin akibeti

mehmet yıldız
mehmet yıldız

kargom karşı bugün itibariyle karşı ülkenin gümrüğünde gözüküyor fakat pttnin sitesinde gözükmemektedir sebebi ne olabilir

cp032920654tr kargomu yolladım sevgililer günü için hala gönderi yurt dışına iletildi diyor kaç gün oldu sürpriz falan kalmadı en sonunda söyleyeceğim yani kız arkadaşıma hiç bişi kalmadı yardımcı olun anlamdım kargom nerde

Burak Yalaz
Burak Yalaz

Merhaba isa bey benimde aşagıdaki durum gibidir yaklaşık 15 gün oldu hala bir değişiklik yok ne yapmalıyım

02/02/2018 19:11:23 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Turkey

Burak Yalaz
Burak Yalaz

Gönderim polanya cumhuriyetine gidiyor pttden söylenilen 7-9 gündü Uçakla gönderdiğim için

Erkan Ç.
Erkan Ç.

Merhaba İsa Bey.Aşağıdaki duruma göre ürün gerimi gönderiliyor yardımcı olurmusunuz lütfen. 2018-02-17 09:57 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb) 2018-02-16 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı 2018-02-16 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi 2018-02-16 11:55 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi gumrukten çıktı (Gelen), Return item from customs (Inb) 2018-02-15 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı 2018-02-15 09:12 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb) 2018-02-15 06:12… Devamı »

Erkan Ç.
Erkan Ç.

İthali yasak ürün vs diye bişey yazması gerekmiyormuydu ama neyse teşekkür ederim yinede ilginiz için

Özgür
Özgür

Merhaba İsa Bey, banggood sitesinden 35 parça toplamda 1.435 liralık sipariş verdim. 10 adet koli yapılmış ve bu kolilerin 6 tanesi içerik olarak 22 avroyu geçiyor.. Ama 35 parçanın sadece 3 tanesi vergiye tabi.. Şimdi buradaki gümrük vergi hesaplaması koli içindekilerin toplamı üzerinden mi yoksa parça ürün üzerinden mi yapılacak? Teşekkürler..

Özgür
Özgür

Teşekkür ederim İsa Bey, Ankara'ya selamlar..

Çağkan Çavuşoğlu
Çağkan Çavuşoğlu

İsa bey merhaba akiexspressten 200 e yakın sipariş verdim 29inde order created olan ürün ayın 10 unda çinden çıkış yaptı lakin pttye CP ile başlayan kodu girdiğimde hala hiç bir bilgi yok her şeyin karşısında 0 yazıyor durum sizce nedir