Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Yurt Dışı Kargo Takibi ve Gümrük İşlemleri

4 Haziran 2014 Çarşamba 2.168 yorum İsa Sarı

Ulaşım ve haberleşme olanaklarının artmasına paralel bir şekilde elektronikten giyime, mobilyadan aksesuara kadar pek çok ürün artık yurt dışından, özellikle Çin, Tayvan gibi ülkelerden yayın yapan uzakdoğu kökenli İnternet sitelerinden bireysel olarak sipariş edilir oldu. Türkiye'de X TL'ye satılan bir ürünü bu tür sitelerde X/2, hatta X/3 fiyatına satın almak mümkün oluyor. Her ne kadar cep telefonu, ilaç vb. ürünler yurt dışından getirtilemiyor olsa da, diğer pek çok yelpazede sayısız ürün oldukça uygun fiyatlara Ali Express, Banggood, Ebay gibi alışveriş sitelerinde bulunabiliyor. Bu yazımda, konuyla ilgili olarak, yurt dışından sipariş edilen bir ürünün adresinize ulaşana kadar başından geçenleri anlaşılır bir üslupla açıklamaya çalışacağım. ÖNEMLİ NOT: Son zamanlar PTT'nin kargo takip sistemindeki ifadeler burada anlattıklarımdan farklılaşmış durumda, fakat genel durum yine de değişmemiş. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Örneklerden hareketle başlamak istiyorum. X sitesinden bir Y ürünü alacağınızı varsayalım. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürünü buldunuz ve sipariş tamamlama sayfasına geldiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta, satıcı kişinin veya firmanın bir kargo takip numarası verip vermeyeceği ve bunun yanı sıra kargodan bir ücret talep edip etmeyeceğidir. Bazı sitelerde 1 Dolar değerinde bir ürün dahi alsanız ücretsiz kargo hizmeti sunulur, fakat bazı ürünlerde kargo için ilave bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu ücret ise seçeceğiniz kargo gönderim türüne göre değişkenlik gösterir. Bazı satıcılar ürün fiyatını düşük gösterip kargo ücretini yüksek tutarken, diğerleri ürün fiyatını normal seviyelerde gösterip kargodan ya hiç ücret almaz ya da çok cüzi bir ücret talep eder. Kabaca standart kargo ve hızlı kargo olmak üzere iki tip kargo vardır ve bunlar da kendi arasında çeşitlenir. Standart kargoda (Standart Shipping olarak geçer) çoğu kez takip kodu verilmez. Takipli kargo için (genelde Air Mail Register veya Air Parcel Register olarak geçer) 1 veya 2 dolar gibi oldukça düşük bir rakam talep edilir. Bu kargo tipinde ürünün Türkiye'ye girmesi en az bir hafta en fazla üç hafta sürer. Hızlı kargo (Speedpost EMS gibi) seçeneklerinde ise DHL gibi firmalar devreye girer ve kargonuz beş gün ile on gün arasında Türkiye'ye ulaşır. Tabii, iş ürünün Türkiye'ye ulaşmasıyla bitmez. Gümrüğe veya incelemeye takılırsa, 5 günde Türkiye'ye ulaşan bir ürünün Türkiye içinde size teslim edilmesi 15-20 günü bulabilir.

Yurt Dışı Siparişlerde Gümrük Limiti

Bu konuda adeta her kafadan bir ses çıkıyor, fakat bizzat gümrük görevlisinden edindiğim bilgi, limitin 75 Euro olduğudur. Kimileri 100 Dolar gibi bir rakam teleffuz etse de, Dolar değil Euro üzerinden limitleme yapılmaktadır ve 75 Euronun Dolar olarak karşılığı neyse o esas alınır. Açıkçası bu da 100 Dolar gibi bir rakama eşit olur. Kısacası, gümrük limitinin 100 Dolar olduğuna dair söylenenlerin temelinde de bu vardır. Bu bakımdan, gümrük vergisi ödemek istemiyorsanız, alacağınız ürünün değerinin 75 Euroyu geçmemesine dikkat edin. Yurt dışı gönderilerde ürünün (veya ürünlerin) fiyatının kargo ambalajı üzerine yazılması zorunludur ve gümrük kontrolünde de çoğu kez bu fiyat esas alınır. Fakat ürün kutusunun büyük olması durumunda memurlar ürünün fiyatına bakmaksızın kargonuzu gümrüğe sevk edebilir. Dolayısıyla, fiyatı 75 Euronun altında olan bir ürün dahi gümrüğe sevk edilebilir (takılabilir). Peki böyle bir durumda ne olacak? Ürün şehrinize ait "Gümrük Kargo Şubesi"ne geldiğinde tarafınıza bir ihbarname gönderilecek ve siz de ürünün fiyatının 75 Euronun altında olduğunu ispatlamaya çalışacaksınız. Bunun içinse kredi kartı ekstresi, Paypal gibi aracılarla alışveriş yaptıysanız ilgili hareketin dökümü ve ürünün sipariş sayfasından alınan bir çıktı ile gümrük kargo şubesine gitmeniz gerekmekte. Gerekli belgeleri sunduğunuz takdirde gümrük vergisi ödemeden, fakat görevli memurun nezaretinde kutusundan çıkararak ürününüzü alabilirsiniz.

Son düzenlemelerle birlikte gümrükte vergilendirme sınırı 30 Euro oldu ne yazık ki. Dolayısıyla 30 Euro ve dengi kurdaki siparişleriniz vergilendirilecektir. Satın aldığınız ürünün fiyatının 30 Euro üzerinde olması durumunda gümrük vergisini ödemek durumundasınız. Bu vergi ise, diğer ufak tefek harç vs. ile birlikte ürün fiyatının (orijinal kurda) aşağı yukarı %20'sine denk geliyor. Bu noktada, gümrük vergisinin nerede ödeneceğiyle ilgili olarak iki farklı uygulamayla karşılaştım. İlkinde, sipariş ettiğim ürün adresime teslim edildi ve vergiyi bu teslimat sırasında kargo görevlisine ödedim. İkincisinde ise bir ihbarname ile gümrüğe çağrıldım ve vergiyi gümrükte ödedim. Bu konuda PTT'nin kesin bir uygulaması yok sanırım. Biraz şansınıza kalmış açıkçası.

Ürününüz vergilendirmeden ziyade kontrol için de gümrüğe sevk edilebilir. Özellikle son zamanlarda kutusunun boyutuna ve ürün fiyatına bakılmaksızın neredeyse tüm ürünlerin paketinin açılarak gümrükçe kontrolünün yapıldığına şahit oluyorum. Böyle bir kontrolde kargonuzun Türkiye sınırları içerisinde size ulaşması yine en az on günü bulacaktır. Ürün tarafınıza ulaştığında paketinin açıldığını ve üzerinde "Gümrükçe kontrol edilmiştir." yazan bir bant çekili olduğunu göreceksiniz. Şanslıysanız ya da en iyi ihtimalle ürününüz ne gümrüğe sevk edilecek ne de kontrolden geçecektir. Bu durumda, Türkiye'ye girdiği günün ertesinde ya da birkaç gün sonrasında ürününüzü teslim alabileceksiniz. Bu, genellikle çok ufak boyutlu paketlerde, paketin üzerindeki fiyat etiketinin 75 Euro (ya da dengi) ve altı olması durumunda gerçekleşmekte.

Yurt Dışı Kargo Takibi

Kaldığımız yerden devam edelim... Sipariş sayfasında Seçtiğiniz kargo türüne göre R veya E ile başlayan bir takip kodu edinirsiniz. R, standart kargo seçeneğidir ve sonu kargonun çıkış yapacağı ülkenin kodu ile biter: DE, CN, MY, SG gibi. Örnek bir kargo kodu şöyledir: RX583452700CN. Bu kod, kargonuzun Çin'den çıkacağını ve standart bir kargo olduğunu ifade eder. Ülke kodları genellikle kolay tahmin edilir, ama bunun pek de bir önemi yok doğrusu. E ile başlayan takip kodları ise hızlı kargo (EMS) içindir: EX010262160SG gibi. Kargonuzu takip edebilmeniz için kargo kodunu aldıktan sonra en az üç-beş gün beklemeniz gerekir. Ayrıca kargo kodunu almanız, ürününüzün kargoya verildiği ve yola çıktığı anlamına da gelmez. Bu kodlar satıcı ürünü kargo şirketine vermemiş olsa dahi otomatik olarak ve genellikle satıcı ile kargo şirketi arasında elektronik ortamda gerçekleşen bir haberleşme sonucu ortaya çıkar, yani henüz ortada sipariş ettiğiniz ürün yoktur. Kargonuzu hangi sitelerden takip edeceğiniz konusunda benim tavsiyem Track Online veya 17Track olacaktır. Bu sitelerde dahi, yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı, kargo takip kodunu edindikten hemen sonra yapacağınız kontrollerde henüz bir hareket olmadığını fark edeceksiniz. Aradan geçecek üç veya beş gün sonra kargonuz sistemlerde görünmeye başlayacaktır. Eğer şanslıysanız, aynı sürenin sonunda PTT'nin yurt dışı kargo takip sayfasında da kargo bilgilerini görebileceksiniz. Bu aşamada, PTT'nin yurt dışı gönderi takibi sayfasının ilk kısmında karşınıza çıkacak ifadeler ise genellikle şunlar olacaktır:

PTT yurt dışı kargo takibi ve açıklamalar

PTT yurt dışı kargo takibi ve açıklamalar

Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir:
Bu, ürünün satıcıdan kargo şirketine ulaştığı, ama henüz gönderilmediği, kargo şirketinde bekletildiği anlamına gelir.

The item was forwarded to the destination country (Otb)       Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden):
Bu ifade, kargo bilgilerinin alıcı ülkeye iletildiğini belirtir. Ürün hâlâ kargo şirketindedir.

Send item abroad (EDI-received)   Gonderi yurtdisina sevk edildi:
İşte bu kısım önemli. Ürününüz artık taşınma durumunda.

Receive item at office of exchange (Inb)   Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi:
Burası da oldukça önemli. Ürünün Türkiye'ye ulaşmış olduğunu belirtir.

Send item to customs (Inb)       Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen):
Bu ifade her ne kadar sizi üzecek olsa da, ürünüzün gümrüğe takıldığı anlamına gelir.

Send item to domestic location (Inb)   Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi:
Ürünün şehrinize ulaştığını ifade eder.

Deliver item (Inb)   Gonderi teslim edildi (Gelen):
Son aşama budur. Ürün artık alıcısına teslim edilmiştir.

Kargonun Yurt İçindeki Dolaşımı

Buraya kadarki kısım daha çok yurt dışını ilgileniyordu. Peki kargonuzun Türkiye'ye ulaştıktan sonraki durumu ne olacak? Burada birkaç farklı ihtimal var. Kargonuzun yurt içi takibini artık PTT'nin kendi sitesi üzerinden, yine yurt dışı gönderi takibi sayfasından (yurt içi değil!) yapacaksınız. Buradaki muhtemel aşamaları ve olasılıkları şöyle izah edebilirim:

1. Doğrudan Hızlı Teslim

Satın aldığınız ürünün fiyatı 30 Euronun altındaysa, kutusunun boyutları küçükse ve biraz da şanslıysanız ürününüzü Türkiye'ye ulaştığı günün ertesinde teslim alabilirsiniz. Bu noktada ürününüz gümrüğe takılmayacak ve kontrolden de geçmeyecektir. Herhangi bir ekstra ücret ödemeden kargo görevlisi ürününüzü adresine teslim edecektir. Bu "ihtimal"in aşamaları ise şöyledir:

PTT yurt dışı kargo takip aşamaları

PTT yurt dışı kargo takip aşamaları

1.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
16/02/2014 13:25:51
2.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
17/02/2014 05:53:11
3.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA KONUTKENT PDM
17/02/2014 09:40:33
4.
Hükmü Şahsın Memur/Mustahdemine Teslim(Delivered to the employee...) 17/02/2014 - ANKARA KONUTKENT PDM
17/02/2014 13:19:54

Görüldüğü üzere, 16 Şubatta Türkiye'ye ulaşan ürün aynı gün Ankara'ya gönderilmiş ve ertesi gün tarafıma teslim edilmiş.

2. Gümrüğe Sevk Edilmeden Gümrükçe Kontrol

Satın aldığınız ürünün fiyatı 30 Euroyu geçmiyorsa (yani ambalaj üzerindeki fiyat 30 Euro ve altındaysa), fakat kutu ebatları büyükse (bu büyüklüğü belirlemek tamamen memurların elinde), ürününüz büyük ihtimalle açılıp kontrol edilecektir. Bu noktada ilginç bir deneyimim oldu: Hemen hemen aynı ebatlarda kutuya sahip iki farklı ürünümden biri kontrol edildi, diğeri edilmedi, fakat bu kontroller son zamanlarda oldukça sıklaştı. Kontrol, ikinci,  yani sonradan sipariş ettiğim ürün üzerindeydi. Bu ihtimalin aşamaları ise şöyle:

PTT gümrükçe kontrol

PTT gümrükçe kontrol

1.
Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
28/04/2014 16:05:55
2.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
28/04/2014 18:20:00
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
05/05/2014 10:25:17
4.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL AVPİM)
05/05/2014 20:01:44
5.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
06/05/2014 08:20:39
6.
Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
07/05/2014 06:25:00
7.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA KONUTKENT PDM
07/05/2014 09:26:33
8.
MUHATABA BiZZAT TESLiM(Delivered to the addressee personally) 07/05/2014 - ANKARA KONUTKENT PDM
07/05/2014 13:55:02

Burada, beş günde Malezya'dan Türkiye'ye ulaşan bir ürünün bana teslim edilmesi tam on gün sürmüş. Bu aşamada yirmi gün, hatta bir ay bekleyenlerin olduğunu da biliyorum. Maalesef yapacak bir şey yok. Telefonla sormak isteseniz dahi yine maalesef telefonlara kimse bakmıyor. PTT'nin sitesi üzerindeki formu doldurup bilgilendirme talebinde bulunabilir veya şikayetinizi iletebilirsiniz.

3. Gümrüğe Sevk Edilmiş Kargo

Ürününüzün fiyatı 30 Euro üzerindeyse (diğer bir ifadeyle kutu/ambalaj üzerindeki etikette böyle belirtilmişse) veya kutusunun boyutu büyükse gümrüğe sevk edilecektir. Yukarıda da belirttiğim gibi, kutu üzerindeki fiyat düşük olsa da, kutunun büyük olması ürünün memurlarca gümrüğe sevk edilmesine sebebiyet verecektir. Bu durumda, kargonun geçirdiği aşamalar şöyle olacaktır:

Gümrüğe sevk edilen bir ürün ve aşamalar

Gümrüğe sevk edilen bir ürün ve aşamalar

1.
Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
06/04/2014 10:45:54
2.
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
06/04/2014 10:45:54
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
07/04/2014 17:07:09
4.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
10/04/2014 09:06:34
5.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
17/04/2014 09:55:47
6.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 10:34:40
7.
Gümrükten Çıktı - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:08:06
8.
Alıcıya İhbar Gönderildi,Gümrükte Tutuluyor - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:17:03
9.
PTT İşyerine Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
18/04/2014 15:23:17
10.
Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI)
21/04/2014 10:26:28

Gümrüğe sevk edilen bir ürünün nasıl teslim alınacağını yukarıda açıklamıştım. Bu örnekte, tarafıma gönderilen ihbarname üzerine evraklarımla birlikte bizzat gümrüğe gidip gerekli vergileri ödeyerek ürünümü teslim aldım. Böyle bir ihtimal, daha çok ürünün üzerinde yazan fiyatın düşük, fakat kutu boyutunun büyük olması sonucu ortaya çıkıyor, bunu da belirteyim. Bu durumda, ürünün fiyatı 30 Euro ve altındaysa ve bunu ispatlarsanız 3.5 TL gibi cüzi bir vergi ödeyerek ürününüzü teslim alıyorsunuz, fakat ambalajın üzerindeki fiyat 30 Euro ve üstünü gösterirse ya da ürün fiyatının 30 Euro ve altında olduğunu ispatlayamazsanız, her halükarda gümrük vergisi ödemek durumunda kalacaksınız. Etiketteki rakam 30 Euro ve üstü ise, gümrüğe gitmenize gerek kalmadan kapıda da vergiyi ödeyebiliyorsunuz, çünkü bu durumda vergi ödeyeceğiniz bir bakıma kesinleşmiş oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Değerli okuyucularım,
Son zamanlarda kargo takibi konusunda hayli mesaj almaya başladım. Hatırlatmak ve tekrar etmek istediğim birkaç konu var:

1. Sipariş edilen ürünlere ait kargo bilgisinin sistemde, özellikle PTT sisteminde görünmesi, ürünün satıcı tarafından kargoya verildiği tarihten itibaren 10-15 günü bulabilir. Lütfen sabırlı olunuz. Eğer ürünün kargoya verildiğinden eminseniz ve 15 günden fazla süre geçmesine rağmen kayıtlarda görünmüyorsa, sorun o zaman başlar. Aksi halde bir sorun olduğunu söyleyemeyiz. Bu durumda maalesef benim de yapabileceğim bir şey yok. Yapılacak tek şey, ürünü satın aldığınız kişi ya da firmaya, "Ürünüm kargoya verildi, ama şu kadar gün geçmesine rağmen kayıtlarda görünmüyor. Kontrol edip beni bilgilendirirseniz sevinirm." şeklinde bir mesaj göndermektir. Bana sorsanız benim tavsiyem de aynen bu olacaktır, o yüzden sormanıza gerek yok.

2. Ürünlerin taşınma, yani kaynak ülkeden çıkıp hedef ülkeye (Türkiye'ye) ulaşma süresi de 5-20 gün arasıdır. Yine burada da maksimum süre (20 gün) geçmeden sorun olduğunu belirtemeyiz. Eğer ürününüz satın alınan ülkeden çkmış, ama 20 gün geçmesine rağmen Türkiye'ye (ya da ulaşacağı ülkeye) girmemişse, sorun büyük ihitmalle Türkiye tarafındadır. Bir şekilde UKİM'e ya da PTT'nin bu işle ilgili herhangi bir birimine ulaşmaya çalışın. Evet, maalesef telefonlara bakmıyorlar. İstanbul'daysanız bizzat ofise gidebilir ya da PTT'nin internet sitesindeki formu doldurabilirsiniz. Güncel telefon numaralarına ve adreslere Google'da arama yaparak ulaşabilirsiniz. Maalesef bu konuda yine benim yapabileceğim bir şey yok. Ben de aynen size yazdıklarımı yapıyorum bu tür durumlarda: Ya bekliyorum, ya satıcıyla iletişime geçiyorum ya da bir şekilde PTT'ye ulaşmaya çalışıyorum.

3. Kargonuzun takibini kendiniz de yapabilirsiniz. Yukarıda verdiğim adresleri dikkatlice not ediniz ve onları kullanınız. İfadeler İngilizce olacaktır, ama kalıplar bellidir. Bunları da yine yukarıda açıkladım.

4. Sonuç olarak, aksiliklere, garipliklere ya da diğer sorunlara benim bir çözüm getirmem imkansız. Sorun her zaman iki taraftan birindedir: ya satıcıda ya da PTT'de. Dolayısıyla sorunun kaynağına göre bu ikisinden biriyle irtibata geçmeniz gerekecektir. Bu yazıda yeterince yorum olduğundan, sayfayı daha fazla uzatmamak için yeni yorumları onaylamayacağım.

5. Yurtdışı alışverişleriniz için Banggood'u tavsiye ederim. Açıkçası tek bir firma odaklı olması ve ürün yelpazesinin çeşitliliği dolayısıyla benim tek tercihim. Buraya tıklayıp üye olduğunuzda, alışverişlerinizde kullanabileceğiniz 10 Dolarlık bir hediye çeki hesabınıza tanımlanacaktır.

6. Yukarıda, ilgili yerde de yazdığım üzere, maaalesef son düzenlemelerle birlikte gümrükteki vergi sınırı 30 Euroya düşürüldü.

, , , , , , , , , , , , , , ,

2168
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

avatar
859 Yorum konuları
1309 Konu cevapları
423 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
797 Yorum yazarları
İsa SarıHandan Gülersümeyra guvenkübra kocakDost shakir Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
sümeyra guven
sümeyra guven

selamlar yanwenden sipariş verdim. hala sorgulayamıyorum. takip kodum var. nasıl bakacağım

Yunus
Yunus

Merhaba İsa Hocam, ben yurtdışından rübik küp ve yanında 2 tane rübik küp yağı satın aldım.
Daha önceden aynı yerden aldığımda çinden geldi, sıkıntı yaşamadım. Az çok tecrübem var fakat şu ifadeyi ilk kez görüyorum, nedir acaba? Item dispatched out ISTANBUL ULUSLARARASI PIM | Office : JOHOR BHARU B

kübra kocak
kübra kocak

Dongguan International" doğrudan mühür ihraç edilmiştir

2019-04-08 14:14

"Dongguan Uluslararası" dönüş, Notgüvenlik iade
bunlar ne anlama geliyor? urun elime gelmiyecek mi ?

kübra kocak
kübra kocak

urun bana gelmiyecek o zaman iptal mi edeyim ali expressten

Dost shakir
Dost shakir

Kardesim nasilsin iyimisin abi ben iraka yasiyorum Sulaymaniyah sehir dayim benim postum yazdi sevk ediyor hala bugun 16 gun ne zaman bana geliyor bu post kaset ve cd var icinde inan ben cok merak kaldim 23/3 sevk ediyor bugun 8/4 nasil olur oyle surmek nasil

Dost shakir
Dost shakir

pardon isa kardes ben suleymania yasiyorum suleymania office diyorsun ozaman sorayim yoksa bu adam gonderdi bana takip ederse ama ne diyim ben oyle zan ederim bu post 24/4 geliyor allah bilir

özkan fidan
özkan fidan

merhaba ürünün 4 5 gündür hand over to airline aşamasında kaldı bu normal midir.

Handan Güler
Handan Güler

Merhaba, Çok faydalı bir paylaşım yapmışsınız. Ayrıca sorulara da büyük bir incelikle yanıt verdiğinizi gördüm. Gerçekten sizi gönülden tebrik ederim ve size teşekkür ederim. Benim de size danışmak istediğim bir konu var. ABD'den beklediğim bir kargom var. USPS First Class Mail ile geliyor. Ürün bedeli 79 dolar. USPS'in son gönderi takibinde yazan: Your item departed a transfer airport in ATATURK, ISTANBUL, TURKEY on March 30, 2019 at 4:59 pm. The item is currently in transit to the destination. PTT sisteminde ise kayıtlı tek bilgi şöyle: 27/03/2019 20:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) United States of America (the)… Devamı »

Handan Güler
Handan Güler

Cevabınız için teşekkür ederim. Dün akşam itibariyle UPİM tarafından işleme alındı görünüyor. En son kayıt "Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı". Ben gümrükle nasıl iletişime geçebilirim? Bildiğim kadarıyla UPİM'e telefonla ulaşmak mümkün olmuyor. Yasaklı ürünler iade edilmiyor mu? İade edilirse ürünün parasını geri alabileceğim. Gümrük'e bu şekilde mi izah etmeliyim?

Handan Güler
Handan Güler

Son hareketler aşağıdaki gibi:

12/04/2019 14:05:19 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi İSTANBUL UKİM

12/04/2019 14:05:27 Torba Geliş Kaydı Yapıldı İSTANBUL UKİM

Henüz gümrüğe girdi diye bir ifade yok. Herhangi bir ücret de belirtilmedi. Merakla bekliyorum. Yurtdışından bir şey almak ilginç bir maceraymış. Bizzat gitme imkanım yok. Telefonla da ulaşamadım.

Aykut soruklu
Aykut soruklu

Merhaba çinden dron siparişi verdim şuan ukim zimmet alındı ibaresi var bu zimmet alındı kelimesinin anlamı nedir acaba herkez birşey söylüyor sizin fikrinizi alabilirmiyim.

İSTANBUL UKİM 01/04/2019 13:31:05 PTT İşyerine Geldi

İSTANBUL UKİM 02/04/2019 16:23:46 Zimmet Alındı

Aykut soruklu
Aykut soruklu

Hocam şimdide bu ibare var.

İSTANBUL UKİM 03/04/2019 11:40:57 PTT İşyerinde Bekliyor

Anıl Deniz
Anıl Deniz

Merhaba ben yurtdışından iki tane, tanesi de 103tlden kulaklık siparis ettim. Bu sabah ürün takibinde held by custom yazıyor. Bu ürünün gümrüğe takıldığı anlamına mı gelir? Ve sayet takıldıysa kaç gün içinde çıkar? Şimdiden teşekkürler.

Anıl Deniz
Anıl Deniz

Merhaba dün kargomun takip kısmında İstanbul Pttye vardı yazıyordu. Bugun ise cleared through the customs yaziyor. Bu bir sorun mu? Bundan sonraki aşamalar neler olacak acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim

Ebru
Ebru

Merhabalar İsa Bey. Almanya’dan İstanbul’a kargo gönderdim. İçinde suçuk çay ve kazak var. Burda gönder kağıdının üstüne kazak ve çay yazdım (içeriğini sorup paketin üstüne yapıştırıyorlar). Değer olarak 45€ yazdım. Paket maalesef büyük (ayakkabı kartonu). Bu gümrüğe takılır sanırım. Peki ne oluyor açtıklarında? Çayı ve sucuğu atıyorlar mı?
Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Ebru
Ebru

İsa Bey tekrar merhaba! Bugğn paket Türkiye giriş yapmış. En son güncelleme de ukimde zimmet alındığı. Sanırım gümrükten geçmiş oluyor? Çümkü vergisini de yazmışlar 62 tl diye. Sizce paketi açıp içinden bişi almışlar Mıdır? Bildirimde böyle bir bilgi yok

Ebru
Ebru

Günaydın! Telefonla ulaştık bir şey demediler imha hakkında. Tamam bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Hayırlı Cuma’lar dilerim!

Dost shakir
Dost shakir

Merhaba ben iraka yasiyorum suleymania sehir dayim lutfen benim bir postum var gaziantepe gonderdi istanbula istenbul gonderdi 23/3 yazdi svek ediyor hala bitmedi ne zaman ulasir bana bu post cok merak kaldim ben yarin olur 10 gun hala ben haber beklerim

Doğan barlaz
Doğan barlaz

Hala transit durumunda diyor sorun yok değilmi

Doğan barlaz
Doğan barlaz

Bende aliexpress ten ürün aldım hedef ülkeye vardı yazıyor 5 gün oldu PTT den soruşturuyorum yok ürün nerde bilmiyorum

Velican Çevik
Velican Çevik

1 01/03/2019 21:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Singapore (Yurt Disi)
2 09/03/2019 05:52:40 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
3 09/03/2019 08:52:40 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
4 09/03/2019 10:19:49 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
5 20/03/2019 06:34:24 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
-
- Turkey
6 20/03/2019 09:34:24 Gümrükten Çıktı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
7 20/03/2019 13:33:29 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Turkey
8 20/03/2019 15:41:25 PTT İşyerine Geldi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
9 27/03/2019 21:26:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Singapore (Yurt Disi)

HOCAM NEDİR BAKARMISINIZ ?

yasin öncü
yasin öncü

merhaba,en son 2019-03-11 21:00
Singapore (Yurt Disi), Send item abroad (EDI-received) ibaresi yazıyor 12 gün geçti hiçbir ses yok.Amaca bi sorun olabilr mi?Yoksa daha ne kadar beklemeliyim?

Sezer Diker
Sezer Diker

- Singapore (Yurt Disi)
2 12/03/2019 21:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Singapore (Yurt Disi)
3 19/03/2019 06:29:28 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
4 19/03/2019 09:29:12 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTAN

23 ü oldu hala aynı bir sıkıntı mı olmustur endıselenmeye basladım çünkü

Alperen tankut
Alperen tankut

Benimki de ayni sekilde degisti mi sizinki ayni mi?

Angel
Angel

Merhaba Ben İngiltereden turkiyeye kol saati ve parfum gonderecegim gumruge takilirmi

Volkan
Volkan

Hocam 14 paketim var her bir pakette 3 adet urun var gumruğe takilma durumu olabilirmi ? Dropship yapiyorum gecen ay 34 gunde geldi fakat yarin ayin 10 u 38 gun olacak paketler 12 ayri kisi adina tek bir kisi degil tracking no yok ne yapmaliyim mesaj atiyorum siteye sabredin diyorlar bari bir tracking verin diyorum orali olan yok simdi birde ufak paketlerede 5.20 vergi mevzusu cikmis acaba bunda dolayimi bekletiyorlar cildircam...

Volkan
Volkan

Bugun 43 gun oldu yok valla bilmiyorum ne olacak en son 60 gune kadar bekleyelim yoksa bankaya iade icin muracat ettirmeye calisayim değilmi?

Ümit Yılmaz
Ümit Yılmaz

SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 26/02/2019 21:52:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
2 27/02/2019 20:26:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
3 28/02/2019 01:49:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
4 01/03/2019 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- China (Yurt Disi)

Yaklaşık 10 gündür güncelleme olmadı aynı kişiden önceki aldığım ürün 9 günde elime ulaşmıştı

ata demir
ata demir

iyi günler ben japonya dan kalem seti aldım. kargo hareketleri şöyle:
2019-03-05 18:59
TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, International Arrival Registry was performed

2019-03-05 16:00
TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Receive item at office of exchange (Inb)

2019-03-04 18:20
Japan (Yurt Disi), The item was forwarded to the destination country (Otb)

2019-03-04 18:19
Japan (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Otb)

2019-02-25 11:23
Japan (Yurt Disi), Receive item from customer (Otb)

gümrüğe mi sevk edilmiş, elime ne zaman ulaşır.? cevap verirseniz sevinirim tşkler.

ata demir
ata demir

teşekkür ederim cevapladığınız için, Gümrüğe girmiş derken, vergi öder miyim acaba?

Mehmet Bulut
Mehmet Bulut

Merhaba 3tl aldığım ürüne 5.5tl gümrük ödedim sonraki ürünlerinde aynı olursa almama şansım varmı ne yapmalıyım

elif canan yavuz
elif canan yavuz

Merhaba, YUrtdışından takip numarasız olarak gelen ürünümün, ürünü aldığım site yardımıyla custom declaration numberını aldım ve 17TRACK sitesinden takibine bakabildim ancak hala PTT sorgulamada çıkmıyor. İşlemler yeniden eskiye doğru aşağıdaki şekilde. Kargom şu an nerede ? Gümrük kontrolüne girdi ama geçti mi tam anlamadım. Ne yapmam gerekir ? 2019-03-04 13:45 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Cleared through the Customs 2019-03-04 11:15 TÜRKIYE, ISTANBUL KARGO ISLEME MERKEZI, Send item to domestic location (Inb) 2019-03-04 10:45 TÜRKIYE, ISTANBUL KARGO ISLEME MERKEZI, Return item from customs (Inb) 2019-02-27 10:02 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Arrived in PTT Work Place 2019-02-23 13:09 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM,… Devamı »

Mehmet Can Yıldız
Mehmet Can Yıldız

Merhaba bana japonyadan para gelicek ama ulusları ems posta ile görüştüm . Bana söyledikleri kaçakçılık duruma girer gümrükten tekrar japonyaya gider dediler dogrumu

Volkan
Volkan

Kardeşim karbon kağıdı bir daha para göndereceklerse parayı karbon kagidinin icine koyup tebrik kagıdının arasında yollasınlar yirtma şansın %90

NİLGÜN ÇITAK
NİLGÜN ÇITAK

Merhaba, Rusya dan yapmış olduğum alışverişime ait kargo hareketleri aşağıdaki gibidir.Son harekette yazan açıklamada gümrükten iade maddesi (Otb) bu ne anlama geliyor? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Syg. 2019-03-03 10:41 Rusya Federasyonu (the) (Yurt Disi), Gümrükten iade maddesi (Otb) 2019-03-03 10:40 Rusya Federasyonu (Yurt Disi), Gümrüklere eşya gönder (Otb) 2019-03-03 07:32 Rusya Federasyonu (the) (Yurt Disi), Borsa ofisinden eşya al (Otb) 2019-03-01 17:33 Rusya Federasyonu (the) (Yurt Disi), Müşteriden Öğe Al (Otb) Menşei : Rusya Federasyonu - İzleme Tüketimi: 218 ms 2019-03-03 10:41 Rusya Federasyonu, MR LC Vnukovo Cex-2 MMPO 102972, Gümrük işlemleri, Özel ev tarafından yayınlandı 2019-03-03 10:40 Rusya… Devamı »

Elit kar
Elit kar

MErhabalar 2 ürün aldım. Ürünler ilaç olarak tanımlanmış. tarafıma bir ihbarname gönderildi bu ihbarname üzerine reçete ve cüzdan fotokopisini ukime ilettim. Kargo hareketlerinde gümrükten çıktı kargoya eklendi olarak görünüyor. Ancak bugun ukimden bir mail aldım. Ürünleri bulundugum ilin gümrük merkezine sevk ediyorlarmıs ilgili gümrükte işlemi gerçekleştirecekmiş. Gümrüğe sunma ücreti eklenmemiş daha. Bu durumda ürünlerim gümtükten geçmemiş mi demek oluyor??

elif canan yavuz
elif canan yavuz

Merhaba
Ben Şubat başında Spreadshirt diye bir giyim sitesinden bir sweatshirt aldım.
Amerika bazlı bir şirket. 1 şubatta kargolandığı bilgisi geldi bana.
Standart gönderim olduğu için kargo takip numarası vermediler.
Kargonun son teslim tarihi 22Şubat idi. Fakat hala gelmedi bana.
Fake olduklarını düşündüm fakat maillerime cevap veriyorlar.
Hangi posta servisi ile gönderdiklerini sordum en son cevap bekliyorum.
Böyle bir durumda gümrüğe takılıp takılmadığını ya da ürünün nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?
Sipariş tutarım 35dolar gibi birşeydi. Gümrüğe takılır mı ?
Teşekkür ederim
Elif

Ozlem
Ozlem

Merhaba, benim kargom 3 gundur gumrukte beklemede nedenini ogrenebilirmiyim acaba en son guncelleme bu 05/02/2019 18:52:00 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Belgium (Yurt Disi)

Mert Arınır
Mert Arınır

Benim kargo kodu başkasının kargo koduyla aynı nasıl olcak aliexpress ten satın aldıgım ürün kargo takip numarası POSTNL sitesinde doğru gözüküyor çinden çıktı geldi falan Türkiye'ye.... ama ptt nin sitesine aynı kodu yazınca HOLLANDA dan çıktı İstanbula vardı gözüküyor başka Bi kargo gözüküyor 17TRACK sitesine giriyorum kodu orada Hollanda dan çıktı gözüküyor bitek POSTNL de doğru gözüküyor aynı kod nasıl denk geldi

Nesli
Nesli

Aynı şey başıma geldi. Başlasının takip numarasını benimkine girmişler ben geldi diye sevinirken bakasının kargosuna seviniyormuşum . Ama bi baktım pursaklar diye bir yere gönderilmiş cinnet geçirdim oluyor öyle şeyler dedi alıcının ismi görünmüyordu allem ettim kallem ettim ve alıcının ismini öğrendim. Sonra teslim edildi. Mesajı geldi ama ben teslim almamıştım iade açtım . Halbuki ptt Kargo geldi diye aramamış evin önüne bırakmış gitmiş iyiki de bırakıp gitmiş . İadeyi geri çektim . En acımasız yorumu yaptım . Haketmişti çünki be mesajlara cevap verdi ne sistemi düzeltmişti. O yüzden merak etmeyin bir kaç gün gün sonunda çıkup geliyor sizinkide .… Devamı »

AYSE ISIL ARI
AYSE ISIL ARI

Merhaba İsa Bey,

Öncelikle bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Amerika'dan USPS Priority ile bana gönderilen paketin son güncelleme durumu aşağıdaki gibidir. Paket İstanbul'a gelmiş (İstanbul'da oturuyorum) ancak henüz gümrüğe sevkedilmemiş anladığım kadarıyla. Haftasonu araya girdiği için de henüz bir güncelleme olmadı. Umarım geri Amerika'ya yollanmamıştır. (Ürün yasaklı ürünler listesinde yer almamaktadır.)

2019-02-01 15:50
TURKEY, ISTANBUL, Departed -> Your item departed a transfer airport in ATATURK, ISTANBUL, TURKEY on February 1, 2019 at 3:50 pm. The item is currently in transit to the destination.

AYSE ISIL ARI
AYSE ISIL ARI

Paketin hareketleri aşağıdaki gibidir. Ürün Türkiye'ye girmeden çıkmış mı gözükmektedir? Çünkü paketi Şişli / İstanbul adresine beklemekteyim. 2019-02-01 15:50 TURKEY, ISTANBUL, Departed -> Your item departed a transfer airport in ATATURK, ISTANBUL, TURKEY on February 1, 2019 at 3:50 pm. The item is currently in transit to the destination. 2019-02-01 10:45 UNITED ARAB EMIRATES, DUBAI, Departed 2019-01-30 15:35 UNITED STATES, LOS ANGELES, Departed 2019-01-30 15:27 UNITED STATES, LOS ANGELES, Departed 2019-01-30 11:28 UNITED STATES, LOS ANGELES, Arrived 2019-01-26 10:46 LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Processed Through Regional Facility 2019-01-26 10:45 LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Arrived at Regional… Devamı »

AYSE ISIL ARI
AYSE ISIL ARI

Merhabalar tekrardan. Bugün oldukça fazla güncelleme oldu. Son durum aşağıdaki gibidir. 05/02/2019 16:17:10 Zimmet Alındı İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR olarak ve 57,20 TL Gümrük + diğer ücretler şeklinde gözüküyor. Gümrük ücretini yerel postaneye mi ödemek gerekecek bu durumda? Teşekkür ederim.

AYSE ISIL ARI
AYSE ISIL ARI

Merhaba İsa Bey, en son olarak İstanbul KİM Arnavutköy'e sevk edilmiş gözüküyor. Bir aksilik olmazsa birkaç gün içinde tarafıma ulaşır ve ben evden ya da duruma göre adresime yakın postaneden hesaplanan gümrük ve diğer ücretleri ödeyerek alabilirim sanırım.

Bu arada ilk sorumdaki bilgilendirmeniz için tekrardan teşekkür ederim. Telefon görüşmesi sanırım işleri hızlandırdı.

AYSE ISIL ARI
AYSE ISIL ARI

Merhaba, annem bugün saat 13 gibi paketimi daha önce bahsettiğim gümrük ve diğer masrafları ödeyerek teslim aldı. Paket açılıp kontrol edilmiş ancak çok şüķür ki herhangi bir eksik ya da sıkıntı yok.

Darısı diğer arkadaşların başına inşallah. 🤞

Arda korkmaz
Arda korkmaz

kargo masrafları ödendi birde gümrük parasi mi ödenecek 20$ lik urunden

huda ozturk
huda ozturk

amerikadan arkadaşım dogum günüm için bir apple7 göndermişti ve gümrükte kaldı .bana bir kagıt ile imail olup olmadıgı sorurdu.yoksa gümrükte kalacagı yazıyor .bu geri gider mi arkadaşımın adresine ? saygılar

Nesli
Nesli

Ücretsiz hediye olarak geldiğini ispatlayabilirsen alabilirsin

Sibel gungur
Sibel gungur

Merhaba benim annem bana Fransadan kargo gonderi ama benden kapida 200tl istediler normal mi? Ne siparis ettim ne bisey annem ordan 70euros odemis ve benden burda 200 tl istediler

Mehmet
Mehmet

Merhaba İsa bey; ABD de çalışan oğluma 10.12.2018 de İstanbul san 2 adet büyük koli gönderdim. İçerisinde kıyafet havlu nevresim ayakkabı gibi malzemeler vardı. Ancak 13 gün geçmesine rağmen hala the item Washington forwarded ti the desyinayion country (otb) diyor. Ürün hala ukim den çıkmamış mı oluyor bu durumda? Hedef : Amerika Birleşik Devletleri 2018-12-11 09:19 Origin Post is Preparing Shipment -> We have received notice that the originating post is preparing to dispatch this mail piece. 2018-12-11 09:19 TURKEY, ISTANBUL PAKET MERKEZI, Processed Through Facility 2018-12-11 08:52 TURKEY, ISTANBUL PAKET MERKEZI, Processed Through Facility 2018-12-10 09:32 TURKEY, Acceptance Menşei… Devamı »

Enes Göz
Enes Göz

Merhabalar, bir mobiş uygulamadan ürün sipariş ettim. Ürün yurt dışından Yanwen Express AM aracılığı ile gönderilmekte olup Yanwen Express kargo takip bölümüne göre kargo Türkiye ye giriş yaptı lakin takip kodunu PTT de sorgulattığımda kodu kabul edip kargo ile ilgili hiç bir veri sunmamaktadır. Yanwen Express Kargo takip : PTT Kargo takip : Bu 2 Ayrı takip bölümünde Yanwen'e göre kargo ülkeye girip kargo şirketine teslim edildi. PTT kargo ya göre ise kargo ile ilgili hiç bir veeri bulunmamaktadır. Bu konu hakkında ne anlamam gerekmektedir efendim? Ürün PTT ye teslim edilmedi mi yoksa PTT de mi kargo ile ilgili veri… Devamı »

Onur Urhanoğlu
Onur Urhanoğlu

Merhaba bende de aynı sıkıntı var. Problemi çözebildiniz mi?

Gizem kopan
Gizem kopan

CRETLER Gümrük Vergisi : 0.0 TL Damga Vergisi : 0.0 TL Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL TOPLAM : 0.0 TL GÖNDERİNİN HAREKETLERİ SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL 1 07/12/2018 14:41:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 2 07/12/2018 19:45:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 3 08/12/2018 14:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 4… Devamı »

Ramazan çakır
Ramazan çakır

Merhaba İsa bey ben yaklasık 10 gün önce çinden bir kask sipariş ettim fiyatı 395 tl oldu toplam buna gümrük vergisi vesaire ödermiyim acaba ?

Slymn sev
Slymn sev

Sans bazen 1 dolarlik kalem gümrüğe takılıyor bazen 1.500liralik takılmıyor kesinlik hizli kargo tavsiye etmem gumruge sokuyorlar ardiye ucreti istiyorlar. Ve vergi

Birgül karalık karakuş
Birgül karalık karakuş

Merhaba
Gondermis oldugum posta paketi hala yerine ulasmamis

Murat
Murat

Merhaba İsa Bey; Bu şekilde bilginizi bizlerle paylaştığınız İçin teşekkür ederim. Çin’den bir robot süpürge aldım. Şu an gümrükte işlem bekliyor. Dağıtımcı firmaya bu bekleme süresi için çıkacak olan Vergi % 20 ve Ardiye ücreti dair ücreti ödeyeceğime dair gümrüğe dilekçe formunu gönderdi imzaladım gönderdim. Aldığım sitede de böyle bir ödeme yoktu. Normalde Kargom siparişi taşıyan şirketin antreposunda tutulmuyor mu?

deep
deep

Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı başakşehir ne demek

Çiğdem
Çiğdem

Merhaba, gümrük bilgileri alındı, gümrüğe sevk edildi yazıyor en son işlem olarak. ne zamn elimizde olur acaba?

Ramazan çakır
Ramazan çakır

Merhaba isa bey 16 gün önce çinden bi bot sipariş verdım kargom yaklasıp oladak 12 gündür send item abroad ( edı -received) yazıyor yani tasında durumunda peki ne zaman türkiyeye girer acaba ? 12 gündür tasınma halinde

Nazan Acıoğlu
Nazan Acıoğlu

Ben 36 gün önce tr ye kargo yolladım hala ulaşmadı arkadaşıma 36 gündür taşınma halinde diyor.Hiç bir takip yapamıyorum

Muallime yıldız
Muallime yıldız

Peki yurtdışına kargo gönderirken gümrüğe takılma durumu Tütkiyede mi oluyor yoksa ilgili ülkede mi?

Sefik ugur
Sefik ugur

Mrb isa bey. Turkiyeden Almanyaya gelen kargom teslim merkezinde aciliyor ve gorevli tarafindan adidas marka sirt cantam ile puma marka esofmanina el konuluyor.bu normal mi acaba.

Gizem
Gizem

Merhaba 29 ağustos 2018 de gearbest sitesinden sipariş verdim tracking numarsı Q ile başlıyor ve XX ile bitiyor. Bu sipariş türkiye ye teslim edildi olarak görünüyor ama hicniryerde yok. Sonu XX olan ulke neredir bulamadık

kübranur köklü
kübranur köklü

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 07/11/2018 13:56:09 Kabul Edildi
GAZİANTEP P.İ.M
GAZİANTEP P.İ.M
MERKEZ GAZİANTEP
2 07/11/2018 19:07:10 PTT İşyerine Geldi
GAZİANTEP P.İ.M
GAZİANTEP P.İ.M
MERKEZ GAZİANTEP
3 07/11/2018 19:07:11 PTT İşyerinden Çıktı İSTANBUL KİM Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti.
GAZİANTEP P.İ.M
GAZİANTEP P.İ.M
MERKEZ GAZİANTEP
4 09/11/2018 09:23:04 PTT İşyerine Geldi
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
5 09/11/2018 17:54:59 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Turkey
6 13/11/2018 14:49:00 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Germany (Yurt Disi)
7 13/11/2018 14:51:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Germany (Yurt Disi)
8 13/11/2018 14:51:00 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
-
- Germany (Yurt Disi)
9 13/11/2018 14:52:00 Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi Send item to domestic location (Inb)
-
- Germany (Yurt Disi)
10 20/11/2018 12:27:00 Receive item at collection point for pick-up (Inb)
-
- Germany (Yurt Disi)

merhabalar en son durum böyle ürünün ulaşması kaç gün sürer acaba

Emre
Emre

Sorun nasıl halloldu acaba. Bilgi verebilir misiniz?

Osman donmez
Osman donmez

Merhabalar;
ÜCRETLER
Gümrük Vergisi : 0.0 TL
Damga Vergisi : 0.0 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 0.0 TL

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 13/11/2018 15:20:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
2 14/11/2018 15:33:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
3 15/11/2018 13:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Germany (Yurt Disi)
4 17/11/2018 08:53:10 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 17/11/2018 11:51:52 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Merhabalar ürün gümrüğe girmiş mi girecek mi? Fiyatlar 0 gözüküyor sonradan arttığı oluyor mu acaba ?

S
S

Limit 22 euro ya düştü

Nika gunduz
Nika gunduz

Merhaba!Amerika'ya üç parsel gönderiyorum. Hepsinin bir sorunu var. En son bilgi budur.
  PTT postanesi paketin Amerika'ya gönderildiğini söylüyor. Ama Amerika postanesi, paketin hala Türkiye'de olduğunu söylüyor. Kime inanmalıyım?
*****
17/10/2018 16:57:19 Kabul Edildi
18/10/2018 15:30:47 PTT İşyerinden Çıktı
19/10/2018 23:00:13 PTT İşyerine Geldi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM

20/10/2018 01:09:59 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Turkey

!!!!

Mehmet
Mehmet

Merhaba, gönderinizin son durumu nedir acaba? Aynı durum 15 gündür bende de geçerli, ne yapmalıyım?

Gönül Costan
Gönül Costan

Merhaba benim kargom Aydin DTM de 04.10.2018 tarihinden itibaren bekletiliyordu son islem olarak 30.10.2018 de IADE aranilmadi yaziyor, bu ne demek bilgilendirirmisiniz. Tesekkürler .

Fatma Narman
Fatma Narman

Merhaba isa bey, Türkiyeden ailem bana 8kg bir koli yoladi.6.10.2018 tarihinde gemiyle ABD’ye sevk edildi.Kolim 21.10.2018de Abd niyorka ulaştı.Ama sitesinde bir haftadır islem görünmüyor.ups proses aşamasında görünüyor.Kutunun icinde ambalajlı iki baharat isot, pul biber haricinde giyim eşyası mevcuttu.Elime kutum ptt online sitesinde 14-18 gün olaraktan ulaşır diyor.Nezaman ulaşır?Problem kutuda çıkarırlarmi?.. Maille bilgi verirseniz sevinirim... Saygılarımla.

Fatma Narman
Fatma Narman

Sayın isa bey, Paylaşım ve yardıminiz için teşekkür ediyorum.Niyork UPS dağıtım merkezinde sanırım Proses işlem aşamasında geçiyor.Baharat gönderiliyor mu diye ailem sormuştu.Proseslerde sorun teşkil etmez diye PTT memurları söylemişlerdi.Turkiyeden ABD'ye geldiğimde baharat,kuru gıdada havalimanlarında hic takılmadi.Abd kargo mevzuatına neler gelip gelmeyeceği listesinde baharatlar yok.İki baharat olduğu icin baharat sorun teşkil etmez diye koliyi yolladılar.Ama sanırım surec ongun bulacak dediğiniz gibi...Kolinin son durumunu paylasayim.Ups sitesinde maille bilgi almak istiyoyorum diyince bilgi mesaji gonderi icin bilgi attılar.Gonderi bilgileri; Your item has been processed through our facility in ISC NEW YORK NY(USPS) at 7:35 pm on October 21, 2018. In-Transit October 21, 2018… Devamı »

Nazan Acıoğlu
Nazan Acıoğlu

Merhaba İsa bey Fransa da yaşıyorum bir arkadaşım için ayakkabı alıp dogum günü hediyesi olarak 25/10/2018 tarihinde Fransa resmi posta servisine Türkiye İstanbul’a göndermek üzere teslim ettim.CC761509105FR barkod numaralı kargom bugün itibariyle 15/11/2018 ptt kargo takipten bakmama rağmen görünmüyo.fikrinizi benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum Zira bu konuda hic bir deneyimim yok çok teşekkürler iyi akşamlar

Bulent yilmaz

Basaksehir debited diyor nedir bu ustadim elektronik sigara icin konusuyorum

irfan arslan
irfan arslan

başakşehirde depited yazan ürününüzün akıbeti ne oldu merak ettim benimde başıma geldi

Utku Yüregil
Utku Yüregil

bu adrese nerden giriyoruz acaba ben bulamadım

Mesut özer
Mesut özer

Seam hocam paketimi amerika'da bir paketim gelecekti paketi sigortalatim öncelikli sevkiyat be gizli paket olarak gel it or. turkiye saati ile saat gece tarisi 00.00 turkiyede olacaklarini soylediler o saate kadar durum olarak beklemede yaziyordu. O saaten sonra baktigimda ise received/processing olarak sadece bilgi guncelenmis ne anlama geliyor ve yabanci kargo sirketi getirdigi icin turkiyede dagitim nasil olacak. Hangi acentayla gorusmem gerek simdiden tesekurler

Ali Kırıkcı
Ali Kırıkcı

Merhaba benim kargo gümrükte takılı kaldı nasıl alabilirim 1 ay oldu

murat kara
murat kara

isa bey merhaba kargom gümrüğemi takıldı acaba

İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 30/09/2018 18:14:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
2 02/10/2018 00:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- China (Yurt Disi)
3 02/10/2018 03:51:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
4 08/10/2018 17:55:04 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 08/10/2018 20:55:04 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
6 10/10/2018 06:13:09 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
7 10/10/2018 09:13:09 PTT İşyerine Girdi Gümrüğe Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

8 10/10/2018 10:44:25 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

9 10/10/2018 12:03:24 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
10 10/10/2018 12:03:29 Torba Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Mazlum Ergin
Mazlum Ergin

Isa bey ne oldu takip numarasi da attım bişey demediniz ?

Arif Emre
Arif Emre

Merhabalar İsa Bey Kargom Hakkında bilgi verebilir misiniz Gümrük Vergisi : 0.0 TL Damga Vergisi : 0.0 TL Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL TOPLAM : 0.0 TL GÖNDERİNİN HAREKETLERİ SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL 1 05/09/2018 03:39:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Singapore (Yurt Disi) 2 05/09/2018 23:35:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Singapore (Yurt Disi) 3 10/09/2018 16:07:17 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of… Devamı »

Bilge Almaroad
Bilge Almaroad

Merhabalar,
İngiltere'ye bir şapka postalarik 4 gün önce Turpeks ile. Dün Ankara Gümrük müdürlüğunden bir telefon geldi." Müşterinin adını yeterli bulmadıklarını ve bu yüzden paketi tuttuklarini, müşterinin ( Alıcının) pasaport kopisini gümrük yetkilisinine faxlamasini istediler, eger kimlik bilgisi verilmezse paketi geri iade edeceklerini ve posta ücretimizide bize geri veremiyeceklerini" söylediler.
Tabii alicinin adını ve soyadinin doğru olduğunu söyledik. Bu talebi karşı tarafta ilettik.( Alıcı) bu talebi reddedildi etti haklı olarak bana göre.
Bu durumda ne yapabiliriz?
Teşekkürler
Bilge

Didem
Didem

Merhaba, benim kargomda en son zimmet alindi diyor? nedemek bu?

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 05/09/2018 19:08:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
2 06/09/2018 07:37:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Germany (Yurt Disi)
3 07/09/2018 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Germany (Yurt Disi)
4 11/09/2018 11:24:43 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 17/09/2018 13:04:04 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
6 17/09/2018 16:04:04 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
7 18/09/2018 10:28:32 Zimmet Alındı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Ebru
Ebru

Bana da aynısı oldu. Sizde ki durum nedir?

sibel sözbir
sibel sözbir

benim paket ayin gecen cumartesi almanyaya yollandi halen gelmedi takip ettim onaylanmis peki neden hala gelmedi

nesrin gürkan
nesrin gürkan

Estonyaya gönderdiğim koli Almanyaya gidiyor, Ukimi arıyorum, ptt kargoyu arıyorum mağduriyetimizi giderin diye bana almanyadan alabilirsiniz yada bekleyelim bakalım diye cevap veriyorlar şaka gibi.Master yapmaya giden yurtta kalan çocuğumun yorganı, kışlık kıyafetleri var içinde. Kıyafetsiz ve yorgansız kaldı benim oğlan gurbet ellerde..... Biran önce kolinin yerine ulaşması için ne yapabilirim. Selamlar İsa bey...

zehra
zehra

siparişim gümrükten geçmiş elime ulaşması ne kadar sürer

zehra
zehra

ben yurtdışından sipariş verdiğim ürün türkiyeye ulaşmış gümrüğe sevki bekleniyor yazır 8 eylülden beri bu işlem ne zaman biter gümrükten geçer

Asli boz.
Asli boz.

Receive item at collection point for pick-up (Inb) kaç gündür işlem güncellenmiyor böyle kaldı ne demek bu?

mia
mia

en son giriş 08.09.2018 de yani bir haftayı geçti. İnşallah sorun olmadan alıcıya ulaşır.

Mervan Seven
Mervan Seven

Merhaba isa bey benim urunum 1 haftadir istanbul (avr) basaksehir ptt isyerine girdi diye gozukuyor kac gunde elime ulasir yardimci olursaniz sevinirim

Kenan osmanoğlu
Kenan osmanoğlu

Benim verdiğim siparişlerin ıkısınin bende hiçbir ne adresi var ne de nerede olduğunu göre biliyorum yaklaşık nerde işe bir ayoldu

Mazlum Ergin
Mazlum Ergin

Merhaba redcross gemisi ile gelen kargonun takip numarası DNZ740BN991705

Mazlum Ergin
Mazlum Ergin

Merhaba redcross gemisi ile bi kargo gelmesi lazım 1 ay oldu nerde olduğunu bilmiyoruz

emrah tatlı
emrah tatlı

Gönderi durumu Varış ülkesinde gümrükte tutuluyor yazıyor. kargo dahil 18.02 dolara kulaklık satın aldık fakat kargo takibinde böyle yazıyor. gönderi bana ulaşmayacak mı acaba? ne yapmam gerek? ilk kez alışveriş yapıyorum. şimdiden teşekkürler.

Muhammet Ünver
Muhammet Ünver

BAGCILAR, TR 27/08/2018 17:00 TESLİM EDİLDİ
27/08/2018 8:00 Paket şu anda bizde. Alıcı, UPS dışındaki bir aracı tarafından gümrükleme talep etti. / Paket gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor.
Teslimat tarihi:

Pazartesi, 27/08/2018 saat 17:00

Teslim Alan Kişi:

UGM BROKER

gözüküyor bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz

Gönül Costan
Gönül Costan

Merhaba , almanyadan gönderdigim paketlerimin son islemi, Zimmet alindi yaziyor,Tarif 16.08. Saat 12:12, islem yeri Istanbul Ukim. Ne anlama geliyor. Paketlerim dagiticiya teslim mi edildi, yani paket 2 güne kadar yerine ulasirmi.

Gönül Costan
Gönül Costan

Merhaba, almanyadan 2 Paket gönderdim, su an Istanbul Ukim de. Debited yaziyor. Bu islem ne Kadar sürer paket ne Zaman ulasir.

fırat
fırat

merabalar isa bey kargomuz türkiyeden almanyaya gönderildi açıklamada Receive item at office of exchange (Inb) & Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi yazıyor gönderdigimiz yere ne zaman ulaşır acaba

Mehmet güvendik
Mehmet güvendik

hayırlı günler, 80 liralık sipariş vermiştim, gümrüğe mi takılmış bilemedim,

14/08/2018 12:09:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- Singapore (Yurt Disi)
2 14/08/2018 23:35:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Singapore (Yurt Disi)

Mustafa Turhan
Mustafa Turhan

Merhabalar isa bey; 10x15x25 cm ebatlarında bir kutuda aracım için double teyp aldım. ürün normalde 114 dolar. ama satıcı 15 dolar yazdı. Ürünün gümrüğe takılma durumu var mıdır? Var ise 15 dolar üzerinden mi vergilendirilecek ? gerçek fiyatı bildirmemi nasıl isteyecekler?

Mustafa Turhan
Mustafa Turhan

İsa Bey,

Teşekkürler cevabınız için.
Şuan başakşehir pim e giriş yapmış görünüyor.
Bi aksilik çıkmaz ise en geç cuma gelir o zaman.
Ama kutuyu açarlarsa sıkıntı olabilir 🙂

Emin Sesli
Emin Sesli

Merhaba 7 nisan da 2 dolae fiyatına cüzdan sipariş etmiştim china postla gelcekti takip no UG577147607CN ama maalesef 4 ay oldu hala kargom yok track17 ye yazdım ama en son yola çıktığı 7 nisan yazılı lütfen yardımcı olun
UG577147607CN

Ahmet
Ahmet

Benim kargo lao post la geliyor Lao People's Democratic Republic (the) (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received) bugün bu yazdı ne anlama geliyor

Furkan Çınar
Furkan Çınar

4 01/08/2018 12:54:06 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) Turkey

5 01/08/2018 15:53:13 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

6 02/08/2018 13:12:41 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb) Turkey

7 02/08/2018 13:12:41 Torba Kapandı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Gönderi gümrüğe takıldı mı takılmadı mı anlamadım... Yardımcı olur musunuz?

GAMZE ARMUTCİ
GAMZE ARMUTCİ

İSA BEY BANADA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
BENIM KARGOM INGILTEREDEN GELICEKTI NORMALDE DÜN ULAŞMASI GEREKIRDI AMA HALA GELEN BISEY YOK
HANGI FIRMA OLDUGUNUDA BILMEDIGIM ICIN ULAŞAMIYORUM

tolga
tolga

isa bey iyi günler ben gear bestten kargo kodu UD045198498NL, nolu 9 dolarlık bir ürün ve kargo kodu UD043467210NL 22.56 dolarlık başka bir ürün aldım http://www.sky56.cn/english/track/index bu sitedende takiplerini yapıyorum ve bunu görüyorum ne anlama geliyor ne yapmam gerek süre çok uzadı UD045198498NL Gönderi Detayları Elektronik bilgi, almak - 26-Jun-2018 10:39 AM Küçük paket Merkezi, almak - 26-Jun-2018 12:39 PM Parsel merkezi, sızdırmazlık - 26-Jun-2018 03:39 PM Küçük paket Merkezi, sol - 26-Jun-2018 05:12 Değişim Bürosu, açık olarak ihraç edildi - 28-Jun-2018 01:12 AM Bürosu, doğrudan ihraç edildi - 28-Jun-2018 07:15 PM Transit Merkez , sol taraftaki navigasyon - 29-Jun-2018… Devamı »

tolga
tolga

bunun takibini nasıl yapıcam ayın 12 sinden beri türkiyede
18 gundür türkiyede

Nihat
Nihat

Mhb ali ekpires den ürün aldım 2 ay oldu hala gelmedi ürün yerel dağıtım merkezinde yazıyor ne demek acaba

Furkan Çınar
Furkan Çınar

1 11/07/2018 00:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) China (Yurt Disi)

2 11/07/2018 10:08:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)China (Yurt Disi)

3 11/07/2018 16:51:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) China (Yurt Disi)

...Merhabalar İsa Bey. Gönderi takip sayfasında uzun süre hareketlilik olmayıp son hareketlilik üstteki veriler gibidir. Üzünüm hakkında endişelenmeli miyim yoksa biraz daha beklemeli miyim?

Furkan Çınar
Furkan Çınar

30 Günden sonra?

Çınar baytan
Çınar baytan

İsa bey merhaba. Benim Japonya’dan iki ayrı siparişim geldi aynı firmadan düşünmeden ben aynı gün içinde sipariş verdim . İki paketin içinde 3 er taneden 6 tane aynı üründen vardı. En azından bölge gümrüğe gelip oradan fatura isteniyordu. Lakin bu sefer saat 1530 da yurtdışı kabul yapılmış.akşam 22 de gönderi yurtdışına gönderildi yazıyor. Bu normalmi 7 saat içinde geri gönderilmesi? Çok sağolun şimdiden .

pınar altın
pınar altın

2018-07-24 08:43:36 GuangDongShengGuangZhouShi GUANGZHOU Despatch from Sorting Center 2018-07-22 16:59:00 GuangDongShengGuangZhouShi 51000061 Arrival at Sorting Center 2018-07-22 08:34:18 GuangDongShengShenZhenShi SHENZHEN Despatch from Sorting Center 2018-07-20 20:38:00 GuangDongShengShenZhenShi 51802168 Posting 2018-07-20 07:27:49 SHENZHEN Arrived at Sort Facility SHENZHEN 2018-07-20 07:27:49 SHENZHEN Departed Facility in SHENZHEN 2018-07-18 02:50:18 Shipment information received 2018-07-18 16:19:50 Guangzhou Warehouse Shipped 2018-07-18 10:24:38 Guangzhou Warehouse Package left warehouse 2018-07-18 02:48:48 Guangzhou Warehouse Awaiting shipment 2018-07-17 12:27:32 Guangzhou Warehouse Awaiting packaging 2018-07-16 19:46:53 Guangzhou Warehouse Order confirmed and Awaiting picking 2018-07-16 19:37:30 Guangzhou Warehouse Order paid successfully 2018-07-16 19:35:30 Guangzhou Warehouse Order submitted

Enes
Enes

PTT Gönderi Takipten Baktığım Zaman "Arnavutköy PTT İş Yerine Sevk Edildi."Diyor. Bursa'da Oturuyorum Kaç Güne Gelir Acaba? 2018-07-25 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi 2018-07-25 19:04 TÜRKIYE, ISTANBUL KARGO ISLEME MERKEZI, Gonderi gumrukten çıktı (Gelen), Return item from customs (Inb) 2018-07-24 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı 2018-07-24 05:14 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb) 2018-07-20 21:45 China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received) 2018-07-20 10:16 China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded… Devamı »

Ertuğrul ŞAHİN
Ertuğrul ŞAHİN

Ben ertuğrul yurt dışına alma haberli mektup gönderdim 19 gündür deliver item (gelen) yazıyor bu mektubu gönderdiğim kişinin eline ulaştıgınımı gösterir cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

Remziye
Remziye

Merhaba siparişim hakkında böyle yazıyor
china(yurtdışı) Gönderi yurt dışına sevk edildi (giden) The item was forwarded to the destination country (otb)
2018-07-06 10:20
Yardımcı olursanız sevinirim

Ozgur Denız
Ozgur Denız

Merhaba İsa bey, İtalyadan bir paket bekliyorum fakat 10 günden fazla oldu sistemde hala aşağıdaki gibi gözükmekte, sizce bir problem olabilirmi? bukadar uzun sürmemesi gerek diye düşünüyorum. SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL 1 13/07/2018 12:27:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Italy (Yurt Disi) 2 14/07/2018 08:01:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Italy (Yurt Disi) 3 17/07/2018 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Italy (Yurt Disi) 4 17/07/2018 10:34:00 Gonderi yurt disina sevk edildi… Devamı »

Ozgur Denız
Ozgur Denız

Tekrar merhaba İsa bey, ürün türkiyeye ulaştı gümrükten çıktı ibrasinde kaldı ve 60tl olarak vergilendirildi paketin eve geleceği söylendi.

5 26/07/2018 08:58:23 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
6 26/07/2018 14:55:34 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
7 26/07/2018 14:55:34 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM

BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
8 27/07/2018 09:38:41 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
-
- Turkey
9 27/07/2018 09:38:41 Gümrükten Çıktı
İSTANBUL UKİM
İSTANBUL UKİM

BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Deniz coşkun özkaya
Deniz coşkun özkaya

Gümrükten geçmişmi acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 16/07/2018 14:29:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- United Kingdom of Great Britain and Northern Irela (Yurt Disi)
2 18/07/2018 07:38:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- United Kingdom of Great Britain and Northern Irela (Yurt Disi)
3 18/07/2018 10:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- United Kingdom of Great Britain and Northern Irela (Yurt Disi)
4 20/07/2018 04:48:04 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 20/07/2018 07:47:26 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
-
- Turkey
6 20/07/2018 07:47:26 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
7 20/07/2018 14:21:22 PTT İşyerine Sevk Edildi
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Talha Kayahan
Talha Kayahan

Merhaba isa bey gönderi teslim merkezinde alındı aşamasında ne zamana elime ulaşır

Emre kayan
Emre kayan

İsa bey 04 072018 tarihinde eşim Avusturya’dan paket yolladı hala Türkiye ye gelmedi daha öncede yollamıstı 10 günde gelmişti bu sefer niye böle oldu acaba 20 sine kadar gelir mi acaba

Emre kayan
Emre kayan

Cuma günü 13 gün olcak İsa bey Türkiye’ye giriş yapmamış daha sistemde mi hata var acaba hep bakıyorum giriş yapmamış Türkiye’ye ilk defa böle oldu

Emre kayan
Emre kayan

Diğer kargolarda hep sistemde gözüküyordu istanbul ukimi arasam olur mu acaba

Emre kayan
Emre kayan

Aradım her ikisinide Türkiye’ye giriş yapmamış daha henüz Avusturya’dan kara yoluyla mı geliyo istanbul ukime direk acaba haftaya gelir mi acaba

Emrekaya
Emrekaya

İsa bey bügün 15 gün oldu hala Türkiye’de girmemiş paket neden böle oldu acaba

Emre Kaya
Emre Kaya

Bugün tam 18 gün oldu isa bey soktayım resmen ya kaybolmus olabilir mi acaba

Emre Kaya
Emre Kaya

hic gelmesin daha iyi eşime geri gitme şansı var mı bana gelmesin oraya geri gitsin

Ahmet Buğra Gençoğlu
Ahmet Buğra Gençoğlu

Guangzhou merkezi ihracat gümrükleri temizlendi
yazıyor isa bey acaba kaç günde elime ulaşır?

kadir kızılaslan
kadir kızılaslan

02/07/2018 19:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- Austria (Yurt Disi) 10 gün oldu böyle gözüküyo nerde olabilir kargo ?

Kadir kızılaslan
Kadir kızılaslan

Kaç gün sürer gelmesi ?

Emrekaya
Emrekaya

Kadir kardeş sizin paketiniz geldi mi acaba benimde Avusturya’dan paketim gelecekti hala Türkiye’ye gelmedi 04 072018 bu tarihte yollandı ve hala Türkiye’de değil

hayri b
hayri b

Ben daha önce 1-2 kez hiç sıkıntısız alışveriş yaptım yurtdışından hiç kargo sıkıntısı olmadı. Ama şimdi verdiğim adresi değiştirmek istiyorum değiştirmeyi unutmuşum. Satıcıya mesaj attım ama kargoya verdim dedi. Şimdi sorum şu posta istanbul pim'e gelince adres değişikliği talep edebilir miyim? Veya adres verdiğim yere teslim aşamasında oradan bulunduğum yere kargolatabilir miyim? Kargo kayıtsız bu arada.

İsmail B.
İsmail B.

Merhaba, öncelikle size çok teşekkür ediyorum bu kadar kişinin yorumunu hiç bıkmadan okuduğunuz için. 1 13/06/2018 17:00:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
2 14/06/2018 14:43:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
-
- China (Yurt Disi)
3 14/06/2018 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
-
- China (Yurt Disi)
4 25/06/2018 10:29:45 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- Turkey
5 25/06/2018 13:29:33 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) benim kargoma nr olmuş, kaç günde gelir tahmini olarak?

Emir Orman
Emir Orman

Isa Bey Ben Kendime Urun Siparia verdim Send Item Abroad yaziyor ne anlama gelior bu YARDIMINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER

Omer BODUR
Omer BODUR

Merhaba Isa Bey,
Ben Turkiye'den Rusya'ya Bilgisayar (Masa Ustu Kasasi) gondermeyi planliyorum.

Lakin incelemelerim arasinda ve okudugum yorumlar sonucunda genelde Koli ebatinin buyuklugu ve Desi'si yuksek oldugu icin gumruge takildigini anlatiyorlar.

Ayrica Rusya gumruk mevzuatinda Elektronik cihazlarla ilgili bir bildirim yok.
Bilgisayar gibi elektronik cihazlari rahatlikla iceri alabiliyoruz.

Ayrica, gonderim yapan kisiler beni bu konuda aydinlatabilirler mi? Hic yurt disina bilgisayar gonderdiginiz oldu mu?

Herkese tesekkur ederim.

Sami çılgın
Sami çılgın

Merhaba yasaklı bir ürün ukim e gittikten sonra direk satıcıya geri gönderilir mi ? alıcının ödemesi veya yapması gereken bir işlem var mı ? Ayrıcı yasaklı ürün olması ve paket içeriği ile fiyatın uyuşmamasından kaynaklı bir sorunda alıcıya bir yaptırım var mı ? Teşekürler

burak maraş
burak maraş

24/05/2018 14:12:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
-
- China (Yurt Disi)

2 buçuk ay önce falan sipariş ettim ve 1 aydır böyle duruyor ?

Nalan d.
Nalan d.

2018-06-08 08:54 Turkey. Return item from customs (inb). 2018-06-07 19:13. Turkey. Item processed at Turkey. 2018-06-07 19:12. Arrived in the post office, İst. Uluslararasi pim Basaksehir İstanbul. (Avr) international arrival registry was performed. 2018-06-07 16:13. Turkey. Receive item at office of exchange (ınb). 2018-05-18. KUALA LUMPUR GMTC departed transit country.

Nalan d.
Nalan d.

Sorun cikar mi sizce ptt sisteminde gorunmuyo hala takip no:SYMY106833903

Nalan d.
Nalan d.

Saticiyla iletisim kurdugmda turkiyede oldugunu bklemem gerektigini soyluyor. Durum suan asagidaki gibi. Destination Country 2018-06-08 03:54:00 Return item from customs (Inb) 2018-06-07 14:12:00 International Arrival Registry was performed 11:13:00 Receive item at office of exchange (Inb) 2018-05-17 22:30:00 Send item abroad (EDI-received) 2018-05-15 09:47:00 TURKEY Arrival at Destination country Transit Country 2018-06-07 14:13:00 Item processed at Turkey 2018-05-15 09:47:21 Item dispatched out ISTANBUL ULUSLARARASI PIM 07:11:03 Item posted over the counter 06:58:31 Initial item information received Sunyou 2018-05-18 08:17:11 GMTC, Departed transit country 2018-05-17 09:13:43 GMTC, Arrived in transit country 2018-05-16 10:06:03 HONG KONG, Departed Hong Kong Airport 2018-05-15 18:59:03… Devamı »

Kerem
Kerem

Merhabalar, Almanya'dan aldığım bir ürünü iade amacı ile Turpex kullanarak geri gönderdim. 2 gün sonra Almaya'ya ulaştı ancak 31 mayıstan beri her gün ¨Gönderi gümrüğe tabidir¨ diye güncelleniyor (GERMANY / LEIPZIG konumunda). Ürün ebatları ve ağırlığı büyük bir üründü (11,86 desi), bu yüzden gümrüğe takılma ihtimali var mıdır? Varsa ürünü gümrükten çekmek için ne yapabilirim acaba? Bildiğim kadarı ile Turpex, Almanya'ya gönderileri yurtdışına çıktıktan sonra DHL'ye teslim ediyor ve daha önce yurt dışından DHL ile gelen gönderilerimde de DHL aynı şekilde ¨Gönderi gümrüğe tabidir¨ şeklinde gösteriyordu ancak böyle bir durumda DHL'yi arayarak veya email atarak ürün içeriğini ve TC numaramı… Devamı »

Kerem
Kerem

Güncel durum hala aynı ne yazık ki.
29/05/2018 - 16:49:35 - Kabul Edildi
29/05/2018 - 17:30:33 - PTT İşyerinden Çıktı
30/05/2018 - 01:59:45 - PTT İşyerine Sevk Edildi
30/05/2018 - 14:38:41 - PTT İşyerine Girdi (TURKEY / ANKARA)
08/06/2018 - 03:43:00 - Gönderi gümrüğe tabidir (GERMANY / LEIPZIG)

Güncel olarak sitelerinde bulunan mail adresi olan info@turpex.com adresine email attım ancak cevap alamadım, pazartesi günü bu konu hakkında DHL ve Turpex ile görüşeceğim. Olmazsa şehrimde bulunan gümrük müdürlüğüne gidip, bu durumda gümrükten geri çekmek için ne yapılması gerektiğini soracağım. Umarım bir çözüm bulabilirim ve ürünü iade etmek için ödediğim ücret boşa gitmez.

BERRİN SAÇAN
BERRİN SAÇAN

RR223747430TR Taşıma Halinde Türkiye PTT Polonya Poland Post 2018-05-15 11:41ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME, Package sent Hedef : Polonya - Geçen Zaman: 1224 ms 2018-05-15 11:41 ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME, Package sent 2018-05-14 14:35 International Postal System, Posted Menşei : Türkiye - Geçen Zaman: 344 ms 2018-05-15 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı 2018-05-15 06:41 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb) 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, ESKİŞEHİR P.İ.M/ESKİŞEHİR P.İ.M, Torbaya Eklendi 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, ESKİŞEHİR P.İ.M/ESKİŞEHİR P.İ.M, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı 2018-05-14 00:00 TÜRKIYE, GAR-ESK./VIŞNELIK,… Devamı »

berrin saçan
berrin saçan

teşekkürler cevabınız için.. ama ersmus elveda... polonya elveda... son gün 15 haziran ..... 🙁

Ömer polat
Ömer polat

13:07:10 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM
İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
6 04/06/2018 20:10:25 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
Turkey

acaba ürünüm gümrüğemi takıldı yoksa geçti mi bilginiz var mı ?
takip no: RM967091095CN

can can
can can

takip no: RB552518854SG
16:25 ptt iş yerine girdi/
07:50: gönderi gümrükten çıktı(gelen)/
07:50 torba kapandı.

böyle yazıyor durum ne sizce gümrüğemi takıldı ne anlama geliyor

Mami
Mami

Hayır torba kapandı demedi yola cıktı yani ürün eline ulaşacak demektir yani dağıtıma çıkmış bulunduğun ptt şubesine.

can can
can can

böyle diyor Gönderi durumu Varış ülkesine ulaştı; gümrükten geçmeyi bekliyor
umarım takılmamıştır 🙁