Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Geliştirilmiş Osmanlıca Klavye

24 Haziran 2008 Salı 25 yorum İsa Sarı

Türk Lehçeleri Yazım Programları'nın son üyesi olan "Geliştirilmiş Osmanlıca Klavye", Çağdaş Türk Lehçeleri Klavyesi ya da Göktürkçe Klavye gibi, program üzerindeki sanal klavye üzerinden tuşlanan ya da donanımsal klavyeden girilen harfleri eski yazıya çevirir ve eski yazıda yer alan harfleri bitiştirir. Daha sonrasında çevrilen metni herhangi bir dosya içerisine kopyalayabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. Programa ulaşmak için buraya tıklayınız. Daha fazla bilgiye ve kullanım detaylarına program üzerindeki "Yardım" tuşu aracılığılıyla erişebilirsiniz.Programa, www.isa-sari.com/osmanlica adresinden ulaşabilirsiniz.

, , , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

25 Yorum "Geliştirilmiş Osmanlıca Klavye"


Misafir
Aydın
1 yıl 3 ay önce

İsa Bey, ellerinize sağlık çok güzel bir program. Allah sizden razı olsun.

Misafir
Yusuf Binici
2 yıl 10 ay önce

Gerçekten harika çalışmalar var, emeğinize büyük şükranlarımı sunuyorum :)

Misafir
Ömer YILMAZ
4 yıl 4 ay önce

Senin hakkını nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Sein ders notlarından yardım alarak sınavlara hazırlanıyorum. Böyle bir site açarak hala bize yardım ediyorsun.
Sana sonsuz teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle...

Misafir
4 yıl 4 ay önce

Word 2007'de, en sol üst köşedeki yuvarlak "Office" tuşuna tıklayıp alttaki "Word Seçenekleri"ne girmek gerekiyor. Ardından, Özelleştir > Klavye Kısayolları [Özelleştir] > Kategoriler | Tüm Komutlar > Komutlar | SağdanSolaMetin seçeneğinde, "Yardım" sayfasında yapılanları yapmak gerekiyor. Bu işlemi yapınca Arapça dil seçeneğine gerek kalmıyor. Eğer yine de olmazsa, o da Denetim Masasın aracılığıyla yapılabilir.

Misafir
ÖMER YILMAZ
4 yıl 4 ay önce

Tamam İsa abi yardım bölümünde anlatmışsın; fakat ben word 2007 kullanıyorum ve sağdan sola yazı yazma ayarı yapamadım. Bir de benim bilgisayarımda Arapça dil seçeneği yok onu kurulum cd ile yapabilirim heralde.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Misafir
4 yıl 4 ay önce

Sevgili Ömer,
Uygulamanın üzerindeki "Yardım" bağlantısında gerekli bilgileri bulabilirsin. Eğer orada yazanlar da sorununa çözüm olmuyorsa, tam olarak hangi hatalarla karşılaştığını yazdığın takdirde yardımcı olmaya çalışırım.

Misafir
ömer yılmaz
4 yıl 4 ay önce

İsa abi ben Gazi Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim. Seninde hocan olan İsmail hoca bana bir ödev verdi. Lakin Osmanlıca yazdığım metni word'de yapıştırırken sorun oluyor lütfen bana acil yardım et. Şimdiden teşekkür ederim.

Misafir
Hüsrev Öztürk
4 yıl 8 ay önce

sayın isa bey lütfen okuyun
Evet osmanlıcada üstün esre gibi şeyler yoktur.Onlar sadece işi kolaylaştırmak için örnek
ye harfi önüne geldiğini ı ve i sesiyle okutur. O karmaşıklıkta o yüzdendir hayrullah bey.
çok güzel teşekkür ediyorum.allah razı olsun

Misafir
4 yıl 10 ay önce

Hakikaten çok güzel olmuş bu osmanlıca klavye elinize sağlık

Misafir
irfan yazici
4 yıl 11 ay önce

s.a arkadaslar osmanlica yazabilecegimiz program hazirlandi mi? yada var mi hali hazirda ? calismalarinizda basarilar muhabbetle kalin

Misafir
5 yıl 4 ay önce

Değerli çalışmalarınızdan oldukça yararlandım ve yararlanmaya da devam ediyorum. Allah sizi sevdiği kullardan kılsın. Yazı sitillerini biraz daha çoğaltmanız mümkün mü? Çünkü bu harflerin bitişmesi bazen orantısız oluyor. Bilgisayarda yazılmış Kur'an kitaplarınıdaki yazıları inceledim; orada harflerin bitişmeleri tam bir ahenk içinde. Bunu kendim için değil, bu klavyeden yararlanacak olan herkes için dile getirdim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Selam ve saygılarımla.

Misafir
gürkan çobanoğlu
5 yıl 4 ay önce

Merhabalar.öncelikle böyle güzel bir site oluşturduğunuz için tebrik ederim.bir sorum olacak.Osmanlıca metinleri Türkçeye yani latin harflerine çevirebiliyor muyuz bu siteden ?

Misafir
mustafa narin
5 yıl 6 ay önce

çalışmanız beni çok etkiledi. mükemmel bir çalışma. başarılarınızın devamını diliyorum.

Misafir
ismet küleci
5 yıl 9 ay önce

Böyle önemli bir çalışmaya imza attığınız için sizi yürekten kutlarım.Yalnız size bir sorum olacak. TTF Oktay Now Transkripsiyon yazı tipini nereden edinebilirim, Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Misafir
Burak Anılır
6 yıl 4 ay önce

İsa bey yapmış olduğunz bu hizmetten ötürü Allah razı olsun çok faydalı bir çalışma olmuş daha öncede belirttiğiniz gibi bilgisayara yüklenen bi program halini sabırsızlıkla bekliyorum. yanlız şunu sormak istiyorum yazıları worde aktardığım zaman elimde mevcut farsça ve arapça fontlar olduğu halde yazı karakteri değişmiyor tek tip bir yazı olarak görüyor. bilgisayarıma farsça dil desteğinide yükledim bu konuda yardımcı olurmusunuz?