ANA MENÜ
ALANLAR

Toplam Eser Sayısı: 2639

Şiiri Yeniden Okumak
Eserin Yazarları: Hasan AKAY
Eseri Yayımlayan Yayınevi: Kitabevi
Eserin Basım Yeri: İstanbul
Eserin Basım Yılı: 2003
Açıklamalar: Edebiyat araştırmaları, incelemeler, çözümler ve yorumlamalar alanında "derin darbe"ler yaşanmakta, bazı yaklaşımlar sarsılırken bazıları yeniden toparlanmakta, bu durumun izleri doğal olarak bizi de kapsamaktadır. Biz de, bu bağlamda çok yönlü bir nazarı, bir yeni yaklaşım tarzını ve bu tarzın arz ettiği yöntemlerden birini denemekte, böylece, birbirinden farklı gözüken kimi çözümleme metinlerini, edebiyat tarihçiliğinin sürep uzayında yan yana getirmekteyiz.

Eldeki yazılar, bir bakıma, metinlerin altındaki anlam ve zevk damarlarını yeni modern yaklaşım yoluyla keşfetmek, asıl maksadı açığa çıkarmak, kurumsal, sezgisel ve yaşamsal bilgilerden de yararlanmak suretiyle metine bağlı ilişkileri değerlendirmek, çözümlemek, metni yeni bağlantılara dayanarak anlamlandırmak, mevcut metne yeni bir 'ek' sunka çabasından ibarettir.

Bu yazılar, çarpıcı şiir metinlerinin farklı bir nazarla okunması, yapı çözüm ve yeniden yapılandırma yoluyla incelenmesi, alımlanması ve yorumlanması sonucunda oluşturulmuşlardır

‹‹ Geri Dön


Hazirlayan: Isa SARI - www.isa-sari.com - Bibliyografyaya eser eklemek icin Eser Ekleme Formu.