ANA MENÜ
ALANLAR

Toplam Eser Sayısı: 2639

KULLANIM YARDIMI

Türkoloji Eserleri Bibliyografyası, son derece basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Sistemin ana sayfasında yer alan bağlantılar aracılığıyla alt sayfalara kolayca erişebilir ve basit ya da gelişmiş tarama seçenekleri sayesinde künye taraması yapabilirsiniz.

Sistemin ana sayfasında yer alan "Alanlar" başlığı altındaki bağlantılar aracılığıyla, ilgili alandaki eserlerin künyelerine kısa yoldan erişebilirsiniz. Ayrıca, tarama seçeneği sayesinde, gireceğiniz herhangi bir anahtar sözcüğe ve seçeceğiniz bir alana göre eser yazarının adı, soyadı; eserin adı, çevireni, basım yeri ve basım yılı gibi kısımlarda tarama yapabilir ya da kısım veya alan belirtmeden tüm veri tabanı dâhilinde tarama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir tarama seçeneği kullanılarak yapılan taramalar sonucunda, veri tabanı içerisinde bulunan künye bilgileri birkaç saniye içerisinde ekrana yansıtılacaktır. Çeşitli sıralama ölçütlerine göre bu sonuçları sıralayabilir, bir sayfada ne kadar künye bilgisinin görüntüleneceğini belirtebilir ve ekrana yansıtılan sonuçların yazıcıdan çıktı alınabilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir eser ile ilgili detaylara da "Detaylar" sütunu altında yer alan ikona tıklayarak erişebilirsiniz.


Hazirlayan: Isa SARI - www.isa-sari.com - Bibliyografyaya eser eklemek icin Eser Ekleme Formu.