Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

28 Mart 2009 Cumartesi 4 yorum İsa Sarı

İnternete bağlı iki bilgisayar arasında masaüstü bağlantısı kurabilen ve bağlantı içerisindeki bir bilgisayardan diğerini kontrol etme işlevini başarılı bir şekilde yerine getiren ücretsiz bir uygulama olan TeamViewer, hem kolay kurulum ve kullanımı, hem de hiçbir özel ayar gerektirmeyen yapısı dolayısıyla uzak bağlantı işlemi için ideal bir uygulamadır. Bilgisayara kurulmadan da çalışabilen TeamViewer sayesinde kilometrelerce uzaklıktaki bir bilgisayarı kolaylıkla kullanabilmek ve iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı yapabilmek mümkündür.

teamviewer.com adresinden indirilebilen program, oldukça sade ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Bu arayüzde yer alan "Wait for session" başlıklı sekmedeki "ID" ve "Password" bilgileri aracılığıyla bilgisayarınıza uzaktan bağlanma imkânı sunulurken, "Create Session" ile de uzakta yer alan bir bilgisayarda oturum açabilmek mümkündür. Uzak destek, sunum, dosya transferi ve VPN gibi bağlantı seçeneklerine sahip olan uygulama, aynı zamanda, gerçekleştirilen bağlantıların kayıtlarını saklamakta ve gerektiği durumlarda bu kayıtlar aracılığıyla çeşitli bilgilere erişim olanağı tanımaktadır.

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

Teamviewer'ın ana ekranı

Sürükle ve bırak yöntemi ile uzak bağlantı kurulan bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı özelliği, ekstra herhangi bir uygulamaya gerek duyulmaksızın aktif hâle getirilebiliyor. Bu sayede, ufak boyutlu dosyalardan çok büyük hacimli dosyalara kadar her çeşit dosya paylaşıma açılabiliyor.

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

Teamviewer dosya paylaşım ekranı

Bağlantı içerisinde olan bilgisayarların kullanıcıları arasında sohbet etmeye de fırsat veren uygulama, bilhassa, bilgisayar konusunda tecrübesi olmayan ve karşılaştığı sorunlarda arkadaşlarından ya da teknik servislerden yardım talep eden kullanıcıların işine yarayacaktır.

, , , , , , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

4 Yorum "TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı"

avatar
Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
wpDiscuz