Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

28 Mart 2009 Cumartesi 4 yorum İsa Sarı

İnternete bağlı iki bilgisayar arasında masaüstü bağlantısı kurabilen ve bağlantı içerisindeki bir bilgisayardan diğerini kontrol etme işlevini başarılı bir şekilde yerine getiren ücretsiz bir uygulama olan TeamViewer, hem kolay kurulum ve kullanımı, hem de hiçbir özel ayar gerektirmeyen yapısı dolayısıyla uzak bağlantı işlemi için ideal bir uygulamadır. Bilgisayara kurulmadan da çalışabilen TeamViewer sayesinde kilometrelerce uzaklıktaki bir bilgisayarı kolaylıkla kullanabilmek ve iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı yapabilmek mümkündür.

teamviewer.com adresinden indirilebilen program, oldukça sade ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Bu arayüzde yer alan "Wait for session" başlıklı sekmedeki "ID" ve "Password" bilgileri aracılığıyla bilgisayarınıza uzaktan bağlanma imkânı sunulurken, "Create Session" ile de uzakta yer alan bir bilgisayarda oturum açabilmek mümkündür. Uzak destek, sunum, dosya transferi ve VPN gibi bağlantı seçeneklerine sahip olan uygulama, aynı zamanda, gerçekleştirilen bağlantıların kayıtlarını saklamakta ve gerektiği durumlarda bu kayıtlar aracılığıyla çeşitli bilgilere erişim olanağı tanımaktadır.

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

Teamviewer'ın ana ekranı

Sürükle ve bırak yöntemi ile uzak bağlantı kurulan bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı özelliği, ekstra herhangi bir uygulamaya gerek duyulmaksızın aktif hâle getirilebiliyor. Bu sayede, ufak boyutlu dosyalardan çok büyük hacimli dosyalara kadar her çeşit dosya paylaşıma açılabiliyor.

TeamViewer: Hızlı, Sorunsuz Uzak Masaüstü Bağlantısı

Teamviewer dosya paylaşım ekranı

Bağlantı içerisinde olan bilgisayarların kullanıcıları arasında sohbet etmeye de fırsat veren uygulama, bilhassa, bilgisayar konusunda tecrübesi olmayan ve karşılaştığı sorunlarda arkadaşlarından ya da teknik servislerden yardım talep eden kullanıcıların işine yarayacaktır.

, , , , , , , , , ,

4
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

avatar
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
4 Yorum yazarları
Handan İsyaparNecati DemirJasmin Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Handan İsyapar
Handan İsyapar

Turkiye'de geliştirilmiş en iyi remote desktop programı DesktopGate' dir.İnceleyince ve deneyince sizde göreceksiniz. Team'den bile ileri teknoloji. http://www.desktopgate.com

Necati Demir

Şu an teamviewer muadili bir ürün Türkiye'de de geliştiriliyor: http://www.remotee.com/

Jasmin

Thanks for this post from the TeamViewer crew in Germany.
We really appreciate it!

If you are looking for fresh news about TeamViewer please subscribe to our feed:
http://feeds.teamviewer.com/company/newsfeed.aspx.

For any additional information on TeamViewer please don't hesitate to contact me.

Best,
Jasmin
TeamViewer GmbH Germany

Bir çok kişinin problemini bu program aracılığıyla çözdüm. Kullanması gayet basit olan bu program ile uzaktaki bilgisayarlara bağlanmak ve onları yönetmek çok basit. Herkese tavsiyedir.