Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

LiPo Batarya Koruma Çantası

21 Şubat 2015 Cumartesi Yorum yok İsa Sarı

RC modeller başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılan lityum-polimer bataryalar, kimsayal yapıları ve girdikleri tepkimeler sonucunda zaman zaman alev alabilir veya patlayabilirler. Özellikle çok yüksek sıcaklık gibi uygun olmayan şartlarda saklanma, yanlış/aşırı şarj edilme veya aşırı tüketim gibi sebeplerle bataryalar şişebilir, ileri bir aşamada da etrafına zarar verebilirler. Bu tür durumlar sonucu ortaya çıkan yangınlarda modellerini, arabasını ve hatta evini kaybeden kullanıcılar var. Bu bakımdan, lipo başta olmak üzere pek çok batarya türünde, özellikle bataryaların şarj edilmesi esnasında bir koruyucu unsurun bulunması şarttır.

İncelemesini yaptığım LiPo çantası, bu iş için biçilmiş bir kaftan. Ateşe dayanıklı malzemesiyle olası bir tehlikeli durumun önüne geçmek için kullanılabilecek bu çanta, bataryalarla uğraşan hemen herkesin evinde bulunması gereken bir ürün. Büyük ve küçük olmak üzere iki tipi olan ürünle ilgili detaylı bir video yayımladım. Bu videoda ürünün boyutları, genel özellikleri, ne işe yaradığı gibi hususları, kısacası ürünle ilgili merak ettiğiniz hemen her şeyi bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çanta üzerine yer alan uyarılara da harfiyen uymanızı tavsiye ederim. Bataryalarınızı şarj ederken, evde saklarken veya taşırken çantayı yanınızdan ayırmamanız faydanıza olacaktır. Ürünün fiyatı yaklaşık 15 TL civarında ve internet üzerinden satın alabilirsiniz. Ürünle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, hemen alttaki yorum kutucuğuna bu sorularınızı yazabilirsiniz.

NOT: Videoyu İngilizce altyazılı olarak da izleyebilir ve yaşadığınız tecrübeleri, sorunları gerek burada, gerek YouTube kanalımda paylaşabilirsiniz.

, , , , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
  Abone ol  
Şunları bildir: