4. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları » İsa SARI - Kişisel Ağ Sayfası

ÖNEMLİ UYARILAR:

● Bu ders notları, Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümündeki lisans öğrenciliğim döneminde almış olduğum derslerle ilgili müsveddelerin bilgisayar ortamına aktarılmış biçimleridir.

● Ders notları bazı eksiklikler, dizgi hataları, güncellenmesi gereken noktalar, hatta bilgi yanlışları barındırabilir. Bunun gibi durumlarda lütfen tarafımı bilgilendiriniz.

● Her dönem için yararlanılan kaynaklar, yazım aşamaları vb. unsurlar dosyalarda belirtilmiştir. Notlar, derse giren öğretim üyelerinin aktardıkları ve yardımcı kaynaklar doğrultusunda hazırlanmıştır.
I. Dönem II. DönemÇağatay Türkçesi - I


Eski Türk Edebiyatı - V


Türk Destanlarının Tahlili - I


Yeni Türk Edebiyatı - VÇağatay Türkçesi - II


Eski Türk Edebiyatı - VITürk Dilinin Bugünkü MeseleleriYeni Türk Edebiyatı - VI

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

43 Yorum "4. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları"

avatar
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Mehmet Cebel

Hocam merhabalar. Türkçe Öğretmenliği bölümünde okuyorum. Notlarınız çok faydalı. Keşke her üniversitedeki hocalar böyle yapsa da her öğrenci faydalansa.

Zeki sözer

Benim için çok faydalı oldu, Allah razı olsun.

Yenice Yilmaz

Hocam merhaba ben de yuksek lisans sinavi icin not ariyordum. Malesef sizin gibi notlarimi duzenli tutmadigim icin internetten bakayim dedim. Bu notlari gorunce cok sevindim. Elinize saglik ☺

Değerli hocam ; Gazi üniversitesinde Eski Edebiyat bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum Ales puanın 80 ortalamam 2.50 nerelere çalışmam gerekiyor , sizce Ales ve ortalama yeterli olur mu? Tesekkur ederim

Meltem

Yeni Türk Edebiyatı'nda en yakın hangi döneme gelmiştiniz okurken? Yaptığınız şeyi takdir ediyorum bu arada çok yararlı bir site.

Hilal Kuş

Merhabalar ben Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatını kazandım. 1.sınıfa başlayacağım. 🙂 Çok mutluyum. Yazdığınız ders notlarından yararlanacağım. Faydalı olmuş.

Esma bozkurt

merhaba ben 2 . universite olarak acikogretimden edebiyat okumak istiyorum sizce cok zor olurmu, ayrica bu bolumu aciktan okuyan arkadaslarim acikogretimde konularin cok yuzeysel oldugunu bu sebebtende kpss de cok zorlancagimi soyluyorlar aizcede boyle mi yardimci olursaniz sevinirim

Meltem

Açıköğretim kitapları ve diğer pek çok kaynağı gayet ayrıntılıdır. Sadece kendiniz öğrenmeniz, evde öğrenmeniz ve çalışmanız gerekmesi kısmı zordur. Kitapları sizi temin ederim ki çok ayrıntılı ve güzel. Bence yeterince zaman ayırarak zorlanmazsınız.

Çok güzel.. Kpss Türk Dili ve Edebiyatı öabt alan son tekrarlarımı yaptığım şu günlerde https://www.isa-sari.com/ um müptelası oldum. Emekleriniz için teşekkürler tüm dönemlerin notlarını okudum hocam girdiğimiz alan sınavıyla birebir örtüşüyor. Çok güzel ve faydalı bir iş yapmışsınız çok imrendim. Ayrıca diğer uygulamalarınız olan klavyeler ve bibliyografyada çok yararlı. Tekrar tekrar teşekkür ederim umarım sınavda meyvesini alacağım.

leyla klm

merhabalar ben kpss öğrenci acaba paylaştığınız notlar açık öğretim ders notları ile aynı mı ? arada farklar var mı ? biliyorsunuz ösymnin kabul ettiği kaynklar aöf.
bu konuda yardm edebilr misnz ? tşklerr

adnan tan

değerli jocam notlarinz öyle faydali ki Türkçe alan sınavı iin çok işime yarıyor sosyal paylaşım sitesinde işe yarar sinavda çikmasi muhtemel yerleri parça parca paylasmamın bir sakıncası umarım yoktur.

Devrim Karataş

Çok teşekkür ederim. Kısa ve öz notlar almışsınız bir çok durumda kurtarıcım oldu. 🙂

Ramazan Şimşek

Çok faydalı ve güzel bir şey yapmışsınız çok çok teşekkür ederim

SER KAN

EMEGINIZE SAGLIK COK TESEKKURLER

Sibel Altan

Emeğiniz için çok teşekkürler. Benim için çok faydalı oldu ve olmaya devam ediyor. İyiki varsınız, sağolun.

Selçuk ÇOBAN

Emeğiniz için teşekkür ederim hocam

Melike Aktan

Merhaba hocam, öncelikle size teşekkürü bir borç bilirim. Bu muhteşem notlarla benim ve diğer bir çok arkadaşlarımızın hayatlarında çok büyük kolaylık sağladınız. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Çok ama çok teşekkür ederim.

zeynep

türkçe öğrt mezunuyum alan sınavı için notlarınızdan yaralaıyorum şimdiden teşekkür ederim emeğinize sağlık divan edbda beyit çeviremiyorum kaynak öneriniz var mı

muhsin melik

hocam,alan sınavı için iyi bir alt yapı olur diye düşünüyorum.Bütün Eski Türk ve Yeni Türk notlarınızı indirdim.Emeğiniz için sonsuz teşekkürler.Allah razı olsun.

Arzu Can

Merhaba hocam, notlarınızı çok beğendim size minnettarım. bir sorum olacaktı. Kpss de öğretmenlik alan bilgisi sınavı için sizin notlarınız yeterli olur mu acaba?

y. ahmet

isa beyin ders notlarını beğendim. kpssde yeni türk edebiyatı anlatan bir öğretmen olarak konu eksiği olduğunu söyleyebilirim. özellikle yeni türkte. mesela huzur sonrası ihsan oktay anara kadar kpss sorumlu tutuyor.

zeliha oral

ders notlarınızdan faydalandım, teşekkür ederim. Ellerinize sağlık, Allah ilminizi artırsın...

ismail ALDIOĞLU

İsa Hocaya çok teşekkür ederim.Öğretmenlik alan bilgisi testinde bu bilgilerden yararlanacağım.Türkçe öğretmenliğimin son senesi, alan bilgisini bu ders notları ile kapatabilirim.

ÖMER ALTUNDAĞ

Merhaba İsa hocam, ben sizin çok sıkı bir takipçinizim. Başlarda paylaştığınız bu ders notlarını farklı bir sistem ile yayınladığınız için alamıyorduk ama şimdi pdf formatı ile daha rahat erişebiliyoruz ders notlarına. Hakikaten çok büyük bir özveri ile hazırlanmış notlar bunlar. Ve paylaşmanız da takdire şayan bir diğer kısımdır. Kutlarım sizi...