3. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları » İsa SARI - Kişisel Ağ Sayfası

ÖNEMLİ UYARILAR:

● Bu ders notları, Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümündeki lisans öğrenciliğim döneminde almış olduğum derslerle ilgili müsveddelerin bilgisayar ortamına aktarılmış biçimleridir.

● Ders notları bazı eksiklikler, dizgi hataları, güncellenmesi gereken noktalar, hatta bilgi yanlışları barındırabilir. Bunun gibi durumlarda lütfen tarafımı bilgilendiriniz.

● Her dönem için yararlanılan kaynaklar, yazım aşamaları vb. unsurlar dosyalarda belirtilmiştir. Notlar, derse giren öğretim üyelerinin aktardıkları ve yardımcı kaynaklar doğrultusunda hazırlanmıştır.
I. Dönem II. DönemÇağdaş Türk Lehçeleri - IEski Türk Edebiyatı - III


Eski Türk Edebiyatında Nesir - I


Karahanlı TürkçesiMetin ŞerhiTürk Halk Bilimi - I


Yeni Türk Edebiyatı - IIIÇağdaş Türk Lehçeleri - II


Dilbilimine Giriş


Edebiyat ve İletişim


Eski Türk Edebiyatı - IV


Eski Türk Edebiyatında Nesir - II


Harezm-Kıpçak Türkçesi


Türk Halk Edebiyatı - IV


Yeni Türk Edebiyatı - IV

43
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
20 Yorum konuları
23 Konu cevapları
5 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
24 Yorum yazarları
ayşe mutluMelekWalentino Dartaniannur yılmazRuby Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Melek
Melek

Merhaba hocam ben Edebiyat 2. Sinıftayim derslerde çok zorlanıyorum ve calismama rağmen başarılı olamıyorum açık öğretime alsam bölümü derslerden gecebilir miyim çok zor durumdayım hocam lütfen yardımcı olun

nur yılmaz
nur yılmaz

Hocam Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden bu sene mezun olacağım not ortalamam 3.20 bölümde 3.80 ve 3.65 civarı ortalamaya sahip arkadaşlar var kendileri de bu sene derece aldılar.Ben de yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ama not ortalamam diğerlerine göre düşük sizce bu durum şansımı azaltır mı?

Ruby
Ruby

Selamlar Hocam, Eleştiri Tarihi adlı bir dersim var hangi derslerden yararlanabilirim?

Walentino Dartanian
Walentino Dartanian

Geçmiş temel derslerden yararlanabilirsiniz atıyorum.teknolojinin ilk gelişime başladığı zamanlar bilgiyi ortaya atan araştırmacılar kendi bakış açini yazarak başlayabilirsin

Hilal biçer
Hilal biçer

Hocam merhabalar bugünkü türk halkları adlı bir dersim var acaba nerden yararlanabilirim

Kaan yılmaz
Kaan yılmaz

Merhaba hocam Karahanlı Türkçesi okuyabilmek için neler yapmalıyım birde önerdiğiniz kitap var mı acaba teşekkür ederim.

melis atalan
melis atalan

Hocam Merhaba Ben Türk Dili ve Edebiyat Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim akademisyen olmak istiyorum Bunun için YDS ve ALES sınavına şimdiden çalışmaya başladım ama ortalamam 3.20 bölümde daha yüksek ortalamaya sahip olan öğrenciler var benim genel not ortalamam sizce kötü mü?Bu durum akademisyenlik önünde bir engel mi?Derece yapan kişinin şansı yüksek mi?

Gamze Bişkin
Gamze Bişkin

Hocam dilbilimi notlarının devamı var mı acaba?

Janine Vefa
Janine Vefa

Hocam,
ben AÖF Türk Dili ve Edebiyati´ni okuyan bir Almanim.
Su an 3.SIniftayim ve ders notlari ararken birkac defa isminizle karsilastim.
Bugün ilk defa internet sitenizi ziyaret ettim. Emeginizi saglik.
Cok sey basarmissiniz, size tebrik ediyorum. Umarim ki seneye mezun oluduktan sonra ben de sizin gibi insanlara bilgi verip onlara bir sekilde bir destek olabilirim.
Saygilarimla.
Janine VEFA

Oğuz
Oğuz

Henüz 13 yaşındayım abi. Bu konulara ilgim olduğu için buraya geldim. Sizce bu yaşta böyle şeylere ilgi duymak nasıl?

ozlem deniz
ozlem deniz

hocam 3. sınıf seçmeli dil bilimi giriş dersinde morfoloji gerekiyor mu?

Aysegul Can
Aysegul Can

Hocam acil cok acil bir sorum olacak sizlere. 3. sinif ders notlarinizin arasindan buldugum harezm ve kipcak donemi eserlerinden olan Nech^ül Feradis ile Gülistan metinlerinin devamini nerden bulabilirim

mretr
mretr

vefa mı soracak bende var

ayşe mutlu
ayşe mutlu

merhaba nehçü'l feradis'in hala varsa budan yazabilir misiniz?

hocam iyi günler söz dizimi drsinin notları var mı

Mehmet Erim
Mehmet Erim

İsa Bey, selamlar! Karahanlı Türkçesi ile ilgili ders notunuzu inceledim. Metin bölümünde sadece Kutadgu Bilig'e yer vermeniz anlaşılır; fakat dönem eserlerinde sadece KB üzerinde durmanızı yadırgadım. En azından DLT'den de bahsedilebilirdi.

Bir de "Kutadgu Bilig ile ilgili çalışmalar"da Osttürkische Grammatik'i zikretmeniz ilginç olmuş; zira o çalışma daha ziyade İslamiyet sonrası Orta Asya Türkçe metinleri esas alır.

Mehmet Akif Çıkın
Mehmet Akif Çıkın

Hocam merhaba, kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Dilbilimi dersinin diğer notlarına nasıl ulaşabilirim, çünkü; ya yetersiz kaynak var ya da çok karışık anlatmış kaynaklar var. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Yusuf Erayman
Yusuf Erayman

Hocam merhaba, notlarınız gerçekten övgüyü hak ediyor elinize sağlık.Lakin 3. sınıf 1. dönem Türk Halk Edebiyatı ders notunuzu göremedim.Notu mu yok, yoksa sayfaya yüklemeyi mi unuttunuz diye merak ettim.Eğer elinizde varsa paylaşmanızı rica ediyorum.Saygılar.

Güler Erat
Güler Erat

Sayın hocam çok teşekkür ediyorum... Özenle hazırlamış olduğunuz notlar gercekten harika. Teşekkürler 🙂

HATİCE KARINLI
HATİCE KARINLI

Notlar için teşekkür ederiz.İsa hocanın notları var ise çok işimize yarayabilir çünkü dersi çok zor.

EMRE ÇETİN
EMRE ÇETİN

Merhaba İsa Bey Sitenizi önceden beri takip etmekteyim. TDE Bölümü için oluşturduğunuz 1-4. sınıf Dönem dersleri gerçekten bu bölümde okuyan öğrenciler için eşsiz birer kaynak niteliğinde sizlere teşekkür etmekten hoşnut olurum.

Murat Altıntaş
Murat Altıntaş

İsa bey, pdf olarak yayınlamayın, anlarız. Ancak çıktı alınabilecek şekilde kaydetseniz, olmaz mı? Malum herkesin tablet bilgisayarı yok veya herkeste b.sayardan okuyacak göz sağlığı yok. Çıktı alınabilecek şekilde bir düzenleme yapabilirseniz maksadınız amacına ulaşacaktır. Tabi eğer maksadınız insanlara iyilik yapmaksa.

Nurdilan Alataş
Nurdilan Alataş

Merhaba hocam, notları swf değil de pdf formatında yayımlamanız mümkün mü? İndirmemiz ve çıktı almamız bu şekilde mümkün olmuyor.

ferhat akçelik
ferhat akçelik

halk edebiyatı 3 yok hocam