Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Sanal Ortamda Doğru Bilinen Yanlışlar

10 Ağustos 2012 Cuma 3 yorum İsa Sarı

Doğru Bilinen Yanlışlar:
1. Facebook'ta ya da başka herhangi bir sanal ortamda, bir fotoğrafı ya da resmi beğenerek/paylaşarak kimseye yardım edemezsiniz, ihtiyacı olana para falan da gitmez. Böyle yaptığınız zaman, o fotoğrafı/resmi yayımlayan kişi(ler) size "Enayiye bak, nasıl da kandırdım." diyerek içinden kahkahayla güler.

2. Aynı şekilde, bir fotoğrafı ya da resmi beğendiğiniz/paylaştığınız zaman o fotoğrafın altından, üstünden ya da sağından, solundan bir şey çıkmaz. Sadece beğenenler listesine 1 kişi daha eklenmiş olur ve yukarıdaki durumun aynısını, fotoğraf/resim sahibine yaşatırsınız.

3. Yine aynı şekilde, yaşanan olaylara tepkinizi fotoğraf beğenerek/paylaşarak koyamazsınız. Tepki koymak istiyorsanız, daha "gerçek" şeyler yapabilirsiniz: Çok okuyup yazarak, çalışarak, üreterek, bilime katkıda bulunarak, ülkenin ekonomik ve siyasi gücünün artırılmasına katkıda bulunarak, yeni şeyler keşfederek, somut girişimlerde bulunarak vs. vs.

4. "Eğer bu fotoğrafı beğenmezsen X güne kadar başına kötü bir şey gelecek." ya da "Bunu beğenmeyenlerin elleri kırılsın inşallah." gibi uyarılar için de aynısı geçerli.

Lütfen biraz daha "uyanık" olunuz. Bunlar benim kişisel düşüncelerimdir. Eğer bir şeyleri beğenip paylaşmak istiyorsanız, işe, bu gönderiyi beğenerek/paylaşarak başlayabilirsiniz. Bu sayede insanların bilinçlenmesine katkıda bulunabilir ve nispeten gerçek bir iş yapmış olursunuz.

Anlayışınız için teşekkürler...

, , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

3 Yorum "Sanal Ortamda Doğru Bilinen Yanlışlar"

avatar
Sırala:   en yeni | en eski | en beğenilen
wpDiscuz