Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Artık Her Şey “Normal”

11 Mart 2013 Pazartesi 8 yorum İsa Sarı

Ankara'da, sadece geçen yıl yol verme tartışması yüzünden yetmiş küsür kişi ölmüş... Normal. Çünkü kırmızı ışıkta beklerken, kameraların yoksunluğundan istifade "Yürüsene kardeşim!" kornası "yemek" normal.

Yayalara yeşil ışık yanıyor. Bir araç, son sürat. İçindeki "insanımsı", ne idüğü belirsiz el kol hareketleri eşliğinde "Beklesene ulan, yol benim hakkım!" diyor adeta. Normal ve sıradan. Sanki bir de olağan.

Arkadaşın evine hırsız girmiş. Uyurken, yanı başındaki telefonu ve bilgisayarı alıp çıkmış... Normal. Polis, "Sen o bilgisayarı ve telefonu unut." demiş, bu da normal.

Yurt dışından bir arkadaş, burada staj yapmak için başvuruyor. Belgeler tamam. "Bekleyin" deniliyor. Bir hafta, bir ay... "Ne oldu bizim başvuru?" El cevap: "İngilizce bilen kimse yok, o yüzden bir şey yapamadık." El insaf! Neyse, bu da normal.

İnsanlar "yanlışlıkla", "sehven" öldürülür ve "Onları değil, başkalarını öldürecektim." denilir. Bu da normal.

Büyük bir hevesle, iştahla 6 ay gibi kısa bir sürecikte çevrilen kitabın basılması en az 2 yılmış... Normal. Kıytırık bir yazının bir odadan hemen karşısındaki odaya ulaşması en az 3 gün de ondan. E bu da normal. Yukarıdaki gibi hem de...

Yine büyük bir hevesle web sitesi tasarlanır. İçi yazılarla doldurulur. Elin oğlu gelir, alır yazıyı kopyalar, kendi yazmış gibi. Normal ki ne normal. Ha, dahası da var. Ne mi? Günde yüzlerce kişi bu siteden faydalanır. Biri de çıkıp demez ki "Arkadaş, ellerine sağlık!". Eh, normal. Bu yazının üstünde, altında yazıyor: "Yorum yok" Kim bilir ne zaman kadar "yok" olacak. Hepsi gibi bu da normal. Normal oğlu normal...

Artık her şey "normal". Ne mi "anormal"? İşini zamanında yapmak, kurallara uymak, incelik göstermek, kalınlıktan kurtulmak... Kısacası "insan" gibi yaşamaya çalışmak.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

8
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
7 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
7 Yorum yazarları
Ahmet BalkayaHüseyin YıldıranAfra Demirhanİsa Sarı Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Ahmet Balkaya
Ahmet Balkaya

Bindik bir normale gidiyoruz anormale.
Güzel bakış açısı.

Hüseyin Yıldıran
Hüseyin Yıldıran

Arkadaş, ellerine sağlık!.

Afra Demirhan
Afra Demirhan

Şimdi anormallerin zamanı, elbet normallerin zamanı gelecektir. Ellerinize sağlık,ne zaman sitenizi ziyaret etsem mutlaka bir şey öğrenip çıkıyorum:))

Normal olmak anormal geliyor artık. Hep söylerim yine söyleyeceğim, maalesef ki toplumun en büyük sorunu "ahlâk"...

Gürkan

Bizim insanımız anormal. İncir çekirdeğini doldurmayacak sebepler yüzünden kavga çıkarabilecek potansiyele sahibiz ne yazıkki. Bu arada yeni tema fevkalade güzel olmuş. Elinize sağlık.

Ali Tufan
Ali Tufan

Bu kadar "normal" insanlığa fazla.. Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş.