Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

BlitzWolf BW-C6 Araç Şarj Aleti

14 Temmuz 2017 Cuma Yorum yok İsa Sarı

Teknolojik yenilikler her ne kadar avantajlı görünse de, zaman zaman dezavantajlarıyla birlikte gelmiyor değil. Örneğin, bundan 15-20 yıl öncesinin "akılsız" cep telefonlarının aksine günümüzün akıllı cep telefonlarının adeta birer enerji canavarı olduğu aşikar. Nokia 3310 gibi efsaneleşmiş bir telefonun şarjı haftalarca korunabilirken, günümüzün çok işlevli ve devasa ekranlı cihazları için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Hâl böyle olunca, sadece evde değil, arabada, kafelerde, sinemalarda, hatta derslerde, otobüslerde, hareket halindeyken dahi bir şarj ihtiyacı ortaya çıkmış durumda. Bilhassa sıkışık anlarda ve uzun seyahatlerde, araçların çakmaklık olarak da bilinen elektrik gücü sağlayan arabirimlerinden cep telefonlarını ve çeşitli cihazları şarj etmek alternatif şarj yöntemleri arasına girdi.

Günümüz piyasasında araçlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş yüzlerce, belki de binlerce farklı marka ve modelde şarj aleti bulmak mümkün. Esasında bunların çoğu aynı işi görse de, bazı ürünler, kullanılan kalitesiz malzeme ve özensiz tasarımlar sonucunda, uzun vadede sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Dolayısıyla düzenli ve uzun sürei kullanım için güvenilir ve kaliteli aletleri tercih etmek daha yerinde bir karar. Bu hususuta, bir süredir BlitzWolf adlı, ülkemizde pek de bilinmeyen bir firmayı takip ediyorum. Firma, özellikle cep telefonu veya tablet gibi taşınabilir cihazlar için ürettiği şarj ekipmanları ile uluslararası düzeyde kendisine hayli yer edinmiş durumda. Daha önce incelemesini yaptığım 5 portlu akıllı USB şarj aleti ile firmanın ürünleri ile tanışmıştım. Dün itibariyle de BlitzWolf BW-C6 araç şarj aletini kullanmaya başladım ve firmanın uygun fiyatlı ürünlerine rağmen kaliteden ödün vermediğini bir kez daha anlamış oldum. Bu yazımda, BlitzWolf BW-C6 Araç Şarj aletini tanıtmaya çalışacağım.

BlitzWolf BW-C6 şarj aleti kutusu BlitzWolf BW-C6 şarj aleti kutu içeriği BlitzWolf BW-C6 şarj aleti kılavuzu

Genel Özellikler ve Kutu İçeriği

BlitzWolf BW-C6 araç şarj aleti, oldukça sade ve sıradan bir kutu içerisinde geliyor. Kutunun içerisinden ise iki parça çıkıyor: şarj aleti ve 2 sayfalık ufak bir reklam/tanıtım broşürü. İçerisinde herhangi bir kullanma kılavuzu yer almıyor. Doğrusu, aletin işlevi düşünüldüğünde kullanma kılavuzuna da gerek yok. Herhangi bir USB kablosu ise yine kutu içerisinde mevcut değil. Bu kabloyu ayrıca almanız veya var olan şarj aletinizin kablosunu kullanmanız gerekiyor. Kablo olarak ben yine BlitzWolf'un ürettiği kabloları tavsiye ederim. MicroUSB uçlu Android cihazlar için olan kabloyu buradan, Apple'ın cihazları için üretilen kabloyu ise buradan satın alabilirsiniz. Ayrıca Blitzwolf kabloları kategorisinden değişik uzunluklarda ve renklerde, türlerde kabloları da tercih edebilirsiniz.

BlitzWolf BW-C6 şarj aleti ve portları

BlitzWolf BW-C6 şarj aleti ve portları

Qualcomm sertifikalı Quick Charge QC 2.0 destekli bu aletin üzerinde iki adet port yer almakta. Bunlardan sPower ile işaretlenmiş beyaz renkte olanı standart akım sağlayan bir port. QC2.0 ile işaretlenmiş yeşil renkli diğer port ise hızlı şarjı destekleyen cihazlarda cihazın daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor. Yaptığım testlerde BlitzWolf BW-C6, Samsung Galaxy S6 telefonumu Samsung'un kendi orijinal hızlı şarj aleti ile hemen hemen aynı sürede ve düzeyde şarj etmeyi başardı. Dolayısıyla, araç soketinden aldığınız verim şehir cereyanından aldığınız verimle aynı. BW-C6, Qualcomm sertifalı olduğu için güvenilirlik gibi bir sorunu da bulunmuyor açıkçası. Ayrıca cihaz CE, FCC ve RoHS sertifikalarına da sahip ve aşırı akım, aşırı şarj ve aşırı ısınma önlemleri de bulunuyor. Standart şarj yuvası 5 volta ve 2.4 Ampere kadar güç verebiliyor. Bu da, hızlı şarja ihtiyaç duymadığınız anlarda dahi fazlasıyla yeterli olacaktır. Güç girişiyle ilgili değer ise maksimum DC 12-18 Volt. Aynı anda iki yuvayı da kullanmanız mümkün, bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

BlitzWolf BW-C6 şarj aleti BlitzWolf BW-C6 şarj cihazı BlitzWolf BW-C6 şarj aleti ve kablosu

BlitzWolf BW-C6 Satın Alma ve Kargo İşlemleri

BlitzWolf BW-C6'nın siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk alternatifi bulunuyor. Her iki renk de oldukça şık. Cep telefonlarının yanı sıra USB üzerinden şarj olabilen tablet, MP3/MP4 oynatıcı, LiPo batarya, GPS cihazları, PS Vita gibi oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve kameralar da bu ürünle birlikte kullanılabiliyor. Son derece şık bir tasarıma sahip olduğunu düşündüğüm alet, hemen her araçla uyumlu ve güç aldıktan sonra, geceleri hoş, mavi bir LED ile kendini aydınlatıyor. Aleti satın almak için buraya, diğer BlitzWolf araç şarj aletlerini incelemek içinse buraya tıklayınız. Banggood'a üye olduktan sonra kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ürün bana yaklaşık 10 gün içerisinde teslim edildi. Bu süre bir hafta ile iki hafta içerisinde değişebiliyor. Banggood'un güvenilir ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumsal bir firma olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.Blitzwolf logo

, , , , , ,

Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
  Abone ol  
Şunları bildir: