Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Silinen Fotoğrafları Kurtarmak ve Veri Kurtarma Yazılımları

29 Mayıs 2020 Cuma 2 yorum İsa Sarı

Düğün veya çocukluk fotoğraflarınızın bulunduğu harici hard diskin çökmesinden daha kötü ve moral bozucu bir şey var mı? Bin bir emekle bir araya getirdiğiniz ve yıllara göre istiflediğiniz fotoğrafların bir daha geri dönmeyecek şekilde silinmesi, dünyanın başınıza yıkılmasına yol açabilir gerçekten de. Peki ya bu fotoğrafları geri döndürebilmenin bir yolu olsaydı? Dahası, bu yolun var olduğunu söylesem?

Evet, şaka değil. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurabileceğiniz EaseUS Data Recovery Wizard programıyla kalıcı olarak sildiğiniz fotoğrafları kurtarabilmeniz pekala mümkün. Üstelik bunun için hard diski açmanız veya fiziksel herhangi bir müdahalede bulunmanız da gerekmiyor. Tek yapmanız gereken bu adresten programın ücretsiz sürümünü indirmek, kurulumu gerçekleştirdikten sonra fotoğraf kurtarmak için kapsamlı bir sistem taraması başlatmak. Gerisini zaten program kendi başına hallediyor ve hayata geri döndürebileceği fotoğrafları ön izlemeleriyle birlikte tarafınıza sunuyor. Daha sonrasında ise kurtarmak istediğiniz fotoğrafları veya diğer verileri seçip ilerlemek.

SD kartlarda da iyi iş çıkarıyor

Fotoğraf makineniz artık SD kartınızı tanımamaya başladıysa, bunun birçok sebebi olabilir. Kart aldığı darbe sonucu hasar görmüştür, suya maruz kalmıştır veya başka herhangi bir şey olmuştur. “SD kart okunamıyor” hatası almaya başladığınız zaman yapacağınız ilk şey hafıza kartını bilgisayara bağlamak ve silinen fotoğrafları kurtarmak için EaseUS Data Recovery Wizard programını çalıştırmak olmalı.

EaseUS veri kurtarma yazılımı

Bu arada parantez içinde belirtelim, programın çalışmadığı depolama alanı yok gibi bir şey. Öyle ki GoPro’lardan tutun, dahili hafızaya sahip drone modellerine kadar geniş bir yelpazedeki ürünleri destekliyor. Windows sürümünü indirdikten sonra kurulum aşamasında zaten program sizi yönlendirecek, kapsamlı bir sistem taraması yapmayı önerecektir. Burada size düşen taramanın yapılacağı depolama alanını seçmek ve bir süre beklemek. Tarama sona erdikten sonra EaseUS Data Recovery Wizard size sadece fotoğrafların değil, tüm dosya türlerinin bulunduğu bir “kurtarılabilecek dosyalar listesi” sunacaktır. Yine de bir rehbere ihtiyacınız olursa bu sayfadan bilgi alabilirsiniz. JPG, PNG ve GIF başta olmak üzere RAW uzantısı da dahil birçok farklı fotoğraf formatını destekleyen bu kurtarma programının ne kadar verimli çalıştığını görünce çok şaşıracaksınız.

Silinen fotoğrafları geri getirmek artık hayal değil

Malum olduğu üzere EaseUS Data Recovery Wizard, silinen fotoğrafları geri getirmek için kullanabileceğiniz tek yazılım değil. Piyasada bulabileceğiniz onlarca farklı alternatif program mevcut. Fakat geliştirici ekibin kullandığı gelişmiş algoritma sayesinde onlarca farklı depolama alanında iyi iş çıkarıyor oluşu, bu programı tercih sebebi haline getiriyor. Bu yazılımdan, bu zamana dek 70 milyondan fazla indirilen program veri tabanına sahip, dünyanın önde gelen teknoloji sitelerinden PCWorld, Softpedia, Cnet ve Lifewire gibi platformlarda hep övgü dolu sözlerle bahsedilmiş. Siz de fotoğraflar başta olmak üzere silinen herhangi bir türdeki dosyalarınızı format atılmasına, diskin hiç açılmıyor olmasına aldırmaksızın mutlaka EaseUS Data Recovery Wizard ile bir taratın. Elde edeceğiniz sonuç sizi de mutlaka çok şaşırtacaktır.

Bozuk hard diskten veri kurtarmak

, , , ,

2
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
2 Yorum yazarları
İsa SarıAhmet Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Ahmet
Ahmet

Size acil ulasmam gerek