Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Dyson DC33c Origin Elektrikli Süpürge İncelemesi

1 Eylül 2015 Salı 68 yorum İsa Sarı

Dyson, güncel teknolojiyi en iyi şekilde ve her yönüyle kullanan elektrikli süpürge üreticilerinden biri. Buna bağlı olarak da sattığı ürünlerin fiyatları ortalamanın hayli üzerinde. Yine de, sunduğu yenilikler ve barındırdığı teknolojiler ile bu fiyatı hak ettiğini söylemek mümkün. Bu yazımda, Dyson’ın orta seviye ürünlerinden biri olan DC33C Origin’i tamamen ev ortamında, samimi bir şekilde video eşliğinde tanıtmaya ve incelemeye çalışacağım.

DC33c Origin, her ne kadar uluslararası piyasada artık üretilmiyor olsa da, Türkiye’de hâlâ satışta ve firmanın en uygun fiyatları ürünleri arasında. Buna rağmen, Dyson teknolojilerinin tamamına yakınını barındırıyor: ürünün kendi ekseni etrafında dönmesini sağlayan Dyson Ball yönlendirme mekanizması, firmaca patenti alınmış olan ve en fazla emiş gücünü sağlayan Radial Root siklon teknolojisi, değişime gerek bırakmayan, soğuk suyla yıkanabilen filtre ve tabii ki 5 yıl garanti. Yalnız 5 yıl garanti sadece Hakman, yani distribütör firma tarafından. Bunun yanı sıra İstanbul Bilişim vb. firmalar ithalatçı olduğu için, sadece 2 yıl sınırlı garanti veriyor. Her ne kadar Dyson ürettiği ürünlere 10 yıl ömür biçse ve kullandığı malzeme son derece kaliteli olsa da, ben, her ihtimale karşı aradaki farkı verip 5 yıl garantili olanlarından almanızı tavsiye ederim. 5 yıl garantiyi başlatmak içinse, ürünle birlikte verilecek kitapçıktaki adrese, yani Hakman’ın web sayfasına girip kayıt yaptırmak gerekiyor. Bunun yanı sıra, ürünü aldığınız yerden garanti belgesini kaşelemesini ve imzalamasını da talep edebilirsiniz.

Dyson DC33c Origin kurulu halde

Dyson DC33c Origin kurulu halde

Dyson’un elektrikli süpürge modellerindeki rakamların siklon sayısını ifade ettiği söylense de, esasında bu doğru değil. Dolayısıyla DC33c 33 adet siklon barındırmıyor. Yine de, siklon sayısı bu değerlere yakın. Hava akımını daha etkili bir şekilde kullanması dolayısıyla bu siklonlar daha fazla toz çekebilen bir yapıya sahip. Gözle görülmeyecek tozların dahi bu siklonlar tarafından emildiği işlendiği iddia ediliyor. Dolayısıyla, Dyson’ın elektrikli süpürgeleri, klasik elektrikli süpürgelere göre daha fazla toz topluyor ve bu tozları kendi haznesi içerisinde, dışarıya çıkarmayacak şekilde hapsediyor. Klasik elektrikli süpürgelerde, tozların bir kısmının sıcak havayla birlikte tekrar dışarı çıktığı ve bunun da yeri gelip çeşitli alerjilere sebep olduğu düşünülürse, Dyson’ın Radial Root Cyclone teknolojisinin toza alerjisi olanlar için daha uygun olacağını belirtmeliyim. Özellikle evcil hayvan besleyenler için geliştirilmiş Animal veya Allergy serileri de alerjisi olanlar için bire bir.

Dyson’ın geliştirdiği ve bu ürününde de kullandığı bir diğer teknoloji ise Dyson Ball. Bu teknoloji sayesinde cihaz, köşelerden veya engellerden geçerken bunlara takılmıyor, devrilmiyor ve kendisini toparlayıp tekrar çekilmeye müsait hâle geliyor. Süpürgenin her iki tarafındaki büyük ve altındaki üç adet ufak teker sayesinde cihazı çekmek oldukça kolay doğrusu. İlk başta, büyük tekerleklerin anlamsız olduğunu düşünsem de, cihazı çekerek hareket ettirdiğimde ve sürüklediğimde, faydasını gördüm. Tabii bu konuyu bayanlar daha iyi bilir, ben sadece "testçi"yim!

Dyson DC33c Origin kutusu Dyson DC33c Origin yandan Dyson DC33c Origin onden

Dyson, ömür boyu kullanım ömrü sunan sade bir filtreyle donatılmış. Bu filtreyi yerinden çıkarmak ve temizlemek, hatta yıkamak oldukça basit. Soğuk musluk suyuna tutup 24 saat kurumasına izin verdikten sonra tekrar kullanıma hazır hale geliyor. Dolayısıyla klasik elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, her 6 ayda veya senede bir filtre değiştirmeye ya da filtreden kaynaklı emiş gücü azalmalarına rastlamak zor. Emiş gücü demişken, Dyson’ın emiş gücünün hiçbir zaman azalmayacağı, gerekli titizliğin gösterilmesi durumunda her zaman ilk günkü gücünü koruyacağı iddia ediliyor. Henüz bunu ispatlayacak kadar ürünü kullanmadık. Bu durum zamanla kendini gösterecektir. Yine de, araştırdığım kadarıyla nohut büyüklüğünde parçaların çekilmesi durumunda siklonların tıkandığını ve bunun da çeşitli sorunlara yol açtığını biliyorum. Dyson'ın 2 litrelik toz haznesi üzerinde bir MAX çizgisi var. Her ne kadar bu haznenin çok çabuk dolduğu söylense de, bilhassa tozları ve kiri çıplak gözle görebiliyor olmanız bir avantaj. Hazneyi çıkarmak ve temizlemek de çok kolay. Cihaz çalışırken hazne içinde tozların adeta dans ettiğini görmek de, ayrı bir keyif doğrusu!

Dyson DC33c Origin

Dyson DC33c Origin

DC33c’nin iyi sayılabilecek bir emiş gücüne sahip olduğunu belirtmiştim. Buna bağlı olarak da gürültüsü ortalamanın biraz üstünde. Ürünün emiş gücünü, halı yıkama fabrikasından bir gün önce gelmiş, yani henüz yeni yıkanmış bir halının üzerindeki görünmeyen tozları nasıl aldığından anlayabiliriz. Açıkçası, klasik elektrikli süpürgeler bu kadar toz toplamıyor. Meğer toz içinde yaşıyormuşuz! Aşağıdaki videoda, DC33c’nin ufacık bir bölgede dahi ne kadar toz topladığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Biraz da ürünle ilgili teknik bilgilere değinmek istiyorum. DC33c, 6.5 metrelik bir kablo uzunluğuna sahip, ama hortumla vs. birlikte bu uzunluk daha da artabiliyor. Gürültü sesi 77 desibel, ağırlığı 7.3 kg. Motor gücü 750 watt. Sabit emiş gücü 259 Air Watt. Ürünle beraber gelenler ise şöyle:
1 adet Dyson DC33c Origin elektrikli süpürge
1 adet çift modlu zemin aparatı
1 adet kombine aparat
1 adet koltuk ve yatak aparatı
1 adet çok dilli kullanma kılavuzu
1 adet Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti belgesi
Bunların yanı sıra, Dyson’ın web sayfası üzerinden veya çeşitli firmalar aracılığıyla ekstra aparatlar satın almak mümkün. Özellikle kapı üstlerini süpürmek veya erişilmesi daha zor yerleri temizlemek için geliştirilen aparatlar oldukça kullanışlı görünüyor. Bu arada, tüm Dyson modellerinde, DCXX kısmından sonraki Origin, Animal vb. ifadelerin, sadece ürünle birlikte gelen aparatları etkilediğini belirtmeliyim. Son olarak, DC33c Origin’le ilgili kutu açış ve kısa değerlendirme/inceleme videomu aşağıdan izleyebilirsiniz.

, , , , , , ,

68
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
28 Yorum konuları
40 Konu cevapları
7 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
35 Yorum yazarları
Zuhal Atakmelike ozcanEsra aktaşRabia tosun Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Zuhal Atak
Zuhal Atak

Merhaba.uzatma borusunu 8 aydır hicbiryerde bulamıyorum .çok mağdur durumdayım yardımcı olur musunuz

melike ozcan
melike ozcan

merhaba isa bey bende dyson dc33 origin modeli var.akordion sapin uzun sapla birlesme yeri kirildi.hepsiburda da bazi parcalar var satilan almak istiyorum ama dc 34 dc45 gibi modellere uygundur diyor.bu modeller arasinda fark varmiki.ona gore alacagim.tesekkurler....

Esra aktaş
Esra aktaş

Mrbalar isa bey bndede aynı süpürgeden var yıkanabiliryor mu toz torba bölümü fikrimiz varmı ?

Slmlar ben ilk defa dyson kullanıcam toz alerjisi sorunum var D33 alergy ve origin modeli arasında çok kalite farkı varmı ayrıca alergy modeli alerji sorununmuzu çözermi teşekürler.

Rabia tosun
Rabia tosun

Merhaba isa bey bu gün dyson dc33c aldım fakat 5 yıl hakman garantili olmasına rağmen ürünün dışında öyle bişey göremedim bilgi werirseniz sewinirim

Kadir Namuslu
Kadir Namuslu

Merhabalar İsa bey.
Metroya şu ürün gelmiş: http://shop.dyson.de/dyson-ball-up-top-228686-01
TR de başka yerde bulamadım sadece Almanya’da var. Bu ürün ile sizinki arasındaki farkları biliyor musunuz?

Kadir Namuslu
Kadir Namuslu

Altında 600watt yazması beni şüpheye düşürdü. Fark ettiyseniz linkteki ürünün emme gücüne de 193AW diyor. Yine de aynı mı diyorsunuz?

Kadir Namuslu
Kadir Namuslu

Baktım tekrar altında CY27 yazıyor model için. Aynısı değil muhtemelen ama herhalde bu da iyi üründür. Teşekkürler cevaplarınız için

funda geyik
funda geyik

isa bey merhaba
ben daha önce samsung ve hotpoint aldım bir süre sonra emiş gücü düşüyor
şu an dyson dc33c indirimde acaba bu ürün ömürlük ve memnuniyet açısından uygun olurmu ?
phılıps süpürgeler hakkında görüşünüz nedir
teşekkür ederim

nil
nil

merhaba 33c allergy almayı düşünüyorum.Bu ürün hakkında bilginiz var mı?DC33 Origin ile arasında fiyat farkı oldukça fazla,değer mi acaba Ev kullanımı için, fikrinizi alabilir miyim?

nil
nil

çift zemin başlığı hem halı hemde parkede kullanımı uygun ve iyi midir?teşekkürler..

Tuba
Tuba

Merhaba benimde dc33 modelim var.bir yila yakin suredir kullaniyorum memnunum.fakat bende soyle bir sorun olustu sizde de var mi acaba
Supurgeyi temizlerken siklon larin icinin baya bi toz doldugunu gordum.silkeleyince dokuluyo ama bir tarafi baya toz kaplanmis O KISIM TEMIZLENMEDI.siz de de varmi boyle bir sorun o kismi nasil temizliyorsunuz acaba

ebru ökten
ebru ökten

Merhabalar uzun araştırmalarım sonunda bana yardımcı bir site bulabildiğim için inanın çok mutluyum.Emeğiniz için çok teşekkürler.Ben de size ufak bir şey danışmak istiyorum.Parquet modelının toz haznesı dc33c modelınden daha mı kucuk?Bir de en düşük dyson modellerınin hangısınde mevcuttur?

Sibel Gülgeç
Sibel Gülgeç

Ben dc33c origin kullanıyorum bir senedir yalnız ayak aparatından memnun değilim saçları halıdan almıyor onun yerine fırçalı aparatın hangisini almalıyım bir fikriniz varmı şimdiden teşekkürlet

tuğba karadeniz
tuğba karadeniz

merhaba.dc33c origin süpürgem için dc52 nin başlığını buldum.uyumlu olur mu sizce.

asli
asli

Merhaba ise bey dson. Almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım konusunda çok kararsızım 33c pro
33C allergy
33 c up
37C parguet fiyatlar yakın birbirine ıstanbul bilişim de tavsiye edermisinkz başlıkları bakımından hansini onerirsiniz.

Aslı
Aslı

İsa bey merhaba anlatımınız çok ilgili ve açıklayıcı öncelikle bunun için teşekkürler. Benım biraz modeller arasında kafam karıstı bana DC33c up top, DC37c musclehead, DC37c advanced ve DC33c origin arasındaki farkları söyleyebilir misiniz?

Özgür
Özgür

Merhaba,
Degerlendirmeniz oldukça açıklayici. Ben de urunu yeni aldim. Satis gorevlisine turbo (ya da turbine. Aslinda kisaca animal basliklari) baslik ile calisip calisamayacagini sordugumda "calisir ancak uzun sure calistirmamaniz gerek, kisa araliklarla calistirabilirsiniz" cevabini aldim. Ancak acikcasi pek guvenemedim. Sizin bu konuda bir bilginiz var midir acaba?
Tesekkurler.

Esma
Esma

Hala me mnunmusunuz süpürgenizden bende almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz

Esma
Esma

İsa bey nohut büyüklüğünde cisimleri alıyormu cam gibi sert cisimler süpürülüyor mu

Fatma
Fatma

İsa bey bende dyson almayı düşünüyorum ama modele karar veremedim yardımcı olursunuz hangi modeli almalıyım

habibe üttü
habibe üttü

Merhaba,
istanbul bilişimde dyson big ball blau diye bir süüprge gördüm.fiyatı 1750 tl.sanırım dc33c orgin den daha yeni bir model ama dyson resmi sitede böyle bir model göremedim.sizin bilginiz varmı.tesekkürler

Azize
Azize

Hayırlı akşamlar. Video çok faydalı olmuş,emeğiniz için teşekkür ederim. Süpürgenizden hâlâ memnun musunuz. Bir de halı için olan aparat parkede rahat hareket ediyor mu acaba,sanki o slikon kısım hareketini engellermiş gibi geldi. Yani o aparatla tüm ev mi süpürülebiliyor?

Elif
Elif

İsa bey bende aynı model var çekiş gücünü max ve ya orta seviyeye getirdiğimde kendi kendine düşüyor ben devamlı yükseltmek zorunda kaılıyorum acaba sizde de aynı mı? Çünkü müşteri hizmetleri bunun normal olduğunu söyledi dalar ben aldığım yere gidip teşhirdeki ürünü denedim onda. Öyle bir durum olmadı

Rumeysa
Rumeysa

Ben dc33 Ve dc52 animal complete arasında kaldım.başlıkları yüzünden. Ama arada fiyat farkı var. Evimde evcil hayvan olmamasına rağmen tribüne başlığın halıları daha güzel süpüreceğini düşünüyorum.siz Ne tavsiye edersiniz?

Vatan'ın yıl sonu indiriminden DC52 allergy aldım. Total animal kalmamıştı indirimden dolayı. Ben de turbine başlığı alırım diye düşündüm. Nerden alacağımı bilmiyorum. İnterntte sadece mini olanını buldum. Hakmanın sitesinde mevcut değil. Aparatları nerden bulabileceğimiz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Nil
Nil

Almanyada 85 euro ve 67 ieuro fiyat gördüm

Mujgan gencaslan
Mujgan gencaslan

Merhaba gecen hafta esim teknosadan dc52 allergy serisinden aldi... ben arkadasimin dc23 cok eski modeli denedikten sonra dyson a karar verdim almaya.. fakat bu baslik cok kotu halida kil birakiyor cift zeminli olan icinde donen fircali baslik olmasi gerektigini dusunuyordum maalesef bu seride yokmus ne yapmaliyim bilemiyorum .baslik alirsam 6 ay garantisi varmis sadece basliga 380 tl verilecegine animal i almak daha mantikli sanirim

Celik Atay
Celik Atay

merhaba bende dyson süpürge almayı düşünüyorum ama belim ağrıdığı icin ağır istemiyorum şarzlı pratik süpürgeyle elektirikli dik olan arasında kararsız kaldım hangini tavsiye edersiniz bide son olarak en sessizi hangisi yardımcı olursanız sevinirim...

Dc33c origine turbo baslik alsam uyar mi?

Hüseyin Türkan
Hüseyin Türkan

merhaba dayson Süpürgeler arasında kararsız kaldım çok çeşitleri var aralarında fiyat farkları baya bir oynama oluyor sizin önereceginiz bir kac tanesini özeligiyle beraber önere bilir misiniz

kezban pakasil
kezban pakasil

Merhabalar peki DC37 modeli daha mı eski yoksa daha mı yeni ikisi arasında kaldım.

Cem cemal
Cem cemal

DC37 daha eski değil mi?

onur başal
onur başal

Merhaba paylaşımınız için teşekkür ederim. Dc33 modeli ile ilgili çok fazla paylaşım bulamadım. Yeni bir ürün olduğundan mı yoksa çok fazla tercih edilmediğinden mi ? Ayrıyetten dc52 de bulunan animal başlığı parasını verip alsam, sizce bu ürüne uyumlu çalışırmı? Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

metin sarıdogan
metin sarıdogan

Dyson DC33C Origin Elektrikli Süpürge Dyson DC33C Stubborn Elektrikli Süpürge arasında ne fark var. hangi modeli önerirsiniz.

zekiye uslu
zekiye uslu

ben supurge alacagım cok karasızım yardımcı olurmusunuz

Buse
Buse

Slm halıda tozu kri hangisi serisinde emiş gücü yüksek bana yardımcı olabilirmidiniz c33 plus akşam olurmuş şu anda fiyatı uygun halıyı yerinden Kaldırsın istiyorum parke tozlarıda alsın tabikide