Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Star Trek’in Devam Filmi Mayısta Sinemalarda

4 Nisan 2009 Cumartesi 2 yorum İsa Sarı

Yönetmenliğini, Lost dizisinden tanıdığımız Jeffrey Jacob "J. J." Abrams'ın üstlendiği ve ülkemizde "Uzay Yolu" olarak tanınan Star Trek serisinin devamı niteliğindeki "Star Trek: The Future Begins", 7 Mayıs 2009 tarihinde Lâtin Amerika ülkelerinde, 8 Mayıs 2009'da ise Türkiye'de gösterime girecek. On birinci Star Trek filmi konumundaki bu devam filminin senaryosu, Kaptan James T. Kirk (Chris Pine) ve Mister Spock (Zachary Quinto) etrafında şekillendirilmiş durumda. Amerikan Paramount Pictures firması tarafından yayımlanacak olan filmde, Zachary Quinto ve Chris Pine'ın yanı sıra Karl Urban, Simon Pegg, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin, Eric Bana gibi oyuncular da yer alacak. Michael Giacchino tarafından müzikleri tasarlanan filmin bütçesi ise yaklaşık olarak 150 milyon dolar.

Roberto Orci ve Alex Kurtzman gibi senaristler tarafından yazılan filmde Kaptan Kirk, Mister Spock, Doktor McCoy ve Scott'ın Yıldız Filosu Akademisi ile ilgili anıları ve Atılgan Uzay Gemisi'ndeki ilk yolculukları ele alınıyor.

126 dakika uzunluğundaki Star Trek serisinin bu son filmi, serinin hayranları tarafından uzunca bir süredir merakla bekleniyordu. Filmin resmî sitesi olan startrekmovie.com adresinden filme ilgili daha fazla bilgiye ulaşılabilmekte.

Uzay Yolu Serileri Hakkında Genel Bilgiler

Televizyon dizisi, roman, video oyunu vs. gibi ortamlarda da işlenen Uzay Yolu teması, yayımlandığı ilk günlerden bu yana dünya genelinde sayısız kişi tarafından beğenilmiş ve kendisine pek çok hayran toplamayı başarabilmiştir. Ülkemizde de, dizi olarak gösterildiği sıralarda, TRT'nin başarılı seslendirme ve çevirileri sayesinde "bilgisayar", "tarayıcı", "lazer", "ışınlama", "ışık hızı" gibi Türkçeye çevrilen teknolojik ve bilimsel terimlerin benimsenmesini sağlamış ve bu bakımdan da önemli bir görev üstlenmiştir. Ayrıca seri, Sadri Alışık'ın başrolde oynadığı 1973 yapımı "Turist Ömer Uzay Yolunda" adlı filme de ilhâm olmuştur.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
2 Yorum yazarları
HüseyinAlp Balkan Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Hüseyin
Hüseyin

Anlaşılan çok güzel bir film olacak fragmandaki atmosfer çok güzel

Alp Balkan
Alp Balkan

Bu seriyi hiç kaçırmadım. Şimdi de merakla bekliyorum. Bayağı değişiklik yapmışlar anlaşılan. Görsel efektler falan çok iyi olmuşa benziyor...