Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Terminator Salvation (Kurtuluş) 2009’da Sinemalarda

21 Ağustos 2008 Perşembe 4 yorum İsa Sarı

İlki 1984 yılında beyaz perdeye giren Arnold Schwarzenegger'in başrolünde yer aldığı Terminator (Yok Edici), büyük bir başarıya imza attı ve ilk filmin ardından tam üç tane devam filmi çekildi. Her filmde belli bir başarıyı yakalayan ve kendisine özel izleyici kitlesini oluşturmayı başarabilen Terminator, son filmi "Terminator Salvation" (Terminator Kurtuluş) ile 2009 ilkbaharında izleyici karşısına çıkacak. Schwarzenegger yerine Christian Bale'ın başrolde oynayacağı Terminator Kurtuluş'un değişik bir kurguya sahip ilgi çekici nitelikteki İlk tanıtım filmi ise geçtiğimiz aylarda izlenime sunuldu. Bu kısa tanıtım filmi, konuyla ilgili pek fazla bilgi vermese de, genel çıkarımlara imkân sağlıyor.

Film, 2018 yılında Kıyamet Gününden sonrasını konu ediniyor. Bu yıldan sonra makineler dünya üzerindeki kontrolü ele geçirmiştir. Buna karşı koymak isteyen bir grup insan, makinelere karşı savaş açmaya ve geriye kalanları kurtarmaya karar verir. Bu grubun lideri John Connor (Christian Bale), savaşı kazanacaklarından emindir; fakar bir gün Marcus Wright adındaki birisinin ortaya çıkmasıyla, Connor'ın bu inancı zayıflar. Hafızasını kaybeden Wright, kendisinin gelecekten gelen biri mi, yoksa normal bir insan mı olduğunu bilememektedir. Hatırladığı tek şey, bir hapishane hücresidir.

Terminator Salvaton (Kurtuluş)

Connor ve Wright, Skynet'in son saldırısını engellemek için Skynet merkezine doğru yola çıkar. Burada, Skynet'in kalbinde, insanlığın yok edilmesi hakkındaki büyük gerçeğe ulaşırlar.

Bazılarınca "zamanı geçmiş bir film" olarak nitelendirilen Terminator, önceki filmlerinde olduğu gibi bu filminde de başarıyı yakalayacak gibi görülüyor. Öyle ki, çıkmasına uzun bir süre varken bile hakkında pek çok şey yazılıp çizildi.

, , , , , , , , , ,

4
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
4 Yorum yazarları
Berk ZermanCüneyt KÖSEt1000Hakan Altundal Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Berk Zerman
Berk Zerman

evet terminatör serisi gerçekten müthiş bir seri bütün serisini hiç bıkmadan ve severek izliyorum terminator 4'ün çıkacağını öğrendiğim zaman gerçekten sevinmiştim bir terminatör hayranı olarak şimdi yeni çıkacak olan terminatör 4'ü sabırsızlıkla bekliyorum ve filmi beklediğimize değeceğine güveniyorum...

Cüneyt KÖSE
Cüneyt KÖSE

slm ben cüneyt ben filminizi izlemek için sabırsızlanıyorum çok iyi film çekiyorsunuz çok gerçekçi buluyorum ve filme okadr kendimi kaptırıyorum ki sanki içindeyim bb

t1000
t1000

22 Mayıs 2009'a kadar nasıl bekleyeceğim bilmiyorum, ama Arnold'un oynamaması kötü oldu.

Hakan Altundal
Hakan Altundal

Her birini severek izlemiştim. Bu filmi de dört gözle bekliyorum. Fragmanında pek fazla şey olmasa da güzel bir şey olacağa benziyor.