Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Agarta, Ergenekon ve Lost Üçgeni

17 Temmuz 2008 Perşembe 32 yorum İsa Sarı

Dün akşam ana haber bültenlerini izlerken, bugünlerin malum konusu olan Ergenekon davası ile ilgili bir haber dikkatimi çekti. Haberde, bugüne kadar belki de pek fazla bilinmeyen "Agarta" adındaki bir gizli oluşumdan, daha doğrusu tarikatten bahsediliyordu. Yayımlanan haberlerde, Ergenekon örgütünün Agarta oluşumu ile ilişikisi olduğu belirtiliyordu. Ayrıca, Hürriyet'ten Tufan Türenç, "Ergenekon Oldu, Agarta" başlıklı yazısında konunun kapısını aralamış ve Habertürk tarafından da konuyla ilgili olarak tarihçi Murat Bardakçı ile röportaj yapılmıştı.

Agarta Nedir?

Agarta, Sanskritçede1 'ele geçirilemeyen, ulaşılamayan, her şeyden korunmuş, şiddetin yaşanmayacağı' anlamlarına gelir. İnanışa göre Agarta, dünyanın çekirdeğinde (Orta Asya ve Tibet eşdeğerliğinde) yer aldığına inanılan efsanevî bir ülkedir. Ezoterizmde2 önemli bir yere sahip olan "Hollow Earth" yani 'dünyanın iç tabakasında ayrı bir yaşam alanı olduğu' teorisiyle yakından ilgilidir. Ülkenin başkentinin Şambala olduğuna inanılır ve bu başkent "Unutulmuş Topraklar", "Beyaz Suların Yurdu", "Yaşayan Ateşin Yurdu", "Yaşayan Tanrıların Merkezi" ya da "Harikalar Diyarı" olarak da adlandırılır.

Agarta inanışına göre bu yurt, özel güçlere sahip ruhanî liderler tarafından yönetiliyordu. Bu liderler ise kayıp Mu ve Atlantis kıtalarından gelen rahiplerden oluşmaktaydı.

Ülke, dönemin şartları dolayısıyla gizli tutulmuş ve gerek dağlar içinde, gerekse yeraltında tünel-sığınaklar oluşturulmuştu. İnanışa göre ülkenin yeryüzüne açılan 14 kapısı bulunmaktaydı. Bu kapıların yerleri ise şöyleydi:

1. Oilbirds Mağaraları, Ekvador
2. Gobi Çölü, Moğolistan
3. Keops Piramidi, Mısır
4. Iguasu Şelaleleri, Arjantin
5. Kunlun Dağları, Çin
6. Mammoth Mağarası, Amerika
7. Manaus, Brezilya
8. Mato Grosso, Brezilya
9. Epomeo Dağı, İtalya
10. Shasta Dağı, Amerika
11. Rama, Hindistan
12. Benares, Hindistan
13. Kuzey Kutbu
14. Güney Kutbu

Bazı araştırmacılara göre (Hun, Göktürk ve Uygur devletleri gibi) bazı Orta Asya Türk toplulukları da Agarta ülkesi ile ilişki içerisindeydi.

"Mahatma" yani 'Muhteşem Ruh' olarak bilinen Agarta Ülkesinin lordu, insanlığın ana lideri olarak anlatılır. Tibet'in ruhanî lideri ve Budizm'in önde gelen temsilcilerinden biri olan Dalay Lama ise Agarta'nın yeryüzündeki temsilcisi olarak kabul edilir. Fransız yazar Alexandre Saint-Yves d'Alveydre, konuyla ilgili olarak yazdığı bir kitabında, gizli dünya Agarta'nın şeref ve zenginliğinin tüm insanoğlu için erişilebilir olacağını belirtir ve konuyu Hristiyanlıkla ilişkilendirir.

Bazı Anlatılar

Willis George Emerson tarafından yazılan "The Smoky God" (Dumanlı Tanrı) adlı roman, yeraltı uygarlıklarıyla ilgili bazı inanışları aktarmaktadır. Roman, Olaf Jansen adındaki Norveçli bir balıkçının biyografisi etrafında şekillenir: Jansen'in teknesi fırtınalı bir gecede Kuzey Kutbundaki yeraltı dünyasının kapısına sürüklenmiş ve Jansen, dumanlı bir güneşe sahip bu dünyaya girmiştir. 2 yıl boyunca bu dünyanın sakinleriyle yaşamıştır.

Yazar, doğrudan doğruya Agarta tabirini kullanmasa da, daha sonra yapılan "Agartha - Secrets of the Subterranean Cities" gibi çalışmalarda, Jansen'ın girdiği dünyanın Agarta medeniyeti olduğu belirtilmiştir.

Kayıp kıtalar Atlantis ve Mu ile birlikte adı geçen ve Gobi'de bulunan krallık Lemurya'da da, Mu toprakları içerisinde yer alan Agarta Alfa ve Agarta Beta adına iki uydu-şehirden bahsedilir. Bu uydu-şehirler yıkımdan sonra geriye kalmıştır ve yeraltı dünyası ile ilişkilendirilmiştir; fakat bu şehirlere ulaşmak mümkün değildir.

İnanış, 2. Dünya Savaşı yıllarında Adolf Hitler tarafından ilgi görmüş ve araştırılmıştı. Hürriyet'te yer alan bir haberde şunlar yazılmaktadır:

Hitler’in de Agarta’ya inandığı ve dünyaya hakim olabilmek için Thule adında bir tarikat vasıtasıyla pek çok araştırma yaptırdığı ileri sürülür. İddiaya göre savaşın sonuna doğru Nazi karargáhı yıkıntıları arasında 12 Tibetli rahip cesedinin bulunması da Hitler’in bağlantısını kanıtlamıştı. Bu çevreler Hitler’in ABD Başkanı Roosvelt’in 1945’de öleceğini ve geleceği bilme yeteneğini buna bağlanmaktadır

Murat Bardakçı ise konuyla ilgili olarak şunları aktarır:

Güya iki büyük kayıp kıta varmış. Biri Atlantis, biri de bu. Bu kıtalar tabii afetler sonrasında çöküyor; fakat o kıtaların bilge kişileri bir araya gelip bir yeraltı medeniyeti yaratıyorlar. Hitler Tibet’e keşif heyetleri göndermiş. Dalay Lama’nın bile bu ırktan olduğu söylendi.

Bazı inanışlara göre Hz. Nuh, Atlantis ülkesindendi ve Atlantis dünya üzerinden silinmeden önce, gemisine değerli kişileri almış ve onların, yaşamlarını sürdürmesini sağlamıştı. Bu kişiler, diğer Agartalılar gibi üstün yeteneklere sahip ve çok bilgili insanlardı.

Tüm bunların aksine teorisyen Aytunç Altındal, Agarta'nın bundan yaklaşık 120 yıl önce Helen Aglvastik isimli bir Rus araştırmacı tarafından ortaya atıldığını ve yapılan tüm araştırmalara rağmen aslının olmadığını belirtir. Ona göre Atatürk de bir zamanlar Agarta ile ilgilenmiş ve konuyla ilgili bir araştırma yapılmasını emretmiştir. Ayrıca Altındal, Agarta'ya mensup olanların, sosyal hayattan uzak ve dinî inançlarla ilgili birtakım problemlere sahip insanlar olduğunu vurgular.

Antik inanışlar içerisinde önemli bir yere sahip olduğu düşünülse de, modern bilim bu teoriyi inkâr eder.

Ergenekon Soruşturmasında Agarta

Haberlerde, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olarak Türk Ortodoks Patrikhanesine yapılan bir operasyonda Agarta ile ilgili belgelere ve gamalı haç çizimlerine ulaşıldığından; bundan da önemlisi, soruşturma kapsamında gözaltına alınan Gülay Kömürcü'nün kolundaki "hilâl içindeki gamalı haç" (svastika) ile ilgili olarak Agarta bağlantısından söz ediliyordu. İddianameye göre Ergenekon yapılanması, temelleri 600 yıl öncesine dayanan Agarta gibi "tarikatvâri" bir örgütlenmeymiş.

Konuyla ilgili olarak demeç veren siyasîlerden CHP başkanı Deniz Baykal, "'hukukun safsata kaldırmayacağını, efsane ile beslenemeyeceğini" vurgulamış ve "Hukuk somut olaylarla, kanıtlarla beslenir. Efsaneye, safsataya, tarihin karanlıklarından ilham almaya yöneldiğiniz zaman hukukun ciddiyetinin dışına düşersiniz. Maalesef bu iddianame ile ilgili böyle bir tablo görülüyor." demiş.

Agarta-Lost İlişkisi

İlginç olansa, tüm dünyada merakla izlenen Lost adlı televizyon dizisinin de Agarta'yı konu edindiği ve dizide kurgulanan yapılanmanın Agarta yapılanması ile benzer olduğu şeklindeki haberlerdi. Haberlerde, dizide haritada görülemeyen adanın, Agarta yapılanmasının adasıyla (Kayıp Atlantis) benzer olduğu vurgulanıyordu. Bunun yanında, yine Lost'un en önemli unsurlarından Dharma Girişimi'nin Agarta ile olan benzerliğinin şaşırtıcı olduğu söyleniyordu. Zira, Agarta gibi Dharma da sıkı ilişkiler ve gizlilik içinde yer altı istasyonlarıyla birbirine bağlanmış bir ağ üzerine kuruluymuş.

Sonuç

Bana göre Ergenekon oluşumunu Agarta ile ilişkilendirmek, oluşumu daha "gizemli" hâle getirmek isteğinden başka bir şey değildir. "Ergenekoncu"ların Agarta ile ilgilenmesinin amacının da, onların, meydana getirdikleri oluşumu tarihî-mistik bir temele dayandırmak ve bu sayede insanların ilgisini çekmek olduğu kanaatindeyim. Zira, bazı insanların, hakkında neredeyse en ufak bir bilgi sahibi bile olmadan gamalı haç dövmesi yaptırdıklarını ve sırf kendilerini "gizemli" ya da "marjinal" olarak göstermeye çalıştıklarını biliyoruz.

Aynı durumun Lost dizisi için de geçerli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapımcıların ve yayıncıların, çağdaş dünya düzeninin ve tüketim toplumunun önemli bir unsuru olan "reyting"i elde edebilmek için insanların ilgisini çekebilecek, meraklarını artıracak bu tür mistik konular, komplo teorileri gibi unsurlara yer vermesinden daha doğal bir şey olamaz.


1 Hint-Avrupa dil ailesine mensup eski Hint edebî dili.

2 Bir konu hakkındaki önemli bilgilerin sadece gizli yollarla seçkin kişilere mistik inanışlarla şekillenmiş aktarılma, öğretilme eylemidir.

, , , , , , , , , , , , ,

32
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

avatar
31 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
27 Yorum yazarları
Perviz Aslanlıismail demirSelin EfecanMURAT MARİF AGDAGali er Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Perviz Aslanlı
Perviz Aslanlı

Aqarta eğer varsa, aqarta bağlantısı ergenekon soruşdurmasının arkasındakı kuvveler kimdir?

Perviz Aslanlı
Perviz Aslanlı

Bes ergenekon soruşdurmasının arkasında duran gücler kimlerdir?

ismail demir
ismail demir

ya agarta ergenekondan daha gerçktir her bahse varım 🙂

Selin Efecan
Selin Efecan

Agarta-İlluminati Savaşı kitabını okudum. Birol Ertan'ın kitabı mutlaka okunmalı.

MURAT MARİF AGDAG
MURAT MARİF AGDAG

ERGENEKON BAŞLI BAŞINA YAŞANMIŞ VE YAŞANACAK BİR GECMİŞTİR VE GELECEKTİR BU ÜLKEDE HER ON YILDA BİR BUNUN ÖRNEKLERİ YAŞANMIŞTIR 1961 DE 69 80 DE 96 VE 2001 YILINDA ERGENEKON GÖRÜLMEKTEDİR ISPATI ACIK VE SECİKTİR BU TÜR OLUŞUMLAR BİZ FATİH SULTAN MEHMET HANIN BATI ROMA İMPARATORLUĞUNA YÜZÜNÜ DÖNDÜĞÜNDE GÖRDÜK ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLMESİ VE DOKTORUN PAPAYA BAĞLI BİR KARDİNAL OLDUĞU AŞİKARDIR DAHA COK BU TÜR YAYINLAR VE SÖYLEMLER YAPILARAK HALK BİLİNCLENDİRİLEBİLİR..SAYGILARIMLA MURAT MARİF AGDAG

ali er
ali er

Agarta evrensel bir konudur, ergenekon ise yöresel bir konudur.İkisininde ortak olduğu nokta gerçeklilikleri henüz kanıtlanmamış olmasıdır. Gerçek olan ise Türk halkının aldatıldığıdır..

surhan
surhan

Agartave kayıpkıtalar mu ve atlantis bilgisi içiniyi araştırma yapmak gerek bunun içinde önce Hz Mevlana dan başlamak gerek. sanıldığı üzere agarta din güdümlü bir tarikat yada benzeri bir kuruluş toplulukdeğildir. Agarta bilim fizik matematik tasavvuf ve dinler ile paralel giden bir TEKAMÜL olgusudur. bilgialabileceğiniiz kaynaklar BURHAN YILMAZ AGARTA ERGENEKON VE TÜRK BİLGELİĞİ , BİLİNMEYEN MEVLANA, ÖMER SAMİ AYÇİÇEK AGARTA 1-2-3-4.

Taşkın Bey
Taşkın Bey

Allahıma bin şükürler olsun Agarta gerçektir ve sonunda Aydınlık kazanacaktır. Amin.

muhlis danacı
muhlis danacı

Agarta konusunda bilgi için Agarta-İlluminati Savaşı kitabını okuyunuz. Yazarı Birol Ertan.

süleyman tireli
süleyman tireli

agarta tamamen doğrudur ve ergenekonla la ilişkilidir bu birtek türkiyede değil dünyanın her ülkesinde ergenekon gibi örgütler vardır agartayı merkez sayarsak ergenekon sadece türkiyede ki bir koludur bunların yapılanmasını şu şekilde ele alabiliriz piramidin şekli gibi merkez en üstte ve her yere hakim alt kısımlar ise merkeze bağlı hareket etmektedir kısacası hiyeraşi yönetim biçimi mısır piramitlerininde o şekilde olmasının sebebi budur heryere hakim,en üstündeki tek gözün anlamı ise biz herşeyi kimse görmeden görürüz ve kimse anlamadan müdehale ederiz bizim yaptımızıda kimse bilmez demektir amerikan 1doların üstünde vardır bu sembol.Bu girişim asırlar öncesinden planlanmış büyük birçok devletin kendi menfaatleri doğrultusunda yürüttüğü… Devamı »

tamer eker
tamer eker

bbende bu konuyla ılgılı bazı dokumanlar elıme gecmıstı Atarutk un agarta uzerıne yapılan arastırma sonuclarının hepsıne el koydugu ve gonderdıgı arastırma ekıbını dondukten sonra dagıttıgı ve ulasılamayacak sekılde [oldurmeden]kaybettıgı bılınmektedır.Ayrıca calısmaların ıcın tesekkur ederım İSA

Cafer Oyun

hakkı duman / 27 Eylül 2009 Pazar - 00:04
arkadaslar bence ergenekon agartanın ta kendisidir yani onunla bağlantılıdır bunu herkezle tartışırım

arkadaşa kesinlikle katılıyorum.

mevlut can
mevlut can

selam yaziyi dikkatle okudum bazi seyler oldukca anlamsiz geliyor gizli orgutler yer alti sehirleri falan biz toplumolarak dinimizden etkilendigimiz icin genelde gercek olan seyleri bile yok sayiyoruz kuranda boyle birsey yok deyip cikiyoruzl ,asil mesele simdiye kadar yasamis ve bir suru kitap yazmis sozde alimler nedense kuranin bilimsel yonunden pek bahsetmemislerdir ve kurandaki bilimsel olaylardan hic anlatmazlar donup dolastirip olayi seriat deviletine tasupculuga getirirler islam dinini kapali bir kutuya cevirmek istemisler istiyorlar ,malesef bircok yalan oldugu gibi ergenokon da bir duzmece bir yalan iki mualif gurubun catismasi iktidarin kendi derin devletini kurma cabasi bizim medyada yalakaligi elden birakmaz boyle haberleri… Devamı »

hakkı duman
hakkı duman

arkadaslar bence ergenekon agartanın ta kendisidir yani onunla bağlantılıdır bunu herkezle tartışırım

Can Akın

Güzel çalışma teşekkürler.İlginç bilgiler ama bana pek inandırıcı gelmedi.

Gizli İlimler

Şimdi, Nazizmin doğuşundan kayıp kıtalara, Mu uygarlığının nasıl sona erdiğinden Ari ırkı arayışlarına, yüksek teknoloji ürünü silahlardan seçilmiş kavim hikayelerine, Hint mistizminden ezoterizme, Nazi karargahlarında bulunan Alman üniformalı Tibetliler'den Kabbala'ya, Himalayalar'da olduğu iddia edilen hayali cennet Şangri La'dan okyanus altında ya da Orta Asya'nın altında olduğu hayal edilen Agarta'ya, gizli/gizemli tarikatlerden bu tarikatlerin yönettiği devlet ve güçlere, Hitler'den sonra ABD'nin sahiplendiği tek dünya hükümranlığından Thule örgütüne, Grönland'daki Thule hava üssünden bu isimle Zülkarneyn peygamber arasında bağlantı kuranlara ve 'gamalı haç'a kadar bilinen, daha doğrusu bilinemeyen ne varsa hepsini tartışmak zorunda kalacağız. Bugünden geriye doğru birkaç bin yıla değil, tahminen on… Devamı »

Berat Akgül

Bu siteyi yeni fark ettim. Güzel ve başarılı bir yazı olmuş. Böyle güzel konuların devamını diliyorum.

Fırat Ya

Güzel tespit. Çalışmalarınızda başarılar...

yasinay
yasinay

bu devletın derınlıklerınde oyle bı sııstem olmuşkı azanı susturmayı bılıyorlar . dengelerı gözetıyorlar

Mehmet Akif

Çalışmalarınızda başarılar...

cancanBey

Her siyaseti, akımı, fikri, dini v.b kullanan insanlar vardır ve olacaktır. 85 yıldır siz mi yürüttünüz bu Cumhuriyet'i? Ergenekoncular değilmi idi bu Cumhuriyet'i yürütenler?

Kötü niyetli bir takım insanlar bu gruba sızmış ve menfaatleri doğrultusunda nüfuz kullanmış olabilirler, ancak; dini kullananların suçu dine yüklenemeyeceği gibi Atatürk'ü, Cumhuriyet değerlerini, Agarta / Ergenekon değerlerini çıkarları doğrultusunda kullananların suçuda Atatürk'e, Cumhuriyet'e, Agarta / Ergenekon'a fatura edilemez; edilir ise edenlerin niyetinden şüphe etmek son derece makûl ve mantıklı olur.

Maksadınız üzüm mü yemek, bağcıyı mı dövmek; bütün mesele burada!

Saygıyla...

cancanBey

http://cancanbey.spaces.live.com

Dark Lord

Hala bir takım medya, hatta bazı siyasi parti başkanları, bu oluşumları desteklemek için ellerinden geleni yapıyor da, kimse demiyor, senin bunları savunma amacın ne? Bu ülkede devleti ele geçireceksen, Atatürk'ü kendine kalkan olarak kullanacaksın. Misyoneri, bölücüsü, ihtilalcisi, dağ'dakileri savunan milletvekili vs vs. Peki Atatürk, bugün yaşasaydı, ismini, ilke ve inkilaplarını kullanıp haince emellerini bunlarla örtbas edenlere ve bu yapılanlara göz yumanlara ne derdi? Meraka hacet yok; açın Nutuk'u okuyun. Misyonerler hakkında, demokrasi düşmanları hakkında ne yazdığını okuyun. Google'de Atatürkçü düşünce diye aratıyorum; karşıma gelen bir misyonerlik sitesi. Yani bu vatanın kuyusunu kazacaksan, Atatürk'çü geçineceksin, Mustafa Kemal'i, Ülke ve İnkilaplarını, Şehitleri,… Devamı »

cewriye foSfor
cewriye foSfor

aqarta ile ilgili bişeyler bildiğimi söyleyemem. araştırıyorum şuan ama tek bildiğim bişiy war aqarta gerçektir yada efsanedir bilinmez ama ERGENEKON olarak etiketlenmiş resmen VATAN HAİNLERİni aqarta olarak düşünmek bana masalsı ve hatta şirin gözüküyoor. ama aldanmayın bu ülkenin en güvendiği birlik ASKERdir. ve bu vatan hainleri (ergenekoncular) yıllardır bizi birbirimize kırdırdılar ve halada başarılılar nasıl bir düzenek ve zeka yapısıysa? akıl sır ermiyor. inşaLLah bu yazdıklarım yüzünden başım belaya girmez. öle ya düşünce hala suç...

BoranÖz
BoranÖz

ben yeni yeni okumaya başladım Agarta ve Şambala yı ve sunulan deliller gerçekten insanın kafasını karıştırıyor ve tarihte açıklanamayan şeyleri bir nebzede olsa açıklıyor.ve şöylede bir şey varki dünya yaklaşık 5 milyar yaşında ve biz sadece 5 bin yıllık tarihi biliyoruz ve son 100 yılda bilim ve teknolojide ne kadar ileri gitti insanlık ama bu 5 milyar yıl dan hiç bahsedilmiyor.bu kadar süre içinde insanlık aptalımı oynadı hep ve sonra birden kafası çalışmaya başladı öylemi.ve ilginçtir insanoğluna gönderilen kutsal kitaplarda da hep buna benzer açıklamalar var yani çok ilginç değilmi kayıp bir tarih var hemde milyarlarca yıl.sizcede tuaf değilmi.ve Kur'an… Devamı »

cancanBey

Ergenekon Agarta'nın ta kendisidir. Agarta Ashab-ı Kehf'in, Yedi uyuyanların ta kendisidir. Ergenekon destanında anlatılanlarla, Kehf Sûresinin belli bölümlerinde ve yedi uyuyanlar efsanesinde geçen şeyler birbirlerinin farklı anlatımlarından ibarettir. Ulusların güdüleyicileri Ergenekonlulardır/Agartalılardır.

Ancak; Ergenekon Örgütü adı altında bahsi geçen kişiler buna sadece hayranlık duyan ve böylesi bir kültün hizmetinde bulunmak isteyen gönüllü insanlardır. Türk'e ve Türklük'e hizmet etmekle Agartalıların beğenisini kazanma duygusundadırlar.

ALLAH nurunu tamamlayacaktır.

Saygıyla...

cancanBey

murat yaman
murat yaman

ergenekon hakkındaki iddaalar doğrudur çünkü ergenekon bir mason örgütüdür dini yoketmek için vardır laikliği savunurlar neden dini yok etmekiçin tsk generalleride buna üyedir ergenekon pkkyı kurdu neden kardeşi kardeşe vurmak için kürtleri fitne bulaktırmak için daha ergenekon davası gürüleceği ilk gün kürtler eşek gibi kullanılıyur diyarbakırda sözde apo ya iskence yapılmış hepsi yalan bu ergenekon fitnesidir amaç türkiyeyi tehdit etmektir dtp de ergenekondur mhpde ü
ama bunu kimse açıklamaz millet mal gibi bunlara inanır dtpde dinsizidr mhpde bunu unutmayın

sibirya sibirya

Teşekkürler İsa...

Volkan Türksoy
Volkan Türksoy

Herkesi bir parça aklı selime davet ediyorum. Agarta diye bir örgüt dünyayı önetiyor ve Türkiye'deki işlerini de Veli Küçük ve ekibi üzerinden yapıyor. Bana sorarsanız bu çok komik. Agarta, eleman bula bula Veli Küçük'ü bulmuş...

Hakan Kaan
Hakan Kaan

Valla bu dunyada her zaman görünen kadar gorunmeyene de inanmak gerek. Bu kelimeyi din amaçlı değil, mantık amaçlı soyluyorum. Burcu Korkmaz'ın yazısınaysa ergenekon'un kendisi bir tehdittir [bıraz araştırılırsa gerçek kokeninin kıtalar otesine dayandıgı ve kımlere hızmet etigi anlaşılabilir herzaman oldugu gibi 2 3 kıişi yatar çıkar] bu ulkeye bir tane Ergenekon yeter oda öz tarihimizde kaldı, bunu bilmeyen bazı akılılar orensin.

Burcu Korkmaz
Burcu Korkmaz

Ergenekon ile Agarta'nın bir bağının olması söz konusu bile değildir. Zira Agarta eldeki delillere dayanır, Ergenekon ise bir iki yalanlamaya ve Türk Milleti'ni yıpratmaya dayanır. Bu nedenle bu ilişkide bahsetmek yersizdir. Gerilime gerek yoktur. Teşekkürler İsa...

Perviz Aslanlı
Perviz Aslanlı

Çok doğru...

lcnby

Yazınızı okudum. Güzel noktalara değinmişsiniz.

Evet Lost-Agarta benzerliği benim de ilgimi çekti güzel bir nokta.

Son olarak Ergenekoncuların sadece ilgi çekmek için bunu yaptığı çok belli. Dünyaya nasıl duyuracaklar yoksa kendilerini.