Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Asus P565 Cep Bilgisayarı İncelemesi

11 Şubat 2009 Çarşamba 8 yorum İsa Sarı

Ocak ayının ilk haftasında incelemesini yapmış olduğum Asus'un P320 model numaralı cep bilgisayarının ardından, yine Asus'tan tarafıma gönderilen ve 800 Mhz hızındaki Marvell TavorP işlemcisi dolayısıyla "dünyanın en hızlı cep bilgisayarı" sıfatını taşıyan P565'i mobil cihaz sitesi CepLab için inceledim. Duyurulduğu andan itibaren büyük bir merakla beklenen ve henüz hiçbir ülkede satışa sunulmayan P565'in dünya genelindeki ilk incelemesi niteliğinde olan bu inceleme, aynı zamanda, ilerleyen günlerde İngilizce olarak da yayımlanacak. Yazının devamında incelemeyle ilgili daha fazla bilgiyi, cihazın öne çıkan özelliklerini ve onu benzerlerinden ayıran detaylarını bulabilirsiniz.

Asus P565'in bu denli ses getirmesinin esas nedeni olan 800 Mhz hızındaki Marvell TavorP işlemcisinin yanı sıra cihaz üzerinde 256 MB kapasitesinde NAND Flaş ROM, 128 MB'lık DDR bellek bulunuyor. Donanımsal bakımdan benzerlerine kıyasla oldukça zengin olan cihaz, 2.8 inç büyüklüğünde 640x480 piksellik oldukça geniş ve canlı görüntü sağlayan bir ekrana da sahip. 65 bin renk destekli bu ekran, ortalamanın üzerinde bir performans sunan el yazısını tanıma özelliğini de beraberinde sunuyor.

P565'in kutu içeriği de bir hayli zengin. Ürün kutusu içerisinden tam 18 adet ekipman çıkıyor. 1300 mAh'lik batarya, 2 adet Stylus dokunmatik ekran kalemi, araç şarj adaptörü, taşıma kılıfı ve 2 GB'lık microSD hafıza kartı da buna dâhil.

Cihazın öne çıkan özellikleri arasında sayılabilecek dâhilî GPS alıcısı ve cihaza yüklü olarak gelen Asus GO yazılımı, P565'i başlı başına bir "navigasyon aleti" yapacak nitelikte. A-GPS özelliği sayesinde çok hızlı uydu bağlantısı gerçekleştirebilen ve hatasız bir şekilde yön bulabilen bu yönlendirme sistemi oldukça verimli ve hızlı bir kullanım sağlıyor.

Asus P565 Cep Bilgisayarı İncelemesi

Asus P565 Cep Bilgisayarı İncelemesi

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar ile yapılan USB bağlantısı üzerinden İnternet paylaşımı gerçekleştirebilen P565'in bataryası da yine USB bağlantısı kurulduğu sırada otomatik bir biçimde şarj olabiliyor. Cihazın bu bataryası, donanımsal özelliklerine rağmen son derece verimli olarak çalışıyor.

Tüm bu üstün özelliklerine rağmen, cihaz üzerinde yer alan kameranın ortalamanın altında bir performans sunması ve hafıza kartı yuvasının bataryanın altında kalması P565'in olumsuz nitelikleri hanesindeki yerini alıyor.

İnceleme yazısının tamamına aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İncelemenin tamamı -->

, , , , , , , , , , , , , , ,

8
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilrsiniz.

avatar
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
7 Yorum yazarları
AliceGokhanMenteş Günerzafer gülHamdi Kalender Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Alice
Alice

Cihazı İnternet modem olarak kullanıyorum performansı iyi

Gokhan
Gokhan

Şu an bircok satıs noktasında bulmak mümkün bu ürünü, kesinlikle tavsiye ediyorum, bir pda den cok daha fazlası mevcut..

Menteş Güner
Menteş Güner

Yurtdışındaki arkadaşıma sipariş ettirdim, gelirken getirecek bir tane. İsteyen olursa söylesin yardımcı olurum.

Menteş...

zafer gül
zafer gül

Cihazın internet modem olarak kullanım hızı gerçekten iyi bu şekilde kullanımı düşünenler için ideal bir cihaz. ayrıca navigasyonunu da beğendim.

zafer gül
zafer gül

Arkadaşlar selamlar
ben bu cihazı bir müddettir kullanıyorum sorunlu olmayan standart bir PDA diyeilirim. Çok büyük beklentileriniz olmasın. Bir kere cihazın işçiliği çok da kaliteli değil hafif bir görünümü var. Hızıda normal kullanıcı için HTC'nin herhangi bir modeli gibi.

Hamdi Kalender
Hamdi Kalender

Bu cihazı ben de dört gözle bekliyorum... 800 Mhz işlemci bir cep telefonunda nasıl olur çok merak ediyorum. Bir an önce çıksın bence. Toshba ile birlikte çıkarsa Toshiba daha iyi olacak herhalde.

çetin dönmez
çetin dönmez

ben de aylardır bunu bekliyorum. ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi bile verilmedi ama. artık çıkarsınlar bence zamanı geldi. toshibanın 1 ghz'liği ile çıkarsa bu asus açısından hiç iyi olmaz. asus'un bugünlerde çıkarması lazım...

furkan yaşar
furkan yaşar

bu ürünün çıkmasını dört gözle bekliyorum. çıkacağı gün hemen alacağım gerçeten hem şekli hem özellikleri çok iyiymiş. fiyatı ne olursa olsun...