Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

WLtoys V686G FPV Quadcopter İncelemesi

27 Mayıs 2015 Çarşamba 75 yorum İsa Sarı

Değişen yaşam şartlarına bağlı olarak hobilerin de zamanla değiştiğine ve çeşitlendiğine daha önce değinmiştim. Geçtiğimiz on yıl içerisinde ortaya çıkan "son model" hobilerden biri de, havadan görüntüleme, bunun yanı sıra havadan video ve fotoğraf kaydı olsa gerek. Her ne kadar ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlasa da, FPV, yani First Person View (Türkçe 'ilk kişinin gözünden görünüm') odaklı ürünler de bu hobiyle ilgili piyasada yerini almaya başladı. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tanınır hale gelen WLToys da bu süreçte boş durmadı ve V686G kodlu, dahili kameralı quadcopterini piyasaya sürdü. Uzakdoğu kökenli bir firma olan Gearbest de ürünü inceleyip test etmem için bana gönderdi. Ben de bu yazımda, V686G'ye ait izlenimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Her ne kadar adında "Toys" ibaresi geçse de, WLToys, artık oyuncak olmaktan daha öte işlevler sunan ürünler geliştirmeye başladı. V686G  bunlardan biri durumunda. Bu ürün, en temelinde bir quadcopter olmasının yanı sıra, havadan fotoğraf/video kaydı yapabilmekte ve üstelik bunları, beraberinde gelen 4.3 inçlik bir monitöre canlı olarak aktarabilmektedir. Dolayısıyla FPV ve havadan çekim işlevlerini tam olarak yerine getirdiğini söylenebilir. Cihazın üzerine entegre edilmiş 720p video kaydı yapabilen, aynı zamanda 1600x1200 çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen kamera sayesinde "yer istasyonu" olarak tabir edebilecek monitöre, çok az bir gecikmeyle de olsa görüntüler gelmekte. Üstelik, ayarlanabilir hız oranları sayesinde bu cihazda, gerek sakin uçuş gerek aksiyon FPV imkanı da sunuluyor.

V686G, oldukça zengin bir kutu içeriğiyle geliyor. Kutunun içerisinde 4 GB'lık bir MicroSD kart, bu MicroSD kartın bilgisayarca okunmasını sağlayan bir kart okuyucu, hatta bir tornavida dahi yer almakta. Dolayısıyla ihtiyaç duyacağınız her şey kullanıma hazır olarak kutu içerisinde mevcut. Bu bakımdan ürün RTF, yani "Ready to Fly" (Uçuşa Hazır) sıfatını fazlasıyla hak ediyor. Kutunun ağırlığı yaklaşık 1.4 kilogram ve boyutları ise 23x51x10 cm civarlarında. Bu haliyle kargolanma ve gümrük işlemlerinde çok fazla sorun çıkarmayacaktır. Tabii son zamanlarda gümrük takibinin çok sıkı olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

WLToys V686G, kumandası ve monitörü

WLToys V686G, kumandası ve monitörü

V686G, ister pervane koruyucu olmadan ister pervane koruyucularla birlikte kullanılabiliyor. Her ne kadar pervane koruyucularla kullanıldığında uçuş ağırlığı artsa ve buna bağlı olarak uçuş süresi azalsa da (yaklaşık 1 dakika kadar), yeni başlayanların, kutu içerisinden çıkan bu koruyucuları kullanmalarını tavsiye ederim. Pervane koruyucuların montajı için ihtiyaç duyacağınız vidalar ve tornavida da kutu içerisinde mevcut. Kutu içeriğinin tam listesi ise şöyle:

1 x V686G Qaudcopter
1 x 2.4 GHz Kumanda
1 x 3.7 V 780 mAh LiPo Batarya
1 x 720p Kamera
1 x 4.3" FPV Monitörü ve Anteni
1 x Monitör Standı
1 x Monitör Şarj Aleti
1 x MicroSD Kart Okuyucusu
1 x 4 GB MicroSD Kart
1 x Şarj Cihazı
4 x Yedek Pervane
4 x Pervane Koruyucu
1 x Gölgelik
1 x Tornavida ve Vidalar
1 x İngilizce Kullanma Kılavuzu
1 x Kullanma Talimatları Kağıdı

V686G'nin kutu içeriği

V686G'nin kutu içeriği

Görüleceği üzere, ürünn kutu içeriğinde yok yok. Yalnız, sipariş sırasında Avrupa tipi adaptör istemeniz yararınıza olur. Zira bana gelen kutudaki adaptör Amerikan tipiydi ve uygun çeviriciyi ayrıca temin etmek durumunda kaldım.

V686G ile İlk Uçuş

V686G'yi uçuşa hazır hale getirmek oldukça kolay. Bunun için yapmanız gereken iki şey var: İlki, ürünle birlikte gelen bataryayı quadcopter üzerinde yer alan batarya yuvasına yerleştirmek ve ilgili kablo bağlantısını yapmak. İkincisi ise kumanda için ihtiyça duyulan 6 adet kalem pili kumandaya düzgünce yerleştirip kumandaya güç vermek. İlgili işlemleri yaptıktan sonra cihaz üzerindeki LED göstergeler yanıp sönmeye başlayacaktır. Daha sonrasında gaz çubuğunu hafifçe yukarı kaldırarak quadcopterinizi uçurmaya başlayabilirsiniz. Anlık görüntü aktarımını sağlamak içinse monitörü yan tarafında bulunan açma kapama tuşuyla aktif hale getirmeniz gerekmekte. Bunların nasıl yapılacağını ve daha pek çok detayı ilgili inceleme videomda anlattığım için bu hususlara burada değinmiyorum. Bu videoyu yazının sonlarına doğru bulabilirsiniz.

V686G'nin uçuş süresi, her ne kadar uçuş stilinize bağlı olarak değişse de, genelde 7 dakika civarında seyrediyor, fakat pervane koruyucular ile bu süre 6 dakikaya düşebiliyor. Kameranın video veya fotoğraf kaydı yapıp yapmaması da uçuş süresini az da olsa etkileyen unsurlar arasında. Zira sürekli video kaydı yapıldığında, kamera da bataryadan belli miktarda güç çekeceği için, uçuş süresi buna bağlı olarak azalacaktır. Buna rağmen, ürünün batarya yuvasının hayli geniş ve modifiye edilmeye müsait olması dolayısıyla, uygun voltajlarda daha yüksek kapasiteli bir batarya ile uçuş süresini artırmak mümkün. Yine de, bu işlemin uçuş ağırlığını artıracağını ve dolayısıyla motorları daha fazla yoracağını unutmamak gerek. Çok ince hesaplamalar yapmak bu noktada daha yerinde bir karar olacaktır.

V686G'nin kumandası ve fonksiyonları

V686G'nin kumandası ve fonksiyonları

Her ne kadar aşağıdaki videoda anlatmış olsam da, V686G'nin kumanda fonksiyonlarını yukarıdaki görselde basitçe izah etmeye çalıştım. Kumanda üzerinde, benzer başka modellerle kıyaslandığında, aktif olmayan, yani basılamayan bir tuşun yer almadığını göreceksiniz. Bu da, cihazın bir nebze de olsa oyuncak ile hobi sınıfı arasında yer aldığı izlenimini uyandırıyor. Kumanda üzerindeki hızlandırma (atiklik) tuşları da, cihazı rüzgarlı havalarda daha verimli olarak kullanabilmenizi sağlayacaktır. Yeri gelmişken, normal şartlarda bu cihazın rüzgara karşı son derece dayanıksız olduğunu belirtmeliyim, fakat ilgili atiklik ayarlarını yaparak, belirttiğim gibi, etkili rüzgarlarda dahi daha iyi bir şekilde cihazı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, her zaman vurguladığım gibi, bu hoide yeni olun veya olmayın, ilk uçuşlarınızı her zaman çim üzerinde veya benzer bir yumuşak zeminde yapmanızı tavsiye ederim. Böylece, herhangi bir çarpma veya düşme anında kırım riskini azaltacak veya olası parçalanmaların önüne geçmiş olacaksınız.

V686 ile beraber gelen monitör 4.3" ekran boyutuna sahip. Monitör içerisinde 300 mAh'lik bir lityum polimer batarya da yer almakta. Bu bataryayı ekranın sağ alt kısmında yer alan şarj yuvası aracılığıyla USB üzerinden şarj etmek mümkün. Yaklaşık 45 dakika süren şarj işlemi sonucunda 2 saat civarında bir kullanım süresi elde edilebiliyor. Yine de, her uçuştan önce, her ihtimale karşı monitör şarjının tam olmasına dikkat etmekte fayda var. Bu noktada olumsuz bir özellik olarak, maalesef ne monitör kasası ne de ekran üzerinde şarj seviyesini işaret eden bir göstergenin olmadığını söylemeliyim. Monitör, dahili bataryanın yanı sıra bir de dahili video alıcısına sahip. Bu sayede monitöre ekstra bir alıcı bağlamanıza gerek kalmıyor. Kutunun içerisinden çıkan standart anten ise, bina gibi engellere göre değişiklik gösterse de, yaklaşık 300-500 metre arasında bir çekim mesafesi sunuyor. Aynısını kumanda için belirtmek de mümkün. Bu bakımdan cihaz, çekim mesafesi noktasındaki ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Yalnız, yine bir olumsuz özellik olarak, ekranın parlaklık ve dolayısıyla güneşte görünebilirlik seviyesinin son derece düşük olduğunu söylemeliyim. Ekranla beraber gelen gölgelik dahi çok güneşli ve açık havalarda yeterli olmuyor maalesef. Dolayısıyla, varsa FPV gözlüğü veya daha kaliteli bir monitör kullanmak mantıklı olacaktır.

Pervane koruyucularıyla birlikte V686G

Pervane koruyucularıyla birlikte V686G

V686G'nin kamerası görüntü kalitesi açısından çok iyi sayılabilecek bir fiyat/performans oranına sahip. 720p çözünürlüğünde, 20-25 FPS arasında değişen kare hızlarında video kaydı, ürünün fiyatına göre tatmin edici seviyede. 1600x1200 piksel çözünürlüğe sahip fotoğrafların kalitesi ise yine ortalama durumda. Çekilen videolarda zaman zaman atlama veya takılma yaşansa da, daha hızlı bir MicroSD kart kullanılmasıyla bu durumun önüne geçilebileceği düşüncesindeyim, zira ürünle birlikte sunulan 4 GB'lık MicroSD kartın yapısal kalitesi oldukça düşük. Aşağıdaki videomda ürünün kamerasıyla alınmış örnek videolara ve çekilmiş örnek fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Cihaz, reklamlarında da belirtildiği üzere eve dönüş (RTH=Return to Home) özelliğine ve yön tayinini kolaylaştırmak için kullanılan "headless mode" tabir edilen işleve sahip, fakat cihazda herhangi bir GPS modülü veya barometre bulunmadığı için bu iki özellik çok verimli olarak çalışmıyor. Hatta uzun mesafe uçuşlarında bu iki özellik dezavantajına dahi olabilir. Dolayısıyla cihazı bu iki özelliği için almamak gerekli. Her zaman, GPS ve barometre barındırmayan quadcopterlerdeki ilgili özelliklere mesafeyle yaklaşmışımdır ve V686G de bu konuda beni şaşırtmadı. Yine de, stabilliği ve kolay kullanımı, ayrıca sağlamlığı dolayısıyla bu özellikleri aktif hale getirmeden de V686G'yi iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Cihazın 360 derece takla atma özelliği ise, istenileni başarıyla yerine getiriyor. Yalnız, videoda da belirttiğim gibi, takla işleminin hemen ardından, hatta taklayla birlikte, gaz seviyesini en üste getirmeniz faydanıza olacaktır. Aksi halde cihaz yere temas edebilir ve zarar görebilir.

Esasında, V686G ile ilgili söylenebilecek çok şey var, fakat daha çok ilgili inceleme ve test videomda cihaza dair her türlü hususa değinmeye çalıştım. Ürünü Gearbest üzerinden 99.99 Dolara satın alabilirsiniz. Şu anda İnternet üzerindeki en uygun fiyat bu, fakat bu fiyat geçici bir kampanya yapılması nedeniyle böyle. Bu yazıyı okuduğunuz sıralarda ürünün fiyatı değişiklik gösterebilir. Yine de, V686G gerek fiyat/performans oranıyla gerek kamera kalitesi ve çekim mesafesi gibi artılarıyla bu fiyat aralığında tercih edilebilecek ürünlerin başında geliyor. Ürünle ilgili detaylı test ve inceleme videomu Türkçe altyazılı olarak yukarıdan izleyebilir ve kanalıma üye olarak, diğer incelemelerimi, ayrıca yakında çıkacak olan değerlendirmelerimi de takip edebilirsiniz.

, , , , , , , , , , , ,

75
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
25 Yorum konuları
50 Konu cevapları
2 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
20 Yorum yazarları
Tahir ÇolakEmir KılıçhalilFurkan TomrukÖmer Faruk AYAN Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Tahir Çolak
Tahir Çolak

Merhaba İsa bey, bu üründen kullanıyorum ancak kumandam kırıldı yenisini sipariş verdim aynı modeli fakat çalışmıyor, nasıl tanıtabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Tahir Çolak
Tahir Çolak

Merhaba İsa bey, sorun şu benim kumadamda Mod1 ibaresi yazılı ekranda, eski kumandam da Mod2 yazıyordu. Bunun mod ayarı değişir mi acaba?

Tahir Çolak
Tahir Çolak

Teşekkür ederim

Emir Kılıç
Emir Kılıç

Merhaba isa bey bende wltoys v686k monitörsüz dron var evin içinde dronu uçururken bir sorun olmuyor fakat dışarıda uçurduğum zaman dron sadece ileriye doğru yön alıyor geriye doğru çubuğu yönelttiğim zaman ise dron düz uçmaya başlıyor bu sorunun bir çözümü var mıdır?

Furkan Tomruk
Furkan Tomruk

Abi bu wltoys v686g drone u nereden temin edebilirim. türkiyeden olursa sevinirim.Yoksa yabancı sitede olur

Furkan Tomruk
Furkan Tomruk

abi banggood'da bulamadım başka site önerebilecek varmı ?

Furkan Tomruk
Furkan Tomruk

Bide abi Shengkaı d97 hakkında bilgi sahibiysen kamerası nasıl bunun gibimi ?

Ömer Faruk AYAN
Ömer Faruk AYAN

Slm İsa bey, incelemenizden sonra bu modelden aldım. İlk 2 uçuşta yükselmesi gayet iyi iken ve hassas ayarlarını yapmışken, daha sonraki uçuşlarda gücü %100 e bile alsam yükselmedi. Birkaç uçuşta motorlarda böyle güç kaybı olması neden olabilir? Ülkemizde önerebileceğiniz teknik servis var mıdır?

Ömer Faruk AYAN
Ömer Faruk AYAN

Sorunu çözdüm. Pilleri powerbanktan şarj ettiğim için tam dolmamışlar, prizden şarj edince sorun çözüldü. Teknik olarak pek anlamasamda V farkından olduğunu düşündüm. Lipo pilleri powerbanktan şarj etmenin bir yolu yok mudur?

fatih şimşek
fatih şimşek

slm isa bey bu dronlarda eniyi havada kalan cihaz hangisi ?uzun süre uçus süresi sunabilen cihaz ?

halil
halil

isa bey bu phantom 4 almayi dusunuyorum ama bunun bir de pro surumu ver aradaki fiyat varki bayagi cok ama bu iki makine arasindaki özellikleri bulamadim pro surumumun özelikleri hakkinda bi bilgin varmi hangisini tafsiye edersiniz bu arada amator kullaniciyim daha

fatih şimşek
fatih şimşek

syma x8c 2 mp kameralı dron uçuş süresi nekadar?

Tahsin Erdoğan
Tahsin Erdoğan

İsa Bey Merhaba, Bu incelemenizi de okuduktan sonra sizden bir tavsiye rica edeceğim. İlk defa kameralı bir model kullanacağım. 3 model arasında kaldım,
1- Syma X5SW
2- Cheerson CX 30W
3- WLToys v686g
Fiyatları birbirine yakın. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ya da sizin önereceğiniz başka bir ürün var mı? Şimdiden teşekkürler...

fatih kaya
fatih kaya

Keske türkiyede yedek parca temin edebileceğimiz bir yer olsa yurtdısından ürün beklemek gercekten zulüm gibi 1 aydan fazla sürüyor.,Az önce parcalayıp baktığımda motorun bozulduğunu tespit ettim simdi motor bekliyorum 🙁

fatih kaya
fatih kaya

Merhabalar arkadaslar bende g686 quad copteri almıs bulunmaktayım fakat dıs kabuğu kırıldı hava asırı rüzgarlıydı kontrolu baya zor olduğu icin düştü yaklasık 6 kat yükseklikten sert zemine carptı suan bozuk duruyor kösede 🙁 cihaz cok eğlenceli fakat bana göre tek eksiği havada sabit durmaması ve yön verdiğinizde güc kaybı yasayıp yere yaklasması o yüzden yüksek mesafelerde ucurulması daha mantıklı dar alanlarda ucacak kadar profesyonel değil ama cok keyifli kamera görüntüsü mükemmel..

ayhan ergin
ayhan ergin

İsa bey merhabahttp://m.banggood.com/Vensmile-W10-Quad-Core-2GB-RAM-32GB-ROM-Windows-8_1-Smart-TV-Box-PC-p-970662.html bu cihazlar ile ilgili bilgi yada inceleme niz varmı fiyat kalite oranından tavsiyeniz olurmu özellikle benim için önemli olan youtube ve online filmsitelerini calistirmasi tavsiye niz olurmu teşekkür ederim Bir de gümrük te sorun yasarmiyiz bilginiz var mı

Orçun Kahveci
Orçun Kahveci

İsa bey merhabalar. Benim aklım çok karıştı. Ben 100 ~110 $ seviyesinde sağlam uçuş mesafesi yüksek bir quadcopter almak istiyorum. Syma x8c ve ya tarantula x6 kafamda ki ürünler ama sizin bu anlamda önerebileceniz fırça motorlu bir ürün varmıdır? Teşekkür ederim.

Orçun Kahveci
Orçun Kahveci

İsa bey tekrar merhabalar. X6 da iki ayrı firmanın ürünü mevcut JJRC H16 yizhan tarantula x6 diğeri yizhan tarantula X6 bu iki markada ürün özelliği olarak bir fark mevcutmudur?
Teşekkürler.

Orçun KAHVECİ
Orçun KAHVECİ

isa bey merhabalar tekrar. sizinde tavsiyeniz üzerine JJRC H16 YiZhan Tarantula X6 Wide Angle 5MP CameraQuadcopter With IOC 4 yedek motor ve 1 yedek batarya siparişi verdim. fakat siparişlerimi kontrol ettiğimde CN US$98.20 Jul 07 2015 Ready To Process Untracked
View
Apply Refund diye bir ibare var anlamadım ne demek istediğini. yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler.

Volkan YARAMIŞ
Volkan YARAMIŞ

Dünden beri bir çok yazınızı okudum, uzun zamandır almayı düşündüğüm quadcopter i almaya karar verdim. Başından beri beğendiğim Wltoys v666 modeli idi, ancak şuan yazılarınızı okudukça Syma X8C de hoşuma gitti. İstediğim bütçeyi fazla zorlamadan alabileceğim, kamera kaydını yaparken titremeyecek gösterişli birşey. İzlediğim video lardan gördüğüm kadarıyla v666 ın kamera titreşim emicileri daha iyi gözüküyor ekran pek titremiyor ama X8C bu konu da baya bi kötü geldi. Gösteriş açısından X8C biraz daha ağır basıyor bana göre. Son olarak ta wltoys un kendi ekranı var anlık görüntü için ancak bu ekranın da parlaklık vs. sıkıntılardan dolayı pek kullanışlı olmadığı okudum. X8C… Devamı »

Süleyman Koçyiğit
Süleyman Koçyiğit

Merhabalar İsa bey,
Sitenizi ilgi ile takip etmekteyim.Hobi olarak yeni başlayanlardanım.Fiyat olarak 2000 tl ye kadar sorun yok.Hangi cihazı almamı istersiniz?Önerilerinizi bekliyorum.

Kubilay YILMAZ
Kubilay YILMAZ

Merhaba İsa Bey Sizden Bir Ricam Olucak Syma X8W Siparişi verdimde Kumanda Özelliklerini Resimli Bir Şekilde Paylaşa Bilirmisiniz Wltoys V686G Kumandasında Paylaştıgınız Gibi İyi Günler

Kubilay YILMAZ
Kubilay YILMAZ

Merhaba İsa Bey Bendeki Ürün ile İlgili İlgilenmek İsteyen Arkadaşlar Var ise Sahibinden.com da İlanıma BAKMAK İsteye Bilirler WLToys V686G 5.8G FPV Quadcopter İlan Numaram :217011066

Herkeze Hayırlı Ramazanlar..

selahattinucas
selahattinucas

Çok teşekürler isa bey x8c almaya karar verdim baslangic olarak ve 109 usd fiyatlı aliexpres-bonggood hangisinden alayım...

tarık tumanbay
tarık tumanbay

merhaba isa bey bi sorunum varda acaba nasıl bir yol izlemem gerekıyor .. banggood aldıgım sipariş 20 gun gectı hala çinde gorunuyor kac gundur beklıyorum bugun gorunce iyice sinir oldum ve ucuz alıcam diye pişman oldum be okadarda bekledım ... şimdi ne yapmam lazım ben paramı gerı ıade edilmesını istiyorum .. kargo durumu bu şelkilde... ve kargo delivered yazıyor.. track number = CP315952876CN 2015-06-28 12:30 Posta EMS toplu posta kabul ofisleri shanghai, seçildi 2015-06-14 13:13 Döviz bürosu shanghai, birbirimizi (iç transit) ihraç edilmiştir 2015-06-14 08:45 Döviz bürosu shanghai, açmak için dışa aktarılan 2015-06-12 12:38 Posta EMS toplu posta kabul ofisleri… Devamı »

selahattinucas
selahattinucas

Evet isa bey bende o modeli begeniyorum ama benim yapmak istedigim drone nun altina reklam bayragi ve flama asarak teklam yapmak bu konu icin uygun fiyatlı bakmıştım. Saygılar....

selahattinucas
selahattinucas

Merhaba isa bey ben reklam amaclı drone almak istiyorum bana tavsiyede bulunabilirmisiniz. Djı parrot modelleri bana pahalı geliyor.saygılar

Gizem birol
Gizem birol

Mrblar isa bey bende eşime babalar günü hediyesi almak istiyorum kameralı güzel bişey olsun istiyorum 400.500 arası olabilir d&r baktım yoktu Oyuncakçılar da vardı beğenmedim en kisa zamanda elimde olabileceği ve güzel bi quadcopter önerirseniz çok sevinirim ayrıca nerden almalıyım çok teşekkürler

Gizem birol
Gizem birol

Teşekkürler isa bey ben baktım fakat 2. El genellikle sema X5 2.4 kameralı rc buldum gitti gidiyorda bunu önerir misin lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Gizem birol
Gizem birol

Isa bey son bi sorum daha olacak kusura bakmayın bangood. Com da beğendim ama gümrük sorunu falan okudum nasıl oluyor acaba prosedur

Şener çinkaya
Şener çinkaya

Tesekkur ederim isa bey peki bunların motoru brushless mi ve birde bunlar nereden siparis edebilirim ve gümrükte sıkıntı olur mu acaba kac günde gelir 100 dolar uzerinde kargoda sıkıntı oluyor mu

şener çinkaya
şener çinkaya

merhaba isa bey bende quad copter almayı düşünüyorum kameralı aklımda jjrc h12c ve WLtoys V686G var siz hangisiniz tercih edersiniz cekim gücü yakın birbirine galiba ikisininde anlık ekran görüntüsü olması avantajmıdır sizce br de bunların tahmini uçus süreleri nedir acaba

Kubilay Yılmaz
Kubilay Yılmaz

Selam İsa Bey V686G var bende 1200 MAh limon pil alsam sıkıntı olurmu orjinal ile ebatı aynı ve şu eve dönüş ile headless moduna nasıl getiriyoruz cünkü video ve foto cekimi ile aynı tuş 2 kere mi basmak gerek teşekkürler

tarık tumanbay
tarık tumanbay

merhaba Kubilay Yılmaz bey. bnde siparis verdım hayırlısı ile gelcek inşallah..
acaba urun hakkında biraz bilgi verimısın gerci isa bey cok detaylı anlatmıs sızıde yorumunuzu isterım acıkcası ... son olarak kargo takıbınden baktıgım kadarı ile
2015-06-12 12:38, 上海邮政速递物流大宗邮件收寄处, 已收寄 ( Shanghai Post Express Lojistik toplu posta kabul ofis Kabul vardır ) yazıyor ..
bend e siparis v ermeyi dusunuyorum 1 yerden buldum gayet kucuk ebat ve sanırsam soketı aynı .. ıyı calısmalar

tarık tumanbay
tarık tumanbay

bilgi için tşk ederım içim rahatldı malum bu konular turkıyemızde yenı yenı cogalıyor pek bilgili kişi yok birde benım gibi kucuk yerlesım yerı olunca goren agzı acık kalıyor 🙂 bunları sipariş vermeyı dusunuyorum ...
i.hizliresim.com/j5NB6n.jpg

MeteHan
MeteHan

Merhaba,
Seçtiğiniz batarya orjinalinden daha uzun gözüküyor, sığacağına emin misiniz?

Kubilay Yılmaz
Kubilay Yılmaz

Şunuda bildirmek isterim V686G de Youtube'de izledim Atiklik Modunda %40 %60 olan Kısımda Arka Işık Direk Yeşil Olan kısım size Ayaklar Dışa Bakarak Tutularak Kendi Eksenizde Saat yönüne doğru başladığınız noktaya dönün sonra dik konumda döndürün yanlız 2 modda yapın aynı uygulamayı 40 ve 60 da eksenini belirliyor Youtube'de Wltoys V686G Fvp Drone Gyro Calibration olarak bakarsan daha net açıklıyor

tarık tumanbay
tarık tumanbay

yorum için tşk ederım ... 100 m menzzıl de kullanacagmı dusunuyorum bu v686g ile antenı var kesıntı yaşanaçagını ummuyorum .. 2 cmonemlı değil ama ucus ve ruzgar gibi etkenler etkılenemz herhalde ..bırde bununla birlikte 1200m mah pil almayı dusunuyorum bir video izledım 11.43 sn ucuyor .. tabi pil kapasıte buyuk olunca motorlar da sorun olur ama olsun yınede alamyı dusunuyorum ..https://www.youtube.com/watch?v=fCHvptlRPGA
bırde gecen gun x5c-1 helikopterım ruzgardan savruldu gıttı bulamadım onun yerıne gearsbest satılan
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_160426.html
su urunu almayı dusunuyorum 2. olarak bu sadece helikopter kamerasız versıyon .. bır yorumda aynı kumandanın bunları calıstırdıgı yazıyordu.. acaba bendekı kumanda bu adreski urunu calıstırırmı ?

Kubilay Yılmaz
Kubilay Yılmaz

Merhaba tarık Bey V686G Sahibindenden Aldım 1 Defa kullanılmış Ama Şarj Ömrü Kısa Birazda Orta dereceli Rüzgara Dayanıksız Ama Fpv Olarak iyi Ama Bazen Kontrol Ederken Unutuyorsunuz Bile 🙂 4 5 defadan sonra kontrole alıştım Ama Şöyle Diyeyim Syma x8c 15 dk dayanıyor motor korumaları olduğundan yere düşşede bana göre daha sağlam görünüyor 8 dk ile heves alamıyorsunuz Şuanda Bende Satıcam Syma X8c alıcam yerine ebet olarak daha büyük rüzgara dayanıklı ürün iyi V686 ama hafif olduğundan ve Şarj ömrü kısa olması sıkıntılı

tarık tumanbay
tarık tumanbay

merhaba kubilay bey orum için tşk ederım .. bu 8dk kendı orjinsl bataryası ile mı acaba ? bende de x5c vardı sorna v666g alayım dedım ama bakalım artık begenemez isem satarız baska urun alırım aslında x8c de guzel buyuk 10 dolar fazla verip en azından wi-fi modelini alabilirsınız ama 7.4 v ile calıstıgı için ve 7.4 v motorların fırcalı oldugu için 40-50 ucurumdan sonr a bayagı performans dusuyor dıye okumustum tabi emın değilim bi kac forumda okumustum cok onceden .. 11.1 v volt ile calısan ları var gayet guzel ama bayagı pahalı urunlar bende sızın aldıgnız siteden baktım ama 700… Devamı »

tarık tumanbay
tarık tumanbay

merhaba ıyı gunler bende bu urunu satın almayı dusunuyorum ama syma nın yenı cıkartıdıgı x5c-1sw wi-fi modelı ile arasında kararsız kaldım .. urunlere baktım ama boyutları her sitede baska ayzıyor acaba sız bu konu hakkında bir sey soylebilirmısnız ? biede syma cekım mesafesı 50 m - 686 da 150 m dıyor acaba fpv de sınyal dusumu nasıl oluyor .. suan elimde syma x5c-1 var ebat olarak 686 daha mı kucuk .. musaıtsenız yardımcı olurmusunuz .. ıyı calısmlar ıyı gunler