Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Xiaomi Mijia Mi Home 360 1080p Güvenlik Kamerası İncelemesi

11 Haziran 2019 Salı 107 yorum İsa Sarı

Xiaomi, birbirinden çok farklı kategorilerde yer alan ürünleriyle son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Akıllı baskül, robot süpürge, hava nemlendirme cihazı, akıllı diş fırçası gibi teknolojik ev aletlerinin yanı sıra cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar gibi bilişim ürünleri, ayrıca drone gibi havadan görüntüleme cihazları başta olmak üzere pek çok sektörde sayısız ürünle kullanıcıların sıkça tercih ettiği markalar arasında yerini aldı. Bu yazımda ilk defa olarak Xiaomi'nin bir ürününü tanıtacağım: kendinden hareketli, 1080p Full HD görüntü kalitesine sahip kablosuz Xiaomi Mijia Mi Home güvenlik kamerası.

Xiaomi Mijia 1080p güvenlik kamerası, 360 derece dönebilen motorlu yapısıyla ön plana çıkıyor. Cep telefonu, bilgisayar, tablet ya da telefona yüklenebilen bir uzaktan kontrol ve izleme yazılımı aracılığıyla kamerayı 360 derecelik bir eksende sağa sola hareket ettirebilir ya da yukarı aşağı yönde görüş açısını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinde yer alan hareket algılayıcısı sayesinde, kameranın görüş açısı içerisinde herhangi bir hareket gözlemlendiği anda cep telefonu veya tablete uyarı verilmesini sağlayabilir ve 10 saniyelik görüntü kaydını otomatik olarak bulut sistemi üzerine yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra interkom, yani karşılıklı görüşme/çift taraflı ses aktarım özelliğine sahip olan Xiaomi Mijia Mi Home güvenlik kamerası ile hem kameranın görüş alanı içerisindeki sesleri cihazınız üzerinden duyabilir hem de kendi sesinizi kameranın bulunduğu ortama aktarabilirsiniz. Kameranın gece görüş özelliğinin olduğunu da eklemeliyim. Şimdi detaylara geçelim.

Xiaomi Mi Home kamera kutusu

Xiaomi Mijia Mi Home Kamera Kutu İçeriği

Xiaomi Mi Home 360 derece güvenlik kamerası, diğer Xiaomi ürünlerinden de alışık olduğumuz üzere son derece sade görünümlü, beyaz tonlarında ve düzenli bir kutu ile sunuluyor. 16.5 cm yükseklik, 9 cm genişlik ve 10.5 cm ene sahip olan kutunun toplam ağırlığı yaklaşık 400 gram. Paketlemesi oldukça iyi şekilde yapılmış ürünün kutu içeriği ise yine muntazam olarak yerleştirilmiş. Kutunun tam içeriği ise şöyle:

1 x Xiaomi Mijia Mi Home kamera
1 x USB güç kablosu
1 x duvara bağlantı aparatı
2 x vida
2 x dübel
1 x kullanma kılavuzu

Xiaomi Mi Home 360 Kamera Kutu İçeriği

Kameranın kendi boyutları ise şöyle: Yükseklik 11.8 cm, genişlik 7.8 cm ve en 7.8 cm. Ağırlığı ise 240 gram kadar. Bu yönüyle bir mini kamera ya da gizli kamera olarak değerlendirilemeyecek olsa da, sahip olduğu özellikler düşünüldüğünde kameranın bu öznitelikleri hayli uygun ve günlük kullanıma elverişli görünüyor. Xiaomi'nin bu kamerasının farklı versiyonları var. Birinde Xiaomi logosu (MI) kamera üzerinde yer alırken (ki bu model esasında Mi Home olarak geçiyor) diğerinde kedi benzeri bir ikon yer alıyor (bu da Mijia olanı). Benim incelemesini yaptığım ilki, yani MI harflerinin bulunduğu logoya sahip Mi Home Smart olanı. İkisi esasında aynı özelliklere sahip ama kutu içeriği veya SD kartın yerleştirileceği yuvanın yeri gibi ufak tefek bazı farklar barındırıyor. Bunun yanı sıra, incelemesi yaptığım bu model 360 derece hareket kabiliyetine sahip, diğeri ise belli bir noktadan sonra hareket etmeyi bırakıyor ve ters yönde kamerayı tekrar hareket ettirmek gerekiyor. Bu bakımdan, Mi Home'un daha işlevsel olduğunu belirtmek mümkün.

Xiaomi Mi Güvenlik Kamerası

Xiaomi Mi Home 360 Kamera Xiaomi Mi Home 360 Kamera Xiaomi Mi Home 360 Kamera

Kameranın Genel Özellikleri

Xiaomi'nin Mi Home kamerası oldukça sade bir tasarıma sahip ve bana göre şık bir görünümde. Beyaz bir çerçeve/gövde ve siyah lens yuvası ile sunulan Mi Home kameranın arka tarafında hoparlör yer alırken, alt kısımlara doğru Micro USB kablo bağlantı noktası ve sıfırlama (reset) tuşu bulunuyor. Bu tuş aynı zamanda kameranın kurulumunda da görev alıyor. Kamera ayakları ise kaymayı ve çizilmeyi engellemek amacıyla dört adet kauçukla kaplanmış durumda. Dokunulduğunda kaliteli bir hissiyat bırakan Mi Home kamera, bir kameranın sahip olması gereken temel özellikleri en iyi şekilde barındırıyor, bunu belirtmeye gerek yok. Ancak bir kameradan daha fazlasını sunuyor desem, yanlış olmaz. Kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden cep telefonu ya da tablete görüntü aktarımı, 112 derecelik görüş açısı, 360 derece dönebilen sessiz motor, hareket sensörü, gece görüşü, çift taraflı ses aktarımı gibi özellikler, Xiaomi Mi Home'un üst seviye güvenlik kameraları arasında yer almasını temin ediyor. 2.4 GHz bant genişliğiyle, DHCP, HTTP, P2P veya UDP platformları üzerinden 802.11 b/g/n/ standartlarıyla kablosuz ağa bağlanıp burada görüntü ve ses aktarımı sunan kamerada bir miktar gecikme süresi olsa da bu, kabul edilebilir sınırlar içerisinde.

Kameranın çekim mesafesi 100 metre. Yani 100 metre içerisindeki herhangi bir kablosuz ağa kamerayı bağlayabilirsiniz. Tabii ideal olanı ise en fazla 15-20 metre, bana göre. Yine en fazla 64 GB'a kadar MicroSD kartları da destekleyen kamerada 720p (Low) ya da 1080p (HD) çözünürlükte olmak üzere farklı kalitelerde video kayıtları yapılıp aktarım sağlanabiliyor.  Bunun yanı sıra Auto olarak yer alan, çeşitli parametrelere göre kayıt kalitesini otomatik olarak ayarlayan seçenek de mevcut. 2.6 mm diyafram açıklığına sahip kamera lensinin görüş açısı ise 112 derece. Ancak, yukarıdaki kısımlarda da belirttiğim üzere, sessizce dönebilen motoru sayesinde cep telefonu ya da tablet üzerinden yönetilebilen 360 derecelik bir görüş açısına çıkabiliyor. Yine de, çok geniş olmayan mekanların gözetlenmesinde, örneğin bir oturma odasında standart açı tüm odayı görüş alanına dahil etmeye yeterli oluyor.

Xiaomi kamera özellikler

Kamera, gücünü 5 volt 1 amperlik USB kablosu aracılığıyla sağlıyor. Kutu içerisinden bir duvar adaptörü maalesef çıkmıyor ancak herhangi bir cep telefonu adaptörünü kameranın kablosuna bağlayarak kameraya güç sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra üzerinde USB yuvası bulunan yeni nesil prizlerden de faydalanabilirsiniz. Kamerayı masa gibi düz zeminler üzerine yerleştirmek mümkünken beraberinde gelen askı aparatı sayesinde duvara monte etmek de mümkün. Açıkçası duvara sabitlenen kamera daha geniş bir görüş açısı ve daha fazla kullanışlılık sunuyor ve ben de imkanınız varsa kamerayı duvara monte etmenizi tavsiye ederim.

Kamerayı kullanabilmek için mobil cihazınıza Mi Home adlı uygulamayı yüklemek gerekiyor. iOS ya da Android işletim sistemleriyle uyumlu olan ancak sadece İngilizce ve Çinceyi destekleyen bu uygulama üzerinden kameranın kayıt ayarlarını ve kalitesini ayarlayabilir, hareket motorunu yönlendirerek kameranın sağ-sol düzleminde 360 derece hareket etmesini sağlayabilir ya da aşağı yukarı yönde 96 derecelik hareketini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra Mi Home kamerayı seçerek kameranın bağlı kalacağı kablosuz ağın bilgilerini girmek gerekiyor. Ardından, kameranın çektiği alan uygulamaya yansıtılacak ve çekim işlemi başlayacaktır. Bu esnada kamera üzerinde yer alan minik LED göstergesi yanacaktır. Kamera üzerine yerleştirilecek bir MicroSD kart ile görüntüler kaydedilebilecek ve daha sonra izlenebilecektir. Pan ve tilt olmak üzere iki farklı hareket ve imkanına sahip kamera yakınlaştırma (zoom) yapma imkanına da sahip.

Xiaomi Mi Home App Camera Xiaomi Mi Home App Settings Xiaomi Mi Home App Monitoring

Xiaomi Mi Home App Kamera Xiaomi Mi Home App Memory Card Xiaomi Mi Home App

Kamera 1080p Full HD ve 720p HD çözünürlüklerinde, MPEG4 formatında görüntü aktarıp kaydedebiliyor. CMOS sensöre sahip olan kameranın 110 derecelik görüş açısına sahip olduğunu belirtmiştim. Üzerinde yer alan dahili mikrofonu sayesinde ortamdaki sesleri de uygulama üzerinden dinleyebilme imkanına sahip. Kamera gece görüşü içinse 8 adet 940 nm LED taşıyor ve 9 metreye kadar kaliteli bir gece görüşü sunuyor. İç ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış kamerada su geçirmezlik özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla dışarı için ideal değil ancak yine de yağmurdan ve sudan korunaklı dış mekanlarda kullanılabilir.

Xiaomi Mi Home Camera Örnek İç Mekan Xiaomi Mi Home Camera Örnek Dış Mekan

Xiaomi Mi Home kamerası ile alınmış örnek fotoğraflar

Xiaomi Mi Home kamerası ile alınmış örnek bir video kaydı

Kamerayı Satın Almak

Mi Home 360 derece güvenlik kamerası, İnternet üzerinde pek çok sitede satışta bulunuyor. Ayrıca Xiaomi'nin mağazalarından da ürünü satın alabilirsiniz. Ancak GearVita üzerinden Xiaomi Mijia 1080p sayfasından güvenli bir şekilde "Mijia1080P" kodu ile 27.99 Dolar + 5.45 Dolar takipli kargo seçeneği ile ürünü sipariş edebilirsiniz. 10-25 iş günü içerisinde kamera elinizde olacaktır. Toplamda, güncel kur ile kargo dahil yaklaşık 195 TL'ye denk geliyor. Bu ise tüm satıcılar arasında en uygun fiyat.

, , , , , ,

107
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
54 Yorum konuları
53 Konu cevapları
14 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
78 Yorum yazarları
Hülya BulutAbdulaziz ariSönmezcansu odMelike Göçen Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Hülya Bulut
Hülya Bulut

Kaç saat şarzda kalmali. Bilgilerinizi okudum çok detaylı anlatım olmuş teşekkürler. Ama şarzda ne kadar kalmali yazmamissiniz

Abdulaziz ari
Abdulaziz ari

Benim kameram kontrolde başı yukarı aşağı gitmiyor gidebildiğin en son uzaklık yazıyor
çözümü varmı yoksa

Sönmez
Sönmez

merhaba, kullanacağım ortamda wifi bağlantısı bulunmamakta. yine de cihazı kullanabilir miyim? benim için sd karta kaydetmesi yeterli.

Melike Göçen
Melike Göçen

Merhaba sd kart kullaniyoruz kayıt yapması için fakat 3 gün önceki kayıtlara baktigimizda gece 2 den 3e kadar 1 saat kayıt yapmamış olduğunu gördük kendi kendine herhangi bir sorundan silinme imkanı varmı yani kayitli olan yerler turuncu renkte silinen yerlerdeki saatler beyaz renkte olduğunu gördüm otomatik güncelleme yaparken kayıt yapmıyor mu veya elektrik kesildiğinde kayıt yapmayip elektrik gelince kaldığı yerden kayita devam edebiliyor mu veya wifi baglantisi düşük olduğunda kayıt yapmayip sonrasında kaldığı yerden kayita devam edebilirmi bu kamera

Ceren Muranlı
Ceren Muranlı

Merhaba kamerayı bebek odası için kullanıyoruz odası gece de gündüz de karanlık fakat gündüz kameradan bir ışık yok gece bir ışık yanıyor bebeğim uyuyamıyor ışıktan bu saate bağlı olarak ışığını yakıyor sanırım bu ışığı kapatmak için bir ayar mevcut mudur yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Selçuk
Selçuk

Merhaba, anlık kayıt ettiği videoları izleyemiyorum. ilk yüklediğimde sıkıntı yoktu fakat son 2 saatir daha önce izledikleri mi de açmıyor . Sorun bulutla mı alakalıdır?

murat alakusu
murat alakusu

paylasilan cihaz geri iptal edilirmi

Salih çoban
Salih çoban

İlk giriş parolası nedir.kullanim klavuzunu incelemeden attimda ondan dolayi elimde bir şifre yok.

Hakkı aslan
Hakkı aslan

5dakika arayla 6 saniye kayit yapiyor bu 6 saniye nasil daha farkli ayarlanabilir

Arif Arıkan
Arif Arıkan

Merhaba
Kamera ayda ne kadar İnternet kullanır?

Nuri
Nuri

MERHABA HOCAM KAMERAYI YENİ ALDIM. KURULUMUNU YAPTIM ÇOK İYİ GÖRÜNTÜ VAR FAKAT TAVANA MONTAJ YAPTIĞIM İÇİN GÖRÜNTÜ TERS NASIL DÜZELTEBİLİRİM

Tuncay Öztürk
Tuncay Öztürk

Kamera sd kartındaki eski görüntüleri bilgisayara yüklediğimizde sadece video olarak oynatıyor ses çıkmıyor. Uygulamadan izleyince seside çalıyor. Görüntüleri bilgisayara sesli olarak nasıl aktarabilirim.

Tuba Kaya
Tuba Kaya

bu kamera dışarısı(sokak) için uygun mu?

Cem
Cem

Merhaba,
Bende aynı kameradan aldım ve kurulumu eksiksiz yaptım. Fakat uygulamadan hareket ettirdiğimde cihaz hemen algılıyor fakat görüntü 3-5 saniye sonra geliyor. Bu normal mi yoksa görüntünün hemen gelmesi mi gerekiyor?

Burak karakaya
Burak karakaya

Android bir telefondan hem internet paylaşımı hemde Mi Home kullanımı yapabilir miyiz ?
Wi-Fi olmayan bir ortam

Burak karakaya
Burak karakaya

Merhaba
Bu ürünü aldım ama en büyük sorun internet olmayan ortamda elektrik gidip gelince otomatik olarak kayda başlayıp devam etmemesi.
Kaydın başlaması için mutlaka internet ile bağlanıp aktif etmek ondan sonra net gitsede devam ediyor. Ama elektrik gidip gelince sistem duruyor. Olası bir durum.
Bu konunun bir çözümü var mı ?

Onur
Onur

Kamera iş yerindeki wifi ile hemen kurdum fakat evde QR kodu bir türlü okumuyor. Evde türknet Statik ip kullanıyorum, İşte türktelekom. Aynı sorunu yaşayıp çözüm bulabilen var mı

Ertuğrul GEZEN
Ertuğrul GEZEN

Sorunu çözebildinizmi bende aynı sorunu yaşıyorum

Enes Bek
Enes Bek

Merhaba, Wi-Fi Parolanızı Alfanumerik olarak yapmanız gerekiyor. Complex şifreleri algılamıyor. Örneğin ; Password1 gibi.

BUĞRA KURAN
BUĞRA KURAN

Merhaba. Bu kamerayı Webcam olarak kullanabilirmiyim?

Mustafa Karakaya
Mustafa Karakaya

Telefonumun internetinden kamera açılmıyor normal internetten kamera açılıyor Bunu çözemedim

Tuğrul
Tuğrul

Telefon internetinden izlemek istediğinizde size ekranda bir veri uyarısı veriyor. O uyarıyı kabul etmeniz lazım.

Mustafa ÖVÜÇ
Mustafa ÖVÜÇ

iyi günler. Kamera 64 gb sd karta kaç saat kayıt yapıyor. Ve bu kaydı nasıl siliyor. otomatik mi yok sa manuel olarak bizim mi silmemiz gerekiyor

Tuğrul
Tuğrul

Ortalama 1080 p de 7 gün kesintisiz kayıt tutuyor. Kart dolduğunda en eski görüntüyü silerek devam ediyor. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok

hülya
hülya

merhaba
Mi ile Mijia daki fark ne. Hangisini tavsiye dersiniz.

İlksen özcan
İlksen özcan

Merhaba kamerayı telefonuma yükledim fakat yüklediği m telefonun ekranı kırıldı ve telefonu kullanamıyorum yeni telefon aldım fakat yüklemeyi nasıl gerçekleştireceğim diğer telefonda hala yüklüyken

Ömer ışık
Ömer ışık

Merhaba camerayı bugün aldım kurulumu yaptım güncelleme yapmam gerektiğini söyledi güncelleyince sarı ışık maviye dönmüyor cihazı telefon görmüyor ne yapabilirim? Yardımcı olabilirmisiniz

Mustafa
Mustafa

Merhaba, cihazı ilk kurulumda bölgeyi çin seçin. Bluetooth açın ve konuma tam erişime izin vetin. Cihaz ekleme yapın kameta mihome security 360 1080 p yi seçin. Sesi duyuyırum işaretleyin, wifi şifresini girin, uygulama ekranında çıkan qr kodu mi home kameranın merceğine 15 cm uzaktan tutup kameranın bu kodu okumasını sağlayın. Sonra propramı açıp görüntüyü alın.

İlker
İlker

bilgisayardan kamerayı izleyebilir miyiz.

sayim
sayim

merhabalar. sarı ışık sabitlendi gitmiyor. kamera çalışmıyor ne yapabilirim ?

Sertac Sahin
Sertac Sahin

kamerayı resetleyiniz.arka alt kısımda küçük bir buton var

Şeyma Eryiğit
Şeyma Eryiğit

Merhabalar çözüm buldunuz mu acaba güncelleme geldikten sonra ben de aynı durumu yaşıyorum uygulama cihazı bulmuyor bile sarı ışık sabit öylece yanıyor.

Ömer ışık
Ömer ışık

Sorunu çözebilidiniz bendede aynı şekilde yandı sarı ışık hiçbi şekilde resetleme tuşuda işlev görmüyor

delinin biri
delinin biri

bu cihazlara guncelleme yapmamanız gerekiyor aldığınız yer yazılım atacaktır ve soylemiş olması gerekiyor

Volkan Dede
Volkan Dede

iyi günler. Wifi nin olmadığı bir yerde microsd karta kayıt yapılarak kullanılabilir mi? Bahçe evimde internet yok. sd karta kayıt yaparsa hafta sonu bahçede olan biteni görebilirmiyim?

Emine insal
Emine insal

Merhabalar,
Kamerayı yeni kullanmaya başladım. Ortamdaki sesleri duyabiliyorum. Ama ortama kendi sesimi veremiyorum. Evde denediğimizde olmuştu. İşyerinden bağlanıyorum olmuyor. Sebebini tahmin edebilen var mı

Namık Tırak
Namık Tırak

Bağlantı paylaşımı yaparken yönetici hakları ile de birlikte vermek gerekiyor.
Bu şekilde ortama sesinizi verebilirsiniz.

veysel
veysel

merhaba ben 2 adet aldım ve kullanıyorum gayet iyi ürün .
fakat pc den izleme nasıl yapılır bilgisi olan var mıdır ?

Baris y
Baris y

Once İnternet'e Bluestack indirin yani pc ye Android kurmalisiniz ondan sonra gerisi kolay

MUSTAFA
MUSTAFA

Ben bu cihazı bilgisayara nasıl bağlayabilirim.
Kısacası Canlı Yayın Platformlarında kullanmak istersem bilgisayar kamerası olarak ta kullanabilirmiyim ?

Mehmet kaya
Mehmet kaya

Hocam sorunuza yanıt alabildiniz mi? Ben de aynı şekilde kullanmak istiyorum.

MAHMUT
MAHMUT

merhaba ürünü yaklaşık 4 aydır kullanıyordum çokta memnundum ama 3 gündür kamerayı fişe takıyorum herşey güzel kamera başltılıyor telefondan hareket ettirmekte bir sıkıntı yok hareket eddiyor ama görüntü bir türlü gelmiyor bütün ayarlarını denememe rağmen olmadı cihazı tekrar kurdum yine yok herşey var ama görüntü yok hatta bir iki sefer gözetim asistanı (hareket sensörü) açık olduğundan 10 saniyelik video çekip gönderdi orada görüntü var ama canlı izleme ve geriye dönük kaydedilen videolar yok bir türlü olmadı yardımcı olursanız sevinirm

Pelin türkdönmez
Pelin türkdönmez

Merhaba bende de ayni problem oldu bir cozum bulabildiniz mi kamerayi kullanamiyorum:(

KAMİL ÖZCAN
KAMİL ÖZCAN

Sorun 04.04.2020 günü sürüm 5.6.70 sürümü güncellenerek sorun kalktı. Aynı sorunları bende yaşadım.

Özcan
Özcan

Aynı sorun bende de var. Mi HOME uygulamasının eski sürümünü indirip kurdum telefona. 1 gün çalıştı. Sonra yine görüntü yok. Kamera da mi sorun var yoksa yazılımsal mı anlayamadım . Çözüm bulabilen yok mu?

Pelin türkdönmez
Pelin türkdönmez

Bence uygulama guncellemesi ile ilgili guncellenmemis versiyonunda sorun yasamamistim bebegimi izlemek icin aldim sozde kullanamiyorum bir de esimde iphone var onda calisiyor androidlerde sanirim sorun cozum buldugunuzda lutfen bilgilendirin

KAMİL ÖZCAN
KAMİL ÖZCAN

Sorun 04.04.2020 günü sürüm 5.6.70 sürümü güncellenerek sorun kalktı. Aynı sorunları bende yaşadım. Not çoğu kullanıcılar bebeklerini izlerken mavi ışıktan rahatsız duyuyorlar. Bu menüde kamera ayarlarından ''Durum ışığı'' kapatılıyor.

KAMİL ÖZCAN
KAMİL ÖZCAN

Sorun 04.04.2020 günü sürüm 5.6.70 sürümü güncellenerek sorun kalktı. Aynı sorunları bende yaşadım.

KAMİL ÖZCAN
KAMİL ÖZCAN

Bu sorunu bende yaşadım. Sorun Sürüm 5.6.65 ile görüntü izleyemedim 20 gün kadar. Ta ki bugün 04.04.2020 günü güncellemeyle 5.6.70 ile bu sorunlar kendiliğinden kalktı. Şimdi sorunsuz çalışıyor. Canlı izleyebiliyorum.

Pelin türkdönmez
Pelin türkdönmez

Merhaba cok tesekkurler dediginiz gibi guncellemeden sonra problem cozuldu cok sukur yoksa kamera cop oluyordu

melih şentürk
melih şentürk

Merhaba,
Bu kamerada sanırım yok ama hareket sensörü hareketi algıladığında hareketi takip etme özelliği sanırım yok değil mi? eklenebilir mi ki acaba?

yalcinhoca
yalcinhoca

Var bölgeyi Çin yapınız.

mustafa
mustafa

bölgeyi nereden çin yapacağız

mustafa
mustafa

tamam buldum hepsini yaptım hareket takip özelliği aktif oldu herkese tavsiye bölgenizi çin yapın ev gözetim ayarlarından takip özelliğini aktif edin hepsi bu kadar

mustafa
mustafa

hareket takip etme özelliğini aktif etmek için mi home programından profil ayarlarında bölgenizi çin olarak tanımlayın ondan sonra program tekrar açılıp kapandıktan sonra tekrar oturum açın açtıktan sonra kameranızı tekrar tanımlayın tanımladıktan sonra ev gözetim asistanında hareket takip etme özeliği gelecek onu aktif edin ondan sonra işlem tamamdır.

Fuat Özgan
Fuat Özgan

Merhabalar
Herşeyi güzel anlattınız fakat bu kamerayı kaç kişi telefonuna yükleyebilir ve uzaktan izleyebilir.
Siz dahil hiç kimse uzak izlemenin kaç kişi tarafından izlenebilineceğini açıklamamış
Eğer 1 kişi izleyebiliyorsa bu kamera hiç bir şeye yaramaz Ayrıca duvara montaj yapıldığında görüntüsünü kimse göstermemiş
Lensi sadece yukarı aşağı hareket ediyor ,ekseni etrafında hareket etmiyor
Saygılar

ergin teker
ergin teker

merhaba ben bir tane aldım ..gayet başarılı buldum .. merak ettigim birsey var ayrı iki telefona kurulum yapabiliyormuyuz?

Zeynep Irmak
Zeynep Irmak

Evet ama ilk baglanan telefon ana baglanti sayiliyor. Ikinci ve ya ucuncu bir cihazin baglanabilmesi icin ilk baglananin diger cihazlara paylasim yapması gerekiyor. Kisacasi ilk kurumlumda baglanan kisi diger cihazlara paylaştırılıyor. Bunun icin ayarlar menusunde göz atın. Ornegin 2849372929 isimli cihaz ile paylas yazar oradan aktif edip paylasin.

bülent bağlan
bülent bağlan

merhaba;
ortam gözlemlemek için aldığım bu kamera elektrik kesintisi, network kesintisi gibi geçici durumlar düzeldiğinde kayıt yapmaya otomatik olarak devreye giriyor mu?
yoksa müdahale gerektiriyor mu?

Erdem
Erdem

Merhaba ne kadar süre kayıt yapabiliyor? Hafıza kartına mı yoksa uygulamaya mı kayıt yapıyor?

Cenk Moralıoğlu
Cenk Moralıoğlu

merhaba,
bir cepten bağlandıktan sonra ikinci bir cep telefonundan da bağlanabiliyor muyuz? yoksa birinci devreden çıkacak ikinci öyle mi girecek devreye???

Cenk Moralıoğlı
Cenk Moralıoğlı

Teşekkür ederim. Umarım bilenler paylaşır

ÖMER KILIÇ
ÖMER KILIÇ

merhaba İsa Bey , 4 adet kamerayı birden uygulamadan kontrol edebilir miyiz ?

Ali göksel Görür
Ali göksel Görür

Ben de var 4 tane kontrol edebilirsiniz

Ali göksel Görür
Ali göksel Görür

Ne kadar internet kotası olmalı bulunduracagimiz wi-fi de bilen var mı arkadaşlar

Burak
Burak

Kamerayı bebek kamerası olarak kullanıyoruz ve dolayısıyla sürekli açık tutmuyoruz. Ancak her açtığımızda uygulamada yeniden kuruyoruz. Otomatik olarak wifiye bağlanmıyor mu ?

ramazan
ramazan

yeniden kurmanız gerekmiyor bir yanlıslık var fişten cıkart tak uygulamaya gir tekrar devam ediyor kaldıgı yerden tekrar o ilk kurulummu yapmanız gerekmiyor

M G
M G

Kayıt cihazı gerekiyormu? Ya da uygulama aracılığıylamı kayıt gerçekleşiyor?

volkan tuncer
volkan tuncer

evde wifi ile sorunsuz goruntu alabiliyorum ama disaridan mobil ag ile evi izlemek istedigimde baglanamiyor goruntu donuyor.bunun icin ne yapmam gerekiyor?

Ömer koç
Ömer koç

Sorunu cozdunuzz mu ayni sorun bendede var yardimci olurmusunuz

cansu od
cansu od

merhaba sorunlar çozuldu mu? hangi internet servis sağlayicisini kullaniyorsunuz? değişken ipden dolayı sorun yaşanabiliyormuş sanirim

DOĞAN SUVEREN
DOĞAN SUVEREN

SES DÜZEYİ ARTTIRILABİLİR Mİ

fatih
fatih

bu cihazı telefon ve tabletten uygulama yardımı ile izleyebiliyoruz peki evdeki bilgisayarımızdan izleme imkanımız varmıdır diz üstü yada masa üstü

hasan aydin
hasan aydin

Merhaba
Mi360 1080p kamera aldım bende. Fakat ne yaparsam yapayım evde kurulum yaparken QR kodu okumuyor. Kamerayı iş yerinde kurulum denedim iş yarında başarıyla kuruluyor. Fakat evde QR kodu bir türlü okumuyor. Evde ttnet fiber kullanıyorum. Nasıl tanıtacağım konusunda fikri olan varmı?

Ali Arslan
Ali Arslan

Sorununuz çözüldü mü acaba? aynı sorunu bende yaşıyorum ne yaptıysam olmadı.

Onur
Onur

Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var?

Sertac Eraslan
Sertac Eraslan

Merhaba, cihazı iki farklı telefona eşleştirdik, evde iken (aynı mevcut wifi ye bağlı iken) sıkıntı yok, kameraya erişebiliyoruz uygulama vasıtasıyla ancak evden ayrılıp, uygulamayı açtığımızda her iki telefonda da bu cihazın kayıtlı olmadığını gördük, yanlış bir şey mi yapıyoruz acaba? Ben evde iken zaten bu kameraya ihtiyacım yok ki? Önemli olan ben evin dışındayken bu görüntüye anlık erişebilmem. Yardımcı olma şansınız var mıdır?

ecem demirok
ecem demirok

merhaba , ortam sesini dinlemek fakat kendi sesimizin ortama ulaşmasını engelleyebiliyor muyuz?

Adile Gür
Adile Gür

Merhaba, bebek kamerası olarak kullanmak mümkün değil mi?

Birol anık
Birol anık

Merhaba cihaz gerçekten harika kullanımı kurulumu çok basit ve güzel sadece merak ettigim tablet de nasıl kullanacağız tablet için hangi program la çalışıyor tessekkür ederim

Dogan Soyal
Dogan Soyal

Merhaba, cihaza farkli iki cep telefonu ile bağlanmak mumkun mudur? Tesekkurler

Cenk Moralıoğlı
Cenk Moralıoğlı

Evet mümkün diyorsunuz da biz birinci telefondan çıkıp ikinciye bağlanmak istediğimizde ikinci telefonu baştan tanıtmamız gerekiyor. Hadi tanıttık, birinciye tekrar dönmek istediğimizde tekrar tanıtıyoruz. Sanırım biz yanlış bir şey yapıyoruz. Lütfen yardım edin İsa Bey 🙂

Canberk Nilüfer
Canberk Nilüfer

Merhaba, kameraya bağlanacak her cihaz için yeni bir “mi home” hesabı açılması gerekiyor. Böylece uygulama üzerinden kameraya erişmesini istediğiniz hesaplara izin verebilir ve erişimini yönetebilirsiniz.

İsmail Şahin
İsmail Şahin

Cihaz belli bir süre çalıştıktan sonra çevrimdışı uyarısı veriyor ve en baştan kurulum dışında yanıt vermiyor bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?
Aynı durum uykudan hiç uyanamama gibi bir şekilde de karşıma çıktı lütfen yardımcı olun

Orhan
Orhan

Hocam mühendislik sorusu görüntüyü ve sesi wep tarayıcısına aktara biliyormu?
Yani c# da buna kendi projem için uygulama yazabilir miyim ?
Teşekkürler

metin dermenci
metin dermenci

merhaba bende aldım mi den ama sürekli sarı ışığı yanıyor ve çalışmıyor

selin dere
selin dere

merhaba, usb kablosu bağlı olmadan kamera çalışmıyor mu?

ERDEM ARPAT
ERDEM ARPAT

Hocam selam;

Logosu yaziyla MI olan geldi bana. Model no MJSXJ02CM, uretim tarihi 05/2019. Yatay eksende 360 derece surekli donmuyor, bir noktadan sona daha ileri gitmem diye telefoni titretiyor. Yanlis anlamadiysam inceleme yazinda kediye benzeyen logolu olan modelin surekli donmedigi belirtmissin. Kafam karisti biraz, aydinlatirsan sevinirim.

ERDEM ARPAT
ERDEM ARPAT

Tesekkurler ustad

KADİR AVCI
KADİR AVCI

Merhaba Sürekli olarak dönme sorunu yaşıyoruz donuk donuk dönüyor yukarı aşağıda çok zor dönüyor her dönme düğmesine bastığımız da ise yükleniyor şeklinde kendi logosu çıkıyor bu durumda ne yapmamız gerekiyor

Ümit M.
Ümit M.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Mi 3690 kameram sürekli dönüyor. Modeme yakınlaştırdım olmadı, wifi kanalını değiştirdim olmadı, resetledim tekrar kurdum olmadı. Aldığımdan beri böyle. Çin malı dönen kameram vardı çok rahat ediyordum o kırılınca kaliteli olsun diye mi aldım pişman oldum. Bu kamera niye dönüp duruyor. Dönüp dönüp duruyor. Zaman tutruyorum 5 dakika da bir dönüyor, 3 dk de bir dönüyor, kafasına göre dönüyor. Bağlantı yaparken de loading bitmek bilmiyor.

Fatih ÜNAL
Fatih ÜNAL

Merhaba,
Bu ürünü kullanıyorum çok güzel fakat TR saat ayarında sorun yaşıyorum saat tüm ayarlamaları yapmama rağmen 1 saat geriden gidiyor, bu konuda bir fikri olan var mı