Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Çatışmanın Tarihî Gelişimi: Maps of War

1 Temmuz 2008 Salı 2 yorum İsa Sarı

Orta Doğu bölgesine hükmeden imparatorluklar ve genişleme alanları, inanç sistemlerinin ortaya çıkışı ve tarihî süreç içerisinde yayılmaları, demokrasinin gelişimi ve diğer düşünceler ile çatışması gibi konularda hazırlanmış olan "Maps of War" (Mücadelenin Haritaları), tüm bunların tarih içinde gelişmelerini 90 saniyede aktarıyor. Orta Doğu'ya hükmeden imparatorlukların 5 bin yıllık tarihine, inanç sistemlerinin 5 bin yılda doğum ve yayılmalarına, demokrasinin 4 bin yıllık gelişimine dünya haritası üzerinde tanık olabilirsiniz. Yazının devamında ilgili haritaları inceleyebilirsiniz.

Not: Çalıştırmak istediğiniz harita üzerinde bulunan "Play" tuşuna basınız. Akışı istediğiniz an durdurabilir ya da sonlandırabilirsiniz.

İmparatorluklar Tarihi:

İnanç Sistemleri Tarihi:

Demokrasi Tarihi:

Maps of War ana sayfasından bazı haritalara daha ulaşabilir, "Library" sayfasından ise dünya gündemini ilgilendiren belli başlı konularda hazırlanmış dokümanlara erişebilirsiniz. Ayrıca, yükleme sayfasından da PowerPoint gösterisi ya da video şeklindeki haritaları bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

, , , , , , , , , , , , , ,

2
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
0 Yorum yazarları
Deniz ÖzkanHakan Pulat Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Deniz Özkan
Deniz Özkan

Konuları öğrenmek için çok güzel. Hakan Bey'in dediği gibi akılda kalıcı oluyor. Neyin ne olduğunu rahatça görebiliyoruz.

Hakan Pulat
Hakan Pulat

İsa Bey,
Haritalar çok güzel hazırlanmış gerçekten. Daha önce bu kadar kısa sürede bu kadar bilgilendirici bir şeylere rastlamamıştım. Akılda kalıcı... Teşekkür ederim.