Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

WLToys V911 Pro (v2) İncelemesi

14 Nisan 2014 Pazartesi 342 yorum İsa Sarı

Bundan kısa bir süre önce yazdığım ilgili yazıda, RC helikopterler konusuna giriş yapmıştım. Bu yazıda ise, WLToys'un henüz bugün elime ulaşan V911 Pro kod numaralı model helikopterini inceleyeceğim. V911 v2 olarak da bilinen ve standart V911 ile aynı yapıda olan V911 Pro, esasında ufak tefek bazı farklılıklarla süslenmiş bir V911 versiyonu. Banggood tarafından son derece sağlam ve özenli olarak paketlenmiş şekilde köpük içerisinde yedek parçalarıyla beraber tarafıma gönderilen V911 Pro, normaline göre biraz daha uzun. Bu uzunluk ise kuyruk motoruna giden, içerisinden kablo geçen borunun ve dış plastiğin (canopy) biraz daha uzatılmış olmasından kaynaklanıyor.

Standart V911 ile V911 Pro arasındaki farkların en göze çarpanı, iniş takımları (landing skid) ile ilgili. Standart V911'de bu takımlar oldukça esnek ve ince bir plastikten üretilmişken, V911 Pro'da daha sert ve kalın bir plastik kullanılmış. V911'de yere sert inişlerde, daha doğrusu çarpmalarda helikopter yerden sekip yukarı doğru sıçramaktaydı, fakat yeni versiyon iniş takımları ile bu yukarı sıçrayış oldukça azalmış durumda. Açıkçası ben eski iniş takımını tercih ederdim, zira bu tür ani çakılışlarda iniş takımının zarar görmesi plastiğin esnekliği dolayısıyla en aza inmekteydi. Bu, Pro modelinde pek mümkün görünmüyor. Buna rağmen, iniş takımının sert plastiği, bataryaların takılıp çıkarılmasında avantajlı duruma geçiyor. Bu işlem sırasında iniş takımına parmakla yapılan baskıda, helikopterin diğer kısımları baskı görmememiş oluyor. Bu arada, ürüne ait kutunun açılışını (unboxing) alttaki videodan izleyebilirsiniz.

V911 Pro'da göze çarpan en önemli ikinci değişiklik, dış plastik, yani canopy ile ilgili. Yeni versiyonda dış plastik biraz daha uzatılmış ve buna, balık başı tabir edilen şekil verilmiş. Böylece helikopterin uzunluğunu bir miktar da olsa artırılmış. Dış plastik ile ilgili bir diğer husus da, üretiliği malzemeyle ilgili. Eski V911'e göre bu plastik çok daha ince, adeta kağıt gibi. Böylece esnekliği artmış ve darbelere göre daha korunaklı hale gelmiş. Bu ince plastik, aynı zamanda helikopterin ağırlığını da birkaç gram azaltmış durumda. Bu sayede modelin çektiği güç, gözle görülür bir fark olmasa da, düşürülmüş. Gerçi iniş takımları ile bu ağırlık bir bakıma dengeleniyor da diyebiliriz. Dış plastiğin takılıp sökülmesi ise eskisine göre daha zor görünüyor. Aslında bu, model için bir artı, zira çarpmalarda dış plastiğin çıkması ihtimali bu sayede daha da düşüyor. Renk seçimi ise, fotoğraflardan da görüleceği üzere, siyah ön yüzey eşliğinde kırmızı, beyaz ve mavi olmuş.

V911 Pro (v2) görseli

V911 Pro (v2) görseli

Tasarım ve malzeme açısından bir diğer fark da, "fuselage" olarak tarif edilen iç birleştirme kısmıyla ilgili. Bu kısmın plastiği de iniş takımı gibi daha sert ve dayanıklı görünüyor. Ayrıca kuyruk moturundan gelen kablonun geçtiği boru da, standart V911'in aksine bir vida ile bu kısıma sabitlenmiş durumda. Bu da ilgili kısımda bir diğer gözle görülen fark. Bu saydığım parçaların dışında, standart V911 ile V911 Pro arasında denge çubuğu (flybar), ana pervaneler, kuyruk pervanesi, kuyruk motoru gibi mekanizmalar açısından herhangi bir fark yok.

V911 Pro incelemesi V911 Pro Fuselage V911 Pro Kutusu

V911 Pro Elektroniği, Yedek Parça ve Performans Değerlendirmesi

İlgili tanıtımlarda, V911 Pro'nun önceki sürümüne göre geliştirilmiş bir motora ve gyroya sahip olduğu belirtilmekteydi. Ben de yaptığım denemelerde V911 Pro'nun uçuş performansının önceki sürümüne göre daha iyi olduğunu hissettim açıkçası. Kumandadan yapılan hareketlere verilen tepkiler az da olsa daha hızlı, fakat bu genel performansı öyle ahım şahım etkileyecek seviyede değil. Kısacası, sağa sola ve ileriye geriye doğru hareketler standart V911'e göre biraz daha atik bir şekilde gerçekleşiyor. Şarj süresi de hemen hemen aynı. Bunun yanı sıra, tanıtımlarda vurgulanan bir diğer husus da, V911 Pro'nun rüzgara karşı daha dayanıklı olduğuydu. Hafif rüzgarda yaptığım testlerde önceki sürümüne göre daha dirençli olduğunu ben de tecrübe ettim. Bu arada, V911'ün yedek parçalarından da biraz bahsetmek istiyorum. Modeli oluşturan tüm parçaları yedek parça olarak satın almak mümkün. Aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, ürünle birlikte sipariş ettiğim yedek parça paketinin içinde V911 Pro'nun tüm plastik aksamı bulunuyor.

V911 Pro Servo V911 Pro yedek parça seti V911 Pro yedek parça seti

Modelin hareket kollarına (servo) baktığımda, önceki sürümüne göre bir değişiklik dikkatimi çekti. Bu kollar üzerindeki metal çubuğun yukarıdan aşağıya yarıya kadar olan kısmı yay gibi bir şekille tasarlanmış. Açıkçası ne anlama geldiğini çözemedim. Bir işlevi veya faydası olduğu açık, fakat daha önceden de belirttiğim gibi, uçuşta gözle görülür bir fark sağlamıyor bu. Son olarak, atlamadan geçemeyeceğim birkaç husus daha var. İlki, modelin sesiyle ilgili. V911 Pro, standart V911'e göre V911 Pro biraz daha tiz bir ses çıkarıyor. İkincisi de, denge çubuğunun dış plastiğe vurması durumu. Çok ani hareketlerde pervanenin üstündeki denge çubuğu dış plastiğe sürtünüyor ve bir tıklama sesi geliyor. Bu bakımdan, ani kullanımlarda daha dikkatli olmak gerekiyor.

Standart olarak 150 mAh batarya ile gelen V911 Pro yaklaşık 7-8 dakikalık bir uçuş süresi sunuyor. Modelin teknik özelliklerinin tam listesi ise şöyle:
Radyo Frekansı: 2.4 GHz
Kanal Sayısı: 4
Uzunluk ve Yükseklik: 26 cm x 8 cm
Kontrol Mesafesi: Yaklaşık 100 metre
Uçuş Süresi: Yaklaşık 7-8 dakika
Şarj Süresi: Yaklaşık 45 dakika

Nasıl Satın Alınır?

V911 Pro'yu satın almak için en iyi seçenek Banggood'dur. Çin kökenli bu alışveriş sitesine üye olup ürünü sipariş edebilirsiniz. Buraya tıklayıp üye olduktan sonra arama kutucuğuna "V911 Pro" yazıp istediğiniz bir paketi satın alabilirsiniz. Ödeme kredi kartıyla veya PayPal üzerinden yapılabilmekte. Kargolamanın ardından 10-20 gün içerisinde adresinize teslim edilecektir. Yurtdışından ürün siparişi ve gümrük işlemleriyle ilgili detaylı bir yazıyı en kısa zamanda hazırlayacağım, fakat bu konudaki sorularınızı alttaki yorum kısmı aracılığıyla sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra, konuyla ilgili temel bilgiler için de daha önce hazırladığım RC helikopter yazısına bakabilirsiniz.

, , , , , , , ,

342
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
130 Yorum konuları
212 Konu cevapları
6 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
97 Yorum yazarları
Serpil balkızyusuf haktan tarımAhmetİsa SarıMehmet Alper Karaer Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Serpil balkız
Serpil balkız

İyi günler yeğenim için karne hediyesi için yr577-2 aldım düşürmüş baş bölümü hasar görmüş nereden temin edebilirim sizde varsa bana linkini atarmısını

Mehmet Alper Karaer
Mehmet Alper Karaer

Merhabalar, 7-8 sene önce büyük oğluma aldığım ve bir müddet kullandıktan sonra kutusuna koyup sakladığım V911 model helikopteri küçük oğlum için kutudan çıkarınca pillerinin hâliyle öldüğünü gördük. Yeni pil alır kullanırız dedim ama şimdiki piller V911 V2 ye uyumlu. Hepsi yeni fiş şeklinde yazıyor. Eski tip pil nereden bulabilirim? Yada helikopterin pil yuvasını yeni modelle değiştirme şansım var mı acaba?
Selamlar.

Ahmet
Ahmet

Kardeşim merhaba v911 aldım yeni batarya almak istiyorum nereden bulacağım neden imkansız yazdın üretimden mi kalktı

yusuf haktan tarım
yusuf haktan tarım

he üretimden kalktı siz aldık tan hemen sonra üretimi bırakın dediler bu yüz den
bulamazsın

serhan mucur
serhan mucur

merhaba ;
v 911 pro kuyruk etrafında döndürüyordu yeni kuyruk motoru ile değiştirdim fakat çözülmedi 🙁 birde pili takdığımda servolar kendi titreşiyor ve kırmızı yanan ışık stabil yanmıyor, pil aldım yeni bu seferde o pillede aynı ve gazı verince 2 ,3 saniye dönüyor ana motar fakat sonra kesiyor sizce neden olabilr ?

mustafa nas
mustafa nas

İsa bey v911 pro yu evde kullanıyorum.6 kanallı micro helikopterlerden hangisini önerirsiniz?v 911 pronun 4 kanallı kumandayla 6 kanallı helikopter kullanılabilirmi?yani takla attırma vs için düşünmüyorum.

mustafa nas
mustafa nas

İsa bey v911 pro yu evde kullanacağım.Videolarda gördüğüm kadarıyla baya ses çıkartıyor.Acaba sesi komşulara kadar gidermi?ikincisi helikopter bayağı fırlıyor.Evde kullanınca yavaş hızda kullanabilirmiyiz?

mustafa nas
mustafa nas

Çok teşekkür ederim.İyiki size rastladım.Sayenizde bu ürünü tanımış oldum

Ahmet Ertuğrul
Ahmet Ertuğrul

İsa Bey v911 v2 bir kaç yıl önce çıktı ya, acaba hala alternatifsiz en iyi f/p ürünü mü? banggood da yedek parça paketi de stokta yokmuş sanırım. başka önerebileceğiniz bu ürünün fiyatı civarında ne var? bir de büyük boy ve nu fiyat civarı güzel ürün bulabilir miyim? fiyat sınırım 150 tl. teşekkürler.

Ahmet Ertuğrul
Ahmet Ertuğrul

İsa Bey 30 dk önceki yanıtımı dikkate almayınız, bunu dikkate alınız. Ben bu yıl ygs ye hazırlanan bir lise son öğrencisi olduğum için bu rc işlerini seneye yaza kadar bir kenara bırakıyorum. Bu yüzden önereceğiniz helikopterin de seneye güncelliğini kaybetmemesi hususuna dikkat ederseniz memnun olurum. 1. Fırçasız versiyon bir helikopter alırsak eğer motoru bozulursa yerine tekrar fırçasız motor mu almamız lazım yoksa fırçalı da uyar mı? 2. v912 ve v913 kumandası aynı mı? Kumandanın üstündeki ekran ne gösteriyor? 3. v912 brushless+yedek parça paketi ve v913 brushless+yedek parça paketi arasında 20 küsür tl fark var. bir arkadaşa v912 rüzgara daha dayanıklı… Devamı »

Ahmet Ertuğrul
Ahmet Ertuğrul

Rc helilerin hafif sağa veya sola çekmesi normal midir?

şahin taşcı
şahin taşcı

merhaba isa bey hayırlı günler sizi sürekli takip ediyorum güzel bilgiler veriyorsunuz öncelikle çok teşekkür ederim benimde birkaç sorum olucak hevesle v911 aldım ilk denememde heliyi biraz parçaladık önce rotora giden mavi kabloyu kopardım onu leyimledim ama asıl sorunlarım : 1 palleri birbirine bağlayan link aparatları çıktı naptıysam takamadım hatta bir aparatı takarken kırdım yedek aldım şuan elimde ama takamıyorum konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum 2 kumandada sol üst düğme işlev sağlarken sağ üst düğmeye basılmıyor sanki düğme boştaymış gibi bu normalmi 3 sol üst düğmeye bastığımda mod 1 mod 2 olarak değişiyor bu ne anlama geliyor 4 trim ayarlarını çözemedim… Devamı »

şahin taşcı
şahin taşcı

değerli bilgileriniz ve öneriniz için çok tşklr ancak eksik veya kırık başka biryer yok sadece link aparatlarını takamıyorum aparatların yönlerini öğrensem birde takarken izleyebilceğim bir vidoe ama Türkçe olursa sevinirim sayglar...

esra nur
esra nur

Merhaba ,

Ben erkek arkadaşıma hediye olarak bu modeli alacağım. Şuan başlangıç olacak sizin yorumunuz nedir? İkinci olarak ürünü alırken yedek parça sipariş ettiğinizi belirtiyorsunuz tecrübelerinize göre en çok nelere ihtiyaç oluyor ek olarak tavsiyenize göre yedekparçada almak istiyorum. İyi çalışmalar

Abi iyi günler yeni v911 pro aldım beyaz bir kablo sarkıyor bana anten gibi geldi ama sen daha iyi anlarsın diye video çektim https://www.youtube.com/watch?v=xNiAfPMohaY bir de ayarları bozuk nasıl ayarlayacağımı da yazarmısın abi?

esra nur
esra nur

teşekkür ederim. Bir konuda daha danışmak istiyorum. Belirtilen siteden sipariş verdim ödeme reddedildi gözüktü ve orders kısmında hala "declined payment" yazıyor ama banka ile görüştüğümde ödeme onaylanmış diyor. Daha önce buna benzer bir durum yaşadınızmı önereceğiniz bir şey varmı? Şimdiden teşekkürler

esra nur
esra nur

Merhaba İsa Bey,
Banka ile kurum arasında mutabakat sağlanmadığı için iptal edilmiş ödeme. Siz hangi yöntemle alışveriş yapıyorsunuz, bankamdan kaynaklı mı onu anlamaya çalışıyorum açıkcası. Paypal hizmet vermediği için başka bir seçenekte kalmıyor sanırım.

Faruk avcı
Faruk avcı

S. A kredi kartım yok işsiz olduğum içinde banka kredi kartı vermiyor ama hesap kartım var banggood dan nasıl alışveriş yapabilirim detaylı bilgi verebilir misiniz

Emine
Emine

Linki attığım helikopter almak istiyorum ama her şeyi tam mıdır acaba. Bilgi verirmisiniz http://www.banggood.com/WLtoys-V911-pro-V911-V2-2_4G-4CH-RC-Helicopter-BNF-p-87454.html

kubilay ünsal
kubilay ünsal

bu şarj cihazına 2 tane pil takılıyor. benimkinde 25 30 dk sonra da bir tanesinin ışıgı sönüyor diğeri hiç sönmüyor. daha kullanmadım yeni aldım kumanda için pil yok 😀 aleti geri iade etmeli miyim sence? şarj almıyor olabilir mi 1 tanesi

mesut
mesut

merhaba İsa Bey
v911 pro helikopterin motoru fırçalı motor mu oluyor?
Motor ömrü hakkında bir bilginiz var mı?

Bedirhan Arı
Bedirhan Arı

Abi ben erenhobi.com dan v911-2 aldım pro diye doğru mudur acaba normali 120 tl iken o 125 tl bu kadar değişiklik çok ucuza geldi yoksa bu bnf midir hiç açıklamadı yok

Mesut
Mesut

Merhaba bende erenhobiden v911-2 yi almayı düşünüyorum. Hiçbir açıklama yok. Tereddütte kaldım. Siz memnun musunuz herşeyiyle geldi mi?(kumanda, piller... vs)

Bedirhan arı
Bedirhan arı

Evet, herşeyiylr beraber geldi öneririm.

Yusuf sakir yl
Yusuf sakir yl

V911 Pro nun çantası satılıyormu ?

Yusuf yldz
Yusuf yldz

Isa abi bugun v911 pro RTF siparis verdim megersem kutulu değilmiş bende acaba bi fark olurmu kutulu olanla diye sorcaktim

ömer faruk
ömer faruk

İsa abi neden cevap vermiyosun

enes duran
enes duran

İsa abi 1 ay önce v911 v2 aldım ancak bozuldu kumandası vs. Parçaları çalışıyor şimdi ise yalnızca helikopter alıcam ancak bu sefer v911 pro almayı düşünüyorum şu anki v911 kumandasına uyarmı
Uyar ise bana sadece v911 pro alabileceğim bir link atarmısın
Uymaz ise de v911 v2
Yalnızca helikopter lazım abi öyle uygun oluyomuş duyduğum kadar

enes duran
enes duran

V911 pro aldım ilk defa uçurucam nasıl ve nerden başlamalıyım helikopter ne gibi durumlarda zarar görür

enes duran
enes duran

V911 ile v911 pro'nun arasındaki fark ne açıklarmısın abi

enes duran
enes duran
med
med

isa bey helikopterimi bugun aldim ilk ucusta yukseldi fakt sonrasinda durdugu yerde 360mderece donuyor vede kumandadan havalanma tusuna bastikca helikopter hareket etmiyor garanttiyemi veriyim yoksa coxumu varmi

Bedirhan arı
Bedirhan arı

Bendede pil azaldığında öyle oluyor, ya da connect bucklelarda sıkıntı var.Yaşamdım aynısnı (:

Serap
Serap

Merhaba isa bey. Ben arkadasima hediye aldim. Ve urun hakkinda hicbir bilgim yok. Suan elime gecti. Kontrol amacli baktim. Kumandasinda soldaki hiz tusu saga sola itince biraktigimda geri geliyor fakat ileri itince oyle kaliyor. Ileri geri kismini kendim geri getirmek zorunda kaliyorum yani. Bu normal mi?

Demirhan Önal
Demirhan Önal

isa bey tavsiyeniz üzerine aldığım v911 v2 pro modelini başıma gelen bir olayı anlatcam.(tüm arkaaşlara bilgi )
bende v911 pro var gecen ucuruuken suyun icine düşürdum sonra suyun içinden çıkardırdım ama pervane ve gövde suyun içine düştü .sonra çıkardım az saç kurutması ile kuruttum son tekrar uçuyo hiçbir sınınytı yok valla çok iyi makinaymış bunlar. çok iyi ya ne dimm ..
saygılar dilerim.

Şimdi ben bu helikopteri sipariş ettiğim zaman içinden kumanda çıkmıycakmı?

Yusuf serce
Yusuf serce

Merhaba isa abi ben dun v911 helikopter aldim ve havada ucururken yere saglam bi sekilde cakildi ne yapqbilirim

Demirhan Önal
Demirhan Önal

isa bey merhaba .
v911-1 almıştım bugün geldi ama tavsiyeleriniz üzerine geri gönderdim. iysailahh v911-v2 pro den mennun kalrım hersey için tskler .

Demirhan Önal
Demirhan Önal

tşkler isa bey sert dönüşlerde palin gövdeye vurmasından başka güzel uçuş sergilıyor tşlker.
müsadenizle bir sorum daha olcak ,bende başka bir markanın 2,4 cgh kumadası var ,kumandalr nasıl dier modelelrle ve ya markalar la eşleşiyor 911 ve 912 veya 913 aynı kumanda veya deişik versiyon kumandalar nasıl eşleştiiecez.

Ömer DEMİRCAN
Ömer DEMİRCAN

İsa Bey merhaba, benim helikopterimin(V911 pro v2) anakartındaki beyaz bir kablo var antenmiş, geçen düşürdüğümde o koptu bulamadım da, satılır mı nasıl çözebilirim? Veya normal bir kablo bağlasam olur mu? Son olarak bu şekilde çekim mesafesi ne kadar olur? Normalde 100m civarıydı. Teşekkür ederim.

Bedirhan Arı
Bedirhan Arı

Merhaba, anten kablosu koptu bendede. Elimde şu an neysrki kaybetmedim. Anakarttaki MS-2 yazan yerin altına lehimlenecek sanırım, doğru mudur ?

EMRE TEZCAN
EMRE TEZCAN

İSA BEY YAZILARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞELKKÜRLER. BENDE İKİNCİ EL V911 V2 MODELİNİ ALACAĞIM. DAHA ÖNCE ÜST ÜSTTE ÇİFT PERVANELİ 2 KANALLILARDAN KULLANDIM FAKAT BU PRO ve V2 MODELLERİ SANIRIM PROFESYONELLİKTEN ÖNCESİ İÇİN KULLANIM. V2 İLE BAŞLAMAM DA SIKINTI OLURMU DEDİĞİM GİBİ DAHA ÖNCE BASİT OLANLARI KULLANDIM 2 - 3 KANALLILARDAN.

ZİYA KAZAN
ZİYA KAZAN

v 911 kuyruk motoru arızalandı kuyruğu komple alayım diye düşünüyorum ama bir türlü kuyruğun nasıl çıkacağını çözemedim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Yasemin çelik
Yasemin çelik

Merhaba isa bey ben arkadaşıma hediye olarak v911 Pro almak istiyorum türkiyeden bir siteden yada nereden alabilirim

yasemin çelik
yasemin çelik

teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için eren hobi ye baktım Wltoys v911-2 4 kanal helikopter seti 2.4 ghz yazıyor bu pro model mi oluyor tam anlayamadım bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim

Arda Demir
Arda Demir

Hocam bangood da 70 dolarada var 25 dolarada var. Orjinal olupda en uygun fiyatlı v911 pro v2 nin linkini atarmısın sevinirim.

Erol Çetiner
Erol Çetiner

İsa bey 911 pro ile ilgili birkaç video izledim küçük bir alanda çok rahat kullanıyolar sağa sola kaçmalar olmuyor bazı videolarda kumandayı elinden bırakıyor 911 satabil bir şekilde uçuyor ben kumanda elinde sabit tutamıyorum sağa sola kaçıyor bir kaç defa yüzüme çarptı sıkıntı ayarlar ile ilgili olabilirmi trim ayarlarını detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim

Erol Çetiner
Erol Çetiner

Merhaba İsa bey Öncelik ile bu özverili çalışmanız için teşekkür ederim . v911 pro v2 modelini az önce aldım bir türlü havalandıramıyorum . Satın alırken deneyip te aldım satan arkadaş uçurupta verdi . havalandıramadığım için trim ayarlarınıda karıştırdım . Mekanizmasının orada 3 adet kablo var siyah, kırmızı ve beyaz , beyaz olan diğerlerine göre daha kalın ve bir ucu boşta acaba o kabloyu kopardığım için mi havalanmıyor yoksa trim ayarlarındanmı ?

ogzhan asan
ogzhan asan

İsa Bey Wl toys v911 kumanda ayarlarından biraz bahseder misiniz ?Üzerindeki tuşları örnekli açıklamasını yaparak anlatabilir misiniz.

eren büyük
eren büyük

isa abi helikopteri alanı 3,4 gün oldu helikopter sürekli ileri gidiyo bunun asılı kalması için ne yapmam gerekiyo kulanma kulavuzda bir kaç bişey sölüyor ama ben birşey anlamadım

Mert Göçmen
Mert Göçmen

İsa Bey merhabalar . Ben bu tip küçük helikopter almak istiyorum . Ama kameralı olsun . Önerebileceğiniz benzer özellikte helikopter var mı ?

Metin Gökbağ
Metin Gökbağ

İSA abi yorumlarını okudum ve sana bilgilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Elektrik Elektronik bölümü okuyorum. Küçüklükten beridir hayalimdi bende bir RC Helikopter almaya karar verdim Açıkcası V911 pro modelini beğendim ve tavsiyelerinide okudum. V911 pro almayı düşünüyorum. ilk kullanacağım için acıkcası endişeliyim biraz. Sipariş verirken hangi yedek parçaları sipariş verebilirim. Diğer sorumda v911 de ışık çok az gözükmüyormuş V911 proda da aynı sorun varmı ?
Teşekkürler; Saygılar abiciğim.

Metin Gökbağ
Metin Gökbağ

teşekkür ediyorum abi hemen vericem siparişimi fakat sayfada 3 adet v911 pro var hangisi acaba bi yarıdmcı olabilirmisin abi

Metin Gökbağ
Metin Gökbağ

isa abi birde ben orjinal kutusunda almak istiyorum yanımda taşıma amaçlı youtube deki videolarda izledim gayet tertipli ve düzenli kutusu var acaba o orjinal paketimi https://www.youtube.com/watch?v=K4oinbXMDl4 bu videodaki paket çok iyi orjinal kutusu bundan nasıl isteyebiliriz ?

ömer
ömer

üstad bg dan sipaiş verdim. böyle bişey çıktı. ne demek bu bilgin varmı?iki ayrı takip numarası verdi. ben bg forumda filan aradım ama bulamadım.

ömer
ömer

ben iki tane almadım bir tane aldım.

ömer
ömer

üstad cevabın için teşekkür ederim. bir şey daha sormak istiyorum. daha doğrusu yardım istiyorum. v911 pro v2 nin ek bataryaları ve şarj aleti konusunda. hangi pil ve şarj aletini almalıyım? v911 in ince uçlu pilleri ve bu versiyonla uyumlu mu? yada banggooddan link atar mısın? yanlış bişey alıpta öylece kalmak istemem 🙂

omer
omer

isa bey bilgilendirici yazınız için teşekkürler.eski bir "eski versiyon v911" kullanıcısı olarak benim merak ettiğim bu versiyon ile turnigy kumandam eşleşir mi?

doğan karaman
doğan karaman

İsa bey tekrardan merhaba daha öncedende yazmıstım size. v911 model helikopterimde sorun vardı.ışık sabit yanmıyordu yanıp yanıp duruyordu.1 haftadır inceliyorum sorun helikopterin altındaki ANTEN kısmından kaynaklanıyor.anten ksımına dokundugum zaman kırmızı ışık sabit yanıyor ve helikopter ara ara calışıyor.sizce sorun neyden kaynaklanıyordur.nereye götürsem sorunu cözer?yardımlarınızı bekliyorum

Ümit KÖSE
Ümit KÖSE

merhabalar , daha bugun v 911 aldım kalkışda dengeli kalkmıyordu saga akıyordu kendılıgınden sanırım tuslarını fazla kurcaladım ve bozuldu..suan calısmıyor arka motor..yenıden helıkopter almam gerek nerden alabilirim? önerileriniz

doğan karaman
doğan karaman

isa bey mehaba
1 haftadır kullanıyordum bugun helim calışmıyor.ışık yanıp sönüyor.internetten arastırdım bind yapmayı denedim olmuyor.ışık sabit kırmızı yanmıyor.ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız cok sevinirim

Ege Kılıç
Ege Kılıç

Merhaba Isa
öncelikle özverili cevapların icin tebrik ediyorum bıkmadan usanmadan herkes ile ilgilendiğin için. Bu iş ile gerçekten ilgilenmek istiyorum ve biyerden başlamak. V911 modelini onerdiler sanırım 90 tl civarındaymis fakat birazdaha üst modeli daha iyi birsey istiyorum teknik bilgim yok marka bilgim yok. Sadece bimexten 150 liralik 2. Kez kalkamayan bir rc ile başladım ve hevesim kırıldı. Ne yapmamı ne almamı önerirsiniz?

dogan karaman
dogan karaman

Ne denediysem olmuyor.kumanda pillerini degistirdim duracell aldim.kablolara baktim bi sorun yok.iki tane bataryasi var olmuyor.isik yanip sonuyor sabit yanmiyor isa bey.bi ariza oldugunu sanmiyorum hersey normal gozukuyor.sadece 1 hafta kullanabildim cok moralim bozuldu(::

Enes Bıldırcın
Enes Bıldırcın

İsa bey yazdığınız onlarca yazı, fotoğraflar, videolar ve bize verdiğiniz bilgiler için önce teşekkür ederim.17 yaşındayım bende rc helikopter meraklısıyım ve sıfırdan başlayarak sizinde tavsiyeniz üzerine WLToys V911 Pro V2 helikopterini alıcam ama Çinden yani banggood dan alma ve kargo (takipli) konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum, Bir çok soruyu okudum ve banggood dan almada sorun yaşayan arkadaşların olduğunu gördüm yapacağınız bir alışverişin adım adım fotoğraf ya da video olarak bizlere anlatımını yapabilir misiniz?

Şuan yaptığım bir alışveriş yok diyorsanız hem ben sizin güvencenizde olmak , hemde yapacağım siparişin fotoğraflarını paylaşarak(sizin yardımınızla) sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak isterim.

İbrahim Kubat
İbrahim Kubat

İsa bey acaba v911 metal upgrade kiti v911 pro ile de uyumlu mudur?

İbrahim Kubat
İbrahim Kubat

İsa bey tavsiye etmemenizi anlıyorum fakat ben bunu yapmak istiyorum. Netten çok araştırdım fakat pro model için metal kit bulamadım. Pro model için böyle bir seçenek yok mu acaba?

HAMİT
HAMİT

MRB İSA BEY,
Öncelikle Çanakkaleden selamlar saygılar;
Elimde V 911 modeli var keyifle uçuruyordum,ama malesef bataryalarımın ömrü bitmiş,yenilerini almak istiyorum!Çin sitelerinde gezinirken new version Plug RC Helicopter parts 3.7V 200mAh gibi yazılar gözüme çarpıyor bataryalarda.bu bataryaların soket kısımları bizim normal V 911 modellerimiz için uyumlumudur acaba yoksa değişiklik varmıdır?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Adem gulseven
Adem gulseven

https://youtu.be/F4f1Tem9Xr4 ABI VİDEO ÇEKTİM BUNU İZLEYİP BANA NASIL HALLEDECEGIM KONUS7NDA YARDIM EDEBILIR MISIN LÜTFEN TEŞEKKÜRLER

Adem gulseven
Adem gulseven

Abi arka cekmeyi hallettim ama cok titriyor nasıl cozebilirim bu sorunu Teşekkürler

KEMAL UZEL
KEMAL UZEL

İsa Bey merhaba
Dün banggod sitesinden WL TOYS V912 modeli sipariş ettim,benim sormak istediğim v912 transmitter kumandasını v911 pro kumandası içinde kullanabilirmiyim,bir sorun olurmu?
Tşklr.

Adem gulseven
Adem gulseven

Merhaba isa abi ben v911 pro aldm 2 sorun var 1.si titriyor 2.side kendini arkaya çekiyor bu sorunları nasıl halledebilirim lütfen yardım eder misin

serkan demirel
serkan demirel

İsa Bey merhaba.
Syma f3 helikopterimin denge çubuğu kırıldı. Türkiye de bulamadım. Yabanci sitelerede güvenemiyorum.Bana bir fikir verebilirmisiniz.syma f3 ün kumandası v911 e uyar mı Teşekkürler.

dogan karaman
dogan karaman

Siteleri o kadar baktim ama pro olanini bi turlu goremedim.bir link yazabilecek olan varmi arkadaslar.turkiyeden olsun

dogan karaman
dogan karaman

Isa bey merhaba.ilk kez bir helikopter alicam. V911 mi yoksa pro olanini mi aliyim.aralarindaki farki bilmiyorum..cok onemli bi fark yoksa turkiyede v911 var yoksa cinden pro siparis vercem.

Fa Tih
Fa Tih

Merhaba İsa Bey Tekrardan Size Birşey Danışacağım Bir Sorunum Var Ben Helikopterimi Kaldırmaya Çalışıyorum. Fakat Sürekli Sağ Tarafa Düşüyor Ayrıca Pervane Dönüş Hızı Vs Gayet İyi Neden Öyle Oluyor. Bide Altında Feneri Var İlk Aldığımda Yandı 1 2 Gün Sonrada Daha Yanmıyor . Cevaplarınızı Bekliyorum . Saygılarla.

Musa akar
Musa akar

Birde Bu v911 ler için 200 Mah Bataryalar uygun olur mu bi sıkıntı çıkarir mi

Musa akar
Musa akar

Merhabalar v911pro yu onermişsiniz yakın zamanda alacam ama birde v911-1 modeli var o model hakkında bir bilginiz varmı hangisini tercih etmeliyim

EBRU YILMAZ
EBRU YILMAZ

Merhaba,bende yeni başlayanlardan olacam inşallah 🙂 V911 proyu tavsiye etmişsiniz genelde.Bangooddan alıcam ama yedek parçalarını ayrımı almam gerekiyo?Bide ürün ve parçalarını link olarak paylaşabilirmisiniz?Bu konuda bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.Teşekkürler..

Çiğdem Çelik
Çiğdem Çelik

merhabalar sayfanıza enişteme hediye bakarken tesadüf girdim ben. Hediye olarak bir helikopter almak istiyorum merakı bar fakat kendisi daha önce kullanmamış. Ne gibi Özellikler aramam gerektiği hususunda pek bilgim yok fiyatlar üzerinden iyi yasa kötü olacağı fikrine varıyorum bana ne almam konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Bu arada merak ettiğim Gözüme ilişen kullanma Süreleri oldu maksimum kullanma süresi 10-15 dk mı oluyor ?

sadık günmüz
sadık günmüz

S.a arkadasım sana söyle bi sorum olacak v912 var bende v911 almak ıstıyorum sadece helısını kumadası uyuormus bırbırlerıne fakat bugun erenhobı satıcısını aradım kumanda v911 de calsımaz dedı sence calısırmı ? ve ben yenı basladım bu hobiye ılk gunden v912 nın ayagını ve pervanenın altındakı 2 tırnaklı ufak bır parcayı kırdım sence v911 almalımıyım yoksa program varmıs heralde helı için bilgisayarda alsıtırma yapmak ıcın bunumu kulanmam gerekır. hayırlı gunler

ADem Gülseven
ADem Gülseven

MERHABA İSA ABİ BEN NORMAL V911 (PRO OLMAYAN) KULLANMISTIM DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM ARTIK V911 PRO V2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM SORUM ŞU NORMAL V911 İN KUMANDASI İLE ÇALIŞTIRABİLİRMİYİM V911 PRO YU ?

ibrahim
ibrahim

merhaba isa bey.v911 pro v2 m düştükten sonra çalışmıyor pili yuvasına taktığımız zaman yanan ışık yanmıyor conapy i açıp baktığım zaman da kablolar da kopma vs. görünen bir sey yok sizce ne olabilir?

ibrahim
ibrahim

Peki isa bey ne yapabilirim.

Samet guler
Samet guler

Isa bey v911 de cok kucuk gibi geldi bu konularda biraz bilgiliyim ucak teknisyeniyim v912 ile baslasam ne gibi sorun cikarirki temel airodinamik olarak bircok seyi biliyorum ufak ufak ekzersizlerler baslayip bir sure bu sekilde sursem sorun olurmiki

samet güler
samet güler

isa bey ben ilk defa helikopter alıp ucurucam v911 mi v912 mi daha uygun
bu v911 de motor ısınması gibi birşey duydum bu bi sorun mu
birde bu cin sitesinden aldığımız şey güvenilirmi kutuyu açtığımızda boş veya başka birşey çıkmaz dimi.
bide bu v912 ile maxsimüm kaç gram ağırlık taşır

recep çevik
recep çevik

Merhaba İsa Bey. Banggood'dan V911 pro alacağım. Kullanımda en çok zarar gören, yenilemem gerekeceğini öngördüğünüz parçalar nelerdir? Bu bağlamda helinin yanında hangi yedek parçaları ya da hangi paketi almamı önerirsiniz? Ya da ilk kullanım için almasam da olur mu? Teşekkür ediyorum..

recep çevik
recep çevik

Yedek parça bolca alın derken tam miktar kestiremedim. WLtoys-V911-Pro-V911-V2-Helicopter-Accessories-Bag-with-MotorsScrews veya WLtoys-V911-Pro-V911-V2-RC-Helicopter-Accessories-Bag
Bu ikisinden birini alsam başlangıç için beni bir süre idare eder mi?
Bir de şu şekilde bir seçim sizce nasıl olur?
"V911 Pro BNF + 5 batarya + şarj cihazı + V912 kumandası + yedek parça"

recep çevik
recep çevik

Eğer "V911 Pro BNF + 5 batarya + şarj cihazı + V912 kumandası + yedek parça" seçersem bu linktekileri almam isabetli midir? Uyumsuzluk vb. olma ihtimali var mıdır?

Murat keskin
Murat keskin

İsa bey dediğim gibiymiş çalıştı. Yardımlarını için teşekkürler

Murat keskin
Murat keskin

isa bey v911 videoları seyrettiğim kadarıyla helikoptere pili takar takmaz kumandayıda açmak gerekiyor sanırım.birde böyle deneyeyim yoksa cihaz elimde patlayacak banggood mail yazdım ses seda yok.bendeki helikopterde helikoptere pili takıyorum kırmızı ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor.sonra aralıklı yanıp sönmeye başlıyor.izleğim videolarda hızlı hızlı yanıp söndükten sonra sürekli yanıyor.sizin gözlemleriniz nasıl bu helikopterde?kumandada sanırım bir sıkıntı yok

ALİ ZEYBEK
ALİ ZEYBEK

isa bey siteniz ve yazılarınız için teşekkürler. çok yararlı oldu benim için de. nasipse bende v911 ile başlangıç yapıcam.

Murat keskin
Murat keskin

isa bey önce helikopterin pilini taktım sonra kumandayi açtım.daha sonra bu işlemin tam tersini yaptım hiç haberleşme hareket yok.yapacağım başka şeyler yoksa cihazdaki bu durumu banggooda nasil iletirim ürünün gönderilmesi gibi

Murat keskin
Murat keskin

İsa bey v911 pro v2 ilk kullanım için kumandaya pilleri taktım helikopterin pillerinide şarj ettim kumanda üzerinden on düğmesini açtım helikopterle kumanda arasında haberleşme olmadı sanırım.hiç hareket etmiyor ne yapmam gerekir.

murat keskin
murat keskin

İsa bey merhaba sipariş ettiğim v911 pro v2 geldi.1)
İlk kullanımda yapmam gereken ayar yada ayarlar varmı?2) Kumandanın gaz çubuğunun üstündeki düğme ne işe yarıyor? 3) kumandadaki trim ayarlarını yapmayı nasıl öğrenebilirim video gibi... 4) usb bağlantı yerine paralel adaptör yapsan sıkıntı olurmu?5) Kumandaya 1,5 volt yerine 1,2 voltluk şarjlı pil taksam problem yaşarmıyım.
Teşekkürler.

Volkan Gülçiçek
Volkan Gülçiçek

İsa bey selam. Tüm değerli bilgileriniz için öncelikle teşekkürler . Benim birkaç sorum olucak :
1- V911 i gayet iyi kullanıyorum( pro versiyonu değil) ve çok zevkli. Peki v911 pro + v912 kumandası aldığım zevki tahminen % kac arttırır. Yani değer mi ?
2 - İç mekanda gönül rahatlığıyla önerebileceğiniz daha zevkli bir arac var mı ?
3- Dış mekanda başlangıc olarak, v911 kadar rahatlıkla önerebileceğiniz ürün hangisi ?

Şimdiden çok teşekkürler .

Volkan Gülçiçek
Volkan Gülçiçek

Çok teşekkürler bilgiler için. Peki birden fazla Heli veya Quad copterin aynı anda uçma şansı var mı İsa Bey ?

Ahmet Keser
Ahmet Keser

Merhaba Isa Bey.
V911 pro almayı düşünüyorum.
Fakat sizin kumandaniza benzer daha fonksiyonlu bir kumanda da almak istiyorum. Ürünü BNF alsam kumandayi ayrica sitede bulabilir miyim. Ne tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim.

Ahmet Keser
Ahmet Keser

Peki Isa Bey banggood veya baska bir alisveris sitesinden alinabilecek tavsiye edebileceğiniz marka yada model kumanda var mi?

Muhammed Karabiber
Muhammed Karabiber

İsa bey başlangıç için avatar YD-711 almam abes mi olur cok Hoşuma Gittiği için soruyorum

ömer yıldırım
ömer yıldırım

İsa Bey merhaba,
911V nin kameralı helikopteri var mıdır? yada aynı özellikde kameralı bir helikopter öneriniz nedir?

Oya Seçkinler
Oya Seçkinler

İsa Bey merhaba,
Eşime doğumgünü hediyesi içişn bir RC Heli almak istiyorum. İlk kez kullanacak. D&R'daki binlerce liralıkları beğenmişti ancak okuduklarımdan V911'in kafi olacağını anladım. Zaten bütçem de ancak o kadar. V911'i TR'den nerden satın alabilirim? Garantisi vs. olacak ve hemen teslim alabileceğim bir satış yeri var mıdır önerebileceğiniz?
Teşekkürler,

murat keskin
murat keskin

İsa bey birde ilk helikopter kullanım için quadcopter mi uygun yoksa v911 pro v2 mi? Hangisi daha avantajlıdır. Birde şu model için düşüncelerinizi alabilirmiyim Cheerson CX-30W

murat keskin
murat keskin

İsa bey sipariş ettiğim v911 pro v2 kaç günde elime ulaşır. Birde ilk uçuş için yapmam gereken ayarlamalar yada bilmem gereken şeyler nelerdir? V911pro v2 yi uçurmak için önerebileceğiniz site ve video görseli varmı? Öğrenmek için
Yardımlarınız için teşekkürler

Halil Sylu
Halil Sylu

İsa bey merhaba, banggood sitesinde vermiş olduğunuz linkteki görselde bulunan kumanda ile sizin kumandanız arasındaki farklar nelerdir? bende yeni başlayacağım eğerki önemli farklar varsa sizin kumandanızdan almayı tercih ederim. bilgi verebilirseniz sevinirim

Halil Sylu
Halil Sylu

İsa bey merhaba, kolay uçuşdan kastınız daha hassas, daha kullanışlı veya kaliteli olduğu mu yoksa ek hareket , ek özellik vs. var mı? teşekkürler

Fa Tih
Fa Tih

İsa Bey Saolun Cevaplarınız İçin Bugün Bir Kaç Yer Gezdim Oyuncakcı Büyüklüğüne Göre Fiyatıda İyidi Bi tane Vardem Vardı 3,5 Kanal mı Ne Bi tanede Ondan Büyük YAni 60 cm Yakın Bi Helikopterdi Markası aklımda Değil Vardemin fiyatı 120 tl di 100 Yaptı en Son Diğer Büyük Olanda 175 tl di 150 yaptı ama 3,5 kanal 2 side Sizin Öneriniz Ne olur
BENİM İSTEDİĞİM 4 KANALLI KAMERALI BÜYÜK VE YÜKSELEBİLEN BİR HELİKOPTER İSTİYORUM NERDEN BULABİLİRİM SİZCE

Fa Tih
Fa Tih

İsa bey Ben Sizin Tavsiye ettiğiniz Helikopter Tarzı Sevmiyorum Yanlış Anlamayın Lütfen
Bu Helikopter Sizce Nasıl Linki Aşagıda
http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/uzaktan-kumandali-kamerali-helikopter-u-13-a-143647644
Eğer Tercih Ederseniz Bunu ALmayı Kesinleştirecem

Fa Tih
Fa Tih

İsa Bey tavsiye Ettiğiniz Helikopter Tam Benim Tarzım Bunu Yurtdışında Ne kadara Alabiliriz

Fa Tih
Fa Tih

İsa Bey Sizcede Küçük Değil mi

Fa Tih
Fa Tih

İsa Bey Vardem yr577-3 aldım Büyüklüğüde Fiyatıda uygundu benim için ama helikopterim yanında Bi Kırmızı Kablo Var Büyük Toplamışlar altına Asmışlar o ne için kullanılıyo bilginiz var mı ?

Fa Tih
Fa Tih

Teşekkür ederim İsa bey ama kullanması zor bi alet ilk defa kullanıyorum zor yani çarpıyorum sağa sola

TUNAHAN ESEN
TUNAHAN ESEN

Merhaba İsa bey.Öncelikle ürün tanıtımı fazlasıyla bilgilendirici olmuş.Çok güzel bir inceleme hazırlamışsınız.Ben yakın zamanda banggood.com sitesinden cx 10 quadcopter almak istiyorum.Ama bazı müşteriler gümrükte her paketin açıldığını ve kumandaların gümrükten geçmediğini söylemekte.Ne yapmamı önerirsiniz.Banggood.com'dan yaptığımız alışveriş gümrüğe takılmadan elimize ulaşır mı ?

murat keskin
murat keskin

İsa bey yanlışlıkla iki spariş verdim. Birisi ödendi diğeri ödeme bekliyor diyor hesabımda yeteri kadar paraolmadığından banggood daki hesap ayarlarından digerini nasıl iptal ederim

murat keskin
murat keskin

isa bey verdiğiniz linkte 35,99 us diyor.satın alma yaptığımda sadece bu fiyatımı ödüyoruz yada üstüne kdv ve kargo ücreti ekleniyormu?satın alma işlemini için hangi adımları izliyoruz yurt dışından hiç satın alma yapmadım.ürünün hatalı çıkması yada çalışmaması durumunda iade etme şansı varmıdır?helikopterdeki mode1 ve mode2 olayı neyi ifade ediyor.hangisini almam uygun olur?teşekkürler

murat keskin
murat keskin

v2 inceleme
Helikopterli arka pervaneyi dengelemek Click uçarken 20 Dereceli açıyla yamuk duruyor. bu da titremeye neden oluyor. AYRICA çok hafif Bir Ürün oldugu icin kalkışda yine arka kuyrugu dengelemek Click sola Doğru kalkıyor. Sonra düzeliyor. syma f3 ü tavsiye ederim Daha stabil Dengeli Uçuş İçin ettik.Banggood da böyle bir yorum vardı syma f3 v911 den daha iyimidir yeni başlayanlar için.

murat keskin
murat keskin

İsa bey merhaba v911 v2 pro'yupro'yu en uygun fiyata yurt içi ve yurt dışı olarak nereden alabilirim.Link vermeniz mümkünmü yedek bataryada almayı düşünüyorum.

süleyman kırtay
süleyman kırtay

isa bey merhaba. buradaki bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim. v911 ana kart yandı. yenisini iki yerde buldum. bunlarda çok pahalı. hem değiştirmesini de nasıl yapacağım bilmiyorum. bir fikir verir misiniz.

Halil Sev
Halil Sev

Az önce, Banggood'dan V911 Pro sipariş ettim, bakalım ne zaman ulaşacak. Siteden sanal kartımı kullanarak satın aldım, yani PayPal'a kaydolmak istemeyenler bu seçeneği de değerlendirebilir. Bilgilerinize..

Halil Sev
Halil Sev

İsa Bey merhaba,
1 hafta önce sipariş verdiğim ürünün barkod numaraını PTT kargo takibinden kontrol ettiğimde 1. 26/01/2015 tarih 15.15'te "gönderi müşteriden teslim alınmıştır", 2. 26/01/2015 tarih 16.30'da "gönderi yurt dışına sevk edildi (giden)" ibareleri görünüyor. Pek anlaşılır değil, zannediyorum kargo ülkeden bugün çıkış yaptı, yani Türkiye'ye henüz gelmüş değil. Sizin tecrübeniz nedir bu konuda? Teşekkürler.

Halil Sev
Halil Sev

İsa Bey selamlar,
19 Ocakta Banggood'dan sipariş ettiğim V911 Probugün elime ulaştı ve pillerini şarj ederek tecrübe ettim. Kalkışta sola çekiyordu, yani dikey eksende yükselemiyordu, kullanım kılavuzunda yazdığı gibi trim ayarı yapıyorum ancak bir türlü dik olarak kalkışa geçmiyor. Aileron kolunu uzatmak için mafsal yerinden çıkardım parçayı, ancak vidalı olan aileron kolu dönmüyor (?) Bu sorunu henüz bir çözüme kavuşturmuş değilim, bir öneriniz olur mu? Teşekkürler.

Halil Sev
Halil Sev

İsa Bey merhaba, yanıtınız için teşekkürler.
Aileron kolunu tekrar yerine taktım, servo motor ve bu kol işini yapıyor, yani mekanik bir hasar vermiş değilim, ilk hali gibi. Henüz açık alanda kullanmadım, salonda kullandığımda ise, çok ağır kalkış yapmaya çalışıyorum, tam yerden keserken sola meylediyor, haliyle solda yer kalmadığı için havalandıramıyorum da 🙂 bugün açık alanda kullanmaya ve daha sert ivme ile yükseltmeye çalışacağım helikopteri. Bakalım yüksekte asılı pozisyonda da sola meyletme var mı (?) Teşekkürler, iyi günler.

emre gökalp
emre gökalp

merhabalar ürünü banggood dan aldım elime yeni ulaştı ürünün altından sarkan 2cm uzunluğunda beyaz bir kablo var sizin resimde de aynısını gördüm. o kabloyu kopardınız mı yada koparmalı mıyım? dengesini bozuyor gibi hissediyorum. bir problemim daha var malesef, trimleri ayarladım havada uçarken sabit dikey eksende duruyor fakat şu resimdeki açıyla yamuk duruyor yani sol ayak yukarda sağ ayak aşağıda acaba o beyaz kablodan mı kaynaklanıyor.

Olcay ÖZKAN
Olcay ÖZKAN

Merhaba İsa Bey. Öncelikle iyi ki fiyat performans açısından mükemmel olan Wltoys gibi bir firma çıktı. Eskiden bu tür ürünler 300-400 lira bandındaydı. Wltoys'a minnetlerimi sunduktan sonra konumuza gelelim.
Blog yazılarınızdan istifade ederek banggod'dan v911 siparişi verdim. Niyetim v930 almaktı. Kumandayı ayrı alacaktım ama 930'un tek gövde olarak satışı yoktu. Evde 2 kumandanın kalabalık yapacağını düşündüm ve vazgeçtim. Artık aşama aşama ilerlerim v930, v977 ve sonrasından benzinli bir model.
Ürün gelene kadar simuülasyonda pratik yapmak istiyorum ama verici kumandam yok. Onun yerine Logitech f710 oyun kumandam var. Bu kumandayla pratik yapabileceğim bir simülasyon programı varmı ?

veysel
veysel

Merhaba İSA BEY

ben daha önce v911 kullandım ve daha buyuk helikopter ıle acık alanda tecrube kazanmak istiyorum bunun için düşündüğüm iki helikopter var biri v912 veya mjk f49 acaba hangisinin kumanda kullanımı daha rahat ilk deneyenler ıcın

İhsan karaçam
İhsan karaçam

İsa bey bir kaç sorum olacak,v911 v2 aldım, Pro olan modeli mi bu,ayrıca v2 olup olmadığından da emin değilim. Kutusunda da yazmıyor.ilk denemem sayılır.servodaki plastik kısmı çevirerek denge vermeye çalıştım.ama tam olmuyor gibi.biraz zor sanki kullanması.

İhsan karaçam
İhsan karaçam

V2 olan modelmiş benimki.havadayken kendi kendine aşağı iniyor sanki gazı kesmiş gibi.bir de ileri geri sağ Sol komutlarına sert cevap veriyor.servodaki metalin deliğini iç tarafa taksam nasıl olur acaba. Ayrıca heli kendi etrafında sağa doğru dönüyor,bunu hiç çözemedim, kuyrukla ilgili ama ne yapcam bilmiyorum.

Aygün Günay
Aygün Günay

İsa hocam ben dün V911 pro siparişi verdim fakat bugün mode 2 yerine mode 1 i seçtiğimi farkettim bunun düzeltmesini nasıl yapabilirim. Acil yardım.

Aygün Günay
Aygün Günay

İletişime geçtim siparişi iptal edip tekrar sipariş vermemi söylediler. Bende öyle yaptım yalnız ( Left Hand Thorottle ) 14 Aralık'da stoğa girecekmiş.

Hüseyin Eryılmaz
Hüseyin Eryılmaz

Merhaba İsa Bey ben v911 ğn ana pervanesini kırdım yenisini nasıl takacağım

serkan bulut
serkan bulut

Isa bey merhaba, uzun bir sure önce sipariş ettigim v 911 bugun geçti ilk uçuşu yapmak istedim fakat sola doğru gittiğini gazı biraz arttirdigimda havalanip aşırı bir titreme ve ugultu var nedendir acaba. Trim ayarı işe yaramadı.

esat mutlu
esat mutlu

Isa bey selamlar. V911 pro nun anten kablosu cikti. Nasil cozebilirim ve kac metre ceker ? Selamlar.

esat mutlu
esat mutlu

Tam olarak nereye lehimliyebilirim yardımcı olursanız sevinirim. 2. olarak çekim mesafesi düşermi ?

harun simsek
harun simsek

iyi günler öncelikle bir kaç sorum olacak...
maksimum 150 tl bütcem var ne tavsiye edersiniz? almısken iyisini alalım diyorum
ve banggood'dan almak daha mı mantıklı(fiyat acısından) gümrükte takılma falan olmaz dimi?
birde bu helikopterler 7-8 dk cok az değilmi uçuş süresi olarak?

harun simsek
harun simsek

hepsi bir set halinde bulabilir miyiz yoksa bataryayı ayrı kargo helikopteri ayrı kargoyla mı gelecek

harun simsek
harun simsek

size zahmet olmazsa link atabilir misiniz direk siparişi versek bizde..

kemal gokce
kemal gokce

merhabalar, ben de bu modeli almak istiyorum ama Quadcopter de istiyorum 🙂 acemiliğimden sormak istiyorum 4 kanallı kumandakar birbirine uyumlu mu ? çünkü sadece gövde olarak da satılıyor . 2 sini birden alıp 1 kumanda ile kullanabilir miyim ? almak istediklerim v911 ile v272

zafer kocyiğit
zafer kocyiğit

Wl toys v911 modeli kac m yukselebiliyor test eden varmı daha once ??

sertan coskun
sertan coskun

Abi cok saol sıktım senide son sorum ondan sonra gidicem helikopterin ysninda ne almaliyim

zafer kocyiğiy
zafer kocyiğiy

Bnde yeni baslayacak kisilerdn birisiym diyeblrm .. Herkese onerdgnz Wl toys V911 Pro da karar kıldm . Banggood sitesndn siparis etmeyi dusunuyorm /Ama daha once bu sitedn alısvers yapmadm oyuzdn pek bilgm yok -- Urunn bana ulasması en az ve en fzla ne kadar zaman alır Siteden daha once siparis eden bitisi varsa siteden nasl siparis edecegmide kısaca anlatablrse iyi olr -Urun ilk olrk istanbula geliyr daha snra kargolyla bulundgmz sehiremı gonderiliyr ¿ Sitede adres belirtiyrz sanırım --

Sertan coskun
Sertan coskun

Çok teşekkürler beni aydınlattığın için ISA abi ben yeni başlıycam hevesten daha profesyonel bişeyler alaşım var v930 gibi ama hangisini almalıyım sizce