Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Youtube’a Nasıl Gidilir? İşte Birkaç Çözüm

4 Ağustos 2008 Pazartesi 9 yorum İsa Sarı

Çeşitli aralıklarla bazen günlük, bazen haftalık bir şekilde erişime kapatılan dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşın sitesi YouTube'a, Türkiye sınırları içerisinden yaklaşık dört aydır erişim gerçekleştirilemiyor. Yasaklanması gereken birkaç video için tüm siteyi erişime kapatan merciler ve Türkiye'nin bu konudaki hassasiyetini anlamayan, bunun için bir adım atmayan YouTube yönetimi tutumlarını sürdüredusun, çeşitli siteler ve araçlar sayesinde isteyen herkes siteye erişebiliyor. Bu yazıda, YouTube'a ve kapatılan diğer sitelere kolayca nasıl erişebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.YouTube'a Zahmetsizce Erişim için YouTube Jacker

620 KB'lık bir program olan YouTube Jacker, hızlı bir kurulumun ardından hemen devreye gidiyor ve ekstra bir işleme ihtiyaç duymadan YouTube'a erişimi sağlıyor.

Buradan indirebileceğiniz programı bilgisayarınıza kurduktan sonra, tarayıcınızın adres satırına www.youtube.com yazdığınız zaman sorunsuz bir şekilde siteye erişebiliyorsunuz.

Tünel Siteleri ile Programsız Erişim

Bazı tünel siteler sayesinde de YouTube'a erişebiliyorsunuz; fakat bir dezavantajı var: Oturum bilgileriniz siteye her girişinizde sıfırlanıyor. Bu da, YouTube'a her seferinde üye girişi yapmanız anlamına geliyor; ama sizin için sorun olmayacaksa vesadece video izlemek için siteye giriyorsanız bu tür siteler bilgisayarına program yükleme imkânı olmayan için ideal.

ktunnel.com ve vtunnel.com adreslerinden erişebileceğiniz tünel siteler sayesinde, sadece YouTube'a değil, kapatılan diğer sitelere de erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu siteler sayesinde, istediğiniz bir site içerisinde hiçbir iz bırakmadan, anonim şekilde gezebiliyorsunuz. Bu da, daha güvenli ve daha sağlıklı bir sörf anlamına geliyor.

Bahsi geçen tünel sitelerde, orta kısımda yer alan ve varsayılan olarak "http://www.Gmail.com" ya da "http://www.YouTube.com" yazan kutucuklara, girmek istediğiniz sitenin adresini yazıp "Begin Browsing" tuşuna basarak kapatılmış sitelere erişebilirsiniz.

Ayrıca, youtubeserbest.com ve youtube.yaraticifikirler.biz gibi siteler sayesinde de, direkt olarak Youtube'a erişebilirsiniz.

NOT: Bu yazı kesinlikle yasadışı bir içeriğe sahip değildir ve yasadışı bir kullanıma teşvik etmez. İçerik, tamamıyla kullanıcıların sorumluluğunda ve insiyatifindedir.

, , , , , ,

9
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
5 Yorum yazarları
Muhammed Salih BaşaranHüseyin UrukMehmet  TaybogaEmreBilgehan Kottaş Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Muhammed Salih Başaran
Muhammed Salih Başaran

Arkadaşlar ben bu linke tıkladım ama nereden indirileceğini bulamadım.Yardım ederseniz çok evinirim.

Hüseyin Uruk
Hüseyin Uruk

Teşekkürler İsa bey, vermiş olduğunuz 4link te hayet güzel çalışıyor, youtubea sorunsuzca girebiliyorum, ayrıca yeğenimden öğrendiğim bir siteyi sizinle paylaşmak istiyorum http://www.ruuh.com site gayet hızlı çalışıyor, youtubeu açıyor.

Saygılarımla,
Hüseyin Uruk

Mehmet  Tayboga
Mehmet Tayboga

çok saol kardes gerçekten harika bir program arkadaslara tavsiye edecem
başka programlarda yaparsaniz bizi habardar edin

Emre
Emre

Youtube adresini tavsiye ediyorum

Bilgehan Kottaş
Bilgehan Kottaş

Abi çok saol ya, çok yardımcı oldun.

Faruk Ayaz
Faruk Ayaz

Çok faydalı oldu. Çok teşekkür ederim. Ceren hanımın da dediği gibi ben de arkadaşlarıma tavsiye ettim.

Yaşar Aydın
Yaşar Aydın

Bilgilendirme için teşekkürler. Program çok faydalı oldu. Kapalı değilmiş gibi hiç...

Fırat Özak
Fırat Özak

Tünel siteleri çok iyi de linkleri çok uzatıyor ve üye girişi yapıldığında tekrar çıkış yapıp girdiğimde olmuyor. Bu yüzden program daha iyi bence...

Ceren Aktepe
Ceren Aktepe

Google'dan sitenize ulaştm. Program çok işime yaradı. Arkadaşlarıma tavsiye ettim. Teşekkür ederim...