Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Cheerson CX-30W WiFi İncelemesi

14 Temmuz 2015 Salı 145 yorum İsa Sarı

Cheerson, son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız bir firma. Buna rağmen uzakdoğu kökenli bu firma, ardı ardına piyasaya sürdüğü uzaktan kumandalı hava araçlarıyla kullanıcıların gözdesi olmaya başladı. CX-20 modeliyle ün kazanan firmanın son ürünlerinden biri de, geçtiğimiz aylarda marketteki yerini alan CX-30W oldu. CX-30'un WiFi, yani kablosuz ağ üzerinden görüntü aktarımı yapabilen CX-30W modeli, bünyesinde pek çok özellik barındırıyor ve üstelik 2.4 GHz'lik kumandası olmadan akıllı telefonlarla da kontrol edilebiliyor. Bunun yanı sıra havadan anlık video aktarımı, video ve fotoğraf kaydı, 360 derece takla atma özelliği, çeşitli hız modları gibi pek çok özellik kullanıcıların deneyimine sunulmuş durumda.

Havadan görüntüleme veya fotoğraflama işine yeni başlayacaklar için ideal olan CX-30W, sadece havadan görüntüleme yapacaklara değil, ilk kez quadcopter kullanacaklara da hitap edebilen bir ürün. Çıkarılabilen kamerası sayesinde havadan görüntü aktarımı olmaksızın da kullanılabilen bu ürün, Türkiye'de Dron piyasasına oldukça sağlam bir şekilde giren Dronmarket tarafından satılıyor. Ürünün en büyük artısı, akıllı telefonlar üzerinden de kontrol edilebilmesi olsa gerek. Bu sayede, ürünle birlikte gelen kumandaya ihtiyaç duymaksızın, sadece telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile her türlü fonksiyonu telefon ekranı üzerinden çalıştırabiliyorsunuz. Görüntü aktarımı ile fotoğraf ve video kaydı da buna dahil. Bu yönüyle son derece kullanışlı ve çok yönlü. Her ne kadar ürünün kamerası ve kullanılabilirliği, örneğin bir Phantom kadar olmasa da, fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, ilk kullanımlar için ideal olduğu söylenebilir.

CX-30W oldukça şık ve taşınabilir yapıda bir kutuya sahip. Bu kutu içerisinden ihtiyaç duyulan her şey çıkmakta: kumanda, yedek pervaneler, tornavidalar, şarj cihazı, kullanma kılavuzu. Üstelik bir telefon tutacağı da kutu içerisindeki yerini almış durumda. Dronmarket tarafından satılan ürünle birlikte gelen kullanma kılavuzu Türkçeleştirilmiş olarak kutu içerisinden çıkıyor. Bu kullanma kılavuzunda ürünle ilgili her türlü teknik detaya ulaşabilir ve özelliklerinin nasıl aktif hale getirilebileceğiyle ilgili bilgileri okuyabilirsiniz. Ürünü Türkiye'den almanız durumunda hem iki yıl garantiye sahip olacaksınız hem de satın alma sırasında gümrükle, uzun süreler beklemekle vs. de uğraşmayacaksınız. Tüm bunlar düşünüldüğünde ve yerli firmaları desteklemek konusu da göz önünde bulundurulduğunda, ürünü Türkiye'den satın almak daha mantıklı olacaktır, bunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Ürünün kutu içeriği tam olarak şöyle:
1 x Cheerson CX-30W gövde
1 x Kumanda
1 x 3.7 V 700 mAh LiPo batarya
1 x WiFi kamera
2 x Tornavida
4 x Yedek pervane
1 x Telefon tutacağı
1 x Türkçe kullanma kılavuzu
1 x Garanti belgesi

Cheerson CX-30W kutu içeriği

Cheerson CX-30W kutu içeriği

İletişimini 2.4 GHz frekansı üzerinden sağlayan Cheerson CX-30W 4 yönlü gyroscope ile tasarlanmış durumda. Bu da, cihazın her yöne hareket edebileceğini gösteriyor: aşağı yukarı, sağa sola, ileriye geriye ve kendi ekseninde sağa sola şeklinde. Mode 2 kumanda ile birlikte sunulan cihazı Mode 1 şeklinde, yani gaz çubuğu sağda olacak düzende kullanmak da cep telefonu üzerinden mümkün. Dolayısıyla hem sağ elini kullananlar hem de sol elini kullananlar için destek sunuluyor. 155 milimetrelik bir kare görünümüde olan cihazın yüksekliği 50 milimetre. Ağırlığı ise kamera hariç 55 gram. Üzerindeki motorlar maalesef fırçasız (brushless) değil, ama başlangıç sınıfı bir ürünün fırçasız motorlara sahip olmasını beklemek de pek mantıklı değil doğrusu. Cihazın ayaklarındaki kauçuk koruyucular, çarpma anında ortaya çıkan şokun bir kısmını emerek cihazın zarar görmesini engelleyecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca bütünleşik pervane koruyucular da, herhangi bir çarpma veya düşme anında pervaneleri korumak için ideal. Bu koruyucular, ürünle birlikte gelen tornavida kullanılarak istenildiği zaman çıkarılabilir.

Cheerson CX-30W ve kutusu

Cheerson CX-30W ve kutusu

Cheerson CX-30W'nin dört farklı renk seçeneği mevcut: mavi, kırmızı, sarı ve yeşil. Dronmarket tarafından bana gönderileni mavi renkte ve doğrusu oldukça canlı, fakat ürünün tanıtımları daha çok yeşil rengi üzerinden yapılıyor. Tercih meselesi... Hoşunuza giden rengini sipariş edebilirsiniz. Kutu içeriği ise standart, yani hangi rengi satın alırsanız alın, kutu içeriği eksiksiz olacaktır. Cihazı kumandayla kullanmak isterseniz, ihtiyacınız olacak tek şey, kumandaya güç sağlamak için gerekli dört adet AA boyutlu kalem pil. Kutu içeriğine bu dört adet pil de dahil edilseymiş, doğrusu iyi olurmuş. Yine de, kutuda yedek pervane ve tornavidaların dahi yer aldığı düşünüldüğünde, her yerde kolaylıkla bulunabilecek kalem pilleri sorun etmek gerekmez.

Cheerson CX-30W ve kumandası

Cheerson CX-30W ve kumandası

Ürünle birlikte sunulan batarya 3.7 Voltluk ve 700 miliamperlik. Bu batarya USB üzerinden şarj edilebiliyor. Bu da, piknikte veya başka dış mekanlarda şehir elektriğine ve bir prize ihtiyaç duymadan bataryayı şarj edebileceğiniz anlamına geliyor. Tamamen boşalmış bir bataryanın şarj işlemi, herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarın USB portu üzerinden veya cep telefonlarını, tabletleri vs. şarj etmekte kullanılan taşınabilir güç bankalarıyla 90 dakika gibi bir sürede tamamlanabiliyor. Yine de ekstra birkaç batarya, kesintisiz kullanım isteyenler için ideal olacaktır. Açıkçası ben, bu tür fırçalı motorlara sahip ürünlerin her uçuştan sonra en az 3-4 dakika kadar dinlendirilmesi gerektiğini savunuyorum, aksi halde motorların ömrü uzun olmuyor. Aynısı CX-30W için de geçerli. Cihazın uçuş süresi 5 ile 6 dakika arasında değişiyor. Bu ise WiFi'ni açık olup olmaması, kameranın bağlı olup olmaması veya pervane koruyucuların takılıp takılmamasıyla ilgili. Cihaz üzerinde ne kadar az ağırlık olursa uçuş süresi de o kadar uzun olacaktır. Ayrıca az ağırlık, motor ömürlerinin de uzun olması anlamına gelecektir. Bu bakımdan, görüntüleme yapmayacağınız zaman kamerayı çıkarıp uçmanızı tavsiye ederim.

Cheerson CX-30W

Cheerson CX-30W

Cheerson CX-30W üstten Cheerson CX-30W kutusu Cheerson CX-30W alttan

Cihazın 360 derece takla atma özelliğine sahip olduğunu belirtmiştim. Kumanda üzerinde sağ üst kısımda yer alan ilgili tuşa bir kez bastığınızda cihaz takla moduna girecek ve ardında sağ çubuktan yapacağınız bir yönlendirme ile ilgili yöne doğru takla atacaktır. Bunun nasıl yapılacağını aşağıdaki videoda uygulamalı olarak göstermeye çalıştım. Yalnız, takla attıktan hemen sonra gaz çubuğunu bir saniyeliğine de olsa en üste çekmenizi tavsiye ederim, aksi halde takla sonrasında cihaz yere temas edip ufak da olsa zarar görebilir. CX-30W'nin ayarlanabilir hız modları da, öne çıkan bir diğer özelliği. Standart olarak %30 ile başlayan hız modu, ilgili tuşa basınca iki biple %60 ve bir kez daha basınca üç biple %100 olarak ayarlanıyor. Hızı sevenler için %100 hız modu ideal olacaktır. Ayrıca rüzgarlı havalarda cihazın rüzgara karşı direncini artırmak için de %100 hız modunda uçmanızı tavsiye ederim.
Cheerson CX-30W her ne kadar "HD" kamera ile geliyor gibi görünse de, işin aslı maalesef öyle değil. Cihaz, yaklaşık 0.3 MP'lik bir kameraya sahip, yani 720p çözünürlükteki "HD" kalitesine değil. Yine de, ürünün başlangıç sınıfında yer almasından dolayı görüntü kalitesi kabul edilebilir seviyede. Tek kötü tarafı, videoları 16:9 formatında değil de, 4:3 formatında, yani kare biçiminde kaydetmesi. Bunun yanı sıra, yaklaşık 30 metrelik kontrol ve 20 metrelik görüntü aktarım mesafesi de yeterli sayılmaz, ama bu cihaz ile profesyonel çekimler yapılamayacağı için sorun yok. Zira cihazın hitap ettiği kesim bu işe yeni başlayacaklardır. Bu arada, unutmadan belirteyim; cihazın uygulamasını Google Play'de ve Apple AppStore'da "CX_WiFiUFO" adıyla bulup telefonunuza kurabilirsiniz. Uygulamanın kullanılışıyla ilgili detaylarıysa aşağıdaki videonun ilgili kısmında bulabilirsiniz.

Dronmarket Cheerson CX-30W için ücretsiz kargo ve taksit imkanı sunmaktadır. Cihazı buradan satın alabilir ve yukarıdaki videodan kutu açışını, detaylı kullanımını ve vihazla çekilmiş örnek görüntüleri izleyebilirsiniz. Daha fazla video ve inceleme için YouTube kanalıma abone olabilirsiniz. İyi seyirler...

, , , , , , , , ,

145
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
55 Yorum konuları
90 Konu cevapları
15 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
46 Yorum yazarları
Fikret yamanİsa SarıAteşAligokalp Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
Ateş
Ateş

Bende cx30 var kamerasız bi problemi var fakat anlayamıyorum pervaneler eşit zamanda dönmeye başlamıyo harici gazı açtığımda öne doğru ani bi kalkış yapıyo ve takla atıyo gazınaçma hızım nasıl olursa olsun

Ali
Ali

Merhaba Dün akşam telefon uygulaması ile test ettim ev içinde. Çok gürültülü ama gayet stabil kullanımı kolay. Kumandasında pil olmasına rağmen entegrasyonu yapamadım ne hikmetse. Çalışmadı yani. Kumanda 5 sniye arayla sinyal veriyor ama sanki bağlantı kuramıyor sebebi ne olabilir.

Ali
Ali

Önce cihazı takıp daha sonra kumandayı açmak gerekiyormuş Teşekkürler cevap için.

gokalp
gokalp

İsa Sarı Merhaba
Ben daha önceden CX30W uçurdum ama mesafe ve süre çok kısa
Bana uçuş mesafesi uzun tel. control olan bi Drone lazım süre çok kısa olmasın
Yardım edermisin

Kağan Gürdal
Kağan Gürdal

Bende cx32w var şarj olmuyor nasıl sarj edebilirim

Enes Uslu
Enes Uslu

Abi ben başlangıç için syma almaya karar verdim.Syma x5sw mu yoksa syma x5hw mu alayım birde syma x5hwda havada sabit durma özelliği varmış o konu hakkında bilgilendirilmisin

Enes Uslu
Enes Uslu

Abi sen yalan demişsin ama İnternette araştırdığımda BAROMETRE sayesinde havada yüksekliğini koruyabiliyormuş

Enes Uslu
Enes Uslu

Abi araştırdığım kadarıyla syma x5sw 500 amp ile çalışıyormuş. bunun yerine 720 amp kullansak motora veya drona zarar gelir mi

Enes Uslu
Enes Uslu

Syma x5sw syma x5hw kontrol mesafeleri ve uçuş süreleri ne kadar bilginiz var mı?
Birde bu iki ürün arasındaki 30tl lik farkın sebebi nedir?

Enes Uslu
Enes Uslu

Abi internette araştırdım diyor ki 30 doların üstünde alişverişlerde kapsam dışı onay belgesi mi gerekiyormuş?

Enes Uslu
Enes Uslu

NASIL YANİ???

Akın Yakut
Akın Yakut

Merhaba İsa ben Drone alacağım ve kararsız kaldım. sence hangisini almalıyım:
1.Syma X5SW
2.Yi Zhan Tarantula
3.Chersoon cx-30w
4.Chersoon cx-32
NOT:abi ben bu arada çekim mesafesi ve uçuş suresi daha fazla olanları istiyorum

Akın Yakut
Akın Yakut

çok oldu ama birde türkçe kullanım klavuzlusu ile satılıyormu

M.Ekim
M.Ekim

İsa bey merhaba, CX-30W da wifi sürekli açık mı , açma kapama tuşu var mıdır? tşk.

F. Ekim
F. Ekim

Merhabalar. Başlangıç aşamasındayım ve şimdilik syma x5c-1 ile cx-32 düşünüyorum. Bu lardan hangisini alabilirim ya da daha iyi bir öneriniz var mı?

Efe Başhan
Efe Başhan

İsa bey birde cx32 icin h/l speed ayar tusu yok kumandasinda nasil ayarlayabilirim?

Efe Başhan
Efe Başhan

İsa bey h/l diye bir tus yok.freq diye tus var.hiz ayarini telefona bagladigim ekrandan yapabiliyorum sanirim sadece

Efe Başhan
Efe Başhan

Merhaba,
Cx32 w cihaz icin manuel kalkis nasil yapiliyor bilgilendirirseniz sevinirim.tsk..

Efe Başhan
Efe Başhan

Kullanma kilavuzunda sol kolu yukari dogru itince motor calisir ve yukselmeye baslar diyor fakat o sekilde yapinca cihaz tepki vermiyor, sadece otomatik kalkis tusu ile kalkiyor.

Efe Başhan
Efe Başhan

Sanirim yok ya da ben bilmiyorum,ama kilavuzda da ac kapa tusundan bahsedilmemis.peki mode 1 mode 2 tuslari var bunlar ne ise yarar isa bey.

Cenk akkan
Cenk akkan

Ya kanat dizilimi a b sıraları nasıl

Fikret yaman
Fikret yaman

Abi kanat dizilimlerini yapamadim nasıl olucak

ahmet
ahmet

abi bu droneyi alınca Kalibrasyon işlemi yapmak gerekirmi?

furkan çiftçi
furkan çiftçi

Abi sence PARROT Cargo Mars Drone Multikopter başlangıç için ideal bir drone mi?

atilla soruklu
atilla soruklu

Merheba hocam 150 liraya cherson cx30w sıfırmı almaliyim 2.el syma x5sw mi

atilla soruklu
atilla soruklu

syma satılmıştı bende buda kaçmasın diye cx 30 aldım fakat Cherson cx 30w modelinin motorunu bulamıyorum 8*5.20mm boyutlarında motor alsamda uyarmı.Pervaneside yok husban x4 h107 c modellerinin pervanesi aynı diyolar bilginiz varmı

Ali Okumuş
Ali Okumuş

Merhaba cx 32 w için detaylı videonuz var mı?

BEKİR EFE KORDAK
BEKİR EFE KORDAK

MERHABA ABİ GENE BEN BİRŞEY DAHA SORACAĞIM BANA UYGUN FİYATLI GÜVENİLİR BİR CX-30W LİNKİNİ ATARMISIN (160-210TL CİVARI)

BEKİR EFE KORDAK
BEKİR EFE KORDAK

Abi merhaba. Ben bu droneden almak istiyorum fakat yeni başladığım için türkçe kullanım klavuzuna ihtiyacım var senin verdiğin linktede cx-30w yok. başka nerede bulabilirim (türkçe kullanım kılavuzlu olsun mümkünse)

Arda Karaalioğlu
Arda Karaalioğlu

Abi bu malzemenin fiyatı kaç olabilir
Her yere baktım ama bulamadımda

Ridvan bilgi
Ridvan bilgi

Bende var usta satıyorum. 0538 453 34 96 dan ulasabilirsin

Kaan Zeytun
Kaan Zeytun

İsa bey merhaba, cx 10 var bende. Geçen gün ikinci kattan aşağı düşürdüm betona. Şimdi düzgün çalışmıyor video çektim bir bakabilir misiniz ? https://www.youtube.com/watch?v=AUmRfdTS6WI

Ahmet Bahadır Kara
Ahmet Bahadır Kara

Cx 32 w almayı düşünüyorum. Sizce idel bir d
Drone mu?

furkan
furkan

Cx 10w ile arada kaldim boyut farkivar sadece gibi sonra aksiyon kamerasi taksam bunlara dedim ama 10w kaldirir mi bilemiyorum ?

Xiaomi yo takabilcegimiz avuc buyuklugunu gecmeyen onerebilceginiz drone var mi tesekkurler

soner oksuzoglu
soner oksuzoglu

MERHABA ilk kez drone kulanacağım cheerson cx-30w(150tl) ve dron syma x5sw (300tl) gibi bi fiyata buldum hangisini almam için önerirsiniz? teşekkürler

Murat DEMİRANT
Murat DEMİRANT

İsa bey,
Yanlış aktardım sanırım. Kumanda cx-30 kumandası ancak kullanma kılavuzunda örnek verilen kumanda cx-10 kumandası. Bende doğal olarak ordaki balans ayarları için gereken yönergeleri izleyemedim ve dronun balans ayarı için ne yapmam gerekiyor bir türlü bulamadım. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Murat DEMİRANT
Murat DEMİRANT

Merhabalar,
Ben cx-30 aldım ve gayet güzel uçuruyordum ancak kumanda üzerindeki bazı tuşlarla oynayana kadar. Şuan ciddi bir balans sorunu yaşıyorum. Tanıtım videosu cx-30w kumandası benim cihazın kullanma kılavuzundaki ise cx-10 kumandası. Kısacası balansı yapamıyorum ve büyük sıkıntıdayım. Bu konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.

awqe asdasd
awqe asdasd

cx 30 un pervanesini nasıl çıkarabilirim ?

Hasan Doğanay
Hasan Doğanay

Elinizde cx 30w türkçe kullanma klavuzu varsa ben gmail üzerinden gönderebilir misiniz teşekkürler.

Zabit korkmaz
Zabit korkmaz

Drone Cx32 hakkinda bilgi alabilirmiyim

Muhammed Said ŞİMŞEK
Muhammed Said ŞİMŞEK

merhaba trim ayarı dediğiniz şeyin türkçesi varmı ? 😀 pek konuya hakim değilim de bir de benim cx-30 sağa falan cekiyor ucus sırasında nasıl düzeltilebilir

Hakan Köseoğlu
Hakan Köseoğlu

Selamlar cx30w uçurmak için ince bir ayar yapmak gereklimidir. Uçurtmaya çalışınca kontrolden çıkıyor bunun için ne yapmam lazım.

Muhammed Said ŞİMŞEK
Muhammed Said ŞİMŞEK

abi cihaz dengesiz uçuyor ne yapabilirim uzun zamandır helikopter ve quadcopter kullanıyorum benden kaynaklı bir sorun değil

Osman AKSU
Osman AKSU

İyi günler, geçenlerde benimde elime CX-30W geçti. Ev ortamında bir sorun yok fakat dış ortamda 4-5 metreden sonra kumanda ile bağlantısı kesilip yere düşüyor tavsiye üzerine kumanda pillerinide değiştirdim etki etmedi. Öneri ya da tavsiyeniz nedir?

Köksal
Köksal

Merhaba abi ben cx-30w almayı düşünüyorum ama kamera görüntüsünü bilgisayara aktarabilirmiyim

Köksal
Köksal

Teşekkürler abi ama benim demek istediğim anlık olarak görüntüyü aktarmak telefonu kullanmadan sadece bilgisayar ile drone arasında bir kablosuz bağlantı kurmak istiyorum.Cx-30w bu iş için uygun olurmu

Köksal
Köksal

teşekkürler abi peki bu drone alırsam hangi programı kullanmam gerekir yada bildiğimiz görüntü aktarımı programları varmı

Ahmethan Donat
Ahmethan Donat

Merhaba isa bey Parrot jumpıng sumo ve ar drone 2.0 alıcam ve Buldumbuldum'da ikisi normal bir yerdeki bir ardrone 2.0 değerinde Buldumbuldum'dan alıcam ama korkuyorum acaba neden Buldumbuldum'da daha ucuz?

Gokhan
Gokhan

Elinize sağlık

Ahmethan Donat
Ahmethan Donat

Iyi günler isa bey yine ben b-unstoppable hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim tek merak ettim kameranın görüntü aktarım kalitesi ve aktarım hızı.

Ahmethan Donat
Ahmethan Donat

Teşekkür ederim.Neden power?

Ahmethan Donat
Ahmethan Donat

Teşekür ederim isa bey siz parrot'ı seçtikten sonra bende ar drone 2.0'ı araştırmaya başladım üç türü var elit-power-classic bunların arasındaki fark nedir? Ve sizce hangisi daha iyi? Hangisini almalıyım? Neden?

Ahmethan Donat
Ahmethan Donat

İyi günler isa bey ben drone alıcam be benim tek istediğim görüntü aktarımının gecimemesi,videonun stabilize olması ve görüntünün iyi yani berbat olmaması bu özelliklerde şu üç drone dan hangisini önerirsiniz:
parrot ardrone 2.0
Cheerson CX-30W WİFİ
Hubsan X4 FPV

Ekrem yazıcıoğlu
Ekrem yazıcıoğlu

İsa bey merhaba bana acil cevap verirseniz çok sevinirim.ben attop yd-921 quadcopter satın aldım.büyük bir zevkle kullanırken yaklasık 5 10 mt benden uzaklasınca direk yere çakılıyor.80-100m gideceği soylendi kendi sitesindede o şekilde diyor.yardımcı olabılırmısınız?

erhan cansız
erhan cansız

İsa bey merhaba bana cx30w kumanda lazım nerden bulurum

Serkan ak
Serkan ak

Iyi aksamlar isa bey bey bende bugu 1 tane cx 30 w aldim yavas yavas cihaza alisiyorum.benim sorum bu aletin yedek parcalarini nereden temin edicez ve bu urunun bataryasi cikarilabilir mi ben pek kurcalamak istemedim sanki sabit gibi

Ahmethan donat
Ahmethan donat

Cevabınız için teşekür ederim.
Profesyonel olarak önerebiliceğiniz drone söylermisiniz.son bir soru olarak sizin CX-30W'nun videosunda kameranın görüntüsünü göstermiştiniz iyiydi ama CX-30W'un kamerasıyla aynı olan (yani 0.3 mp) başka bir droneun (yani Hubsan x4 H107D'nun) ekran görüntüsü farklı acaba CX-30W'nin kamerası 0.3 mp den fazlamı?

Ahmethan donat
Ahmethan donat

Merhaba yazınızda CX-30W'nun 0.3 megapiksel olduğunu söylemişsiniz ama drone market sitesinde kamerası 3.0 megapiksel diyor ve siz uçuş süresinin 5-6 olduğunu söylemişsiniz fakat drone markette 6-12 yazıyor ve ayrıca videoları kare biçiminde kaydetiğini söylemişsiniz bu ne demek? Bu drone hakında bir sorum daha olucak acaba kamerasını kulanırken görüntü gecikirmi yani kasarmı? size son bir sorum olucak ama bu parrot jumping sumo ile ilgili bu drone'undada görüntü çekimi yaparken görüntü kasarmı?

Emrah Doğan
Emrah Doğan

Selamlar. Bi sorum olacaktı şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. Walkera Ladybird V2 ve cx 30 arasında kalmıştım en son sizin videonuzu izledikten sonra birde bu model takıldı kafama. belki o ikisinde farklı kategoride cx30w ama siz ne önerirsiniz ?

Emrah Doğan
Emrah Doğan

Cevabınız için teşekkür ederim. Uzak doğululardansa bu işte daha bilindik bir marka olan walkera nın ladybird v2 sanırım daha mantıklı bir seçenek. Fiyatlarıda zaten aynı

bartu
bartu

1-Merhaba Kamerasız bunu alıcam
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_139652.html?wid=1
aldıktan 1 ay sonra en kısa zamanda para biriktirip Xiaomi Yi alıcam iyi olur mu hem 400m kadar çıkıyo hem büyük kontrol etmesi kolay
2- bide trim ayarı diye bişi var mış nasıl yapılıyo nasıl ayarlanıyo ayarlımı egliyo ?
3-türkiyede bunun bataryasından saıtlıyomu yedek alıcam 7 dk az süre oldugu için

Ahmet Emin Kayar
Ahmet Emin Kayar

Xiamomi yi kaldırmaz demişsiniz ama millet takıyor çokta güzel sorunsuzca uçurulabiliyor... Aşağıdaki video gibi bir çok video var. Nasıl bağlanabileceğinin de videoları var... Yalnız tek sıkıntı pil süresinde oluyor 5-6 dk uçabiliyor kamera ile...
https://www.youtube.com/watch?v=DApaTa34u70

bartu
bartu

Mesajlar silindi mi ?

Nurettin Acı
Nurettin Acı

Hocam. V911 ile v911 pro arasında materyal olarak ne fark var.Yani siparişini verdiğim heli orijinal kutuda gelmedi ama v911 mi v911 pro mu ? Nasıl anlarim?

Melih
Melih

İsa bey merhabalar. Ben RC hava araçlarına yeni merak salmış biri olarak Syma X5C-1 modelini sipariş vermiş bulunmaktayım. Sizce bu model quadcopter kontrolü konusunda bana yardımcı olur mu yoksa başka bir model mi almalıyım? teşekkürler.

ayhan
ayhan

burada sanırım takip numarası vermiyorlar doğrumu anladım

ayhan
ayhan

isa bey tekrar bilginize ihtiyacım var, biliyorsunuz banggood dan daha önce aldığım pil var elimde v 912 brushless için yedek almıştım ve tabii kumanda ile, öneriniz üzerine aliexprese baktım ama '' cahillik işte '' benim daha önce iptal olan helikopterin aliexpresteki aynısı hangisidir anlayamadım ' brushless bnf ' olanını. elimdeki pili boşuna almış olmamak için aliexpresten hangi v912 yi sipariş geçmeliyim lüyfen yardım edin, teşekkür ederim.

ayhan
ayhan

http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH-Brushless-RC-Helicopter-With-Gyro-BNF-p-945113.html eğer stokta görünüyorsa bu işte bi gariplik var. 6898473 şipariş numaram

Ayhan
Ayhan

Sordum. Stokta yok diyorlar. Ayrica v912 nin linkinde yorumlar var en altta yazdigim yorumu oraya cikartmiyorlar. Sebebini sordum cevap gelmedi ve stokta olmayan bir ürünü neden hala sitede bulunduruyorsunuz kaldirin dedim onada cevap yok. Bi gariplik var açıkçası. Ama parami iade edecekler yinede sanırım bu iyi haber.

ayhan
ayhan

isa bey daha önce sizinde bilginizden faydalanarak bir v912 model helikopter sipariş verdim, banggood dan. tabii 75 euro meselesine takılmamak için siparişimi bölmüştüm kumanda ve şarj cihazını ayrı helikopteri ayrı isimlerden şpariş geçmiştim. kumanda ve şarj geleli çok oldu fakat helikopter stokta yok ve fabrikasında sıkıntı var v.s. gibi cevaplar veriyorlar ve helikopteri gönderemeyeceklerini ima edip şiparişi iptal etmemi istiyorlar. sizce ne yapayım kumandayı iade edebilirmiyim bilginize dayanarak soruyorum , bu iş nasıl çözülür. şimdiden çok teşekkür ederim .

Nurettin Acı
Nurettin Acı

İsa hocam bu RC helikopter Hobisine yeni başlayacağım.Daha önce herhangi bir tecrübem yok bu konuda;başlangıç için v911 ve v912 modelleri arasında kaldim. Sizin öneriniz hangisinden yana ?

Not : Genellikle açık havada uçurtmayı düşünüyorum

Hakan T.
Hakan T.

İsa Bey öncelikle böyle bir site kurduğunuz için teşekkürler.Sorum olacak size Ben JJRC H12C almayı planlıyorum fakat sizin fikirlerinize çok önem veriyorum.Bu tarz önereceğiniz başka cihazlar varmıdır?Fpv cihazları profosyenol olmadıkça tavsiye etmediğiniz için pek düşünmüyorum ama tavsiyeniz olursa alabilirim.Ürünü Banggooddan alacağım 100 dolara kadar ürün tavsiyesi yaparsanız sevinirim.Son sorum ise gümrükte mutlaka bedel çıkıyormu?her halükarda 56 tl çıkıyor dediler.şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Murat Aslan
Murat Aslan

İsa bey kredi kartımdaki sorunladan dolayı bangooddan ve yurt dısından alışveris yapamıyorum. chersoon cx-30 ve ls124 arasında gidip geliyorum 120 lira civarinda ikiside 'w' siz modeli nasıldır sizce? türkiyede ürünler cok pahali cok basit ürünler çok fahiş fiyatlarda önerebileceğiniz bir yer varmıdır?

Batuhan y
Batuhan y

Öncelikle Merhaba , Ben ilk olarak , yurtdışından alış-veriş yaparken sizin de dahil olduğunuz çoğunluğun kullandığı Paypal kart hakkında bir kaç soru sormak istiyorum . Bildiğiniz gibi Paypalda bireysel ve ticari olmak üzeri 2 tane hesap açma şekli mevcut . Ben hem internetden alışveriş yapabileceğim hem de hesabıma ( 3. şahısların) ufak tefek (20-50 TL) para yüklenmesine olanak verebilecek şekilde istiyorum bunun için bireysel mi yoksa ticari hesap mı açmalıyım ? *15 yaşımdayım , yoksa yaşımdan dolayı böyle bir şey mevcut değil mi ? *Elimde Paypal kart mevcut , sizin cevabınıza göre aktif edicem. Son olarak kusura bakmayın , sizin… Devamı »

Batuhan
Batuhan

Benim Paypal hesabım varmış , şifremi sıfırlayıp girdim . Kartımı eklemeye çalışınca ''Bu kartı ekleyemezsiniz'' gibi bir yazı belirdi üstde . Sonra bende baktım doğum tarihim 1996 gösteriyordu . Bende hem kart eklenir belki hemde doğum tarihimi düzeltirim düşüncesiyle hesabımı sildim. Şimdi bireysel hesap açmaya çalışıyorum , gerçek doğum tarihimi girdiğimde ''paypal hesabı açabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekiyor '' diye bildirim çıkıyor . Ben Bazı forumlarda yaş sınırının olmadığını bazı forumlarda 15 olduğunu okudum . Peki 18'inden küçük birisi alamiyacak ise niye şeker satar gibi kart satıyorlar ? Benim size sormak istediğim : 1-''Bu kartı ekleyemezsiniz'' demesinin… Devamı »