Kişisel Ağ Sayfası
www.isa-sari.com

Yi Zhan Tarantula X6 Drone Quadcopter İncelemesi

6 Ekim 2015 Salı 241 yorum İsa Sarı

Drone sektöründe çeşitlilik her geçen gün artıyor. Her ne kadar WLtoys, Syma veya Hubsan gibi firmalar bu sektöre hakim olsa da, daha önce adı hiç duyulmamış bazı firmalar da ürettikleri kaliteli cihazlarla kendilerinden söz ettirmeye başladı. Yi Zhan ve Tarantula X6’sı da bunlardan biri. Bu yazımda, Tarantula X6’yla ilgili izlenimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım. Sponsorum GearBest’e teşekkürler…

Yi Zhan, her ne kadar daha önce ürettiği sınırlı sayıda ürünle piyasada kendine bir yer edinememiş olsa da, Tarantula X6 ile büyük bir başarıyı yakalamış görünüyor. Son zamanlarda hayli rağbet gören bu cihaz, aynı zamanda şu sıralar en çok tavsiye edilenlerden biri durumunda. Kameralı ve kamerasız versiyonları var. Benim incelemesini yapacağım ise kamerasız olanı. Çok cüzi bir farkla kameralı olanını da edinebilirsiniz. Siyah-beyaz ve mavi-beyaz tonlarında olmak üzere iki farklı renk alternatifine sahip Tarantula X6, son derece sade ama derli toplu bir kutuyla beraber geliyor. Kutunun boyutları şöyle: 46 cm genişlik, 30 cm yükseklik ve 10 cm derinlik. Kutunun toplam ağırlığı ise 1.2 kg. Yeri gelmişken, GearBest’in bu ürün için ücretsiz kargo imkanı sunduğunu belirtmeliyim. Kutu içerisinden cihazı kullanmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bileşenler çıkmakta. Son derece kaliteli ve kullanışlı bir tornavida ile yedek pervaneler de buna dahil. Tam kutu içeriği ise şöyle: Bir adet Tarantula X6 quadcopter, bir adet 2.4 GHz kumanda, iki adet iniş ayağı, dört adet pervane koruyucu ve LED kapağı, bir adet 7.4 Volt 1200 mAh batarya, bir adet duvar tipi şarj cihazı, bir adet İngilizce kullanma kılavuzu, dört adet yedek pervane, bir adet tornavida ve çeşitli vidalar.

Yi Zhan Tarantula X6 ve kutusu

Yi Zhan Tarantula X6'nın kutusu

Tarantula X6 bana göre son derece şık ve gösterişli. Renk uyumları son derece göz alıcı ve cihaz, aynı zamanda düzenli bir görünüme sahip. Adından da anlaşılacağı üzere bir tarantula örümceğini andıran X6  oldukça da büyük sayılabilir. Ürünün pervane koruyucular takılı halde en fazla uzunluğu 59 cm. Pervane koruyucular olmadan bu uzunluk 40 cm. Yüksekliği ise 12 cm kadar. Ağırlığı, 230 gram civarında. Malzeme kalitesi düşük olsa da, bu sınıftaki ve bu fiyattaki bir üründen çok fazla şey beklememek lazım doğrusu. Yine de, benzerlerine göre oturaklı ve dayanıklı. Ancak iniş takımları ve pervane koruyucuları oldukça esnek, ama kırılgan görünüyor. Yine de, çok ani düşüşler haricinde bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Cihazın pervaneleri de, bu sınıftaki diğer cihazlardaki pervanelerin aksine, profesyonel sınıftakilerin pervaneleri görünümünde. Kumandası da aynı şekilde hobi sınıfına yakın nitelikte.

Yi Zhan Tarantula X6 kutusunda Yi Zhan Tarantula X6 ve kumandası Yi Zhan Tarantula X6 ve kutu içeriği

Cihazın 300 metre kontrol mesafesine sahip olduğu iddia ediliyor ve bu değere gerçekten de ulaşabiliyor. Bu yönüyle herhangi bir menzil artırma modifikasyonu yapmaya gerek kalmayacak. Ama ben yine de 150 metre ve daha fazlasına yönelmemenizi tavsiye ederim, zira cihaz bu mesafenin ardından gözle görülemez, dolayısıyla kontrol edilemez hale geliyor. GPS vs. de olmadığı için otomatik olarak kalkış noktasına da gelmeyecektir. X6’nın tam dolu batarya ve pervane koruyucularla uçuş süresi ise 10-12 dakika civarında değişiyor. Bunda, cihazı ne derece hızlı ve ani hareketlerle kullandığınız da önemli. 7.4 Voltluk 1200 mAh’lik bataryası ise yaklaşık iki buçuk saatte şarj olabiliyor.

Cihazın motor yerleşimleri, olası bir arıza durumunda kolayca değişime veya tamire imkan veriyor. Ana gövdeyi açmadan, sadece ilgili motorun vidalarını sökerek çok rahat bir şekilde motor değişim işlemini yapabilirsiniz. Bu arada, ürünün fırçalı, yani başlangıç seviyesi motorlarla geldiğini söylemeliyim. Bu motorlar çok hassas olduğundan, uzun bir motor ömrü için her uçuşun ardından cihazı en az 10 dakika dinlendirmenizi tavsiye ederim.

Yi Zhan Tarantula X6

Yi Zhan Tarantula X6

Tarantula X6’nın kumandasının hobi sınıfına yakın olduğunu söylemiştim. Her ne kadar büyük ellere sahip insanlar için biraz yetersiz kaldığını söylemem gerekse de, bu kumanda cihazı son derece iyi bir şekilde kontrol etmenize imkan sağlıyor. Üzerindeki aydınlatmalı ekrandan trim ayarlarını, kumandanın pil durumunu, sinyal seviyesini vs. görebilirsiniz. Tuş yerleşimleri ise, iyi bir şekilde planlanmış. Ayrıca bu kumandanın WLtoys’un V200 serisi ile de uyumlu olduğunu da belirtmeliyim. 6 adet AA boyutunda kalem pille çalışan kumanda üzerindeki tuşların fonksiyonlarını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Tabii kamera fonksiyonları, sadece cihazın kameralı versiyonu için geçerli.

Yi Zhan Tarantula X6 kumandası Yi Zhan Tarantula X6 önden Yi Zhan Tarantula X6 pervaneleri

Tarantula X6, özellikle hızlı olmasıyla bilinen bir model. 3 farklı hız moduna sahip ve bilhassa en üst, yani %100 hız modunda, adeta bir yarış drone’u gibi hızlanıp ani tepkiler verebiliyor. Buna karşın, birinci seviyede kendi ekseni etrafındaki dönüşleri bir nebze yavaş. Bunu engellemek için en azından ikinci seviye hız modunda kullanmanızı tavsiye ederim. Cihaz rüzgara karşı da dirençli sayılabilir, tabii en fazla direnci %100 hız modunda gösteriyor, bunu da eklemem lazım. Kumandanın sol üst kısmındaki yuvarlak tuşa basarak hız modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Standart olarak %40 modunda başlayan cihaz, ilgili tuşa bir kez basıldığında iki biple birlikte %60, tekrar basıldığında ise üç biple beraber %100 hız kapasitesine ulaşacaktır.

Tarantula X6 bir GoPro, hatta bir gimbal taşıyabilecek derecede güçlü. YouTube’daki videolarda gimbal ve kamera montaj işlemlerini izleyebilirsiniz. Ama bu şekilde bir eklenti, motorların sağlığı açısından pek de iyi olmayacaktır. Yine de, Mobius gibi hafif bir kamera veya anahtarlık şeklindeki diğer kameralar kısa vadede çok da sorun çıkarmayacaktır.

Yi Zhan Tarantula X6 IOC

Yi Zhan Tarantula X6 ve IOC
Cihazın IOC kısaltmasıyla sunulan headless mode, yani kolay oryantasyon modu ve 360 derece takla atma özelliği mevcut. Headless mode, en basit tabirle, cihazın hangi yöne baktığını kestiremediğiniz ve dolayısıyla bir bakıma kontrolünü kaybettiğiniz durumlarda, sağ çubuğu kendinize doğru çekerek cihazında size doğru gelmesini sağlıyor. Headless mode‘u devreye sokmak için, kumandadaki ilgili tuşa basmanız yeterli olacaktır. Aralıklı bip sesleriyle bu mod devreye giriyor ve cihazınızı yönlerden bağımsız olarak kendinize doğru getirebiliyorsunuz. Her ne kadar bu moda alışmak zor olsa da, alıştıktan sonra cihaz yönünü kaybetmeniz durumunda kolaylık sağlayacaktır. Yine de ben, GPS’le çalışmadığı için, bu moda pek güvenmemenizi tavsiye ederim. Bir tavsiyem de, uçuşlardan önce Gyro kalibrasyonu yapmanız yönünde olacaktır. İlgili kalibrasyonu yapmak için, eşleştirme işleminden sonra her iki çubuğu sol alt köşeye ittirip 5-6 saniye kadar beklemek gerekiyor. LED’lerin yanıp sönmesi bittikten sonra kalibrasyon işlemi de tamamlanmış olacaktır.

Yi Zhan Tarantula X6 headless mode Yi Zhan Tarantula X6 dönerken Yi Zhan Tarantula X6 evde

Cihazın 360 derece takla atma özelliği son derece hoş bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bu özelliği aktif hale getirmek ise son derece kolay. Uçuş esnasında, en az 5-6 metre yükseklikte, önce sağ çubuğun üstündeki yuvarlak tuşa basmak ve ardından yine sağ çubuğu takla atmak istediğiniz yöne doğru ittirmek gerekiyor. Cihaza sağ, sol, ileri veya geri yönlerinde takla attırabilirsiniz. Takla işlemi, cihazın boyutundan dolayı, diğer benzerlerine göre daha fazla vakit alsa da, ortaya çıkan görüntü doğrusu daha hoş oluyor.

Yazımı sonlandırmadan, Tarantula X6’nın artılarından ve eksilerinden kısaca bahsetmek istiyorum. X6’nın artıları şöyle:
+ Hızlı, atik ve güçlü olması
+ 300 metre gibi oldukça yüksek kontrol mesafesinin bulunması
+ Çeşitli kamera ve diğer aparatları kaldırabilecek yapısı
+ WLtoys gibi bazı ürünlerle uyumluluk göstermesi
+ Hobi derecesine yakın kumandası ve pervaneleri
+ Canlı, parlak LED’leri

Yi Zhan Tarantula X6 ve kumandası

Yi Zhan Tarantula X6 ve kumandası

Eksileri ise kısaca şöyle:
- Kumandasının 6 pile ihtiyaç duyması
- İnce plastikten üretilmiş iniş ayakları ve pervane koruyucuları
- Çok gürültülü çalışması
- Başlangıç modunda eksen dönüş hızının düşük olması

GearBest’te Tarantula X6'nın siyah-beyaz ve mavi-beyaz, ayrıca kameralı ve kamerasız sürümlerini bulabilirsiniz. İncelemesini yaptığım ürünü buradan indirimli olarak satın alabilir ve aşağıdan, detaylı inceleme videosunu izleyebilirsiniz. Ayrıca, YouTube kanalıma abone olarak daha sonraki incelemelerimi takip edebilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

241
Bir yorum yapabilir veya soru sorabilirsiniz.

avatar
79 Yorum konuları
162 Konu cevapları
109 Takipçiler
 
En çok okunan yorum
En fazla talep alan yorum
67 Yorum yazarları
kubilay çırakİsa SarıerkinAykut ŞimşekEmre Öğdüm Son yorum yazarları
  Abone ol  
en yeni en eski en beğenilen
Şunları bildir:
kubilay çırak
kubilay çırak

konuyu hortlatıyorum tarantula x6 için 3 bıçakl pervane lazım öenriniz varmı acaba

erkin
erkin

İsa bey tarantulanın motoru gerekli. Bakıyorum bulamıyorum. Bildiğiniz bir yer var mı ?

Aykut Şimşek
Aykut Şimşek

500 lirayı geçmeyecek düğün çekimi için bu kamerayı önerirmisiniz yada ne önerirsiniz

Emre Öğdüm
Emre Öğdüm

İsa bey sizden tarantulayı gördüm çok beğendim aklıma yattı 3 sorum var.
1.Si Tarantula Havada asılı kalma özelliği var mı yok mu çok aradım bulamadım yani video çekimi için nasıl olur ? Sürekli uçurmak gereklimi syma x5c-1 gibi.
2.si H9 Aksiyon kamerasını taşırmı ? Sorun çıkarırmı.Kendi kamerasını almak mantıklı ?
3.Yada hepsinden vazgeçip syma x8 serisini 2mp kameralı alip hem onun kamerasını kullanmak hem h9 kamerasını kullanmak mı mantıklı ?

selman
selman

Merhaba bu dronu almayı düşünüyorum ama bu fiyatlara başka alternatiflerde var siz hangisini önerirsiniz
syma x5hc , syma x8c veya tarantula x6

birde eachine tx 03 alıp takmayı düşünoyurum bu kameraya göre telefona bağlanan bildiğiniz ucuz bi transmitter(alıcı) varmı ?

Teşekkürler

selman
selman

Teşekkür ederim birde şunu sormak istiyorum dji mavic pro da görüntü aktarımı nasıl oluyor? bi adam tabletten wifi ile bağlanıp izliyordu fakat wifi ile 7km menzil olmasını pek anlamadım drone 5.8 ghz üzerinden kumandaya kumanda tablete mi aktarıyor acaba ?

Çağdaş uslu
Çağdaş uslu

Isa abi merhaba ben Tarantula X6 almayi düşünüyorum Tarantula 310 gr Kutusu ise 1.2 kg benbu cihazı alırsam uçuş izni almam gerekirmi ve gümrük fiyati nekadar öderim

Ufuk
Ufuk

Merhaba, yılda bir kaç kez çocukların videolarını farklı açılardan çekebilmek için bir drone alsam mı diye düşünüyorum. Bazı sorularım olacak. 50$'lık Eken H9, Elephone Ele Explorer gibi bir aksiyon kamerası ile alabileceğim kalite yeterli, bunu sağlayabilecek kameralı drone'ların fiyatları ne düzeyde olacaktır? Yoksa bu aksiyon kameralarından birini alıp, kamerasız bir drone'la mı kullanmak daha mantıklı olur? Seyrek kullanıma göre, bu kameraları taşıyabilecek en ucuz ancak tavsiye edilebilecek drone önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

bayram aksoy
bayram aksoy

peki jjrc x1e daha ucuza gelebilecek hafif ve ucuz bir kamera takıp altına normal aksiyon kamerası taksak nasıl olur eğer uygunsa ucuz ve ekranı olan bir fpv sistemi önerebilir misiniz

bayram aksoy
bayram aksoy

brushless motorlu uygun fiyatlı bir drone arıyorum jjrc x1 hakında ne düşünürsünüz motor bozulma sorunu olur mu kaç gr kaldırabilir x1g diye aratınca kameralı versiyon çıkıyor onun hakkında ne düşünürsünüz

Tanju TOSUN
Tanju TOSUN

İsa Bey... Syma X8C mi Tarantula X6 mı? Go pro kameramı takıp kullanacağım. Artıları eksileri nedir. Farkları ne olur? Teşekkürler.

Çınar Can Barış
Çınar Can Barış

Motora zarar vermeden ne kadar ağırlık kaldırabilir?

Çınar Can Barış
Çınar Can Barış

DJI phantom 3 standart 300 gram ağırlık kaldırabilir mi?

Çınar Can Barış
Çınar Can Barış

Merhabalar İsa bey, okulda hazırladığımız bir projede kullanmak amacıyla Corby LS-126C drone almıştım, ancak yaklaşık 200 gr ağırlıkla havalanmadığı için şu an projeyi tamamlayamıyorum. Bu ağırlığı taşıyabilecek uygun fiyatlı bir drone önerebilir misiniz ya da bir kaç günlüğüne bu özellikte drone kiralayabileceğim bir yer var mı? İlgi ve yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar İsa Bey,tavsiyeniz üzere x6 satın aldım.Lakin çekim mesafesi konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum.Acaba mesafeyi arttırma konusunda bir bilginiz var mı? 2.4 ghz anten vs.

Videolara baktım acaba uyumlumudur diye tereddütte kaldım.2.4 ghz 10 dbi anten uyumlu olurmu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

yunus oruç
yunus oruç

merhaba Yi Zhan Tarantula x6 dronda bulunan kemarayı zemine paralel olacak şekilde monte edebilirmiyiz

mert genç
mert genç

Dron için ucuz bir sd kart önerirmisiniz

Enes Said Uzun
Enes Said Uzun

İsa bey

X6 nın kamerasında jel efekti denilen dalgalanmalar ın önüne nasıl geçebilirim

Volkan
Volkan

İyi çalışmalar İsabey Ben de X6 tarantula var uçururken sağ tarafa doğru düştü 2 Pervane çalışıyor sağ taraftaki pervaneler çalışmıyor pervaneler sağlam ama güç verdiğinde sağ taraftakiler çalışmıyor sol taraftakiler çalışıyor ve yanıp sönüyor

Enes Said Uzun
Enes Said Uzun

Merhaba;

Ben Tarantula x6 almayı düşünüyorum da çektiğim fotoğrafları nasil alabilirim diye düşünüyorum yardimci olursaniz sevinirim

Birde telefon ile bağlantı özelliği var mıdır

Harun AVCI
Harun AVCI

Slm isa bey elimizde jrc x6 drone var. Cihazın bağlantılarını yaptık ancak kumandayı aktif hale getşrdiğimizde drone tepki götermiyor yani eşleşme olmuyor sanırım. Kumanda çalışıyor göstergeler aktif ama bşr türlü pervaneler hareket etmiyor. Bize yardımcı olurmusunuz

Tolga Pekin
Tolga Pekin

Merhaba,
Yi zhan tarantula x6'yı sayenizde iyi inceleme fısatım oldu.

Kafama takılan bir nokta var xioami yi aksiyon kamerası drone dengesini sizce bozar mı ?

Ayrıca, bu alet için yedek batarya almayı düşünüyorum. bahsettiğiniz üzere 10 dakikalık bir kayıt yapıyor diğer pillerle bunu uzatmak mümkün fakat aracı yorar mıyız?

Teşekkürler

Halil Sezer Kurt
Halil Sezer Kurt

Öncelikle merhaba 1 hafta kadar önce tarantula x6 aldım ürünü sıfır aldım bugüne kadar hiçbir sıkıntı yoktu ancak bugün uçuş sırasında sağ joystiki sağa yatırdığımda drone sağ doğru harekete geçti ve öyle devam etti joystiki sola yatırdığımda hiç bir şey farketmedi drone sağa doğru gitmeye devam etti bende gazı yavaşça kesip yere hafif sert bi iniş yaptım kısaca dümen kitlendi diyebilirim bu olay başıma 2 kez geldi ve şuan uçurmaya korkuyorum açıkçası daha öncede havadayken sağa sola çekme yapıyodu bu konu hakkında ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Kaan Haltan
Kaan Haltan

TAM ALDİGİNİZ LİNKİNİZİ VEREBİLİRMİSİNİZ.
Ve birde gümrükte sorun çıktı mı?

Onur Çelik
Onur Çelik

İsa Bey merhabalar, bende farklı bir problem oluştu bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazı teslim aldım sorunsuz bir şekilde kullanıyordum.Bir kaç saat ara verdikten sonra pil kablolarını taktım.Pili yerine yerleştirirken kablolar sıkışmış olabilir emin değilim pervanelerden 1 tanesi çılgın gibi dönmeye başladı.O pervanenin kapağını söküp bağlantısını ayırdım kumanda ile cihazı eşleştirip o pervanenin bağlanısını tekrar taktım ama her defasında cihaz pili görür görmez pervane dönmeye başlıyor.Motor arızası değil ki yenisini sipariş edip değiştireyim ne yapmalıyım?

Emre
Emre

Merhaba, iniş sırasında 2 metre yükseklikte ters olarak betona düştü o sırada bir sıkıntı yoktu kırık çatlak vs ledler de yanıyordu. tekrar uçurmadan kenara koydum. 2 3 gün sonra uçurmak istediğimde motorlara güç verince hiçbir motor çalışmıyor ve ledler hızlıca yanıp sönüyor batarya biter gibi (batarya full) cihazı şuan söktüm tüm kabloları motorları kontrol ettim hepsi çalışıyor fakat sorun devam ediyor.

Emre
Emre

3 tane batarya var hepsini tek tek tekrar doldurup denedim ama sonuç aynı.

Serhat
Serhat

Merhaba İsa Bey,
Böyle bir site için size teşekkür ediyorum.
Her X101 kumandası tüm x101 leri kontrol edebilir mi?
Çünkü kumanda değiştirmem gerekiyor. Bununla ilgili ne yapmam lazım
Teşekkürler.

Alperen
Alperen

Merhaba,
Tarantula x6 için 25c batarya kullansak sorun olur mu? Diğer değerler orijinali ile aynı volt mah vs.

Mustafa
Mustafa

Merhaba
Ben Tarantulan x6 aldım ama kullanma kılavuzunu okurken ayar yapmak için menü tuşuna basın diyor ama ben menu tuşunu kumanda üzerinde bulamadım acaba nasıl ayar yapabilirim

Onur Çelik
Onur Çelik

Merhabalar İsa Bey Tarantula X6 siparişimi verirken yanında Original XiaoMi Yi 1080P Ambarella A7LS WIFI Sports Action Camera CN Version isimli kamerayı da sipariş verdim.İnternette yaptığım aramalar sonucu x6 ile bu kameranın sıkça kullanıldığını gördüm ama kamerayı x6 ya nasıl bağlayacağımızı nasıl bir aparat yardımı ile sabitleyeceğimizi anlayamadım.Rica etsem bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Ardınç Öztürk
Ardınç Öztürk

Merhaba İsa Bey Ben Tarantula x6 Düşünüyorum Ama tarantulayı kayıt yaptırmak lazım mı internete biraz baktım ama tarantula x6 kayıt hakında bir şey bulamadım yardımcı olurmusunuz

Mustafa firinci
Mustafa firinci

Selam isa bey. Bende tarantula x6 var havadayken birden dustu cimlere dustugu icin bisey olmadi ama baktigimda motor arizasi var motorlarsab biri calismiyor bozuldu cinden 2.3 haftada geliyor bildiginiz istanbul ici bulabilecegim yer varmi yardimci olursaniz sevinirim

Ferhat doğan
Ferhat doğan

İsa bey merhaba, phantom 2 hakkında bir iki sorum var, bu cihaz hakkında bilginiz varsa tabiki

Ali Cengiz
Ali Cengiz

İsa bey merhaba
Başlangıç olarak banggood böyle bir model buldum. Sizce uygunmudur.
http://www.banggood.com/Eachine-E30-2_4G-4CH-6-Axis-Headless-Mode-3D-Roll-RC-Quadcopter-Without-Camera-RTF-p-1047552.html

Cüneyt Pala
Cüneyt Pala

İsa bey merhaba
Tarantula ve h8c incelemelerinizi izledim. Tarantula daha büyük ve güçlü görünürken, H8C daha sağlam göründü. Başlangıç içi hangi modeli tavsiye edersiniz. Siparişi banggood'dan vereceğim her iki modelinde yedek parçası mevcutmudur. Teşekkürler.

Cüneyt Pala
Cüneyt Pala

Peki isa bey bu model hakkında ne düşünüyorsunuz. Biraz daha ufak geldi bana malum yeni başlayacağım için.
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_245988.html

Ali Şener
Ali Şener

Merhaba İsa Bey,
Yardım amacıyla açtığınız bu blog için öncelikle teşekkür etmek istiyorum.
Soruma gelince; X101 almıştım, ancak rüzgarda çok yüksekte sürüklendi ve maalesef kaybettim. Aslında bir noktada iyi oldu gibi zira 20 gün boyunca o kadar çok düşürdüm ve çarptım ki, düzeltilemeyen kalibrasyon, çekme ve kumandadan kamera kontrol sorunları vardı.
Şimdi yeni bir tane daha almayı planlıyorum. Bu bağlamda araştırma yaparken bloğunuzuna rastladım ve bir bilene sormak gerek dedim.
X101 mi? Yoksa X6 mı almalıyım sizce?
Ya da 350-400 civarı ek tavsiyeniz ne olur?
Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ali Şener
Ali Şener

Hızlı cevabınız için çok teşekkür ediyorum.
Açıkçası çok mantıklı olmasa da büyüklük açısından göz doldurmalı gibi bir yaklaşımım var. Bunu yorumlamanızı istirham edeceğim. 🙂
Bu bağlamda CX-20 iyi gibi. Ancak 0,98 kg olması gümrük sorunu oluşturur gibi duruyor. Prosedürleri de bilmiyorum.
Ayrıca x101 ve x6'ya göre bu modellerin uçuş kaliteleri ve stabiliteleri farklı mıdır?

Ali Şener
Ali Şener

Sizin açtığınız ufukla bütün gece cx20yi inceledim İsa Bey. Karşıma Walker x350 pro da çıktı. Özelliklerini kıyaslamanızı istirham etsem tavsiyeni ne olur üstad?
Ayrıca satıcının düşük fiyat yazmasını istesem faydası olur mu gümrükte?

Ali Şener
Ali Şener

Mesajınıza cevap yazdım sanırım onaylanmadı.

Fatih
Fatih

Ana göövdesini nerden bulurum

Fatih
Fatih

Pervaneleri nasıl ayarlayabilirim

yunus cılız
yunus cılız

merhaba isa bey
tarantula x6 yı aldım fakat bir türlü havada sabit kalmasını sağlayamadım birde trim ayarları nasıl olmalı

Gökhan Kara
Gökhan Kara

Merhaba İsa bey, Öncelikle ürün tanıtımı ve bilgilendirmesi için çok teşekkür ediyorum. Ürünü Türkiye siteleri hariç güvenilir hangi sitelerden alabiliriz ? Bangog mu Aliexpress'imi tercih edelim. Kameralısını alacağım bana bu konuda yardımcı olabilirseniz size çok minnettar kalırım.

Teşekkürler..

Gökhan Kara
Gökhan Kara

Gearbest'ten sipariş edersem gümrüğe takılmadan ürün bana sorunsuz ulaşabilir mi ?

Kaan Haltan
Kaan Haltan

Kayıt isterlermi cidden

Ahmet Çalışan
Ahmet Çalışan

Merhabalar İsa Bey,
Tarantula X6'nın kamerasız versiyonunu satın almak ve daha sonrasında FPV ve hareketli kamera özelliğini kendim eklemek istiyorum. Bunları en uygun şekilde nasıl yapabilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Ahmet Çalışan
Ahmet Çalışan

Dediklerimi yapabilmek için dediğiniz gibi daha profesyonel bir cihaz gerekiyor. Fakat şimdilik profesyonel bir cihaza hazır değilim ve pahalı bir cihazı havada güvenle uçuramayacağım için Gearbest'ten Tarantula X6 ile beraber Xiaomi Yi satın aldım. Sanırım izlediğim videolara göre Xiaomi Yi'yi rahatlıkla uçurabiliyor.

Fatih
Fatih

Pervane korucuları çıkardım o yüzden kalkmayabilirmi

Fatih
Fatih

Ben 2 gün önce aldım 2 kere uçurdum bi daha kaldıramadım yerden pervane dönüyor yukarı kalkmıyor sebebi nedir acaba şimdiden teşekkürler

merhaba isa bey x6 tim elime ulasti ama kumandada sag trim ayarlari ve sag ustteki takla atma tuslari calismiyor sebebi ne olabilir

hayir malesef,,soyle soyliyim kutuyu ilk acip denedigimde fograf,kamera,sağ tirim ve takla atma tuslari calisiyordu eminim,kamera tusuna falan basinca ekranda ikonlari falan gorunuyordu ama noldu anlamadim tammen islevsiz ve sessiz oldular,,,sagdece sağ taraf yukaridaki trim tusunda ses ve uslev var oda trim yapmak yerine kumandayi resetliyor,,,offf sansa bakarmisiniz daha acali yarim saat olmustu hersey normaldi

sonuc alamadim malesefki kumandadan kendi kendine yok olmus bazi fonksyonlar,peki iyi kalitede olanini nerden bulabilirim bir oneriniz varmi,,,x6 ya tanitabilicegim daha kaliteli bir kumanda onerirmisiniz,profesyonel kumanda alip tanitabilmem soz konusuysa oylede olur onuda alabilirim oneriniz nedir,simdiden minnettarim cok tesekkur ederim

cengiz gürpınar
cengiz gürpınar

X 101 C dron aldım kullanma talimatı İngilizce ve teknik terim olması görüntü aktarımı ve uçuş ayarların yapılmasında yardım almak istiyorum bana bu konuda yardımci olursanız çok minnattar olurum bu cihaz yarı profosyonel olduğu için hata yapmak istemiyorum .Bana Almanyadan hediye geldiği için dron satış mağazalar yardımcı olmuyorlar.ben dronu vukuatsız monte ettim walkera F210 kamerayı da monte ettim Wİ-Fİ bağlantısını akillı telefon ile baglanti bilgim az

isa bey fiyat performans + x6 tinin ucus sagligini da dusunerek bir aksyon camera onerisinde bulunabilirmisiniz acaba, sanki biraz konu disina sapar gibi oluyor ama sonuc olarak x6 nin ucus performansini etkiliycek bir dal buda..xiaomi yi markajimda bu ara ama bu kalitede daha hafif bir cihaz oneriniz varsa minnettar kalirim.

Furkan
Furkan

Hayırlı geceler isa bey. Ben bir drone almak istiyorum ama şu 3 model arasında kararsızım.
1-) yizhan tarantula x6
2-) WLtoys v686 g
3-) Syma x8w

a-) Rica etsem kısaca aralarında kıyas yapar mısınız?
b-) Bunlar arasından sağlam, rüzgara dayanıklı (açık havada kullanmayı düşünüyorum) ve daha uzun kullanım ömrü olarak hangisini tavsiye edersiniz?
c) Bildiğim kadarıyla x8w ve v686g de FPV özelliği var ( 2 si arasında FPV olarak fark var mı), tarantula x6 da FPV özelliği sağlanabiliyor mu (sağlanabiliyorsa nasıl yapılıyor, anlatabilir misiniz)?

Biraz sorularım fazla oldu ama cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

cahit
cahit

merhaba , benim tarantulamın anakartı arızalandı bunu gearbestten sipariş etsem bendeki kumandayla uyuşurmu isa bey ?

Gürol
Gürol

Hocam yorulmadan cevap vermişssiniz her soruya emeğinize sağlık. Bu modelin kameralı olanını almayı planlıyorum giriş seviyede bir kullanıcıyım amacım kendi basit çekimlerimi yapmak cihazdan ne kadar faydalanabilirim ? Mesela cihaz havadayken kendisi otomatik çekim mi yapıyor video yada foto modunu nasıl ayarlıyoruz? Teşekkürler

İbrahim
İbrahim

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler telefon kontrolu veya havada iken kumanda üzerinde bulunan lcd ile izlenim mümkün mü ?

İbrahim MERT
İbrahim MERT

İsa Bey,
Tarantula X6 kamerasız versiyondan almak istiyorum daha sonra gopro v.b bir ürün takmayı düşünüyorum bunun için kamera aparatları nerede satılıyor acaba?

İbrahim MERT
İbrahim MERT

İsa Bey,
Banggood'dan Tarantula X6 ve Xiaomi Yi siparişi verdim fakat Tarantula X6 ya uygun bir aparata rastlamadım bildiğiniz bir aparat varsa link olarak verirseniz memnun olurum.şimdiden teşekkürler..

Efe Özkan
Efe Özkan

Tarantula x6 5 megapixel kameraya sahip olan modelini aldım drone üzerindeki kameranın görüntüsünü nasıl izleyebiliri

E.yolcu
E.yolcu

İsa bey 50 dolarlık en iyi drone hangisidir?
İstediğim model kameralı,sağlam bir model olsa iyi olur. Mesela jjrc h8c nasıl açıklar misiniz?

E.yolcu
E.yolcu

Zaten ust uste kullanmayacağım da uzun ömürlü olur değil mi?

Aytaç GÜLEÇOĞLU
Aytaç GÜLEÇOĞLU

İsa Bey; Öncelikle Böyle bir platformda insanalra yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Size sormak istediğim JJRC X6 Trantula cihazlar için Türkiyede tedarik edebileceğimiz bir yer varmı. Yoksa Yurtdışındanmı sipariş vermemi gerek. İyi Günler..

sarp
sarp

tekrar iyi günler karar verdim JJRC H16 YiZhan Tarantula X6 IOC RC Quadcopter Without Camera modelini sipariş vereceğim ama kargo seçiminde 77.12$ lık 'Turkey via Expedited Shipping Service ' dışında başka alternatif çıkmıyor.
diğer alacağım üründe JJRC H16 YiZhan Tarantula X6 WLtoys V666 V686G V222 5.8G FPV 720P Camera With Monitor C4002 bunda ''Turkey via Air Parcel Register '' ibaresi var. ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz ?
bir sorum daha olacakyukarıdaki iki ürünü gümrüğe takılmamak için ayrı günlerde mi sipariş vermem gerekir beraber kargolamamaları için ? extra batarya vs de sipariş vereceğim çünkü...

sarp
sarp

Register seçeneği çıkmıyor sadece turkey VIA expedited shipping service çıkıyor o da 77$ istiyor. Register seçeneğinin çıkması için ne yapmam lazım teşekkürler..

sarp
sarp

iyi günler isa bey sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum. 1.) Aşağıdaki fpv li modellerden hangisini tavsiye edersiniz yada bunların dışında da olabilir. bütçem 130$ civarı extra parçada almak istiyorum.. a ) JJRC H16 YiZhan Tarantula X6 IOC RC Quadcopter Without Camera + Monitör C4002 ile JJRC H16 Yizhan Tarantula X6 Wltoys V666 V686G V222 5.8G FPV 720P Kamera toplam fiyat :112$ b ) 2MP Kamera RTF ile JJRC H8D FPV Başsız Modu RC Quadcopter fiyat :105$ c ) JJRC H11D 5.8G FPV 2.0MP HD Kamera 2.4G 4CH 6Axis Başsız Modu RC Quadcopter RTF fiyat 90$ d ) JJRC V686g 5.8G… Devamı »

cahit yılar
cahit yılar

Merhaba tarantula x6 var bende ancak 1200mah bataryası hemen bitiyor 10 dk.
ben 3300 mah batarya alırsam bir soru yaşarmıyım sizce ?

cahit yılar
cahit yılar

isa bey merhaba uygunsuzluktan kastınız nedır ne gıbı sorun yaşanır

cahit yılar
cahit yılar

isa bey, şöyle bir test yapmışlar yorumunuz nedir ?
https://www.youtube.com/watch?v=fPnqgiVtXlQ

cahit yılar
cahit yılar

İsa bey yanıtlarınız için teşekkürler, sorduğum sorular tarantula kullanıcılarının yanıt beklediği sorulardır. son olarak motorlar 4-5 uçuş dayanır dediniz. Peki 2d gimbal ve kamera 200 gr monte etmek dronun motorlarında aynı şekilde arızaya sebep olmazmı? tarantulanın 400 gr taşıdığı söyleniyor ?

İyi günler drone almak istiyorum aklımda jjrc h8d , sky II LS 128 , tarantula x6 , jjrc v686g , x8c , x8w , x8g var hangisini alayım kendi kameramı takıcam güç performans batarya sağlamlık özellik bakımından hangisini tavsiye edersiniz Yada aklınızda şunu alsan daha ii olur dediğiniz bir drone varmı

Furkan Gençkan
Furkan Gençkan

İyi günler 550-600tl civarı drone almak istiyorum fpv özellikli ve menzili en az 100 mt olmasını istiyorum.Bide mümkünse gps li olanından önerebileceğiniz bir model varmı.Ben JJRC H8D diye bi tane beğendim nasıl bi dronedir ve gps i varmıdır?

Tunç AYGÜNEŞ
Tunç AYGÜNEŞ

İyi günler ben max 600tl ye kadar bir drone almak istiyorum kameralı olanlarından (mümkünse canlı yayın yapanlarından) tarantula x6 hoşuma gitti siz ne önerirsiniz

Tunç AYGÜNEŞ
Tunç AYGÜNEŞ

Peki kamerasızını aldam kendim fpv kamerası takabilirmiyim yoksa kameralı alıp kamerasınımı değiştireyim

Tunç AYGÜNEŞ
Tunç AYGÜNEŞ

Son bişe daha sorucağım başka fpv li drone önerirmisiniz 600tl civarı bide x6 fırçalı motormuş galiba fırçasız motorlu varmıdır bu fiyatlara.
Yani fpv li ve fırçasız motorlu olan varmı. Bide syma markası nası bi marka

Tunç AYGÜNEŞ
Tunç AYGÜNEŞ

Saolun jjrc h8d diye bi model buldum tavsiye edermisiniz.Ve fırçalı motor sıkıntı çıkarırmı

Mahmut Günal
Mahmut Günal

Abicim Dronu Aldım Bugun Fazla Bilmedigim İçin Ayarları Sanırı Karıştı Gaz Veriyorum İşte 3 Pervane Dönüyor 1 Tanesi KAlıyor Nasıl Yapacam Bana Yardımcı Olur Musun

alim demir
alim demir

üründe rth var mı?

Serhat Akın
Serhat Akın

Merhaba arkadaşlar,
Ucuz yollu ($ 60 ) kameralı bir drone almayı düşünüyorum 2 gündür bangood’a falan bakındım. Bu fiyat bandında baya bir kameralı drone var ama kameralı gerçekten vasat.
Yi Zhan Tarantula X6 ‘ yı gördüm. GoPro falan taşıyabildiği yazıyodu internet videolarıda vardı GoPro ve Xiamo Yi gayet stabil uçuş yapıyor.Bende bu drone alıp Xiamo Yi monte etmeyi düşünüyorum. Zaten Xiamo Yi almak istiyordum 1 taşla 2 kuş vurmuş olucam. Sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Vedat Kandemir
Vedat Kandemir

Ben 65 dolar civarında kameralı bir quadcopter arıyorum. Önerebileceğiniz bir model var mı ?

M.Enes YOLCU
M.Enes YOLCU

ISA bey ürünün adı yı zhan tarantula x6 mi jjrc tarantula x6 mi ? Bu ürününü almayı düşünüyorum aynı anda jjrc h8c yı almayı düşünüyorum hangisi daha iyi? Kargo gümrükte takılır mi? Teşekkürler.

İsa bey merhaba.Tarantula x6 yı banggood dan aldım ort. 25 günde geldi ilk uçuşumda herhangi bi sıkıntı olmadı fakat 2. ve 3. ucuşlarımda uçuşa basladıktan 3-5 dakika sonra havadayken birden güç kesiyor drone un ısıkları yanmaya devam ediyor fakat bağlantı olmuyor. kablolarını çıkarıp takınca tekrar eski calılır haline geliyor. Acaba bı sıkıntı mı var yoksa sarjı azalınca mı boyle yapıyor anlamadım. Cevaplarsanız cok sevinirim iyi günler

huseyin basak
huseyin basak

iyi günler isa bey tüm incelemelerinizi takip ediyorum elimde x5sw var ilk defa öğrenmek için onu almıştım x5sw 150 metreden yukarı çıkmıyor ve kamera aşırı sarsıntılı bu yüzden tarantula x6 almayı düşünüyorum sama sanki orjinal 5mp kamerası ile çok fazla titreme oluyor gibi siz orjinal 5mp kamerasını önerir misiniz başka bir gimbal kullansam sarsıntı geçer mi acaba yada xiaomi yi veya sj4000 hangilerini önerirsiniz olabildiğince uygun bir tercih yapmak istiyorum 🙂 şimdiden teşekkürler

Can Kayra Uzun
Can Kayra Uzun

İsa bey ben kameralı sürümünü almayı planlıyorum;telefona canlı bir şekilde görüntüyü aktarıyormu?

Bora Güven
Bora Güven

İsa bey iyi günler bende uzun zamandır bu tarz cihazlara merak sarmış durumdayım tesadüfen bu siteyi buldum incelemeye başladım ilk defa kullanacak birisi olarak bana neyi önerirsiniz kameralı olmasını isterim birde tarantula x6 ile cx30w bayağı hoşuma gitti

Bora Güven
Bora Güven

Yorumunuz için teşekkür ederim isa bey ama kart kullanmıyorum bu ürünü nakit almak istiyorum izmir de yaşıyorum nerden alabilirim ülkede satışı yoksada 1000 tl ye kadar hangi ürünü tavsiye edersiniz

Bora Güven
Bora Güven

Son soru isa parrot drone bebop nasıl bir ürün

Bora Güven
Bora Güven

Ne gibi mesala isa bey bu arada çok soruyorum kusurabakmayın

Kadem karaca
Kadem karaca

Isa bey sizin tavsiye nizle h8c aldım gearbest ten gaz veriyorum az kalkiyo ve gaz kesilip düşüyor bu nedendir

Tekin
Tekin

Yedek parça siparişi verdim bakalım çözebilecek miyim . Eğer olmassa biraz daha sağlam , x6 dan biraz daha iyi bi drone tavsiyesi isterim İsa Bey . Teşekkür ederim.

Tekin
Tekin

Tarantula x6 geldi ve evde kalkış denemelerimde gördümki pervaneyi döndüren çarkın mili yamuk ve 2 gündür trim ayarı yapsamda cihaz kalkışta yamuk olan milin tarafına doğru (sağ ön) çekiyor ve kalkamıyor, kendini öne atıyor , yamuk mildeki pervane 8 çiziyor. Bu kadar dandik cihaz beklemiyordum. Yazık oldu . Milini değiştirsem de başka birşey çıkacak kadar güvensiz cihaz. Para tuzağı ..

Oguz t
Oguz t

Benzer bir quadcopter olddugu icin kucuk bir soru sormak istiyorum cevaplarsaniz sevinirim. daha buyuk itme gucu elde etmek icin .pervaneleri 21cm. Den carpmayacak sekilde 23 cm e cikarsam 9050 lik pervane...
Yani hizdan cok itme gucu on planda olan bir pervane tarzi koysam.motorlarin vericegi tepki ne olur...n50 cekirdeksiz fircali olarak geciyor.

Osman Genç
Osman Genç

Abi merhaba öncellikle videolarin seçimin de etkili oldu.1 haftadır drone almayi düşünüyordum.tarantula x6da karar kıldım kamerasi iyi olmadığından kamerasiz alacağım yedek bataryayla.bildiğim kadarıyla kamera takabiliyoruz.ekonomik bir aksiyon kamerasi almayı düşünüyorum önerilerin olur mu?

Osman Genç
Osman Genç

Teşekkür ederim abi.aklımda jjrc h8c vardi bunu görene kadar tarantula yla arasindaki fiyat farkına değer değil mi

Osman Genç
Osman Genç

Çok teşekkür ettim abi bilgiler için son olarak sormak istediğim şarz aletinin fişi uyumlu değil dönüştürücü mü almak gerekiyor?

şeyhan yücel
şeyhan yücel

merhaba isa bey. tarantula ×6 icin yurticinden alabilicem şarj aleti ve batarya icin biryer varmi.teşekkürler

Gültekin
Gültekin

Merhaba , İsa Bey öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bende gümrükten kolayca geçmesi için 75 euro altında , uzun menzilli , yakışıklı, ve Fvp ye sahip cihaz arıyorum . Yizhan X6 ürününü ilk olarak kamerasız ve Fvp monitörsüz alsam? daha sonra Kamera ve Fvp monitörü alsam ( ör: Banggood bu şekilde satılıyor.) Sizce bir problem, bir uyum sorunu yaşarmıyım ? ilk defa böyle birşey alacağım için soruyorum.

Gültekin
Gültekin

Tamam İsa Bey çok teşekkür ederim .

Abdullah Şimşek
Abdullah Şimşek

merhaba,
tarantula ile xiaomi yi kullanıcam ve bunun için en ucuz gimbal hangisidir bilgi verirmisiniz bununla ilgili

Abdullah Şimşek
Abdullah Şimşek

ona baktım bir iki sorum daha olacak bugün elime geçti x6 denedim bi 5 dk bir ara 2 motor güç kesti biraz şarj bitiyor sanıp gazı arttırdım düzeldi sakince indirdim .. şarj bittiğini nasıl anlıcam ....
ayrıca bu dediğiniz gimbalı alırsam kamera için çıkış var x6 nın altında oraya bağlayabilirmiyim videolarda bataryadan almışlar enerjiyi sanırım

Abdullah Şimşek
Abdullah Şimşek

teşekkürler cevabınız için yani şarj direk bitip kapanmaz diyorsunuz biryer de de ışıkların yanıp sönmeye başladığını yazmışlar şarj bitmeye yakın bidahaki denememde dikkat edip yazarım buraya da

Abdullah Şimşek
Abdullah Şimşek

şarj azalınca ışıklar yanıp sönüyor... yanıp sönmeye başlayınca indirdim kapadım kumandayı açtım tekrar kalkmadı bu şekilde anlaşılabiliyormuş demekki

Abdullah Şimşek
Abdullah Şimşek

gimbal ı tavsiye etmeme sebebiniz nedir baktığım videolarda sarsıntıyı neredeyse 0 a indirmiş

nevzat kartal
nevzat kartal

gearbests te 46 dolar yazıyor benmi yanlış biliyorum ve ödeme nasıl oluyor

Hakan
Hakan

Merhaba bi sorum olacak isa bey size,
Bir kaç model arasında kararsızım.
Geçenlerde quadı kaçırdım,kayboldu. (Rcx)
Fpw olsa idi cihazda bulunur muydu?

H12c hakkında yorumlarınız Son derece iyi olduğu, fpw olmaması kötü. Kamera kalitesi çok iyi.

Öte yandan syma x5w1 fpw var ama mesafe sorunu olduğunu yazmışsınız, ben zaten diğerini bu yüzden kaybettim. Bunu da Eledim.

Onerebilecebiniz 75 80 dolar civarı bi cihaz var mı?

Hakan
Hakan

Cevap için teşekkürler.
Rüzgara kapılıp gittiğinde kumanda mesafesini de kaybettiğinde zaten fpv de etkinliğini kaybedecek.
Fpv şart değil diyorsunuz 🙂

Ama h12c doğru bir karar olacak sanırım.
Zaten hangi cihazı alırsak alalım, en az 45 dolarda batarya ve yedek parça beraber almak gerekli.

Yinede dediğiniz cihaz, h12c den kararlı ve iyiyse bütçeyi zorlamak gerekir.

Yada önerebileceğiniz başka bir cihaz var mıdır?

Hakan
Hakan

H12c öneririm diyorsunuz kısaca?
Farklı modellere bakmaya gerek yok sanırım.

Hakan
Hakan

H11D modeli de aklımı çelmiyor değil aslında 🙂

Aslı
Aslı

İsa bey,
Sıfırdan başlayacağım. Ucuz ve kendimi geliştirebileceğim bir model önerebilir misiniz?

aslı
aslı

Cevabınız için teşekkür ederim. Kameralı bir modeli var mı?

Serdar
Serdar

Merhabalar;

Dron alacağım ancak kararsız kaldım.

1-) JJRC H11D
2-) Cheerson CX-30S

Hangisini önerirsiniz ?

Teşekkürler. İyi Günler..

Serdar
Serdar

Bu seçeneklere Tarantula X6 eklesek seçiminiz ne olurdu ?

Serdar
Serdar

Bu cihazın Banggood'da markası JJRC olarak geçiyor. JJRC'nin ki Yi Zhan kopyası mı anlayamadım. 90 dolar bütçem bu fiyata yukarıdaki söyledikleriniz daha iyi bir dron var mı ?

Serdar
Serdar

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2523526

Bu linkde JJRC H11D hakkında ayrıntılı bir şekilde inceleme yapılmış. Bu yapılmış olan incelemeye göre ürün hakkındaki düşünceniz ne olurdu ?

Serdar
Serdar

Tarantula X6 için vergi ödediniz mi ? Ürünün kameralı versiyonu banggoodda 100 dolar. Gümrüğe takılır mı ? Vergi ödemem gerekir mi ? Gerekirse ne kadar öderim ? Gümrük olayını açıklarsanız sevinirim.

Serdar
Serdar

Ben tam olarak 100 dolar vermiyorum. İlk başta 45 dolara JJRC H10 almıştım. Gelir gelmez 1 motoru bozulmuştu. Mail attım ancak ürünü geri almadılar. Bende biraz uğraştım %25 indirim yaptırdım. JJRC H11D için. 69 dolar göndermemi istediler. Ürünün stoklara gelmesini bekliyordum. Ancak ürünün kötü olduğunu öğrenince siparişi Tarantula X6 olarak değiştirdim. Ek olarak 10 dolar daha göndermemi istediler. Yani 79 dolara denk geldi. Ürün Banggood sipariş bölümünde yeniden gönderme olarak kayıtlı. Dolayısıyla ürünün fiyatı 0 dolar olarak geçilmiş. Bana gümrükte takılmaz gibi geliyor siz ne düşünüyorsunuz ? Not: 45 dolara aldığım JJRC H10'nun paketinde fiyat etiketi olarak 12 dolar yazıyordu.… Devamı »

Serdar
Serdar

Peki, bu gumrukte takilma olayi nasil oluyor ? Gumruge gidip vergiyi odeyip urunu almamiz mi gerekiyor yoksa urun evimize geliyor sonra ptt gidip vergiyi odememiz mi gerekiyor ?

Serdar
Serdar

PTT'ye urunu almaya giderken benim gibi bir merakli daha vardi. Urunum fiyatini vb. sormustu. 45 dolar demistim bende.Orda ogrendim PTT calisani kutuda 12 dolar yaziyor demisti. Yandaki bi calisanda gumrukten gecsin diye fiyat etiketini az giriyorlar demisti. Sonra urunu teslim almistim. Fiyatin dusuk girildigini ogrendiklerinde sorun cikartmamislardi 😀 Site olayi biraz sacma geldi. Urunun linkini arayip linki bulcaklarda fiyata bakcaklar. Ayrica indirimi olan napacak vermedigi paranin vergisinimi odeyecek. Siz ne dusunuyorsunuz ?

Serdar
Serdar

Peki, bu gumrukte takilma olayi nasil oluyor ? Gumruge gidip vergiyi odeyip urunu almamiz mi gerekiyor yoksa urun evimize geliyor sonra ptt gidip vergiyi odememiz mi gerekiyor ?

Cevabinizi bekliyorum..

Ramadan
Ramadan

tarantula x6 yı yedek pil ile 75$ a aldım. satıcı 40$ girmiş sanırım gümrükten geçsin diye. ürün gümrüğe takıldı ve vergi yansıdı. 75 euro altında olduğu için itiraz ettim. kart ekstresi ve webdeki sipariş sayfası ile ukim e gidip itirazı ilettim. ürünü tekrarda gümrüğe geri çağırdılar incelemek için 10 gün oldu hala sonuçlanmadı. koruma süresini uzattırdım satıcıya. ürün 2 haftada türkiyeye girdi 3 haftadır gümrük işlerinden dolayı oradan oraya geziyor. gümrük inceleyip kararını versin vergiyi kaldırmasada ödeyip alacağım. tavsiyem o kadar uğraşa, stresse ve iş yerinden izin almaya gerek kalmadan vergisini ödeyip almak. 60 TL civarında vergi bunlara değmez. ürünüde… Devamı »

Serdar
Serdar

Ürün bugün İstanbul'a giriş yapmış. Gümrükten geçmiş. Vergi ücreti 0 TL olarak gözüküyor. Gümrük sıkıntısını atlattık 😀

YEFELFOS
YEFELFOS

Merhaba, drone incelemesi yaptığınız zaman twitterdan duyurursanız sevinirim, hem bu sizin içinde iyi olur çünkü twitterda drone v.b. hashtagları kullanarak meraklıları gözleri üzerinize çekebilirsiniz.